Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zapachy w grze? "Za 20, 30 lat" - mówi profesor Stone

66 postów w tym temacie

Dnia 22.05.2009 o 20:57, Lord_Polish napisał:

W Left 4 Dead z takim cudem sobie pograć, zwłaszcza przechodząc obok boomera ;)


Albo obok Smokera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam podziękuję za zapachy w grze. Nie podoba mi się specjalnie pomysł wietrzenia, czy odświeżania pokoju po każdej sesji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze pomysł z zapachem nie wypali. Może wyjdzie kilka gier za ileś tam lat ale nie będzie to za jakiś czas normalną rzeczą spotykaną w grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam żadnej gry, w której chciałbym czuć zapach. No może ewentualnie zapach lasu w jakimś Baldursie ;)
Kompletnie nie mam pojęcia kto chciałby poczuć, za przeproszeniem "smrody" w grze ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie będą emitowane zapachy skądś, tylko stymulacja mózgu żeby myślał że czujemy dany zapach. Czyli raczej nici z "wietrzenia pokoju po sesji" ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak... idziesz sobie w gothicu 3 kolo zagrody z swiniami i czyjesz ich zapach albo w two worlds zapach orka albo ghula przezycia bezcenne albo grajac w wiedzmina chodzic po kanalach piekne by bylo to wspomnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzisz przez lasy i widzisz elficzke :D i jej zapach ach miodzio :D oby kjak najszybiej te gadżety wyszły. Nie no przesada tak na serio już nei maja co wymyślać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W większości gier pomysł nie wypali. Jakoś nie wyobrażam sobie jak by to miało wyglądać (a raczej śmierdzieć) w niektórych horrorach... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich tych, którzy uważają, że ten gadżet nie będzie w przyszłości czymś normalnym - Internet też uważano za chwilową modę... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał dodać od siebie, że z dokładaniem zapachów do gier przecież już eksperymentowano, i to jakiś kawałek czasu temu. Pamięta ktoś Larry''ego 7?? ^^''

Niemniej, choć jako osoba pół-już-ślepa-od-grania-po-nocach ewolucyjnie stałem się węchowcem, chyba jednak pozwolę sobie podziękować za takowe wynalazki... Choć, jak patrzę na komentarze niektórych nastolatków co to hormony za bardzo buzują, ustrojstwa te pewnikiem będą małą żyłą złota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MI to nie zabardzo sie podoba ( żart ) : Gram sobie np : w STALKERA i jestem na wysypisku śmieci , albo w oborze ... Ciekawe !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapach z FarCry 1/2 czy Crysis, Tropico, Two Worlds, why not?
Zapach z Left 4 Dead, F.E.A.R., Doom, Dead Space... umm, to już nawet worek na wymiociny by nie dał rady - cała wanna była by potrzebna! Nie mam ochoty na takie coś w grach.

Jak chcę powąchać las to jadę do lasu [a to i zdrowie], jak chcę morza to jadę nad morze. Jak chcę wąchać rozkładające się ciało człowieka czy zwierząt to mogę pracować w firmie sprzątającej miejsca zbrodni.
Pewnie, że taka opcja zapachu w grach będzie tylko i wyłącznie opcjonalna, jak PhysX, ale po cholerę to?
Aby ludzie zupełnie zatracili poczucie rzeczywistości?

Ktoś chciałby powąchać Ashley Williams z Mass Effect''u? Tą, która przez całą grę chodzi, biega, śpi, walczy, etc. w tym samym mundurze [pod warunkiem, że jej co kilka godzin nie zmieniasz ubranka]? Ok... są różne zboczenia; ja tam wolę zapach trawy niż potu człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaitsev pisze o nieprzyjemnych woniach miotacza ognia przeciąganego po skórze wrogów... ale jak słysysz ich wrzaski i widzisz spalone ciała na monitorze to jest spoko? Może zpaachy wpłynęłyby korzystnie na świadomość kupujących, co oni tak naprawdę widzą i robią w grze? Może nie chcesz wąchać tych zapachów, bo nie chcesz konfrontować swojej rozrywki z prawdziwym obrazem popełnianych na ekranie czynów? To zwykła ucieczka od rzeczywistości, a czy nie tym się podniecają recenzenci pisząc recki shooterów? Że takie za******e realistyczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować