Zaloguj się, aby obserwować  
ThimGrim

Teoria ewolucji

34 postów w tym temacie

Uznałem, że warto utworzyć osobny temat dotyczący teorii ewolucji bo wiele się o niej pisze na forum gram.pl ale w niezbyt precyzyjnych tematach, takich jak: Bóg - istnieje czy jest wymysłem ludzkiej wyobraźni, Ateizm, Kościół i nie tylko.. . Oczywiście wszystkie te tematy tyczą się światopoglądu więc pewnie ogólnie rzecz biorąc dyskusje na temat TE tak czy siak będą się tam pojawiały ale rzecz w tym, że dosyć często zagłębiamy się w szczegóły TE, które niekoniecznie mają coś wspólnego z argumentacją na temat np. istnienia/nieistnienia Boga. Bardziej zrozumiale pisząc- pojawia się dużo offtopu :P.

Także mam nadzieję, że łatwiej będzie odnaleźć zainteresowanym teorią ewolucji informacje na jej temat tutaj, niż w wyżej wymienionych tematach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką wersję...
Człowiek pochodzi od małpy... Ta małpa pochodzi od pierwotniaków... Te, biorąc pod uwagę fakt, że nic się samo nie dzieje, pochodzą od Boga :) Uniwersalne nie prawdaż :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2009 o 18:19, W1tch3r napisał:

Ja mam taką wersję...
Człowiek pochodzi od małpy... Ta małpa pochodzi od pierwotniaków... Te, biorąc pod uwagę
fakt, że nic się samo nie dzieje, pochodzą od Boga :) Uniwersalne nie prawdaż :D


Sranie w banie że tak się wyrażę ;P

Człowiek powstał jako osobny gatunek. Ewnetuanie dopuszczę teorię, że...że Żydzi powstali od Boga a inni z małp czy grom wie skąd. Nie chce mi się ciągnąć, powiem w skrócie: w Genesis masz fragment dot. Adama, że "nikt nie może go poniżyć z innych napotkanych ludzi" czy coś takiego. A skąd się niby ci inni ludzie wzięli? Ha?

Poza tym z tym jabłkiem to też bzdura jak nic. Po prostu się Ewa puściła z Adamem i masz zakazany owoc. Dzieciaka xD.

To wszystko jeśli wierzyć w Biblię. A jak jakoś w ST nie wierzę za bardzo ;P. Zwłaszcza w naciągane Genesis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2009 o 18:19, W1tch3r napisał:

Ja mam taką wersję...
Człowiek pochodzi od małpy... Ta małpa pochodzi od pierwotniaków... Te, biorąc pod uwagę
fakt, że nic się samo nie dzieje, pochodzą od Boga :) Uniwersalne nie prawdaż :D


Człowiek nie pochodzi od małpy, to małpa i człowiek pochodzą od jednego zwierza. Przynajmniej to miał na myśli Darwin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak w ramach popularyzacji rzeczonej ewolucji:

http://www.youtube.com/watch?v=Nbe9IsgOMcg&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=Eaqc-BMZ4hQ&feature=fvw

http://www.youtube.com/watch?v=yYz1B-aMJGk&feature=related

A jak ktoś się chce "utopić" w dowodach na "tylko teorię" to polecam najnowszą książkę R. Dawkinsa "Najwspanialsze widowisko świata"- książka napisana prostym językiem, szczegółowo tłumacząca każde pojęcie. W sam raz na "pierwszy raz" z TE. A jak ktoś nie ma czasu zaczytywać się w tomiszczu Dawkinsa to polecam "Ewolucja jest faktem" Jerry''ego A. Coyne''a. Pozycja podobna pod wieloma względami do "Najwspanialsze..." ale mniej obszerna i zwięźlejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>polecam najnowszą książkę R. Dawkinsa

Wiedziałem przed otworzeniem tego tematu, że to musi się tutaj pojawić, skoro jesteś jego autorem...
Ile pan rysio ma z naukowca a ile z Palikota ateizmu, który chce... aresztować papieża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2010 o 14:57, Marked_One napisał:

Człowiek od małpy...LOL

Bzdura totalna....Nie ma ogniwa które łączy człowieka z małpą...bliżej nam do świni pod
wzgledem DNA..


Większą zgodność białkową i genomową mamy z naczelnymi, niż z innymi grupami zwierząt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2010 o 14:57, Marked_One napisał:

Człowiek od małpy...LOL

Bzdura totalna....Nie ma ogniwa które łączy człowieka z małpą...bliżej nam do świni pod
wzgledem DNA..

A jeszcze bliżej nam do muszki owocówki. To niczego nie zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2009 o 18:30, marcinsud napisał:

Człowiek nie pochodzi od małpy, to małpa i człowiek pochodzą od jednego zwierza.


Tak z ciekawości: jakie to ma znaczenie? Ktoś koniecznie chce sobie powiesić w pokoju zdjęcie przodka i nie wie, które wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2010 o 17:04, Mogrim napisał:

Tak z ciekawości: jakie to ma znaczenie? Ktoś koniecznie chce sobie powiesić w pokoju
zdjęcie przodka i nie wie, które wybrać?

Jasne, jaka to różnica, czy pochodzisz od Palikota, czy jest on tylko dalekim krewnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2010 o 17:07, Miklak napisał:

Jasne, jaka to różnica, czy pochodzisz od Palikota, czy jest on tylko dalekim krewnym.


Nie ma to żadnego znaczenia. No, chyba, że przyszłoby mi po nim dziedziczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2010 o 17:04, Mogrim napisał:

> Człowiek nie pochodzi od małpy, to małpa i człowiek pochodzą od jednego zwierza.

Tak z ciekawości: jakie to ma znaczenie?


Mniej więcej takie samo jak kwestia istnienia bądź nieistnienia Boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2010 o 17:50, rob006 napisał:

Mniej więcej takie samo jak kwestia istnienia bądź nieistnienia Boga.


Kwestia istnienia/nieistnienia Boga może mieć chociażby takie znaczenie, czy jest życie po śmierci czy nie.
A jakie znaczenie ma to, czy pochodzisz od małpy, wspólnego przodka czy jeszcze czegoś innego (poza wspomnianą możliwością powieszenia w pokoju odpowiedniej fotografii)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 17.04.2010 o 21:02, Mogrim napisał:

A jakie znaczenie ma to, czy pochodzisz od małpy, wspólnego przodka czy jeszcze czegoś
innego (poza wspomnianą możliwością powieszenia w pokoju odpowiedniej fotografii)?


A jakie znaczenie ma cała nauka i wiedza? Przecież każdy, czy to naukowiec, czy żul z bramy, umrze i cała wiedza tej osoby lub jej brak zginie, gdy neurony przestaną przesyłać impulsy elektryczne. Idąc tym tropem możemy stwierdzić, że całe życie nie ma sensu, bo i tak kiedyś się skończy.

Ludzie są zainteresowani tym, skąd się wzięli choćby z czystej ciekawości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ufo przyleciało i wysłało tu swoich klonów(nas)grają nami jak my w simsy...A tak na serio to mi znaczenia nie robi czy pochodzę od małpy czy od świni czy też od kałamarnicy.
Vandaeriel--->Ja nie jestem tym zainteresowany,bo i tak kolejny naukowiec wyjdzie z inną swoją teorią i znowu będą wątpliwości.A ci co wierzą w boga raczej takich pytań nie powinni sobie zadawać;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować