Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Dnia 17.04.2008 o 15:52, Olamagato napisał:

/.../


Jedno pytanie: czy przy przedłużaniu umowy (chodzi o Orange) muszę kupować nowy telefon? Czy jest to raczej oczywiste, czy wielu ludzi normalnie, bez żadnych problemów przedłuża umowę na kolejne 2 lata, ale bez kupna nowego urządzenia (bo np. woli kupić na allegro ;p)? Dziękuje za informacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz wziąć jakiegoś za 1zł, opchnąć na allegro i będzie więcej kasy na jakiegoś nowego/lepszego/wybranego :D Przynajmniej ja tak uważam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 21:27, FiFi123 napisał:

Możesz wziąć jakiegoś za 1zł, opchnąć na allegro i będzie więcej kasy na jakiegoś nowego/lepszego/wybranego
:D Przynajmniej ja tak uważam ;)


Nie ma innego wyjścia jak iść i kupić jakiś telefon za 1zł.? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 20:55, marcin1930 napisał:

Jedno pytanie: czy przy przedłużaniu umowy (chodzi o Orange) muszę kupować nowy telefon?

Można przedłużyć nie biorąc telefonu. A jest to dobra opcja, bo w zamian dostaniesz jakieś dodatkowe profity. Różnie to bywa, ale może zaproponują Ci dodatkowe minuty miesięcznie, może darmowe rozmowy z wybranym numerem, może jakąś jednorazową sporą kwotę, a może wszystko naraz ;) Pójdź do salonu i dowiedz się jak to z tym jest w twoim przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej Ci zrezygnować z Orange i wziąć k800i za 1 zł w fajnym abonamencie(20-40zl) w Play albo jakąś inna kome??? Mnie Orange ostro zraził.. btw dla kolegi zaproponowali gratisy takie co już ma to wiesz:-p ( w Orange).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu chyba znalazłem idealny dla mnie telefon (palmofon?)...
A mianowicie SPV M3000 [ http://www.telepolis.pl/telefony.php?id=860&limit=1000 ],
najważniejsze dla mnie funkcje:
- system operacyjny Windows Mobile
- slot na kartę pamięci (mini-SD)
- dotykowy wyświetlacz (240 x 320)
- klawiatura QWERTY
- łącze Wi-Fi (bezprzewodowy dostęp do internetu), Bluetooth, IrDA

Co sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 20:55, marcin1930 napisał:

Jedno pytanie: czy przy przedłużaniu umowy (chodzi o Orange) muszę kupować nowy telefon?

Nie musisz, ba wręcz możesz dużo na tym oszczędzić.
Przeciętny w miarę nowy telefon kosztuje po cenie wolnej sprzedaży detalicznej od 1500 do 3000 zł. Nawet z upustami dla promocyjnej sprzedaży u operatora będzie realnie kosztować conajmniej 400 do 2000 zł. Te pieniądze musisz tak naprawdę zapłacić w formie części abonamentu lub kosztów rozmów, w których ceny wliczono koszt nowego aparatu. Jak widzisz Slogan "aparat za złotówkę" to bujda. Zapłacisz za niego w formie rat jakie będą częścią Twoich przyszłych opłat za rozmowy i/lub abonament.
To oznacza, że zawierając nową umowę, możesz uzyskać upust właśnie w tym koszcie. Sprzedaż aparatów nie jest zasadniczym biznesem operatorów telefonii komórkowej. To jest ich często konieczność ponieważ nie mają innego wyjścia (klient bez żadnego aparatu nie kupi żadnej ich usługi).

Tak więc zależnie od ilości dotychczasowych kosztów możesz całkiem sporo ugrać nie kupując nowego telefonu. Pamiętaj jednak, że obecnie na telefony realnie musi być gwarancja 2-letnia bo wymusza to prawo, co oznacza, że jeżeli zepsuje Ci się nowy telefon, to za jego naprawę nie ponosisz dodatkowych kosztów.

Dnia 17.04.2008 o 20:55, marcin1930 napisał:

czy wielu ludzi normalnie, bez żadnych problemów przedłuża umowę na kolejne 2 lata, ale bez kupna nowego urządzenia (bo np. woli kupić na allegro ;p)? Dziękuje za informacje :)

Dla mnie ludzie, którzy przedłużają umowę bez żadnych znaczących upustów, to finansowi głupcy.
Po pierwsze jeżeli chcą kupić aparat na wolnym rynku, to jak za każdą nową technologiczną zabawkę sporo przepłacają u sprzedawcy - tylko za fakt kupienia nowości. Mają dużo szczęścia jeżeli zmniejszone koszty rozmów pokryją im większość kwoty tak kupionego telefonu. Ale jeżeli ktoś jest dobrym negocjatorem to może na tym całkiem dobrze wychodzić. Z tego co sobie obliczałem taki system jest opłacalny jeżeli ktoś kupi niezbyt drogi telefon, na pełnej gwarancji, a następnie korzysta z usług najtańszych operatorów na rynku. Jednak o nowym technologicznie telefonie powinien zapomnieć. Opóźnienie technologiczne wynosi jakiś rok lub dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 23:09, balduran2 napisał:

W końcu chyba znalazłem idealny dla mnie telefon (palmofon?)... A mianowicie SPV M3000

Jak na porządnego palma to brakuje mu GPS-u.
Sam czekam na urządzonko mające zarówno funkcje telefonu 3G/GSM/GPRS jak i wszystkie funkcje sieciowego palma z nawigacją oraz wyświetlacz panoramiczny na poziomie VGA (800x480), procesor o porządnej wydajności i jednoczesną obsługę dwóch kart flash 4/8GB. Wtedy to można powiedzieć, że byłoby to urządzenie przenośne o przyzwoitych możliwościach (a jakby był aparat ok. 2-3 MPx i wyjście na zewnętrzne słuchawki/mikrofon, to byłby to sprzęt idealny).
Pojawi się taki zapewne za rok lub dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Też kiedyś miałem kupić ten telefon, ale sporo o nim czytałem i dużo osób stwierdza, iż jest on dość wolny... Jak masz więcej kasy, to możesz pomyśleć nad M3100 :] Chociaż z drugiej strony, kiedyś miałem SPV C550, który także miał procesor 200Mhz i był dość przyzwoity, więc nie wiem jak to do końca jest z M3000...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam pewien mały problem. Otóż mam Nokię 3110 Classic i chcę kupić kartę pamięci. Tylko nie wiem jaką wybrać. Nie chodzi mi o pojemność, tylko czy Mini SD czy Micro SD czy coś innego? W komórkach jestem raczej słaby i przed kupnem chciałbym się dowiedzieć co i jak ;)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja mm badziej bajerancki telefon. Zwykle jak jest mowa o mym telefonie zawsze pada słowo "cegłofon". Motorola C155-"model, który każdy człek bedzie chciał" Teraz mam z nim takie problemy ze nie mam w nim gałki i sprzedac nie mam gdzie, nawet na Allegro sie nie przyjmie. Taki mój los...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2008 o 14:05, DEViANCE napisał:

Witam

Nokie obsługują karty typu microSD. Popularne, więc łatwo dostępne, a i niezbyt drogie. A nie ma możliwości coby inny typ kart włożyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2008 o 15:05, ko?nik napisał:

> Witam
Nokie obsługują karty typu microSD. Popularne, więc łatwo dostępne, a i niezbyt drogie.
A nie ma możliwości coby inny typ kart włożyć ;)


Hmm... znajomy mówił mi, że do mojej Nokii to MiniSD, a jak patrzyłem po sklepach to widziałem tylko microSD, więc się trochę zaplątałem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2008 o 15:05, ko?nik napisał:

> Witam
Nokie obsługują karty typu microSD. Popularne, więc łatwo dostępne, a i niezbyt drogie.
A nie ma możliwości coby inny typ kart włożyć ;)

Niektóre Nokie kiedyś obsługiwały jeszcze rzadkie dość karty MMC można je dostać na allegro, ale są wycofywane.
Między innymi Nokia N70 taką obsługiwała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łatwo pomylić bo kary są do siebie bardzo podobne, ale Nokia 3110 obsługuje tylko i wyłączenie karty MicroSd do 2Gb. Nokia też obsługuje MiniSD, ale to tylko wybrane modele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2008 o 15:21, Carl92 napisał:

Łatwo pomylić bo kary są do siebie bardzo podobne, ale Nokia 3110 obsługuje tylko i wyłączenie
karty MicroSd do 2Gb. Nokia też obsługuje MiniSD, ale to tylko wybrane modele.


OK. To kupuję w takim bądź razie MicroSD :) Dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2008 o 10:49, Olamagato napisał:

Nie musisz, ba wręcz możesz dużo na tym oszczędzić.
Przeciętny w miarę nowy telefon kosztuje po cenie wolnej sprzedaży detalicznej od 1500
do 3000 zł...

To dobrze że nie trzeba kupować "na siłę". Co do kosztów to poniżej ;)

Dnia 18.04.2008 o 10:49, Olamagato napisał:

Dla mnie ludzie, którzy przedłużają umowę bez żadnych znaczących upustów, to finansowi
głupcy.


Z tymi kosztami to sprawa wygląda trochę inaczej. Mnie interesuje Sony Ericsson K850i. Za taki telefon w Orange dla firm 40 (chyba najbardziej zbliżona oferta do mojego "Twój Plan") zapłacę 1401,78 zł w salonie, a w internecie ok 100zł. mniej ( http://www.orange.pl/klienci_biz/telefony/sony_ericsson/sony_ericsson_k850i). Taki sam telefon na allegro z pełną gwarancją (24 m-c) i zestawem kosztuje 780zł. - coś tu jest nie tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam telefon Samsung SPCH J700 i z tym związane jest moje pytanie, otóż : czy ten telefon ma rzeczywiście tak małą pojemność pamięci? Wlałem weń zaledwie jedną piosenkę, a już pisze że nie moge więcej. Myślę, że zakup karty pamięci byłby dobrym wyborem, i w związku z tym mam pytanie, jaki model karty pamięci mam kupić, i ile by ona kosztowała, jestem w tym temacie nieobeznany za bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiecie, jak miło swobodnie poruszać się po książce kontaktów, przewijać SMSa bez problemu ;P
Dzisiaj, po prawie trzech latach od kupna (sierpień 2005) SE K300i wymieniłem joystick. Tak chodził dobrze, ale ok. 3 miesięcy temu zaczął strasznie się zacinać, a więc postanowiłem oddać go do serwisu. Chciałem samemu sobie joya wymienić, ale trzeba tam coś lutować, tak więc wolałem nie ryzykować. Dałem 35 zł - trochę drogo, ale telefon miałem już po trzech godzinkach z nowym joystickiem :)

Natomiast już za trzy miesiące zmieniam telefon. Na oku od dłuższego czasu mam W880i - ma świetne parametry techniczne, duży wyświetlacz z wysoką rozdzielczością no i ładny design.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się