Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Dnia 28.08.2006 o 20:49, Arclight napisał:

Bo ta w komórce łapie tylko 900/1800/1900 MHz?

W starej Nokii 5510 słuchawki też robiły za antenę.


To interesujące :)

Nie zmienia to faktu, że oprogramowanie zaprojektowano trochę bezmyślnie, bo radio mogłoby przez chwilę nie odbierać bez słuchawek ale nie musi się od razu wyłączać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2006 o 20:54, Seldon napisał:

> Bo ta w komórce łapie tylko 900/1800/1900 MHz?
> > > W starej Nokii 5510 słuchawki też robiły za antenę.

To interesujące :)

Nie zmienia to faktu, że oprogramowanie zaprojektowano trochę bezmyślnie, bo radio mogłoby
przez chwilę nie odbierać bez słuchawek ale nie musi się od razu wyłączać.

Ma to też swoje plusy że się wyłącza ;)
np, wieczorem nie trzeba sie zastanawiać tylko po ciemku się słuchawki wyjmuje ;)

A po za tym że się wyłącza to właściwie jest standard wszędzie i we wszystkim,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2006 o 20:49, Arclight napisał:

Bo ta w komórce łapie tylko 900/1800/1900 MHz?

W starej Nokii 5510 słuchawki też robiły za antenę.


Właśnie po to...zgadzam się z Arclight.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetną Irde kupiłem do telefonu :/ Standardowy kabelek idący od USB i nadajnik.Tylko "super niezniszczalna" plastikowa konstrukcja nadajnika sprawiła,że gdy chciałem go włożyć do pudełka-obudowa sie rozlazła ujawniając mi ten cudowny kawałek technologii z 2 diodami :/ Naprawde super sprzęt :/ Gdy chciałem złożyć nadajnik ułamały mi sie "zaczepki" i byłem zmuszony owinąc nadajnik taśmą klejącą,żeby sie nie rozłaził.Czy są jakieś lepsiejsze nadajniki przez Irde i czy można gdzies kupić sam nadajnik,bez kabla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie co do Motoroli V235, odnośnie WAP/GPRS i javy.
Jak wrzucam na swoją stronę www jakąś aplikację java i chcę ją ściągnąć na komórkę przez WAP/GPRS, skąd mam wiedzieć, czy z netem łączę się przez WAP, czy przez GPRS. W telefonie nie mam żadnych opcji uswień rodzaju połączenia, a jest to dla mnie ważne, bo koszty połączeń przez WAP i GPRS są różne, a pozatym, przez WAP płacisz za czas w jakim łączysz się z internetem, a w GPRS ilość/wielkość pobranych danych.

Najlepszym rozwiązanie było by wgrywać wszystko przez USB, ale ...
1. nie mogę znaleźć dobrego programu który by mi działał.
2. podobno w Motorolach jest jakaś blokada na jave, którą da się zdjąć (odpłatnie) w serwisie, a jak usuniesz ją właśnie jakimś progamikiem, to automatycznie gwarancja idzie w kosz ... ale to czytałem na innym forum i nie wiem do końca jak jest na prawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2006 o 04:50, Dante Dy`nei napisał:

Mam takie pytanie co do Motoroli V235, odnośnie WAP/GPRS i javy.
Jak wrzucam na swoją stronę www jakąś aplikację java i chcę ją ściągnąć na komórkę przez WAP/GPRS,
skąd mam wiedzieć, czy z netem łączę się przez WAP, czy przez GPRS. W telefonie nie mam żadnych
opcji uswień rodzaju połączenia, a jest to dla mnie ważne, bo koszty połączeń przez WAP i GPRS
są różne, a pozatym, przez WAP płacisz za czas w jakim łączysz się z internetem, a w GPRS ilość/wielkość
pobranych danych.

Najlepszym rozwiązanie było by wgrywać wszystko przez USB, ale ...
1. nie mogę znaleźć dobrego programu który by mi działał.
2. podobno w Motorolach jest jakaś blokada na jave, którą da się zdjąć (odpłatnie) w serwisie,
a jak usuniesz ją właśnie jakimś progamikiem, to automatycznie gwarancja idzie w kosz ... ale
to czytałem na innym forum i nie wiem do końca jak jest na prawdę.

O motoroli ci dużo nie powiem ale www odbiera na GPRS. Odplatnie oczywiście. Jak znajde jak zdjac ta blokade to ci powiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was miał w dłoniach Samsunga X680? Moja koleżanka che zakupić aktywacje w Plusie (tfu tfu na psa urok) wraz z telefonem i zastanawia się nad tym telefonem lub Nokią 6103. Osobiście polecma jej Samsunga, ale wole mieć opinie innych użytkownikóow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2006 o 10:20, Mroczny Elf99 napisał:

a co sądzicie o sony ericcsonie w800i strasznie mi sie podoba ten telefon ale szczeze mówiac
nie wiem czy naprawde jest dobry??/

Jest naprawde dobry ;-) Posiada chyba wszystko, czego można wymagać od nowoczesnego telefonu o takich gabarytach. Niestety narazie cena jest dosyć wysoka, ale jeśli jesteś w posiadaniu spadku po dziadkach, to dlaczego nie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Benq Siemens EL 71 ???
Wygląd ok (kwestia gustu), wyświetlacz high-end, real sound, video, bluetooth i takie tam duperele. Ale jak menu??? Miał ktoś z Was przyjemność zabawy tym aparatem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

\...\

No cóż, nie miałem styczności z żadym z modelów, ale po przeglądnięciu specyfikacji moge je mniej więcej porównać ...

Telefony w specyfikacji są bardzo podobne lecz jest kilka różnic.
1. Samsung ma dużo więcej pamięci - 28 MB, Nokia ma tylko 4.4 MB i bodajże do obydwóch nie można dokupić karty pamięci.
2. Co do połączenia z komputrem/innym telefonem, to obydwa mają Bluetootha i USB. Nokia ma jeszcze irde, której brak z Samsungu.
3. System EDGE w Nokii jest klasy 6, a w Samsunkdu klasy 10.
4. Samsung ma opcję EMSów, Nokia nie.
5. Z dodatków, Nokia posiada wybieranie głosowe, radio, możliwość Push to Talk oraz syncML (z tym, że nie wiem po co to jest, a w swoim fonie też to mam :D), a Samsung ma odtwarzacz mp3. Nokia ma gorszą polifonię - 24 tony, Samsung ma 40.
6. Czas czówania wdg. producenta w Nokii jes dłuższy.

A tak ogólnie to mają takie same wyświetlacze - 65 tyś kol. (128x160), w Nokii zewnętrzny wyświetlacz ma 4k kolorów, a w Samsungu jest w odcieniach szarości. Mają wbudowany aparat o rozdz. 0.30 MPx (nie jest to coś nadzwyczajnego, ale mi w zupełności wystarczy), z możliwością nagrywania filmików i parę innych funkcji które się mniej więcej pokrywają.

Osobiście wziąłbym Samsunga, bo ma więcej pamięci, odtwarzacz mp3, lepszą polifonię, szybszego EDGE, za to Nokia z wyglądu bardziej mi się podoba, ale wybór należy do twojej koleżanki, bo nie wiadomo co jej bardziej odpowiada ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2006 o 14:39, Dante Dy`nei napisał:



Ona też się skłania w kioerunku Samsunga. Ma byc w najniższej taryfie, a cena jest do zaakceptowania. Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: jeśli chcę się dowiedzieć kto do mnie ciągle wydzwania, a znam tylko jego numer, to czy mogę się dowiedzieć kto dzwoni, nie pytając go o to?? czy jest jakiś sposób??

i jeszcze jedno: jeśli chcę żeby ktoś do mnie nie dzwonił to co mogę zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2006 o 21:12, ciusiek i luka napisał:

i jeszcze jedno: jeśli chcę żeby ktoś do mnie nie dzwonił to co mogę zrobić??

Ustaw przekierowanie połączeń przychodzących ("Przekazuj wszystkie połączenia" albo jakoś tak).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiecie - mam juz ten w300i jakies 2 - 3 tygodnie. i wszystko jest super, jedynie podczas odtwarzania muzy - czasem, po zakończeniu jednej mp3 wyłącza się odtwarzacz (a raczej pauzuje), i nie zaczyna następnej mp3 (jest odtwarzanie ciągłe z powtarzaniem ustawione). dzieje się to rzadko - no ale zawsze to zgrzyt. Poza tym telefon wypasiony !!!

pozdro a jak taw wasze w800i ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2006 o 21:35, Martimat napisał:



Zapewne to jakiś błąd w oprogramowaniu telefonu. W serwisie powinnie wgrać nowy soft za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2006 o 14:35, Lost Paradise napisał:

A co sądzicie o Benq Siemens EL 71 ???
Wygląd ok (kwestia gustu), wyświetlacz high-end, real sound, video, bluetooth i takie tam duperele.
Ale jak menu??? Miał ktoś z Was przyjemność zabawy tym aparatem ?

Ja mam Benka EF81 i jestem baaaaaardzo zadowolona. Co do menu, to podobne do V Motorola, jednak bardziej dopracowane, bez tych zamotów , które tradycyjnie wystepują w Motkach :)
Poza tym ten real sound robi naprawdę duże wrażenie, duzy wyraźny wyswietlacz, piękne kolory, dobry aparat i możliwośc rozszerzenia pamięci do 1GB robią swoje. Jedyny minus to brak flasha w aparacie i radia. Więcej minusów nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się