Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Dnia 21.02.2010 o 21:58, Beliar-13 napisał:

doświadczenia związane właśnie z
telefonami dotykowymi?


Co do dotykówek to za 500zł nie znajdzie się nic ciekawego, bo HTC są trochę droższe (z naciskiem na droższe, nie na trochę). Taką Avilę, którą ludzie cały czas kupują mógłbym porównać do Avatara - takie gówno dla mas.
Tak od siebie mogę polecić Motorolę E8, wiem, że to nie jest SE, ani Nokia, ale jeśli chcesz coś do słuchania muzyki to ten telefon będzie dobrym wyborem, jest on bardzo oryginalny, jak z resztą wiekszość Motek, co jest IMO plusem. E8 ma bardzo fajny "przewijak"... a z resztą najlepiej będzie jak wejdziesz na ytuba i poszukasz jakichś recenzji.
A, i telefon można dostać za 500zł w normalnym sklepie, a na allegro pewnie jeszcze taniej.

A jeśli na prawdę chcesz jakiegoś SE, to dobrym wyborem będzie W595, mimo to, że sceptycznie podchodzę do wszystkich Soniaków to ten mnie miło zaskoczył.
Jeśli zaś o Nokię chodzi to polecam model 5320.

Jeszcze ja mam takie pytanie: Czy da się w Motorolach zmienić kompletnie soft (np. w V8)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2010 o 22:16, Markush napisał:

Jeśli zaś o Nokię chodzi to polecam model 5320.


cos z duzym wyswietlaczem, czyli podejrzewam wiecej niz dwa marne cale :P

edit. czy w przypadku se 2.2 cala, naprawde baaardzo duzo..

polecam 5530, bo ma jeszcze wifi, a z takim sporym wyswietlaczem przeglanie neta bedzie czysta przyjemnoscia, sam mam chetke na ten telefon, ale wpierw musze opchnac swoja e51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2010 o 23:19, Zauri napisał:

cos z duzym wyswietlaczem, czyli podejrzewam wiecej niz dwa marne cale :P

O, nie zauważyłem, że miało być z dużym no nic. Chociaż i tak w porównaniu do starcyh cegiełek to 2 cale to ekran ogromny. Więc "duży ekran" to pojęcie względne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega ma Nokie 5530 i bardzo mi się spodobała, w domu mam router więc wi-fi mile widziane. Staram się upolować na Allegro, bo ceny są niezłe.

Inne pytanie, szukam telefonu dla mojego brata, obojętnie jaka firma (ale w granicach rozsądku - bez chińskiego gówna), w okolicach 300 zł. Żaden rozsuwany, dotykowy, ma być prostym kompaktem z mp3, aparatem i tego typu podstawowymi funkcjami.

Dzięki za pomocne opinie co do telefonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2010 o 10:58, Ostrowiak napisał:

Nieporęczne, wymagające troskliwego obycia, często wybitnie takie-sobie. Wyjątki to bodaj
iPhone i Samsung Omnia, reszta to zabawki.


No właśnie słyszałem że te dotykowe to trzeba się bardzo ostrożnie z nimi obchodzić. Ale to chyba nie jest tak że raz Ci spadną i już koniec nie działają ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2010 o 10:56, The_Deker_10 napisał:

Witam mam takie pytanie

Co powiecie o telefonach z dotykowymi wyświetlaczami ??



Miałem okazję "pobawić się" HTC Magic, Samsung Avila, Nokia N97, Nokia 5530, Nokia 5800, LG Cookie KP 500, Samsung Corby, Iphone 3GS

I powiem, że najbardziej przypadł mi do gustu HTC Magic, no i Nokia 5530 [która tak bardzo od 5800 się nie różni] i Iphone3GS, kolega używa Avile i jest z niej zadowlony, smsy nawet fajnie się na niej pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2010 o 11:04, Ostrowiak napisał:

Raczej nie, trzeba uważać na wyświetlacz, reszta to klasyczny komórkowy "oj upadło".


Aha to dzięki bo właśnie zastanawiam się nad LG kp501 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2010 o 10:56, The_Deker_10 napisał:

Witam mam takie pytanie

Co powiecie o telefonach z dotykowymi wyświetlaczami ??

Eee, a co dokładnie chcesz wiedzieć? :)

Mają ekrany oporowe lub pojemnościowe. Pojemnościowe świetnie reagują na dotyk, nie można obsługiwać ich jednak w rękawiczkach i tradycyjnym rysikiem (ale ten jest do nich zbędny). Oporowe mają gorszą reakcje na dotyk. Niektóre mimo wszystko radzą sobie dobrze, inne są mało przyjemne w codziennym użytkowaniu.

Same telefony oczywiście są różne. Mamy tańsze zabawki typu Avila czy Cokie, jak i naprawdę ciekawe modele, przykładowo HTC Magic, iPhone, HTC G1, Nokia 5800. Można by długo wymieniać.

Co do wygody użytkowania - każdy ma inne zdanie. Dla jednych ekrany dotykowe są niewygodne, inni je bardzo cenią. Dla mnie na przykład świetnym połączeniem (szczególnie jak dużo się pisze) jest dobry ekran dotykowy (zazwyczaj pojemnościowy) + klawiatura QWERTY, aczkolwiek telefon z wygodną wirtualną klawiaturą też nie jest zły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2010 o 21:03, sebastiano444 napisał:

Szukam głośnego telefonu


wszelakiego typu muzyczne nokie, czy tez niektore N-ki (patrz n73 music edition)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...ciach...

O N73? To jeden z najgorszych telefonów jakie w ręku miałem. Może i ma Symbiana, ale to chyba jego najgorsza wada, telefon po miesiącu urzytkowania muli tak, że po wciśnięciu menu czeka się ładnych kilka sekund. W ogóle telefon jest strasznie wolny, jak i reszta eN''ek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za jakieś 2, 3 miesiące będę przechodził do Playa, ale uż teraz patrzę na telefony, które mogę mieć za 1 zł ;) Który i dlaczego jest według was najlepszy:
Huawei U7510 Andy
LG KP500 Cookie
Samsung GT- S5230 Avila

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 21:51, Harrolfo napisał:

Samsung GT- S5230 Avila

Ja go mam. Niewiele wymagam i w sumie mi wystarcza - fajne opcje, ładny wyświetlacz i ogólnie wszystko na swoim miejscu. Jedynie aparat nie robi świetnych zdjęć, ale i tak nie robię ich dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się