Zaloguj się, aby obserwować  
jarekao

Najbardziej zapadające w pamięć momenty w grach.

71 postów w tym temacie

Ze StarCrafta najlepsze były sceny takie

Spoiler

jak porzucenie Kerrigan w Nowym Gettysburgu

czy outro do Brood Wara. Coś niesamowitego, pomimo że filmiki postarzały się znacznie, to i tak kopią tyłek wszystkimi innymi elementami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 10:53, khajit napisał:

Mnie najbardziej podobal sie klimat i fabula Jade Empire


Słabizna. Grałem i mówię, ze słabizna ;)

Ciekawym momentem może być... zabicie Leo przez Magistra w Wiedźminie. Celował w Geralta, a strzelił, sukinkot w nieprzygotowanego Leo. "A podobno wiedźmini odbijają strzały..."

Oprócz tego w Warcrafcie 3 zabicie króla przez księcia Arthasa. Pod względem fabuły Warcaft 3 nie miał sobie równych. Pod względem rozgrywki resztą także ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Knights of the Old Republic
Przełomowy moment gdy dowiadujemy się kim tak naprawdę jesteśmy.



2. Prince of Persia Sands of Time
Świetne zakończenie przejedwabistej gry.

http://www.youtube.com/watch?v=E6fAGiKVVt8

3. Hitman 2 Silent Assassin
Przedostatnia misja w Petersburgu i moment gdy się orientujemy dlaczego karabin nie działa:)


4. Wiedźmin
Sąd nad Abigail, nawet się wtedy wzruszyłem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 14:40, Revanchist napisał:

Wspomniany przez Furra moment w pierwszym KOTOR-ze, no dobra, byłby dla mnie zaskakujący,
gdybym wcześniej o tym nie przeczytał :/.

Dla mnie też;/ Zawsze jak zaczynam grać w jakąś grę, szukam o niej więcej informacji no i oczywiście czytam spoileryxD Poza tym ten zwrot fabuły można było przwidziećxD

Pamiętam jeszcze w Uncharted etap gdzie pojawiły się

Spoiler

potwory,

a Drake musiał po ciemku je zabijaćxD Nie dość że przerażające czasami, to jeszcze wkurzające bo momentami nie mogłam ich zabić, a nie da się gry zapisać w każdym miejscu;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Mafia. Filmy z ostatniej misji

Spoiler

wejście do muzeum oraz rozmowa z Samem i jego śmierć

oraz ogólnie ostatni film w tej grze
Spoiler

śmierć Toma

. Te momenty zapamiętam chyba do końca życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Call of Duty 4: Modern Warfare:

Spoiler

Prypeć, gdy czołgamy się, a w około maszeruje spora liczba ludzi Zakajewa. Ta adrenalina, że nas wykryją i padniemy trupem, ach... ^^ I w ogóle wszelkie misje związane z Czernobylem i Prypeciem.



Mafia: The City of Lost Heaven:
Spoiler

sposób, w jaki staliśmy się członkiem mafii i zakończenie, tego się nie zapomina.



Grand Theft Auto: San Andreas:
Spoiler

ta wolność i ogromny teren, nigdy się tego nie zapomni ;)



Tomb Raider: Anniversary:
Spoiler

tu moment, gdy byliśmy w skutych lodem górach bardzo dobrze pamiętam ;)



Call of Duty (wszystkie):
Spoiler

Oj, tu wiele misji pamiętam, gra genialna ;)



Doom II:
Spoiler

dawno w to grałem, ale pamiętam tak: tunel z wieloma zakrętami, i te stwory brązowe co były za każdym zakrętem ;)



SpellForce: Zakon Świtu:
Spoiler

przede wszystkim krajobrazy, wielkość świata... A tak to

- śmierć Rohena
- dotarcie do Szarogórza, w ogóle teren Szarogórza jest przepiękny
- wizyta w Tirganach :)
- Miasto Cesarskie Empyria :)
- pierwsza, ogromna armia orków spotkana w Cieniu Drzew
- zakończenie, powalające na kolana i mówiące: przejdź to jeszcze raz, prawda, że wszystko się zgadza?




Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 15:01, Woo-Cash napisał:


Słabizna. Grałem i mówię, ze słabizna ;)

Oj nie zgodze sie. Jade Empire to bardzo fajna klimatyczna gra, tylko trzeba wszystkie ksiegi czytac, mozna sie duzo dowiedziec o filozofii i mitologii Chin ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.06.2009 o 15:29, rzuf-malachor napisał:

3. Hitman 2 Silent Assassin
Przedostatnia misja w Petersburgu i moment gdy się orientujemy dlaczego karabin nie działa:)




Trochę wtrącę nie na temat, ale chyba nie chodzi ci o to, ze to przedostatnia misja w całej grze?
Nie chcesz powiedzieć, ze skończyłem grę na...ostatniej( w chinach) i przerwałem ją w samym finale...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Red Orchestra.

Leże w okopie, na wzgórzu z karabinem snajperskim. Atakuje piechota, czołgi gdzieś daleko toczą walkę z naszymi tankietkami. Nagle zza budynku wyjeżdża niemiecka Panzer III. Jedzie prosto na mnie, cofam się do najgłębszego miejca w okopie, PnzIII coraz bliżej, wjeżdża na mój okop i się zatrzymuje.. Żyję. Uff.. Czołg nadal stoi nade mną, nagle zwiększa obroty i obraca się w miejscu miażdżąc mnie gąsięnicą.


Siedzimy w niemieckim halftrucku'', jedziemy zaatakować wioskę, strzelec KMa sieje po oknach, w budynki przed nami, wjeżdżamy do wioski, podjeżdżamy pod budynek, wszyscy wysiadają. Wnet ruskie sołdaty otwierają do nas ogień z pistoletów maszynowych, z karabinów i z CKMów. Część z nas od razu ginie pod tym ciężkim ogniem, reszta sprintem do budynku. Wpadam przez drzwi, sprawdzam pomieszczenie. Czysto. Zostało nas tylko dwóch, wchodzimy na piętro, osłaniam schody. Patrzę na mojego towarzysza, a on nie ma broni. Dostał w nią przy wysiadaniu z HT i zgubił.. No tak, wokół pełno ruskich, ja mam tylko PMa, a on dwa granaty. Ciekawe jak mamy przejąć tą przeklętą wioske..


Musimy zdobyć farmę. Ruszamy zza małego wzgórza, zbiegamy po drugiej stronie, kiedy z farmy przed nami zaczynają siać CKMy. Paru nas ginie, część rzuca się na ziemie, czołga się do osłon, cześć biegnie dalej w pole zboża które jest przed nami. Dowódca schowany za drzewem, posiadający granaty dymne, które mogły by nas wyciągnać z tego ognia ginie, przeklęci snajperzy. Ktoś próbuje do niego dotrzeć i zabrać granaty, kolejny strzał snajpera, kolejny trup. Na szczęście to zboże daje nam jakąś osłone, przykucnięci biegniemy w stronę farmy, nagle z prawej, powyżej pola ze zniszczonego budynku odezwał się kolejny CKM. Snajper też tam siedzi. Towarzysze padają jak muchy. Wstajemy i na pełnej szybkości biegniemy do farmy. CKM z farmy jest w budynku głebiej, inne budynki dają nam jakąś osłone. Kończy się pole, 10 metrów odkrytego terenu i jesteśmy na farmie, dobiegamy, chowamy się za budynek, obrzucamy stanowisko CKMu granatami, 20 metrów otwartej przestrzeni i jesteśmy pod tym budynkiem, ruszamy, w połowie drogi zaskakuje nas ruski KW1. Wszyscy którzy zostali giną od jego ognia..


I najlepsze że wszystko co się dzieje w tej grze sieciowej, dzieje się "samo". Po prostu klimatyczne cudo :D Jeszcze parę akcji było, ale od tych wybuchów pamięć nie ta i dużo pisania, a ręcę mi się trzęsą ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 17:08, Stalker69 napisał:


I najlepsze że wszystko co się dzieje w tej grze sieciowej, dzieje się "samo". Po prostu
klimatyczne cudo :D Jeszcze parę akcji było, ale od tych wybuchów pamięć nie ta i dużo
pisania, a ręcę mi się trzęsą ;]


Jeżeli naprawde sie tyle dzieje to chyba muszę w ta gre zainwestować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to było za skryptowane, ale postrzelony oficer niemiecki z pierszego dodatku do Medal of honor Alied Assult wypadający przez barierkę, niezły moment, gdy potem nagle nadjeżdza Tygrys


Bionic Commando na pegazusa w sposób jaki Ostani Boss ginie :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- Prawdziwe zakończenie Halo 3. Nie wiedziałem czy się cieszyć czy smucić.
- Poziom w robalu w Gears of War 2.
- Początek Half-life: Opposing force
- Cała końcówka Mass Effect; od przybycia na

Spoiler

cytadele.


- Wdarcie się na oblężony zamek w Gothic 2.
- Samolot w Left 4 Dead (EPIC!)
- Pierwsze spotkanie dwóch 8 osobowych grup w Guild Wars: Factions.
- Walka w gnieździe w Alien vs Predator 2 (As alien)
-
Spoiler

Śmierć Aeris

w Final Fantasy VII
-
Spoiler

Poświęcenie Squalla i scena w kosmosie

w Final Fantasy VIII
-
Spoiler

Bitwa czterech herosów

w Fable 2
- Lądowanie na plaży Omaha w Medal of Honor:AA
- Sanitarium. Ciężko wybrać najlepszy moment. Cała gra zapada w pamięć.
- Zakończenie w Penumbrze, wgniata w fotel.
-
Spoiler

"Zdrada" Ady

w Resident Evil 2
Spoiler

- Raziel spotyka swojego dawnego "Ja" i dowiaduje się o swoim losie

w Soul Reaver 2
- No i zakończenie "przygód"
Spoiler

Kaina i Raziela

"
"More powerful than the sword that now held his soul, more acute even than the vision his sacrifice had accorded me. The first bitter taste of that terrible illusion. Hope."



Kurcze, wiem, że w starszych grach było wiele epickich momentów, ale jak widać jakoś dziwnie pamiętam tylko o tych nowszych produkcjach :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie poważne decyzje w Wiedźminie (zawsze potem zastanawiałem się czy dobrze wybrałem i musze powiedzieć iż kilka razy żałowałem tego co zrobiłem)
W CoD4 Czarnobyl i finał.
Zakończenie GTA 4 (czerwona opcja, przez kolejne kilka dni po ukończeniu siedziało mi to w głowie, naprawdę mocne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Silent hill 2:

Spoiler

Pierwsze spotkanie z Piramidogłowym ;]



Resident Evil 4:
Spoiler

Śmierć Luisa



Gran Turismo 4:
Wygranie 24-godzinnego wyścigu ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż przeszedłem ostatnio Gears of war 2.... i najbardziej zapadł mi w pamięci jak Dom odnalazł swoją żone i jak się z nią rozstał... (nie będę spojlerował kto grał ten wie) po prostu zostaje w pamięci i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej zapadł w pamięci moment z GW Eye of the North jak

Spoiler

na końcu ostatniej misji Asurów ktoś przybiegł i powiedział,że był wypadek i Gadd zginął,wtedy Vekk się załamał bo okazało się,że Gadd był jego ojcem.

Wcześniej o tym nie wiedziałem i o mało się nie rozpłakałem przed kompem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować