Zaloguj się, aby obserwować  
jarekao

Najbardziej zapadające w pamięć momenty w grach.

71 postów w tym temacie

Mass Effect
1.

Spoiler

Decyzja na Virmirze, kto przeżyje, a kto zginie. Mocne.


2. Klimat napisów końcowych - jak słyszę tę piosenkę ("M4 part II" - Faunts) i widzę napisy albo wyobrażam sobie te wszystkie przygody drużyny Sheparda to czuję się, jakbym przed chwilą obejrzał doskonały film albo coś więcej niż film. ;)

Red Alert 3
Intro. Po prostu. ;) Już chyba nie muszę wspominać o transporterach Bullfrog, Kirovach, różnych wynalazkach bojowych z Japonii,
Spoiler

w tym monstrualnego, potrójnego robota - Shoguna Executionera

...

Jade Empire
1.
Spoiler

Śmierć. W tej grze nie jest końcem wszystkiego... chodzi oczywiście o śmierć fabularną, nie skończenie się paska HP w byle jakiej walce. ;)


2.
Spoiler

Ostatnie wydarzenia, ujawnienie się prawdy o Mistrzu i kilku ważnych postaciach.



StarCraft
Spoiler

Hmm... spora część kampanii Protossów była naprawdę wspaniała, a momenty, które zapamiętałem najlepiej to poświęcenie Tassadara, zdrada Aldarisa (tudzież jego śmierć - no i kto go zastąpi w tym okienku na dole, pomyślałem wtedy) ;), ucieczka z Aiur, odkrycie przez Zeratula nowej istoty będącej połączeniem Protossa i Zerga - nie pamiętam, kto ją hodował, a sama jednostka nigdy nie wyszła z inkubatora, ale wizja takiej nowej rasy...
Poza tym klęska UED, inwazja Zergów na Mar Sarę (w wyniku której narodziła się Królowa Ostrzy)...



Devil May Cry 4
Spoiler

Pojedynek z Credo pod postacią aniołopodobnego demona oraz końcowa walka z Sanctusem - olbrzymim robotem (?).



Command & Conquer (jako seria... ale najbardziej 3)
"Ion cannon ready." "Ion cannon activated." - i grzmot z jasnego nieba - a właściwie orbity. To robi wrażenie. :D
Spoiler

Poza tym - sposób, w jaki po przejściu kampanii GDI i Nod gracz wciela się w Foremana 371 - menu główne znika, kamera oddala się od Ziemi, przejeżdża przez pół galaktyki i staje się oczami Commandora Scrinów. Byłem zaskoczony. ;)



To na koniec pół-żartem, pół-serio:
Worms 4
Spoiler

Zdrada profesora Robaczywka. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2009 o 03:02, Ragnos napisał:

Devil May Cry 4

Spoiler

końcowa walka z Sanctusem - olbrzymim robotem (?).


Spoiler

Ignorancie, to był "bóg" - Zbawca. Robot nie jest ożywiany przez magię i nie ma flaków wchłaniających ludzi ;)
A o którą "końcową" walkę Ci chodzi? Tą ostateczną, gdzie trzeba ''sprawować'' dwa jego ciosy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z najbardziej zapadających mi w pamięć podczas grania momentów:

NFS Porsche: FMV z muzyczką po ukończeniu

Spoiler

Classic Era

:-)
Homeworld, World in Conflict: klimat credistów
Medal of Honor:
Spoiler

przebijanie się przez Omaha Beach


Supreme Commander: zrzucanie atomówek
Mech Warrior 4 Vengence: jedna z muzyczek(ta najbardziej dynamiczna) i walka przy jej podkładzie
Fallout 2: intro i FMV
Spoiler

przy ruszaniu tankowcem na platformę Enklawy


Fallout 1: intro,
Spoiler

zwłaszcza wersja z muzyczką z The Glow

, FMV
Spoiler

po wysadzeniu katedry

, lokacja
Spoiler

The Glow


Half Life 1, Opposing Force: levele w
Spoiler

Xen, wymiarze obych

, początek gry w H-L 1
H-L 2 Episode 2:
Spoiler

finałowa walka ze Striderami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Królik Bystrzak

Spoiler

Moment w którym statek króliczkaBystrzaczka i lewka Leona rozbił się o serową górę, niezapomniane emocje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mass Effect - wybor kto ma przezyc
Crysis -

Spoiler

etap gdzie lewitujemy... pamietliwy :P


Fahrenheit - calosc, gra zapada w pamiec podobnie jak Mafia
Max Payne -
Spoiler

widok zabitego dziecka, oraz walka na dachu


CoD 4 -
Spoiler

ogolnie Czarnobyl, Ostatnia scena z podaniem pistoletu przez Price oraz wybuch bomby ( smierc bohatera z USA)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mafia-Gra o ciągłym napięciu (jeżeli ktoś nieprzeszedł tego tytułu kilka razy)
Gothic I- Gdy kradniesz moc rudy w nowym obozie (krótki film leciał)
Jade Empire!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie cala seria Metal Gear Solid to jeden wielki, zapadający w pamięć film :P

Z fragmentów - instalacja Red Alert 2. Świetnie zrealizowana :-)

Warning. Military software detected. Top secret clearance required :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fallout 3

Spoiler

jak wyskoczyło na mnie z 5 centaurów


devil may cry 3
Spoiler

walki z vergilem


god of war chains of olympus
Spoiler

misje w hadesie i walka z charonem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fable - Zapomniane Opowieśći - Gra od początku do końca jest świetna i ale sama końcówka gry jest bardzo zapadająca w pamięć i chciałoby się te historie przeżyć jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mafia - gdy Tommy otrzymuje pierwszą "wypłatę".
Call of Duty 4 - wybuch bomby, śmierć

Spoiler

Jacksona

, scena na autostradzie.
Diablo II: Lord of Destruction - zabicie Krwawej Orlicy i Diablo.
GTA: San Andreas - ostatnia misja, zabicie
Spoiler

Big Smoke''a

i
Spoiler

Tenpenny''ego

.
GTA: Vice City - zabicie
Spoiler

Diaza

.
Crysis - ostatnia misja na lotniskowcu.
Kroniki Czarnego Księżyca - bitwa nad rozpadliną Tsaroth.
Gothic - poszukiwanie kamieni ogniskujących, zabicie
Spoiler

Gomeza

i wygnanie
Spoiler

Śniącego

.
Gothic II - walka ze
Spoiler

smokami

.
Call of Juarez - śmierć
Spoiler

Raya

(jeden z lepszych momentów w grach komputerowych ever, podobnie jak w CoD4), rozmowa z bandytą udającym szeryfa, pojedynki rewolwerowców, śmierć
Spoiler

rodziców Billy''ego

i zabicie
Spoiler

Juareza

.
Call of Juarez: Więzy Krwi - zabicie
Spoiler

Williama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Granie na Amidze jako całokształt - te nerwy i strach gdy nie wiadomo było, czy po x minutach spędzonych na doczytywaniu z dyskietki gra nie wywali ci błędu lub jeszcze czegoś gorszego. ;-DDD

Pegasus - Contra - także jako całokształt.

Assasin''s Creed - cut scenki po zabójstwach, początkowe i końcowe filmiki no i sama końcówka pozostawiająca więcej niewiadomych niż wyjaśnień.

Call of Duty 4 - intro, większość odpraw [ "Any questions? Let''s do this" ], oczywiście misja w

Spoiler

Czarnobylu, ratowanie pilotki w kampanii amerykańskiej, wybuch atomówki, i imo najlepsza misja zaraz po zamachu na Zachajewa i wspomnianego ratowania pilotki czyli ucieczka przed "ultranacjonalistami" -.- - GE-NIAL-NE. No i oczywiście ostatnia misja - ucieczka przed Ruskimi i ukatrupienie Imrana.



Deus Ex - ta gra jest tak genialna, że nie po co rozpisywać najlepszych elementów - choćby pierwsza rozmowa z
Spoiler

Manderleyem, śmierć Jocka [ opcjonalnie ], ukatrupienie Anny Navarre, Guntera, uratowanie Lebedeva, śmierć brata JC Dentona

... ach ... no i oczywiście zakończenie ... geniusz w czystej postaci.

Hitman Blood Money - ostatnia misja ...

Mafia - większość jeśli nie wszystkie cut-scenki,
Spoiler

zabójstwa braci Morello, uratowanie Franka, śmierć kumpla no i oczywiście ostatnia

- finałowa scena.

Master of Orion II - odbijanie Oriona z rąk bestii - Guardian się bodaj zwał i rozpierdzielanie planet za pomocą Stellar Convertera. :-D

Max Payne 1 & 2 - intra i zakończenia + etapy "schizowe".

Medal of Honor: AA - Omaha Beach - no bo cóż by innego. ;-)

Operation Flashpoint - pierwszy zgon i uświadomienie sobie, że wróg jest daleko ... bardzo daleko a zabija cię jedna kula ...

Quake - pierwsze spotkanie z Shamblerem

Stalker SoC - cała gra to cud, mimo wszystkich wad.

Starcraft + BW - intra, cut-scenki i zakończenia.

i coś by się na pewno jeszcze znalazło ... ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DooM 2 - pierwsze spotkanie

Spoiler

Spider Masterminda i Cyberdemona.

Do dnia dzisiejszego mam dreszcze na myśl o tym, choć miało to miejsce jakieś 13 lat temu?
Little Big Adventure - prawie wszystkie filmiki, ale najbardziej chyba intro i outro części drugiej.
Neverhood - wszystkie filmiki z
Spoiler

walką Dużego Robota Billa

i outrem na czele
Starcraft - zostawienie
Spoiler

Kerrigan

na pastwę Zergów, przemiana
Spoiler

Kerrigan

w Królową Ostrzy, praktycznie wszystkie wydarzenia z kampanii Protossów, a zwłaszcza dołączenie się
Spoiler

Raynora

. A w Brood Warze najgorsze było to, że musiałem zabić
Spoiler

Fenixa

, mojego ulubionego bohatera Protossów, przebijającego fajnością nawet Zeratula. No i nie wspomnę o przerażającym "Nuclear launch detected" kiedy nie miałem żadnego detectora w pobliżu.
Thief -
Spoiler

wydłubanie oka Garrettowi

i outro części pierwszej, dwójeczka już słabiej, ale w trójce obowiązkowo śmierć
Spoiler

Artemusa

i outro. Oby 4 skopała mnie chociaż tak, jak część 3
Max Payne 2 - kiedy okazało się, że to
Spoiler

Vlad

jest naszym wrogiem, szczęka do podłogi, a do tego jeszcze ''sny'' Maxa
The Suffering - psychodeliczne wizje bohatera, część druga nie miała już takiego klimatu
Call of Juarez - śmierć
Spoiler

Ray''a

, prawie się popłakałem ;F
World of Warcraft - pierwsze zetknięcie z grą i wkroczenie do Orgrimmaru - dla mnie, dziecka wychowanego na Warcraftach, to był ogromny szoook i euforia.
Command & Conquer - filmiki z kampanii NODów. We wszystkich częściach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2009 o 03:29, Lfdracon napisał:

> Devil May Cry 4
>

Spoiler

końcowa walka z Sanctusem - olbrzymim robotem (?).


Spoiler

Ignorancie, to był "bóg" - Zbawca. Robot nie jest ożywiany przez magię i nie ma flaków
wchłaniających ludzi ;)
A o którą "końcową" walkę Ci chodzi? Tą ostateczną, gdzie trzeba ''sprawować'' dwa jego
ciosy?



Spoiler

No to golem. Nawet zaznaczyłem, że nie jestem pewny użycia sformułowania "robot", ale chciałem oszczędzić sobie trochę czasu. ;) Całość - najpierw ten fragment ze skakaniem po fragmentach wieży i niszczeniem tych jego "punktów kluczowych", potem powstrzymywanie ciosów samego molocha. A przedtem scena jak z filmów o Godzilli, gdzie wielgachny potwór rozwala miasto. Osom! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio z takich momentów wymieniłabym:
Metal Gear Solid -

Spoiler

moment końcowy gdy Snake stoi nad grobem i przykłada sobie pistolet do głowy a także rozmowy Naomi z Otaconem i jej śmierć


Infamous -
Spoiler

scena gdy Kessler porywa Trish a my mamy wybrać czy uratujemy ją czy może 6 lekarzy. Zakończenie i tak jest jedno;/


Mass Effect :
Spoiler

Wybór na samym końcu kto ma przeżyć


Call of Duty 4 :
Spoiler

śmierć Prince''a oraz całą misja w Czarnobylu... To skradanie się pomiędzy idącym wojskiem i obrona przy diabelskim młynie..


Fallout 3 -
Spoiler

moment gdy pierwszy raz wychodzimy na powierzchnię, wejście do ukrytego miasta Ghuli


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Metal Gear Solid - akcja ze Sniper Wolfem ! w sumie 2 akcjie, pierwsza ze Snejkiem i postrzeloną Meryl a za chwilę szaleńczy biego po PSG-1. Druga kiedy to Snejk wykończył Sniper Wolfa, i po chwili ukazująca się postać zrozpaczonego Otakona (puźniej w MGS 2 jego siostra no i w 4 Naomi, wzruszające ten koleś ma pecha !!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Diablo 2 - wszystkie filmiki były bardzo ciekawe i mroczne.
Vampire masquerade bloodlines - kilka postaci w grze oraz misja w opuszczonym szpitalu+ cała gra jest bardzo klimatyczna
Morrowind - główna fabuła, domy grzyby, swoboda poruszania po świecie:)
BG II - historia Irenicusa
Rayman hoodlum havoc - misja "najdłuższy skrót", najbardziej frustrująca misja na świecie, której nie udało mi się przejść(grałam na pc) mimo godzin prób a zacięłam się na ostatniej przeszkodzie.....-.-

Spoiler

W raymanie 3 to jescze taki mobek o nazwie Reflux, walka z nim wyglądała świetnie i była pewnym wyzwaniem.


The Longest Journey i The longest Journey 2 -
Spoiler

cała historia April, smutno mi trochę było gdy April niby umarła w 2 części gry...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować