Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

OnLive - rewolucja w branży gier na PC?

100 postów w tym temacie

W Polsce można by sie tym zainteresować gdybyśmy mieli infrastrukturę łączy internetowych taką, jak np Niemcy, gdzie 50 Mbit/s w domu to norma, na Neo nawet 6 Mbit/s pewnie i tak będą lagi, zakładając, ze u nas to wprowadzą.

Ja i tak wole pudełkowe wersje, więc tak samo z tego jak i ze Steama nie korzystam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś wydaje mi się, że nic z tego nie będzie. Przynajmniej w Polsce. My zawsze jesteśmy 100 lat za murzynami :P. ATI i nVidia się zbuntują, bo gracze nie będą potrzebowali superszybkich kart graficznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę interesujący pomysł... Ale i tak z niego nie skorzystam, wolę gry w pudełkach. Ciekawi mnie jednak, jak z cenami będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakie łacze jest wymagane do fullHD, mnie tylko taka rozdzielczość interesuje.
A może wogóle nie będzie obsługiwać skoro niewspominają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wprowadziliby to na rynek europejski to... w Polsce i tak nie będzie działać :-P. 5Mbps aby pograć w HD... no cóż... coś za coś. Jednak tak jak ktoś tu wspomniał wyżej, że ATI i Nvidia oraz pewnie inni producenci podzespołów piecyka będą "przeszkadzać" we wdrożeniu technologii na pełną skalę i późniejszym poprawnym jej działaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem to kilkukrotnie, cienka końcówka to przyszłość gamingu. Już wkrótce (kiedy maszyny będą odpowiednio mocne) wszystkie gry będą tak dystrybuowane. Tak swoją drogą to jedyne rozwiązanie które zapewnia 100% zabezpieczenia przed piractwem i to będzie jego siłą w oczach dystrybutorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, właśnie - wspomniałem o tym w innym wątku. Konsole właśnie tracą największy atut, przemawiający za ich zakupem - brak konieczności modernizacji przez okres kilku lat. Tyle tylko, że tutaj nikt nie musi iść na graficzne ustępstwa - jedynym elementem decydującym o jakości obrazu (dokładniej:rozdzielczości) jest szybkość łącza.

Inna sprawa, że osobiście wolę mieć możliwość zainstalowania gry na komputerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na GT w filmiku było wspomniane dla SD min 1,5-2Mbit dla 720p min 5Mbit ale na razie będzie to tylko dla North America i w wakacje beta testy a na zime maja z tym wystartować :D zreszta gdzieś na jakiejś stronie napisane było iż najlepszym pomysłem będzie to wprowadzić w Azji gdyż tam jest masa kafejek ze starszymi kompami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już widzę te przeciążenia serwerów, lagi...poza tym interesują mnie ceny gier. Bo jeśli będzie jak na Steamie (np. 49,99 euro za Burnout Paradise i wiele innych nowości i nie tylko), to ja dziękuję. O wiele taniej mam w sklepie w pudełku, a za zaoszczędzone pieniądze mogę zmodernizować kompa (albo kupić konsolę i mieć to wszystko gdzieś).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2009 o 13:03, Matell napisał:

Jak to wejdzie sprzedaż kart graficznych padnie. Ale PC-ty odzyskają miliony konsolowców...
Chyba warto.


Dobre... Z tego co ja widzę, do korzystania z usługi PC nie jest potrzebny, ale coś co będzie mogło dekompresować sygnał, a potem wyświetlić go na ekranie.

A więc tytuł wątku jest oczywiście chybiony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2009 o 13:09, J.a.k napisał:

Dobre... Z tego co ja widzę, do korzystania z usługi PC nie jest potrzebny, ale coś co
będzie mogło dekompresować sygnał, a potem wyświetlić go na ekranie.


Możesz użyć albo PC, albo urządzenia, o którym mówisz. Tylko po co, skoro PC każdy ma w domu? Dodaj do tego możliwość podłączenia klawiatury, myszki, pada etc. i otrzymujesz PC-tową funkcjonalność.

Dnia 24.03.2009 o 13:09, J.a.k napisał:

A więc tytuł wątku jest oczywiście chybiony...


Słusznie. Powinien brzmieć:
"OnLive - czyli jak konsole stają się przeżytkiem na naszych oczach"

Szczerze? Wolałbym jednak, żeby każdą grę można było nabyć na fizycznym nośniku - perspektywa jej "wypożyczania" na jakiś czas mnie przeraża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brzmi ciekawie, tylko najważniejsze pytanie to jaka będzie cena? dalej pozostaje problem czy wszystko będzie sprawnie chodziło i co będzie w ofercie.
O ile cena takiej usługi byłaby w miarę przyjazna, to mógłbym się tym zainteresować, zwłaszcza że modernizacja kompa to zawsze proces do którego się dłuuuuuugo zbieram, a kiedy się już zbiorę to okazuje się że w grę wchodzi tylko zakup kompletnie nowego kompa. Patrząc na ceny gier na różnych "niematerialnych" platformach a''la Steam, wydaje mi się że usługa będzie nie dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak ich serwerownia bedzie wygladala... juz to widze 100 tys ludzi chcacych grac w crisisa na najwyzszych ustawieniach ;] beda kolejki do gry czy maja jakas kosmiczna technologie?? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować