Cheed

Telefony Komórkowe

14927 postów w tym temacie

Kończy mi się umowa i po trzech latach chciałbym zmienić starego poczciwego SE K800i na coś nowego.. Ale kompletnie nie wiem co się dzieje w świecie telefonów komórkowych. Wiem, że są jakieś smarftony, ale dokładniej nic..
Pytanie mam więc - wśród telefonów których producentów najlepiej wybierać?
Dodam, że nie interesują mnie jakieś najnowsze cuda, chce coś co dostane do umowy w cenie np. do 100 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2011 o 15:33, Assurubalit napisał:

Kończy mi się umowa i po trzech latach chciałbym zmienić starego poczciwego SE K800i
na coś nowego.. Ale kompletnie nie wiem co się dzieje w świecie telefonów komórkowych.
Wiem, że są jakieś smarftony, ale dokładniej nic..
Pytanie mam więc - wśród telefonów których producentów najlepiej wybierać?
Dodam, że nie interesują mnie jakieś najnowsze cuda, chce coś co dostane do umowy w cenie
np. do 100 zł.

Najlepiej bierz coś z androidem, jeśli podasz konkretne modele mógł ci bardziej pomóc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2011 o 16:33, gracz_155 napisał:

Najlepiej bierz coś z androidem, jeśli podasz konkretne modele mógł ci bardziej pomóc
.


Z braku odpowiedzi w sieci znalazłem, że taką ogólną pozytywną oceną cieszy się HTC... No i widzę, dwa modele - HTC Wildfire i HTC Wildfire S.. no i co to za wynalazki i czym się różnią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2011 o 20:06, Assurubalit napisał:


> Najlepiej bierz coś z androidem, jeśli podasz konkretne modele mógł ci bardziej
pomóc
> .

Z braku odpowiedzi w sieci znalazłem, że taką ogólną pozytywną oceną cieszy się HTC...
No i widzę, dwa modele - HTC Wildfire i HTC Wildfire S.. no i co to za wynalazki i czym
się różnią?

Seria wildfire są to telefony tzw. low-endy(wśród androidów) kierowane raczej do mniej zamożnej klienteli przez co nie mogą się pochwycić najnowszymi nowinkami. Ale są też jak droższe modele tej firmy bardzo solidnie wykonane.
S jest następca pierwszego wildfire''a jak przy każdym następcy lepszy procesor ,ekran, więcej RAM''a ogólnie eska jest pod każdym względem lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wildfire nie bierz, rozdzielczość jest nie takaa jaka powinna, nie ma sensu brać smartfona z taką rozdziałką. Na "S" poprawili rozdzielczość (przynajmniej mieli, nie wiem jak to jest) i wszystko inne.

Najlepiej to by było gdybyś napisał w jakim abonamencie chcesz wziąć ten telefon i z jakiej sieci, żeby można było przejrzeć co tam mają. Bo równie dobrze możemy ci tu polecić Samsunga Galaxy S2, którego może i dostaniesz za 100zł, tylko nie wiadomo w jakim abonamencie... Za lekko ponad 300zł był w Plusie w 100złotowym abonamencie.

Jeżeli juz to z dwojga złego weź Skę. Ale dla mnie to i tak ma za mały ekran. Jeszcze niedawno myślałem, że 4 cale to dużo, a teraz jak przez trochę miałem Galaxy S2, LG swift 3D (ogólnie nie polecam jakby ktoś się zastanawiał. 3D fajny bajer, ale niedopracowany) to te moje 4 cale wydają się bardzo małe.

@gracz
Ty miałeś Galaxy S, tak? Jaki wynik miałeś w quadrancie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2011 o 20:28, Markush napisał:

@gracz
Ty miałeś Galaxy S, tak? Jaki wynik miałeś w quadrancie?

Zgadza się właściwie mam ale do rzeczy to zależy od ~800 na 2.1, do 1300 na 2.3.4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2011 o 20:14, gracz_155 napisał:

Seria wildfire są to telefony tzw. low-endy(wśród androidów) kierowane raczej do mniej
zamożnej klienteli przez co nie mogą się pochwycić najnowszymi nowinkami. Ale są też
jak droższe modele tej firmy bardzo solidnie wykonane.


Czyli w sumie to co mnie interesuje.. Jakoś nie czuję potrzeby inwestowania w super potężny telefon.. Zasadniczo zależy mi tylko na - dzwonieniu, sms, internet (poczta/twitter/fejs) ,.. zasadniczo do tego i SE K800i mi wystarcza, no.. ale jakaś zmiana by mi się przydała.

@Markush z tą ceną przy abonamencie chodziło mi raczej o to, że nie celuje w żaden kombajn... A teraz jak przyjrzałem się ofercie playa. z którym się chyba nie chcę rozstawać, to myślę, że telefon kupie osobno.
Tak więc hmm możecie polecić jakiś telefon który nabędę w jakimś przyzwoitym sklepie w cenie, tak do 1200 zł? No i chcialbym aby to było coś solidnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2011 o 21:13, Assurubalit napisał:

A teraz jak przyjrzałem się ofercie playa. z którym się chyba nie chcę rozstawać, to
myślę, że telefon kupie osobno.
Tak więc hmm możecie polecić jakiś telefon który nabędę w jakimś przyzwoitym sklepie
w cenie, tak do 1200 zł? No i chcialbym aby to było coś solidnego

Samsung Galaxy S który osobiście posiadam i szczerze polecam szybki, ładny, zgrabny :-) złego słowa na niego nie mogę powiedzieć, lub HTC Desire Z jeśli chcesz mieć fizyczną klawiaturę również bardzo dobry model

ps.Porównując je do wildfire''a S to powyższe modele są dużo mocniejsze technicznie.

ps2. SGS i desire Z to są już dość potężne urządzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,
otrzymałem od kuzyna dziś HTC Dream (Era G1). Miał go w abonamencie od Ery, teraz dostał nowy.
Sim-locka nie ma, bo od 2009 era nie zakłada ich.
J=Mam w nim kartę Play (Fresh), no i problem jest następujący:
Chciałem wysłać sobie konfigurację Internetu na niego, ale przy wybieraniu na stronie głównej play producenta nie ma tego telefonu (zarówno pod HTC, a Ery i T-Mobile nie ma w ogóle jako producentów).
Może mi ktoś pomóc konfigurować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nazwa play
APN internet
MCC 260
MNC 06
Typ uwierzytelniania PAP
Typ APN internet

Ustawiasz to w komunikacja --» sieci telefonii komórkowej --» nazwy punktów dostępu
Powyższa ścieżka może być trochę inna ponieważ nie pamiętam dokładnie menu z starszego androida

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc jestem w opjach sieci bezprzewodowej -> sieciach komórkowych, daję Punkty dostępowe i w tym menu nic nie ma... Tylko u góry wyświetlone jest Nazwy APN
Więcej opcji jest w VPN, tam jest napisane: dodaj sieć VPN i doda sieć VN PPTP/L2TP/L2tp/IPSec PSK L2tp/IPSec CRT..

Ok, trzeba wcisnąć menu jeszcze ;) sry za problem dzięki śmiga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nokie c3 i gdy połączę się z internetem przez WI-FI (mam w domu router i mam sieć) to pokazuje mi normalnie, że mam dobry zasięg, ale gdy wejdę w Internet to mi normalnie pobiera pieniądze. Co mogę zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2011 o 18:45, Nieznajomosc napisał:

Mam nokie c3 i gdy połączę się z internetem przez WI-FI (mam w domu router i mam sieć)
to pokazuje mi normalnie, że mam dobry zasięg, ale gdy wejdę w Internet to mi normalnie
pobiera pieniądze. Co mogę zrobić?


Zmienić ustawienia w telefonie, żeby sieć brał z wifi a nie 3g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2011 o 16:44, Jackal-pl napisał:

Mam takie pytanie: Mój G1 często przechodzi na roaming krajowy plusa (mam play). Czy
w takim roamingu koszt smsa/rozmowy/transferu jest wyższy?


Rozmów/sms nie, ale pakiety na transfer danych są oddzielne:
-tylko na strefę play (te tańsze np. 5zł za 100mb)
-na obie strefy play i plus (te droższe 10 zł za 100mb)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2011 o 17:26, gracz_155 napisał:

> Mam takie pytanie: Mój G1 często przechodzi na roaming krajowy plusa (mam play).
Czy
> w takim roamingu koszt smsa/rozmowy/transferu jest wyższy?

Rozmów/sms nie, ale pakiety na transfer danych są oddzielne:
-tylko na strefę play (te tańsze np. 5zł za 100mb)
-na obie strefy play i plus (te droższe 10 zł za 100mb)

Ja kupiłem ostatnio pakiet (2 dni temu) 7zł/100...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2011 o 17:39, Jackal-pl napisał:

Ja kupiłem ostatnio pakiet (2 dni temu) 7zł/100...

ok inna taryfa to inaczej
pakiet play online w telefonie -strefa play
pakiet internet w telefonie - obie strefy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Ostatnio postanowiłem zakupić nowy telefon. Wybór padł na htc i tutaj rodzi się moje pytanie. Lepiej kupić htc wildfire, czy może dopłacić trochę i wziąć htc hero? Czy istnieje jakaś duża różnica między nimi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się