Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

I drugie pytanko czy mój Samsung E250 pociągnie kartę Micro SD 1GB? W sumie widziałem u kolegi ze w takim własnie fonie ma 1GB ale wolę się upewnic czy to będzie działac dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2007 o 21:51, Prince07 napisał:

> W podobnej cenie jak w200i a z wypasami raczej średnio bez rewelacji.

A co powiesz na telefon BenQ-Siemens C81?
Z wyglądu całkiem ładny (wiadomo rzecz gustu). 23MB pamięci wbudowanej, możliwość powiększenie
jej za pomocą kart RS-MMC. Wyświetlacz TFT 262000 kolorów (czyli lepszy od w200i, który ma
65536 kolorów). Aparat 1.3 mpx z funkcją nagrywania filmów (sony ericsson ma aparat 0.3 mpx)
Ma bluetooth (SE go nie ma!). Według mnie BenQ-Siemens C81 jest lepszy telefon od Sony Ericssona
w200i a można go dostać w bardzo korzystnej cenie :)



Hmmm, zastanowię, faktycznie ten model jest w przystępnej cenie ze wszystkimi potrzebnymi mi bajerami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś mi powie co bym mógł kupic do 35zł? Potrzeba mi jako drugi telefon. Tylko do pisania smsów i dzwonienia. I musi działac w orange. Aby działał. Jakies sugestie czy propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 12:17, awesome napisał:

A czy ktoś mi powie co bym mógł kupic do 35zł? Potrzeba mi jako drugi telefon. Tylko do pisania
smsów i dzwonienia. I musi działac w orange. Aby działał. Jakies sugestie czy propozycje?


Ciężko będzie dostać telefon za 35 zł. Radziłbym pochodzić po komisach i popatrzeć za starymi modelami Nokii (czyt. 3310, 3410). Możesz również poszukać jakiś aukcji na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 12:38, Prince07 napisał:

> A czy ktoś mi powie co bym mógł kupic do 35zł? Potrzeba mi jako drugi telefon. Tylko do
pisania
> smsów i dzwonienia. I musi działac w orange. Aby działał. Jakies sugestie czy propozycje?


Ciężko będzie dostać telefon za 35 zł. Radziłbym pochodzić po komisach i popatrzeć za starymi
modelami Nokii (czyt. 3310, 3410). Możesz również poszukać jakiś aukcji na allegro.



na allegro caly czas szukam. w komisach drozyzna a n3310 i 3410 nie schodza ponizej 80zl :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że ktoś w końcu mi pomoże, doradzi. Ostatecznie mój wybór padł na dwa telefony:
- Samsung Z-720
- SPV E650
Czy ma ktoś jakieś opinie dotyczące tych aparatów? Wdzięczny będę za jakiekolwiek opinie, porady.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dobie telefonów mających aparat cyfrowy, odtwarzacze mp3, kolorowe wyświetlacze, polifonię, Bluetooth, IrDĘ, kable USB, obsługę kart pamięci, etc., nie powinno być miejsca na telefony oferujące tylko możliwość dzwonienia oraz wysyłania i odbierania SMS. Jednak pewien telefon ośmiela się być "prostakiem"...Panie i panowie przedstawiam wam Motorolę F3, zwaną Motofone (tudzież Batonikiem ;)).

Wedle specyfikacji nawww.mgsm.pl ten telefon nie oferuje niczego oprócz wysyłania i odbierania SMS, vibry, 8-głosowej polifonii i możliwości użycia zestawu głośnomówiącego. Nie ma nawet kolorowego wyświetlacza!!! Toż to skandal, szable w dłoń...! Ale zaraz! Zatrzymajmy się na chwilę przed oskarżeniami Motoroli o robienie sobie jaj z użytkowników. Zajrzałam na Allegro w poszukiwaniu ofert sprzedaży tego telefonu. Okazało się, że ludzie to kupują! Nawet się natknęłam na aukcję, gdzie było 20 chętnych! Czyżby szykował się nam jakiś nowy fenomen? Razz

Po za tym, "batonik" ma bardzo ciekawą rzecz...otóż ma ekran oparty na technologii elektronicznego papieru! Dzięki temu litery, cyfry i symbole są widoczne nawet w największym słońcu! Ma jeszcze jedną zaletę - dzięki swojej prostocie chla mało energii i bateria trzyma bardzo długo; ok. 2 tygodni!

Ja osobiście myślę, że dobrze, iż Motorola wyprodukowała taki telefon. To bardzo dobra rzecz dla starszych ludzi, osób ceniących sobie prostotę i zwolenników alternatywy Smile) Jak po raz pierwszy zobaczyłam Motofona w rękach mojego znajomego, po prostu mnie zagięło - zarówno papierowy ekranik, jak i fakt, że Motorola była na tyle odważna, by zrobić takie coś.

Co sądzicie o tym telefonie? Ktoś już go kiedyś miał lub czyjś znajomy?

20070818200506

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 19:29, mrosi napisał:

Mam nadzieję, że ktoś w końcu mi pomoże, doradzi.

Postaram się tylko jak będę mógł :)

Ok, zaczynamy.
Na początek weźmy Samsunga Z720
Pierwsza myśl jaka przyszła mi do głowy po obejrzeniu specyfiki tego telefonu to JAKIE TO BYDLE MA APARAT :)
Rzeczywiście 3 mpx jest niewątpliwie wielką zaletą tego telefonu. Duży i przejrzysty wyświetlacz (2620000 kolorów), możliwość poszerzenia pamięci kartami microSD, i wszystkie inne bajerki typu bluetooth, mp3 itp znajdują w telefoniku. Dodatkowo możlwość prowadzenia video rozmów + bardzo ładny wygląd to wszystkie zalety Samsunga.
Czas na SPV E650.
A więc smartphone. Rzadko miewam doczynienia z tzw "mądrymi telefonami" bo najzwyczajniej do niczego mi się nie przydadzą. Ten model wyposażony został w duży wyświetlacz (65k kolorów), aparat o matrycy 2 mpx, slot na karty pamięci (microSD) i PDA (nie zabardzo orientuję się w tych sprawach ;/). Posiada oczywiście szereg innych bajerów jak Bluetooth, mp3, dyktafon, itp.
Czas na podsumowanie:
Na Twoim miejscu wybrałbym Samsunga za którym przemawiają lepsze "bajery" ale i również (według mnie) lepszy wygląd. Jeżeli chcesz się bawić w smartfony to oczywiście bierz SPV. Nie wiem czy przydało Ci się to co napisałem ale lepsza taka porada niż żadna :)

Dnia 18.08.2007 o 19:29, mrosi napisał:

Pozdrawiam

Ja również pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 20:11, Prince07 napisał:

Czas na podsumowanie:
Na Twoim miejscu wybrałbym Samsunga za którym przemawiają lepsze "bajery" ale i również (według
mnie) lepszy wygląd. Jeżeli chcesz się bawić w smartfony to oczywiście bierz SPV. Nie wiem
czy przydało Ci się to co napisałem ale lepsza taka porada niż żadna :)


Kurczę, spowodowałeś jeszcze większy mętlik... :-(
Przyznam szczerze, że miałem już SPV C600 (model przed powyższym) i sprawował się wyśmienicie dopóki ... nie upuściłem go niechcący na posadzkę. Samsunga miałem jednego, jeszcze z monochromatycznym wyświetlaczem i ... porażka totalna z baterią. Z drugiej strony, ten SPV jest sporej wagi i wymiarów a o Samsungu czytałem gdzieś, że całkiem przyzwoicie radzi sobie z trzymaniem energii. I bądź tu mądry i pisz wiersze....
W każdym razie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2007 o 21:11, mrosi napisał:

Kurczę, spowodowałeś jeszcze większy mętlik... :-(

Nie spowodowałem tego naumyślnie :PP

Dnia 18.08.2007 o 21:11, mrosi napisał:

Przyznam szczerze, że miałem już SPV C600 (model przed powyższym) i sprawował się wyśmienicie
dopóki ... nie upuściłem go niechcący na posadzkę.

Hehe każdy telefon po bliższym spotkaniu z posadzką zachowuję się trochę dziwnie :D

Dnia 18.08.2007 o 21:11, mrosi napisał:

Samsunga miałem jednego, jeszcze z monochromatycznym wyświetlaczem i ... porażka totalna z baterią.

Z tym się nie zgodzę. Moja siostra ma samsunga od ponad roku i baterie ładuję góra raz w tygodniu przy ciągłym użytkowaniu.
>Z drugiej strony, ten SPV jest sporej wagi i wymiarów a o Samsungu czytałem gdzieś, że całkiem przyzwoicie > radzi sobie z trzymaniem energii.
Czytaj wyżej :D

Dnia 18.08.2007 o 21:11, mrosi napisał:

I bądź tu mądry i pisz wiersze....
W każdym razie dzięki.

Nie ma problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuję zakupić telefon i proszę Was o poradę odnośnie wyborumodelu. Poszukuję czegoś dobrego, funkcje mniej więcej takie jak pozniżej. Najlepiej jakby był to telefon tradycyjnego wyglądu (bez klapki, bez wysuwanej klawiatury, bez obracanego wyświetlacza itp.). Na zakup planuję przeznaczyć ok. 500 zł. Jeszcze jedno, a mianowicie nie chciałbym miec telefou firm: Siemens, Sagem, Benq-Siemens. A chciałbym, aby telefon posiadał:
- aparat co najmniej 1,3 Mpx z kamerą i dobrym zoomem
- może być drugi do videorozmów, ale nie koniecznie
- Bluetooth
- może być IrDA
- slot na karty pamięci
- wyświetlacz, dobrze jeżeli miałby 256 tys. kolorów
- MP3
- możliwość odtwarzania 3GP, MPEG-4
- JAVA, WAP 2.0 i oczywiście przeglądarka WAP
- standardowe funkcje typu budzik, kalendarz, MMS-y itp.

Proszę o poradę i z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak w Nokii wyłączyć dźwięk w aparacie gdy robię zdjęcia? Ustawiłem na ''silent'' ale to wycisza jedynie dzwonek przy połączeniu i SMSach... Jeżeli to gra jakąś rolę to chodzi mi dokładniej o Nokie 5200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 22:26, Igor FCBayern napisał:

Jak w Nokii wyłączyć dźwięk w aparacie gdy robię zdjęcia? Ustawiłem na ''silent'' ale to wycisza
jedynie dzwonek przy połączeniu i SMSach... Jeżeli to gra jakąś rolę to chodzi mi dokładniej
o Nokie 5200


W niektórych telefonach po prostu NIE da się wyłączyć dźwięku aparatu. Ja mam LG KU800 i mogę tylko zmienić rodzaj dźwięku ale wyłączyć go już się nie da:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 22:50, Kasendrol napisał:

W niektórych telefonach po prostu NIE da się wyłączyć dźwięku aparatu. Ja mam LG KU800 i mogę
tylko zmienić rodzaj dźwięku ale wyłączyć go już się nie da:/

No to ja mam chyba jeden z takich telefonów:( Trochę mnie to wkurza, bo mogę robić zdjęcia tylko w oficjalnych sytuacjach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2007 o 22:26, Igor FCBayern napisał:

Jak w Nokii wyłączyć dźwięk w aparacie gdy robię zdjęcia? Ustawiłem na ''silent'' ale to wycisza
jedynie dzwonek przy połączeniu i SMSach... Jeżeli to gra jakąś rolę to chodzi mi dokładniej
o Nokie 5200

Ja mam Nokię 5300 (minimalnie nowszy model) i w nim da rady wyłączyć ten dźwięk - a mianowicie:
włączasz aparat,
wchodzisz w opcje,
szukasz na liście ustawień i wchodzisz w nie,
potem na kolejnej liście szukasz "Dźwięk kamery" wchodzisz,
i tam wybierasz "Tak" albo "Nie".

Przynajmniej u mnie tak jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 01:45, mateuszkalach napisał:

Co powiecie o Nokii 6151?

Nawet ciekawa ta Nokia...

Dnia 21.08.2007 o 01:45, mateuszkalach napisał:

Bo właśnie szukam telefonu;] Fajnie jakby to była nokia - funkcjonalna i z w miarę ciekawymi
funkcjami

Ale wszystko zależy od tego, do czego chcesz jej używać oraz jakie masz "fundusze" na zakup telefonu.
Jeśli ma być to "standardowy" telefon do dzwonienia i pisania SMS''ów to będzie w sam raz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 00:53, balduran2 napisał:

Ja mam Nokię 5300 (minimalnie nowszy model) i w nim da rady wyłączyć ten dźwięk - a mianowicie:
włączasz aparat,
wchodzisz w opcje,
szukasz na liście ustawień i wchodzisz w nie,
potem na kolejnej liście szukasz "Dźwięk kamery" wchodzisz,
i tam wybierasz "Tak" albo "Nie".

Przynajmniej u mnie tak jest...

I na tym polega ta niewielka przewaga twojego modelu nad moim - u mnie nie ma takiej opcji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się