Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kontynuacje Obliviona będą... książkami

34 postów w tym temacie

Może to zachęci graczy do częstszego zaglądania do książek. W sumie to niezły pomysł. Lepsze to niż jakiś crap tylko po to żeby upchać historię ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2009 o 22:26, dark_master napisał:

Jeśli książki mają być na poziomie gry, to to chyba będą musiały być kolorowanki..


I tu pojawia się problem. Grę można było naprawić poprzez mody co zresztą zrobiła społeczność graczy, z książką to nie przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2009 o 22:51, Marco_Polo napisał:

I tu pojawia się problem. Grę można było naprawić poprzez mody co zresztą zrobiła społeczność
graczy, z książką to nie przejdzie.


A może wydadzą książkowy edytor i pozwolą czytelnikom dopisywać własne zakończenia? Kto wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie te książki będą miały po 20 000 stron i większość treści to będzie "...główny bohater uderzył minotaura mieczem, minotaur odpowiedział toporem. Bohater uzdrowił się czarem i znowu uderzył mieczem, minotaur zachwiał się..." :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Samo uniwersum "The Elder Scrolls" jest w miarę interesujące - dałem się wciągnąć w trzecią odsłonę tej serii, i nie powiem, nie były to zmarnowane godziny (baaardzo klimatyczne Solstheim i oryginalne, mroczne klimaty). Szczerze mówiąc może coś z tego wyjść - czymkolwiek nie będzie i tak umili czas bardziej, niż TESIV. Czemu skreślacie powieść z powodu beznadziejnej gry na której jest bazowana, nie mam zielonego pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2009 o 23:00, Niflheim napisał:

Samo uniwersum "The Elder Scrolls" jest w miarę interesujące - dałem się wciągnąć w trzecią
odsłonę tej serii, i nie powiem, nie były to zmarnowane godziny (baaardzo klimatyczne
Solstheim i oryginalne, mroczne klimaty). Szczerze mówiąc może coś z tego wyjść - czymkolwiek
nie będzie i tak umili czas bardziej, niż TESIV. Czemu skreślacie powieść z powodu beznadziejnej
gry na której jest bazowana, nie mam zielonego pojęcia.


Właśnie dlatego. Mnie TESIV bardzo zawiódł ale historia stanowi moim zdaniem najsilniejszy element serii. Książka może być dobra(pod warunkiem że pisarz nie zawali)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Książka jak najbardziej ma szanse. Rządzi się innymi prawami niż gra i nie zdziwię że przy odrobinie wyobraźni autora może wyjść z tego coś zjadliwego jeśli nie bardzo dobre czytadło.
W moim prywatnym rankingu autorów piszących książki w uniwersach gier komputerowych, przoduje Richard A. Knaak i jego 3 powieści na motywach serii Diablo i Warcrafta.
Polecam gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dark_master, orzech4, rozwaliliście mnie xD.

W każdym razie w Obliviona owszem przegrałem bardzo spory kawał, ale nie ukończyłem wątku głównego, bo wytypowałem sobie cel aby moja postać miała wszystkie skille rozwinięte na 100, a potem zajmę się tym wątkiem. Niestety mój cel mnie trochę przerósł, bo gra zwyczajnie mi się znudziła. Ale z tego co słyszę i czytam, główny wątek jest strasznie badziewny (sporo mówi, że sam quest dla mrocznego bractwa, który akurat przeszedłem był 100% lepszy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo, bardzo fajnie ;). Sam byłem ciekawy, co się stało po zakończeniu fabuły... przecież świat nie może stać w miejscu, bo to zaprzeczenie 4 wymiaru to jest czasu ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nigdy nie przepadałem za książkami na podstawie gier. Fabuła w takich dziełach była zazwyczaj bardzo sztampowa i przewidywalna. Żadnego polotu, czy ikry. Można by rzecz - budżetowe książki. Do tego dochodziło zazwyczaj okropne, kaleczące język tłumaczenie. Mam dziwne wrażenie, że tym razem będzie podobnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować