Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #66: Z jakiej karty graficznej korzystasz?

100 postów w tym temacie

Dnia 23.04.2009 o 09:20, winor napisał:

S3 Trio 3D 4 MB + co jakiś czas Voodoo 2 12MB -> nVidia Riva 128ZX 8MB -> nVidia
Riva TNT 2 M64 32MB czasem ATI Radeon 9200SE (jak brat przywoził ze swojego kompa) 64MB
-> SiS Mirage™ Graphic (zintegrowana na ASRocku KK7S41(GX)) wydajnością zbliżona
do Geforca 2 MX-> ATI Radeon 9550 128MB -> nVidia GeForce 6100 (zintegrowana na
ASRocku ALiveNF4G-DVI) -> ATI Radeon X1600 256MB -> AMD/ATI Radeon HD2600 256MB
-> AMD/ATI Radeon HD3850 512MB
Uff sporo tego było.


Sporo? ty nawet nie masz pojęcia co to sporo, ja nawet pierwszych juz nia pamietam ale w skrócie, 3 jakieś modele 1MB, S3 Trio 3D 4 MB, potem Voodoo prawie wszystkie wersje Voodoo począwszy od 2, tlyko 3 nie miałem, wcześniej przewijało się kupe kart gdzie dołączało się akcelerator 3D, potem wszystkie nvidia Riva, potem prawie wszystkie goforce, począwszy od Geforce 2 200 MX (właściwie maiłem kilka odmian), Geforce 3, 4 MX 400, przez Geforce Titanium wszystkie modele, potem przez wszystie odmiany 6, 7 i teraz mam 8800 GT, nie miałem tylko żadnego FX, hmmm jeszcze przeijało się miedzy tymi kartami jeszcze parę innych, ale nie pamietam już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wyglądał następująco:
GeForce 2 MX400-->GeForce 5700LE-->EVGA GeForce 7600 GT-->EVGA GeForce 8800 GTS 320MB-->EVGA GeForce 9800 GTX+ SSC (z którego jestem bardzo zadowolony ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie wiem jak sie nazywala moja pierwsza karta graficzna (przy zakupie mialem 5 lat) ale pamiętam, że miała 1MB pamięci i pamiętam jaki to był wielki szpan, że się miało taką kartę. :)
Potem dłłługo nic aż w końcu GeForce 2 Pro 32MB. To była karta...
Potem przyszła kolej na Radeona 9550 (spalił się), w zamian wstawiłem Radeon 9600Pro
Moją obecną kartą jest Radeon 4870 i jestem wielce zadowolony z jej wydajności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to zawsze przy ATI :D Kiedyś miałem HIS radeon 9000, a teraz X1600 Pro PCIe od Asusa, niezła z niej suszara. Niedługo zmiana na coś lepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe kiedys to się nazywało "akcelerator" :D Miałem Voodoo 2 chyba, potem Rive TNT SE z 64 mb (czy jakoś tak), Radka 9600 pro i teraz GF 8800 GTcoś z 1gb (od Gainwarda) i... wszystko śmiga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie HD2600 w lapku Toshiby :D Po O/C nie narzekam :) Wcześniej był intel GMA 950 w innym lapku :) potem radek 9500pro w desktopie przed nim GF 2MX a pierwszy komp i pierwsza grafa to S3 Virge :D Ahhh aż łezka się kręci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiej karty aktualnie używam? A mam takiego starego klocka...jak mu tam?, a! Nvidia GeForce 6600:-(

A tak BTW: Z sondy chyba jednoznacznie wynika, ktory producent kart cieszy się większym zainteresowaniem... Myślałem że ATI i Nvidia będą szły łeb w łeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem od:
RIVA TNT 2 M64 16MB -> GeForce 2 MX400 64MB -> ATI Radeon x550 128MB/128bit -> GeForce 8600GT 256MB/128bit -> 9600GT 512MB/256bit i mam ją do dziś. Mogę stwierdzić, że absolutnie z każdej karty graficznej jaką miałem byłem zadowolony na 120%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój komp:
Procesor :Intel Core 2 Duo E8200 @ 2666 MHz
Płyta główna:Gigabyte P35-DS3L
Karta graficzna:Gigabyte NVIDIA GeForce 9600 GT
Ram:4 GB
HDD: 500 GB
Zasilacz: Tagan 500 W
Obudowa NZXT Apollo black
System:Windows XP Home z Nakładką Visty
Kontroler: Logitech Chilstream
Głośniki:Logitech x-230 oraz Logitech x-540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja zaczynalem od GeForca 4 MX 440 64MB pozniej przesiadka na Radeona 9550 (opis na pudle) wszystkie stery od 9600 a gdzie niegdzie pisalo ze mam 9600 XT ;P Wraz z nowym kompem kupionym rok temu przyszedl GeForce 8800GT i sie raczej od nvidii nie oderwe - na radkach sie lekko zawiodlem (np w gta vc nie doczytywal textur... jak sie rozpedzilem na ulamek sekundy okienko wczytywanie i ok na kolejna minute) na MX''ie nie mialem zadnych problemow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak :
Voodoo 2 --> Riva TNT 2 -->GeForce 2 ---> Radeon 8200 ---> GeForce 5200 FX (od kumpla wziołem)---> GeForce 6100 zintegrowany ---> GeForce 7900GS (ale byłem z niej dumny xD ) ---> Radeon 4850 512 (najlepszy zakup jaki zrobiłem :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza moja karta to geforce 2ti 64MB od galaxy dobrze go pamietam by byl na wielkiej plytce czarnej potem radek 9600 128MB z tym że nie pamiętam czy to był pro czy jakiś inny ale chyba pro bo jakaś lepsza wersja i to był szafir też chyba czarnuch. Teraz mam 8800GTS 320MB BFG już od ponad dwóch latek zamierzam wymienić dopiero jak wyjdzie GTX 300+. Moim najnowszym nabytkiem są karty 2x6800 ale to już w konsolce i z nich jestem jak na razie najbardziej zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować