Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Witam

Mam dziwny problem. Wysyłając SMS, kiedy przychodzi mi raport, pisze np "data wysłania - 12.00" i to się zgadza, bo o 12 wysłałem i 12.00 mam ustawioną na telefonie. Pisze jednak "data dostarczenia - 11.00"....
Czy to ma jakiś związek z przestawieniem zegarów? Jak to zlikwidować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 16:45, Vaxinar napisał:

Czy to ma jakiś związek z przestawieniem zegarów? Jak to zlikwidować?


to ma bodajże związek z ustawieniem strefy czasowej, ja mam tak, że mam strefę GMT + 0 i czas letni +1h [przynajmniej w nokii tak da radę ustawić] no i wszystko jest w porządku ;] pokazuje właściwą godzinę i tą dostarczenia/odebrania smsów też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 16:45, Vaxinar napisał:

Mam dziwny problem. Wysyłając SMS, kiedy przychodzi mi raport, pisze np "data wysłania
- 12.00" i to się zgadza, bo o 12 wysłałem i 12.00 mam ustawioną na telefonie. Pisze
jednak "data dostarczenia - 11.00"....
Czy to ma jakiś związek z przestawieniem zegarów? Jak to zlikwidować?

A wcześniej też tak miałeś? Jaki masz telefon? Spróbuj ustawić ustawienia fabryczne, może to w czymś pomoże.
Może serwer ma strefę GMT+0... Raczej to :)
P.S. Jaka sieć? (Era, Orange, Plus...)

EDIT: Jak pisałem post nie widziałem jeszcze powyższej wypowiedzi... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 17:08, jakubg7 napisał:

Może serwer ma strefę GMT+0... Raczej to :)
P.S. Jaka sieć? (Era, Orange, Plus...)


Wcześniej tak nie miałem. Mam Nokię 5310.
Mam strefę GMT+0 - jaką powinienem ustawić? GMT -1? I tak przestawiać co pół roku jak rozumiem, czy jak? :)
Mam Orange.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 17:05, pizmak666 napisał:

to ma bodajże związek z ustawieniem strefy czasowej, ja mam tak, że mam strefę GMT +
0 i czas letni +1h [przynajmniej w nokii tak da radę ustawić] no i wszystko jest w porządku
;] pokazuje właściwą godzinę i tą dostarczenia/odebrania smsów też.


Też mam ustawione GMT 0, ale jak ustawić ten czas letni +1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 18:29, Lord-Tyrranoos napisał:

Mam pytanie. Czy miał ktoś z Was Motorole V3? Niezbyt nowy model ale jestem nim zainteresowany
i chciałbym poznać opinie na temat tej Vki..


ja go mam. niestety odradzam... mało pamięci, czasem się zawiesza...
Ale świetny do gier, bo ma duży wyświetlacz!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 18:23, Vaxinar napisał:

Też mam ustawione GMT 0, ale jak ustawić ten czas letni +1?


masz ten sam telefon co ja :P
wchodzisz w ustawienia -> data i godzina -> ustawienia daty i godziny -> masz tam rok, godzinę, strefę, a pod nią pole gdzie wybierasz czas letni +1
jak dalej będziesz miał problem to jestem skłonny zrobić jakąś fotkę... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spoko, nie ma za co;]
ja to metodą prób i błędów rozkminiłem...
btw, propsy za dobry telefon :D ale na dniach wymieniam na omnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 22:35, pizmak666 napisał:

btw, propsy za dobry telefon :D ale na dniach wymieniam na omnie.


Dzięki - widzisz ja zawsze Nokię lubiłem. Ludzie mówią, że jest słaba bo się psuje po jednym, dwóch upadkach.... Nie wiem... Ja mam takie zboczenie, że o wszelkiego rodzaju sprzęt wybitnie dbam, wycieram, układam, pielęgnuje, a Nokie zawsze lubiłem. Mniejsza... Mam do Ciebie jeszcze dwie sprawy.
1. RDS w radiu. Korzystałeś? Jakkolwiek głupio to zabrzmi mam wrażenie że działa mi podczas korzystania z domyślnej skórki, a nie działa podczas korzystania z innych.
2. Słuchawki albo te minigłośniki. Kupowałeś jakieś dodatkowe? Jeśli tak to polecasz jakieś - słuchawki czy minigłośniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

generalnie o nokiach [szczególnie po ostatnich modelach] odżywa we mnie stwierdzenie, że nokie to naprawdę baaaaaardzo porządne telefony. a już 5310 za taką cenę jak jest dostępna to po prostu mistrz ;D
szkoda, że nie stać mnie na 5800 bo bym sobie na pewno ściągnął z UK.

Dnia 20.01.2009 o 22:43, Vaxinar napisał:

1. RDS w radiu. Korzystałeś? Jakkolwiek głupio to zabrzmi mam wrażenie że działa mi podczas
korzystania z domyślnej skórki, a nie działa podczas korzystania z innych.


nie korzystałem praktycznie w ogóle z radia w tym telefonie. włączyłem raz, maksymalnie dwa i tyle. nawet nie wiem co to rds :P

Dnia 20.01.2009 o 22:43, Vaxinar napisał:

2. Słuchawki albo te minigłośniki. Kupowałeś jakieś dodatkowe? Jeśli tak to polecasz
jakieś - słuchawki czy minigłośniki?


słuchawki oczywiście kupiłem dodatkowe, bo totalnie mi nie wystarczały. zacząłem od philipsów SHE2610 [używałem ich wcześniej przy iPodzie, więc i przy telefonie też], potem przerzuciłem się na AKG K414P. i z tych ostatnich do dnia dzisiejszego jestem b. zadowolony. sam telefon mam jakieś 13miesięcy, słuchawki 11mies. i uważam, że jest to super komplet. oczywiście podobne senki czy philipsy też były by dobre, nie mówię, że muszą być koniecznie AKG, ale nie widzę sensu do tego telefonu kupowania czegoś lepszego.
minigłośników nie kupowałem, nie jest mi to jakoś specjalnie konieczne, więc nawet się nie interesowałem specjalnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 22:49, pizmak666 napisał:

szkoda, że nie stać mnie na 5800 bo bym sobie na pewno ściągnął z UK.

Nie podobają mi się takie (rozsuwane, wysuwane...)
Ja kupując moją 5310 zastanawiałem się między nią, a 5220, ale bardziej wole 5310. Fajna jest też nowsza 5320.

Dnia 20.01.2009 o 22:49, pizmak666 napisał:

słuchawki oczywiście kupiłem dodatkowe, bo totalnie mi nie wystarczały. zacząłem od philipsów
SHE2610 [używałem ich wcześniej przy iPodzie, więc i przy telefonie też], potem przerzuciłem
się na AKG K414P. i z tych ostatnich do dnia dzisiejszego jestem b. zadowolony. sam telefon
mam jakieś 13miesięcy, słuchawki 11mies. i uważam, że jest to super komplet. oczywiście
podobne senki czy philipsy też były by dobre, nie mówię, że muszą być koniecznie AKG,
ale nie widzę sensu do tego telefonu kupowania czegoś lepszego.

Dzięki.
Generalnie... Nie było problemów z korzystaniem ze słuchawek nie-Nokii w Nokii? Wiesz jak nieraz jest...? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 23:17, Vaxinar napisał:

Nie podobają mi się takie (rozsuwane, wysuwane...)
Ja kupując moją 5310 zastanawiałem się między nią, a 5220, ale bardziej wole 5310. Fajna
jest też nowsza 5320.


też nie przepadam za sliderami, ale za 5800 oddam wieś i matkę z ojcem :P
a 5320 jakoś totalnie mi nie podchodzi... :S

Dnia 20.01.2009 o 23:17, Vaxinar napisał:

Generalnie... Nie było problemów z korzystaniem ze słuchawek nie-Nokii w Nokii? Wiesz
jak nieraz jest...? :)


powiem Ci, że oprócz ww. słuchawek bywało, że miałem przy niej jakieś panasonici i inne starsze philipsy, raz jakieś wielkie [coś a la DJesjkie] słuchawki philipsa i z żadnymi nie było problemu. jedynym wg. mankamentem jest niszczenie jacka, ale tak miałem i przy iPodzie i teraz przy telefonie, więc normalne już się dla mnie staje, że po jakimś czasie przestaje mi jedna słuchawka działać na skutek rozsypania się wejścia od słuchawek. ale jak patrze na moje AKG i myślę, że mają prawie rok to nadal działają wyśmienicie bez żadnych kłopotów ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to niszczenie Jacka? W sensie ten za ciasna jest ta dziura od telefony i się niszczy czy jak?
Tego się nie spodziewałem, a słuchawki sobie jakieś kupię... Zastanawiam się czy te Nokii czy jakieś firmy typu creative czy sennheiser...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 23:31, Vaxinar napisał:

Jak to niszczenie Jacka? W sensie ten za ciasna jest ta dziura od telefony i się niszczy
czy jak?
Tego się nie spodziewałem, a słuchawki sobie jakieś kupię... Zastanawiam się czy te
Nokii czy jakieś firmy typu creative czy sennheiser...


Tak po prostu. Gryzą się i w ten sposób następuje niszczenie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 23:31, Vaxinar napisał:

Jak to niszczenie Jacka? W sensie ten za ciasna jest ta dziura od telefony i się niszczy
czy jak?
Tego się nie spodziewałem, a słuchawki sobie jakieś kupię... Zastanawiam się czy te
Nokii czy jakieś firmy typu creative czy sennheiser...


creativy bym sobie odpuścił, jeśli już to właśnie senki.
a niszczeje od noszenia telefonu/iPoda w kieszeni. to już tylko z mojego powodu ;p nie lubię nosić oddzielnego case''a na sprzęt, więc wala mi się w tylnej kieszeni spodni i tak już to bywa, że się trochę nadłamuje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się