Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Xbox 360 reklamuje sie w Japonii kosztem PlayStation 3

52 postów w tym temacie

Dnia 05.05.2009 o 10:52, palpatine napisał:

> To że gry multipaltformowe są z reguły gorsze na PS3 to już chyba wszystcy wiedzą.


Serio ? Nie zauważyłem. Podasz gorsze tytuły ?

Chociazby Fallout 3, TF2...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2009 o 10:06, Phobeus napisał:

Zaczyna się otwarta wojna konsol ^^


No ba ^^. Przynajmniej jest okazja, żeby sobie popisać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Anonim1979
Akurat COD4 wersja ps3 chodzi w 1080p czyli coś o czym posiadacze Xboxa mogą pomarzyć. Co do tekstur to lepsze ma chociażby Oblivion czy Bioshock na ps3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

palpatine akurat z gpu to fakt w ps3 jest slabysz ,a jak wiadomo to on zajmuje sie grafika i cell prawie wogole go nie podratuje bo tez moca nie swieci w tym temacie i jest jak jest ;]. Ogolem ps3 to tylko duze cyferki na papierze a w prawdziwym zyciu na nic sie one zdaja . X360 to bardziej rpzemyslana architektura co widac i co daje spore efekty. Jestem tez na 100% pewnien ,ze jesliby killzone 2 czy jakikolwiek inny exlusive z konsoli sony wyszedl na x360 to chodzilby lepiej i to pewnie z dodatkowymi bajerkami :D dzieki wlasnie jednak lepszemu i bardziej przemyslanemu hardware''owi ;]. Nie ma co sie tez tlumaczyc tym ,ze multiplatformery nie sa natywnie pisane pod ps3 bo jakby ps3 bylo takie potezne i wogole to te niewielkie braki w kodzie nadrobilaby moca ,a tak nie jest ;]. Sam mam ta konsole (jak i inne ) ,takze z nia pracowalem i nie znam osoby z branzy ktora bylaby zadowolona z konsoli sony od hardwaru po kiepski sdk ;] . Jak widac marketing cyferek sony nadal dziala na wiekszosc ludzi i nadal powtarzaja bzdety o tym ,ze jest to najsilniejsza konsola ;p co nie jest prawda .

Co do samej reklamy to sie zgodze x360 jest bardziej japonski niz soniacz. Dlaczego ?? Gierek typowo na rynek japonski wychodzi sporo wiecej na konsole MS niz sony i jest ona bardziej atrakcyjna dla japonskiego odbiorcy. Mamy na niej wszystko od masy jrpg''ow po visual novele i inne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marmo cod4 na ps3 w 1080p ?? xD Stary wez jakies okulary czy cos bo jak widze ta gierke to jest zbyt zbyt zablurowana nawet jak na rozdzielczosc 720p ?? :D:D:D
Natywna rozdzielczosc tej gry na x360 i ps3 to 1024x600 ,nie ma nawet tych standardowych 720p ;]. Wszystko po to aby utrzymac te 60 fps .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2009 o 10:53, SoundWave napisał:

> > To że gry multipaltformowe są z reguły gorsze na PS3 to już chyba wszystcy
wiedzą.
>
>
> Serio ? Nie zauważyłem. Podasz gorsze tytuły ?
Chociazby Fallout 3, TF2...


Miałem okazję oglądać obie wersje Fallout 3 i mogę śmiało powiedzieć, że to bujda na resorach.
Dla obalenia mitu porównanie obu wersji z gamespot. Może się zdziwisz, ale wersja PS3 otrzymała wyższą ocenę i różnice widać wyraźnie na screenach. Wersja X360 jest po prostu brzydsza i uboższa chyba, że zarzucisz preparowanie screenów....

http://www.gamespot.com/pages/forums/show_msgs.php?topic_id=26664089

TF2 nie wiem, nie widziałem na żadnej z konsol. Mulący się multi można też między bajki włożyć. Piszę z autopsji jako posiadacz PS3.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2009 o 10:00, Madoxx napisał:

Taa... Tyle, że o ile nie mam już reklam GG, to jeśli chodzi Ci o te reklamy Fresh w
TV to akurat mi się podoba. Zakładając, że faktycznie to co tam pokazują jest prawdą
^^
Jednak nie chce mi się sprawdzać tego wszystkiego (w sęsie taryf poszczególnych), więc
przyjmuję to jako prawdę, może pół prawdę i jestem zadowolony. ^^


Wątpię w to, żeby wszystko było prawdą. W tej reklamie jakimś dziwnym trafem nie piszą, że nawet "TU BIEDRONKA" bardzo podniosła ceny rozmów z play już nie mówiąc o Orange, Erze itd.

@palpatine

Dnia 05.05.2009 o 10:00, Madoxx napisał:

> To że gry multipaltformowe są z reguły gorsze na PS3 to już chyba wszystcy wiedzą.


Serio ? Nie zauważyłem. Podasz gorsze tytuły ?


Kup sobie okulary bez szybki PS3 zobaczysz to bez problemu.

Dnia 05.05.2009 o 10:00, Madoxx napisał:

> Brak AA, rozmazane, słabsze tekstury , gorszy framerate - to co je najczęściej dotyka

> - wszystko wina słabsej karty graficznej; przy grach multiplatformowych mało kto
przepisuje
> kod na to aby ratować grafikę na PS3 przy pomocy CPU tylko po prostu tnie.

No to teraz pojechałeś po bandzie. Ciekawe dlaczego gry na PS3 chodzą ze świetną płynnością
i do tego wyglądają o niebo lepiej niż te z x360 ? Powtarzasz tylko brednie zasłyszane
u innych.


Tym mnie rozśmieszyłeś, bo takich głupot nie gada 5 letni syn znajomego gram na PS3 prawie codziennie i np. PES 2009 czy FIFA 09 wygląda lepiej na Xboxa360 nawet głupi Soul Calibur na Xboxa 360 jest "bardziej gładki".

Dnia 05.05.2009 o 10:00, Madoxx napisał:

I po raz kolejny piszę : przykłady gier multiplatformowych są chybione- nie są pisane
z myślą o PS3 i masz rację- mogą wyglądać gorzej i chodzić wolniej. Ale jako dowód do
Twojej tezy nadają się średnio, a raczej w ogóle.


To, że karta graficzna jest słabsza nie ma tego co w Xboxie 360, jest faktem, ale trzeba by zdjąć wreszcie okulary ze szkłem PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta reklama jest conajmniej dziwna, porównywanie obu konsol pod względem jakości gier jest chyba zbyt subiektywne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.05.2009 o 11:40, palpatine napisał:

Miałem okazję oglądać obie wersje Fallout 3 i mogę śmiało powiedzieć, że to bujda na
resorach.
Dla obalenia mitu porównanie obu wersji z gamespot. Może się zdziwisz, ale wersja PS3
otrzymała wyższą ocenę i różnice widać wyraźnie na screenach. Wersja X360 jest po prostu
brzydsza i uboższa chyba, że zarzucisz preparowanie screenów....

DLC?

Dnia 05.05.2009 o 11:40, palpatine napisał:

TF2 nie wiem, nie widziałem na żadnej z konsol. Mulący się multi można też między bajki
włożyć. Piszę z autopsji jako posiadacz PS3.

http://tf2wiki.net/wiki/Differences_between_XBOX_360,_PS3_and_PC_version

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To normalne, że PS3 jest lepsze (w sensie, że gry lepiej wyglądają i chodzą) a na reklamie napisali, że XBOX360 dzieli te same tytuły z PS3 i że jest tansze, ale nie napisali, że gry lepiej wyglądają bo to by było już kłamstwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2009 o 12:36, kotlecik5 napisał:

To normalne, że PS3 jest lepsze (w sensie, że gry lepiej wyglądają i chodzą) a na reklamie
napisali, że XBOX360 dzieli te same tytuły z PS3 i że jest tansze, ale nie napisali,
że gry lepiej wyglądają bo to by było już kłamstwo :)


Miałem się nie odzywać, ale jak czytam takie posty to normalnie mnie krew zalewa.

"normalne"? Bo jest droższe? Bo ma więcej rdzeni?... eh...

Marmo:
Co do tekstur to lepsze ma chociażby Oblivion czy Bioshock na ps3.
Być może, chociaż ja nadal mam w pamięci te feralne screeny z okropnymi teksturami wielkiego tatuśka. Poza tym - Oblivion i Bioshock wyszły ROK później na platformie PLAYSTATION 3. Trochę śmiesznie by to wyglądało gdyby nie popracowano nad np. teksturami... Osobiście gdybym miał wybierać pomiędzy rocznym opóźnieniem + lekkim dopieczeniem tytułu a graniem w dniu premiery - chyba oczywiste jest to co bym wybrał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2009 o 11:32, Mr_Hyde napisał:

Jestem tez na 100% pewnien ,ze jesliby killzone 2 czy jakikolwiek inny exlusive z konsoli
sony wyszedl na x360 to chodzilby lepiej i to pewnie z dodatkowymi bajerkami :D dzieki
wlasnie jednak lepszemu i bardziej przemyslanemu hardware''owi ;].


Nazwę to bzdurą. Dlaczego w takim razie żaden FPS z X360 nie wygląda tak dobrze ? Zapewne właśnie dzięki przemyślanej architekturze Xboxa, tak ? Każdy może Twoją "prawdę" stwierdzić gołym okiem, zwyczajnie po grach. Gry lepiej wyglądają na PS3- DUŻO LEPIEJ, i w o wiele wyższej rozdzielczości. Zapewne to dzięki "cyferkom na papierze". Sorry, ale X360 to nawet najmarniejsza jakościowo konsola nowej generacji i to jest fakt ogólnie dostępny.

>Nie ma co sie tez tlumaczyc tym ,ze multiplatformery nie sa natywnie pisane pod ps3 bo jakby ps3 bylo takie >potezne i wogole to te niewielkie braki w kodzie nadrobilaby moca ,a tak nie jest ;]

Kolejna wielka bzdura. Gra nie może na PS3 pokazać czegoś lepszego niż na innej konsoli, ponieważ jest to dokładnie ta sama gra, a nie jej specjalna wersja pisana specjalnie pod konsolę. Konsola nie pokaże nic więcej ponad to, co zostało zaprogramowane.Czy Ty w ogóle myślisz o tym, co piszesz ?

Gry na PS3 wyglądają dużo lepiej. Zapierajcie się ile chcecie, podając tytuły tylko multiplatformowe. Ściągnijcie w końcu klapki z oczu i przyglądnijcie się uważnie exclusivom na PS3. Nie mam w tym temacie nic więcej do powiedzenia. Gry mówią same za siebie. Killzone 2, Uncharted, Uncharted 2, inFamous, GT5, Heavy Rain, God Of War 3,MotorStorm, MGS4, WipeOut HD, nawet FFXIII ma wyższą rozdzielczość niż wersja na X360. Czy ktoś z Was widział grę Africa ? Pewnie nawet nie słyszeliście z nazwy, bo macie klapki X360 na obu oczach.

A gry pisane z myślą o wszystkich platformach wyglądają najlepiej na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2009 o 13:25, palpatine napisał:

Nazwę to bzdurą. Dlaczego w takim razie żaden FPS z X360 nie wygląda tak dobrze ? Zapewne
właśnie dzięki przemyślanej architekturze Xboxa, tak ? Każdy może Twoją "prawdę" stwierdzić
gołym okiem, zwyczajnie po grach. Gry lepiej wyglądają na PS3- DUŻO LEPIEJ, i w o wiele
wyższej rozdzielczości. Zapewne to dzięki "cyferkom na papierze". Sorry, ale X360 to
nawet najmarniejsza jakościowo konsola nowej generacji i to jest fakt ogólnie dostępny.


HAHAHAHA to jest dopiero bzdura podam przykład pierwszy lepszy FPSa wyglądającego lepiej BF: Bad Company
ŚCIĄGNIJ te okulary PS3, trzeba być Fanboyem niesamowitym chyba nawet zakochanym w konsoli, żeby powiedzieć, że Xbox 360 jest najsłabszą konsolą tej generacji, bo najsłabszą konsolą tej generacji jest Wii. Kupiłeś konsole 500zł droższą nic Ci to nie dało bo grafika jest gorsza to dlatego wymyślasz bajki o grafice na Xboxa 360?

Dnia 05.05.2009 o 13:25, palpatine napisał:

>Nie ma co sie tez tlumaczyc tym ,ze multiplatformery nie sa natywnie pisane pod ps3
bo jakby ps3 bylo takie >potezne i wogole to te niewielkie braki w kodzie nadrobilaby
moca ,a tak nie jest ;]

Kolejna wielka bzdura. Gra nie może na PS3 pokazać czegoś lepszego niż na innej konsoli,
ponieważ jest to dokładnie ta sama gra, a nie jej specjalna wersja pisana specjalnie
pod konsolę. Konsola nie pokaże nic więcej ponad to, co zostało zaprogramowane.Czy Ty
w ogóle myślisz o tym, co piszesz ?

Gry na PS3 wyglądają dużo lepiej. Zapierajcie się ile chcecie, podając tytuły tylko multiplatformowe.
Ściągnijcie w końcu klapki z oczu i przyglądnijcie się uważnie exclusivom na PS3. Nie
mam w tym temacie nic więcej do powiedzenia. Gry mówią same za siebie. Killzone 2, Uncharted,
Uncharted 2, inFamous, GT5, Heavy Rain, God Of War 3,MotorStorm, MGS4, WipeOut HD, nawet
FFXIII ma wyższą rozdzielczość niż wersja na X360. Czy ktoś z Was widział grę Africa
? Pewnie nawet nie słyszeliście z nazwy, bo macie klapki X360 na obu oczach.

A gry pisane z myślą o wszystkich platformach wyglądają najlepiej na PC.




Skąd wiesz, że te gry, które wymieniłeś są dobre jak większość nawet nie wyszła? Jak możesz porównywać te gry z grami na Xboxa360? Z grą Africa to Cię zdziwię widziałem ją przy kupowaniu jednej z gier w Hong Kongu były tam jeszcze jakieś gry z oceanem itp. i co z tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

, nawet

Dnia 05.05.2009 o 13:25, palpatine napisał:

FFXIII ma wyższą rozdzielczość niż wersja na X360.


Pomijając fakt, że gra jeszcze nie wyszła, to warto żebyś podał źródło tej informacji, bo Square - Enix (deweloper) twierdzi, że dużych różnic nie będzie - ponizej cytat (za GOL-em):

"Kitase nawiązał także do zeszłorocznej wypowiedzi kierownika produkcji Final Fantasy XIII, Motomu Toriyamy. Stwierdził on wówczas, że edycja gry na konsolę Xbox 360 będzie portem z PlayStation 3. Producent najnowszego jRPG Square Enix potwierdził tę informację, dodając jednak, że kwestia ta dotyczy jedynie szlifów, dodatków i podobnych im elementów (jak np. efektów graficznych). Sam silnik Crystal Tools – stworzony docelowo z myślą o konsolach PlayStation 3, Xbox 360, Wii i komputerach osobistych – dostosowywany jest bowiem jednocześnie zarówno pod kątem PS3, jak i X360. Oznacza to, że obie wersje pod względem oprawy graficznej nie powinny jakoś znacznie od siebie odbiegać. "

Co do reszty twojej wypowiedzi - niech nawet będzie, że na swoim PS3 masz najzajebistszą grafikę na świecie. Niech nawet będzie, że PS3 zjada iksa bez popity razem z rodem. Tyle, że żeby się podniecać kawałkiem plastiku i krzemu to trzeba mieć umysł emocjonalnie rozchwianego dziecka.

Jeśli możesz - oszczędź nam wszystkim tego twojego trollowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka rozśmieszających postów tu jest.

Bioshock.
720p na X360 30fps z możliwością odblokowania 60fps kosztem v-synch

630p na PS3, średni ~25fps (to jest 30 jak stoisz w pustym pomieszczeniu , "troszkę mniej" przy jakikolwiek obciążeniu)

Do tego przed patchem masa błędów a rozmazanie obrazu biło wszelkie rekordy - istna rozsmarowana papka na PS3.

http://d.hatena.ne.jp/yoda-dip-jp/20081004


http://www.gameplayer.com.au/gp_documents/081017PS3vs360BioShock.aspx?Page=1

"Put simply, the graphics in the PS3 version of BioShock are shit; in a less harsh tone, they’re disappointing to say the least. Visually, it looks as though the entire game was rendered at a lower resolution and then upscaled. The lighting effects have been toned down for the PS3 port, and yet somehow the frame rate manages to get juttery when too much is going on. "


Wyszedł patch co poprawił częściowo niesamowicie rozpapraną grafikę ale i tak na resztę nie pomógł.

http://www.digitalfoundry.org/blog/?p=247

"BioShock on PlayStation3 is a classic example of a great game compromised by a disappointing conversion. It’s like a textbook rendition of what’s typically wrong with the poorer ports onto the Sony platform: lower, wildly fluctuating frame rate, lower resolution, and zero appreciable bonus content (that you don’t have to pay for) despite a wait of 12 months for the port. Plus a horrible blur on top of all that.
The game has just been patched to remove its occasional lower resolution textures, its white bar that surrounds cut-scenes and numerous other small glitches. Code for the inclusion of the new Challenge Rooms DLC (the content that PS3 owners really should’ve got for free, in the box) is also there."
"
Pre-Patch Result: 25.380fps average
Patch Results: 25.174fps average"

Bad Company.
Ga jest akurat praktycznie identyczna jeżeli pominąć drobne wpadki ze słabszymi teksturami podłożna na PS3 i troszkę bardziej wyblakłym obrazie (ale to niemal wszystkie gry tak mają - wina GPU przeniesionego w ostatniej chwili z PC - które to zaowocowało to jeszcze zwalonym układem skalowania):
http://images.eurogamer.net/assets/articles//a/2/0/2/6/3/0/Battlefield_360_002.jpg.jpg
http://images.eurogamer.net/assets/articles//a/2/0/2/6/3/0/Battlefield_PS3_002.jpg.jpg
http://images.eurogamer.net/assets/articles//a/2/0/2/6/3/0/Battlefield_PS3_004.jpg.jpg
http://images.eurogamer.net/assets/articles//a/2/0/2/6/3/0/Battlefield_360_004.jpg.jpg


@palpatine
"nawet FFXIII ma wyższą rozdzielczość niż wersja na X360."
Biorąc pod uwagę że wersja na X360 jeszcze nie istnieje (powstanie po tym jak już wydadzą FF13 w Japoni) to niezły z ciebie prorok.


Fallout
http://yoda.dip.jp/Game/Fallout3/Fallout3_21_PS3.jpg
http://yoda.dip.jp/Game/Fallout3/Fallout3_21_360.jpg

Brak ODBIĆ części geometri (mostu) na PS3. - zostały reflekst na postaciach - więc wycięto coś innego.
Słaby efektu bloom/HDR na PS3.
GORSZY efekt odbić wody(shader) na PS3
No i te ząbki przez brak AA na PS3...

Na X360 jes 4xAA a na PS3 nic.
Do tego wersja na X360 chodzi w 30fps a na PS3 są spadki do 15 klatek/s!

http://www.eurogamer.net/articles/fallout-3-triple-format-face-off-article?page=2

The PS3 game handles the outside environments at 30fps with just the odd pause, but the action is frequently punctuated by a judder that sometimes makes you think your character has been crippled when it hasn''t. When it really hits home (for example, in the enclosed environments of the Super-Duper Mart or the Rivet City marketplace), the frame-rate can hit rock-bottom at 15fps. The fact that the rate fluctuates so much - between 15fps, 20fps and 30fps in quick succession in some cases - gives the PS3 code a rough look, but equally as importantly, the video feedback to the movements on your controller is therefore equally variable. In the heat of battle, lining up a specific shot outside of the VATS system (hard enough already without keyboard and mouse) is even more difficult due to the jerky visuals.

Contrast issues aside, the Xbox 360 version of the game is basically a nicer place to be. There''s still the occasional rough edge, but most of the image is filtered with 4x multi-sampling anti-aliasing - the same kind of ultra-fine smoothing as seen in Race Driver: GRID and Project Gotham Racing 4. The Xbox 360 physically can''t do better than this, and while it''s selective and not quite as good as the complete anti-aliasing coverage seen in the PC game, it''s very, very close and plays an instrumental role in making Fallout 3''s environments seem more believably realistic. Image integrity like this is a crucial part of the game, and the PS3 version loses something without it.


@palpatine
"Dlaczego w takim razie żaden FPS z X360 nie wygląda tak dobrze ? "

Cóż patrząc na "osiągi" gier na PS3 z silnikiem UE3, łącznie z flagowym Unreal Tournament
http://forum.beyond3d.com/showpost.php?p=1234468&postcount=1530
to wstyd aż takie bajki opowiadać...
Fanboystwo fanboystwem ale żeby KŁAMAĆ w żywe oczy?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2009 o 14:56, Jarys napisał:

Kto przy zdrowych zmysłach, kupując sprzęt za kilka stówek, kieruje się tylko reklamami
?

Ludzie nie mający pojęcia o branży. Spójrz na popularność WII.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2009 o 15:18, Fucio napisał:

> Kto przy zdrowych zmysłach, kupując sprzęt za kilka stówek, kieruje się tylko reklamami

> ?
Ludzie nie mający pojęcia o branży. Spójrz na popularność WII.


LOL... Wii może i po części jest popularna, bo jest adresowana przede wszystkim do ludzi spoza branży, ale dużą rolę odgrywa tu również jej unikatowość. Ja sam z przyjemnością kupiłbym ją wraz z X360, bo się idealnie uzupełniają.

Co do tematu - żadne żałosne posunięcie, tylko brutalny marketing. Jak marketingowcy z Sony są normalni to znajdą ciętą ripostę, a jak są sztywni jak kołki to podadzą M$ do sądu. I wtedy w moich oczach stracą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować