Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowy konsolowy RPG - End of Eternity

16 postów w tym temacie

Szkoda że na PC prawie żadne jRPG-i nie wychodzą. To właściwie zupełnie inny gatunek niż standardowe zachodnie cRPG. Ale równie wspaniały i mający swój urok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm jeśli zrobią system walki taki jak w Gorky 17 to może być całkiem ciekawie... No nic, trzeba poczekać na większą ilość informacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy widzę słowo "konsola" i skrót "RPG" obok siebie bez przedrostka "a" lub "j", nie mogę powstrzymać się od śmiechu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach, RPG ze wschodu? No i nic więcej nie chcę wiedzieć na jego temat. :) Choć trzeba przyznać, że Japończyki umieją to sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2009 o 21:06, Kawel napisał:

Gdy widzę słowo "konsola" i skrót "RPG" obok siebie bez przedrostka "a" lub "j", nie
mogę powstrzymać się od śmiechu.


Rotfl, miałem dokładnie to samo na myśli czytając początek newsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co to "j" znaczy ? Tak ogólnie wiem że to jakieś dziadostwo ( przepraszam jeśli kogoś tym obraziłem ) z Azji ? Czyż ner ? Jeśli tak to ja serdecznie dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konsolowe pseudo-cR... przepraszam, jRPG? Podziękuję - mnie takie cosie nie ruszają. Jedynym przedstawicielem tego gatunku, przy którym spędziłem parę miłych chwil jest Lost Odyssey (choć i tutaj bez orgazmu). Właściwie jedyną pozycją na konsole (a właściwie konsolę) obecnej generacji, która być może będzie miała coś wspólnego z Role-Playing będzie Divinity 2: Ego Draconis, na którego oczywiście czekam.

@Ramonek

> co to "j" znaczy ?

"Japanese", choć ręki sobie uciąć nie dam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kulturofobami jesteście i tyle :)

Doskonałe jRPGi skończyły się nieubłaganie z erą PS2.
Obecna generacja zapewnia nam po prostu zwykłe średniaki które w erze takich gier jak Xenogears, Final Fantasy 7,8 czy Chrono Cross byłyby po prostu niegrywalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2009 o 22:06, Selv napisał:

Doskonałe jRPGi skończyły się nieubłaganie z erą PS2.
Obecna generacja zapewnia nam po prostu zwykłe średniaki które w erze takich gier jak
Xenogears, Final Fantasy 7,8 czy Chrono Cross byłyby po prostu niegrywalne.

Spokojnie, spokojnie jRPGi nowej generacji dopiero się rozpędzają, daj im jeszcze trochę czasu ;) Myślę, że FF XIII będzie otwarciem nowej ery konsolowych RPGów na konsolach nowej generacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2009 o 21:34, Ramonek napisał:

co to "j" znaczy ?


j = japanese

Dnia 08.04.2009 o 21:34, Ramonek napisał:

Tak ogólnie wiem że to jakieś dziadostwo ( przepraszam jeśli kogoś
tym obraziłem ) z Azji ? Czyż ner ? Jeśli tak to ja serdecznie dziękuję


... banowac takich to malo ;] nie gral a juz wie - nowy prorok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam :-) Po naprawdę niezłym "Lost Odyssey" mam ochotę nieco bardziej zaznajomić się z gatunkiem jRPG. Co mi się najbardziej spodobało - brak ograniczeń jeśli chodzi o kreacje świata i bohaterów + kapitalna fabuła co w zachodnich cRPG nie jest normą (zwlaszcza ostatnimi czasy).

ps. Do "haterów" typu Kawel czy MisioKGB: inne nie znaczy gorsze... no chyba że ktoś ma wyjatkowo wąski horyzont myślenia :) Zawsze też pozostaje opcja: "nie podoba mi się ten gatunek, to nie gram i się na ten temat nie wypowiadam pisząc durne komentarze na forum" Czego Wam chłopaki z całego serca życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No mam nadzieję że uda im się ta gra, po nieudanym(moim zdaniem) Infinite Undiscovery i naprawdę bardzo fajnym Star Ocean (na którego mam chrapkę, niech tylko będzie premiera w Europie) liczę że tym razem gra będzie naprawdę fajna!

Co do świetności jRPG to zgadzam się z przedmówcami, ale liczę że w tej generacji konsol gatunek ten nabierze jeszcze rozpędu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozpędzają...?
Na chwilę obecną już tylko jedno studnio trzyma się tego co powinno.
Atlus z Personą.
Nie wiem co mam myśleć o XIII bo twórcy chyba znowu lezą w nietrafiony pomysł z gambitami ... w nowych ciuszkach :/
jRPGi leżą teraz na gatunkowym śmietniku. Co jakiś czas przeciska się jakiś tytuł który tak naprawdę jest jedynie cieniem tego co było wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować