Zaloguj się, aby obserwować  
Belegdil

Godzina dla Ziemi - Earth Hour

89 postów w tym temacie

Dnia 28.03.2009 o 19:49, Madoxx napisał:

Byle by używali zabezpieczenia ^^ Tak to ja nie mam nic przeciwko...


A może chcą nowego synka/córeczkę? Czemu mają używać zabezpieczeń? ^^''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha zobaczycie jeszcze jutro spadnie śnieg a lodowiec przestanie sie topić, ale chyba tylko w tv. W każdym razie mnie to nie przekonuje, na to potrzeba czegoś innego. Zamiast sie pieprzyć z happy hour mogli by myśleć nad nowymi rozwiązaniami ekologicznymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../
A wiesz, że lodowce topnieją od bardzo dawna i nawet jakby nie było ludzi na ziemi to by topniały? Po prostu znacznie, znacznie wolniej :D Tak przynajmniej twierdzi discovery ^^

Co po raz kolejny niszczy wszystkie argumenty ekologów. :D
Choć fakt, że tak szybko się topnieją oczywiście jest raczej złym znakiem, jednak sam fakt że topnieją nie ma dużo wspólnego z tym czy coś robimy czy też nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 19:46, Skywalker560 napisał:

A co mogą robić mąż z żoną, jak jest ciemno? :D Grać w bierki? xD

Nie. W szachy, tak myślę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie poczytajcie sobie trochę o stanach nieustalonych w układach elektrycznych i stratach energii.
Najwięcej energii jest zużywane podczas włączania światła. A przy włączeniu w jednym momencie takiej ilość świateł to dopiero jest obciążenie dla elektrowni.
Ta cała akcja to jedna wielka ściema.
"Akcja w Sydney nie przynosi efektów. Według badań, światła zgasiło 2.2 miliona mieszkańców Sydney. Oszczędzili oni 24 tony dwutlenku węgla. Dla porównania - samochód osobowy w ciągu roku emituje 6 ton CO2, lot samolotem z Sydney do Londynu - 11. Efekt akcji: to tak, jakby na rok z dróg zniknęło 6 samochodów osobowych lub jakby odwołano zaledwie dwa przeloty" ( http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,5067755.html)

Zamiast podniecać się takimi akcjami, lepiej wymienić żarówki na energooszczędne a do pracy przejść się czasami na pieszo bądź rowerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 19:53, Darticz napisał:

Ha zobaczycie jeszcze jutro spadnie śnieg a lodowiec przestanie sie topić, ale chyba
tylko w tv.

Lodowiec to już się chyba przestał topić, bo teraz nam się zaczyna globalne oziębienie. Niedługo ekolodzy będą szantażować i robić biznes na czym innym...

Całą akcję mam gdzieś- pomijając nawet wątpliwy aspekt oszczędności energii- ekologia to teraz niezłe pole do nadużyć, biznesu i lansowania się, wątpię aby ta akcja komukolwiek pokazała cokolwiek. Jednak na pewno cała akcja będzie świetną okazją do pokazania się dla pewnych osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech wszyscy zwolennicy tej akcji zgodzą się na energię jądrową, a nie bawią się w takie idiotyzmy.

A tak swoją drogą to co robią "zieloni" to po prostu kpina. Blokowanie inwestycji budowlanych i odstępowanie od tego za "symboliczną" opłatą. Opóźnianie inwestycji, które ułatwiają życie szarym ludziom - gdzieś ostatnio słyszałem o warszawskim wiadukcie, którego remont przez kilka miesięcy opóźniało "Zielone Mazowsze". Gorsza plaga niż czerwoni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mie żałosna inicjatywa. Słyszałem wiele opini i sam twierdze, że rozpalanie żarówek, rozruch maszyn, etc. zabiera dużoo energii. Jest to hipokryzja, bo zamiast inwestować w energię odnawialną: baterie słoneczne, siłę wiatru, nurt rzek, itd., to bawią się w bezsensowne gaszenie światełek. Phii, co to da? Nic. Bo zmiany klimatyczne, to normalka w dziejach Ziemi, a nawet ludzkości: coś ok. 1000 roku n.e- nastąpiło ochłodzenie klimatu. Dowód, Grenlandia- Greenland, czyli zielona ziemia, dzisiaj trudno tak to miejsce nazwać.
Ja sam nie wierze, że człowiek ma duży wpływ na zmiany klimatyczne, a zieloni niech sie odwalą, bo i tak nic nie zdziałają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 20:02, Skywalker560 napisał:

Ale ja napisałem o mężu i żonie, prawda? :D

No dobra... Napiszę jeszcze jeden post :D
Ale ja chciałem Ci powiedzieć, że mąż i żona to nie jedyni ludzie na świeci, a Ty podałeś ogólny przykład co robią "ludzie" jak nie ma prądu xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żenada. Ktoś zgasi światło na godzinę, a na drugi dzień rano wsiądzie do swojej fury z 4-o litrowym silnikiem i pojedzie do pracy. Bez sensu. Lepiej po cichu żyć po prostu ekologicznie cały czas, niż robić takie nic nie znaczące manifesty.

btw
"Symbolicznym gestem zgaszenia świateł mieszkańcy miast uczestniczących w akcji dali sygnał politykom, że powinni bardziej efektywnie walczyć z globalnym ociepleniem."

Coraz więcej głosów się pojawia, że globalne ocieplenie to bajka, albo że to proces naturalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 21:07, Madoxx napisał:

> A ja biorę udział w akcji.
Taa... to jak to jest, że od 26 minut masz jeszcze włączonego pcta?

Zgasiłem światło nie kompa. Sami chcieli zgasić tylko światło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 21:11, Budo napisał:

Żenada. Ktoś zgasi światło na godzinę, a na drugi dzień rano wsiądzie do swojej fury
z 4-o litrowym silnikiem i pojedzie do pracy. Bez sensu. Lepiej po cichu żyć po prostu
ekologicznie cały czas, niż robić takie nic nie znaczące manifesty.

btw
"Symbolicznym gestem zgaszenia świateł mieszkańcy miast uczestniczących w akcji dali
sygnał politykom, że powinni bardziej efektywnie walczyć z globalnym ociepleniem."

Coraz więcej głosów się pojawia, że globalne ocieplenie to bajka, albo że to proces naturalny.

Wyjąłeś mi to z ust :D
Choć ja tego nie odbieram jago gest symbolizujący walkę z globalnym ociepleniem, ale jako gest troszczenia się o ogólne dobro planety. Jasne, że to nic da, ale w końcu to gest :P Z drugiej strony zamiast popisywania się gaszeniem światła na godzinę ludzie powinni starać się żyć "przyjaźnie dla środowiska" cały czas

Aha, i jeszcze dodam, że nie biorę udziału w akcji bo nie mam zamiaru nikomu nic udowadniać, ani pokazywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Prawda. Ilu z Was segreguje śmieci? Tylko bez ściem. To nic nie kosztuje miastowych, którzy pod nosem mają pojemniki do segregacji, a nawet tych na wsiach i poza miastami. Mimo to niemal wszyscy segregację zlewają. Albo ilu z Was myje samochdy gdzieś w lasach, czy na ulicy. Ilu z Was wyrzuca sprzęt agd, czy baterie w specjalnych punktach. Macie świetlówki energooszczędne w domach?

Zacznijcie od tego. A dopiero potem bawcie się w gaszenie lampki na godzinę, która to lampka w tym casie zeżre prąd za 1 grosz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../
Wooo... To tym bardziej nadaje akcji większego sensu... Niech no pomyślę... Nie wiem jak rodzice ale ja przez ostatnią godzinę ani nie byłem w kuchni ani w kiblu... Wow... Nasz dom chyba też przyłączył się do akcji oO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować