Zaloguj się, aby obserwować  
Kamis16

Gothic 2

13657 postów w tym temacie

Dnia 06.03.2008 o 15:53, sprite39 napisał:

> Nieźle spisało się też zamrażanie :) (ten czar się chyba kula lodu nazywa...).
Bryła Lodu. Zaklęcie skuteczne, chociaż rzuca się je stosunkowo długo.


Zobaczę... Na razie zaopatrzyłem się w małą burzę ognia i działa fajnie (tylko many dużo zabiera).

Dnia 06.03.2008 o 15:53, sprite39 napisał:

W trzecim rozdziale, czyli w tym, w którym jesteś, warto się wyuczyć bardzo skutecznego
zaklęcia defensywnego Piorun Kulisty. Zabawka podobna do kuli ognia, z tym, że można
ją dodatkowo wzmacniać. Ponadto ataki tym czarem przeważnie oszałamiają chwilowo przecwinika.


A Piorun kulisty umknął mej uwadze. :) Poszukam.

@wola01

Dnia 06.03.2008 o 15:53, sprite39 napisał:

wruć na farmę lobara i tam dalej jest krąg tam jest opętany vino


Tak - krąg jest, ale Vina nie ma. Albo błąd gry, albo gdzieś zginął...

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2008 o 23:45, jakubcjusz napisał:

A Piorun kulisty umknął mej uwadze. :) Poszukam.

Naucz się formuły u Marduka (Mag Ognia przed wejściem do kaplicy w klasztorze). To specjalista w tych dziedzinach.
Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2008 o 23:01, 143872 napisał:

> mam pytanie czy mozna na statek w przed ostatnim rozdziale wziasc Grega jako Kapitana

> statku
No co Ty pirata chcesz wziąć na kapitana ? :D Jeszcze pozabija wszystkich i weźmie sobie
Esmeraldę ^^
A tak poważnie to nie, nie można, wogóle żadnego z piratów nie można wziąć na Irdorath,
idzie tylko sama elita :)

bardzoo Ci dziekuje pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2008 o 23:53, Don Toro napisał:

bardzoo Ci dziekuje pozdro

Hoho żeś się obudził :D Nawet zapomniałem o co chodziło :P No ale spoko, od tego jest forum, jakby c oto pytaj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio powróciłem do Gothic 2 :D No i mam problem. Chce być obywatel i staram się o to u Constantina kiedyś pamiętałem, gdzie są wszystko zioła a teraz lipa szukam i nic. I mogę prosić o pomoc wie ktoś gdzie znajduję się w pobliżu miasta Smoczy Korzeń, Rdest polny i szczaw królewski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 17:47, Carl92 napisał:

Ostatnio powróciłem do Gothic 2 :D No i mam problem. Chce być obywatel i staram się o
to u Constantina kiedyś pamiętałem, gdzie są wszystko zioła a teraz lipa szukam i nic.
I mogę prosić o pomoc wie ktoś gdzie znajduję się w pobliżu miasta Smoczy Korzeń, Rdest
polny i szczaw królewski?

Szczaw wydaje mi sie że jest gdzies przy kregu niedaleko farmy lobarda ... chyba tam jest nie jestem pewien bo tez dawno grałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi, że kojarzę, że jest to przy kręgu tylko już nie pamiętam w którym miejscu:( A u Constantina najlepsza fucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw porozmawiaj z Zurisem na temat tego gdzie zbiera swoje rośliny.

Potem pojawi się parę roślin w pobliżu miasta.

Przejdziesz przez wschodnią bramę i tam w gęstwinie na lewo jest pełno tego wszystkiego, na pewno znajdziesz tam wszystko oprócz szczawiu królewskiego.

Szczaw królewski znajdziesz:

Idź przez wschodnią bramę drogą w prawo. Po jakimś czasie dojdziesz do drogowskazu, w pobliżu drogowskazu znajdziesz wycięty pień, za tym pniem będzie szczaw królewski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 17:55, Carl92 napisał:

A u Constantina najlepsza fucha.


Mi się terminowanie u Constantina wcale nie podobało,prawie zawsze zatrudniam się u Bospera,nieźle płaci za skóry zwierząt a tych jest pod dostatkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

*Meykan dzięki za pomoc z której z korzystam :)

U Constantina głównie fuche biorę po to bo lubię eksperymentować z miksturami po drugie mam takią dziwną chronologię. Jak chce być Strażnikiem idę do Hareda na Kowalstwo, Jak chce być magiem idę do Constantina na alchemie, jak chce być najemnikiem idę do Bospera na skóry. Taki mój styl :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 17:55, Carl92 napisał:

Właśnie o to chodzi, że kojarzę, że jest to przy kręgu tylko już nie pamiętam w którym
miejscu:( A u Constantina najlepsza fucha.

Poszukaj na necie jakiś solucji/poradników :) Skoro przechodziłeś juz raz gre to przecież możesz sobie pozwolić na skorzystanie z pomocy ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na poniższej mapie są zaznaczone wszystkie ważniejsze zioła.
Co do Constantina to jego największą wadą jest to że jeśli nauczymy się podstaw alchemii u kogoś innego to Constantino nauczy nas wszystkiego co wie niezależnie od tego czy jesteśmy u niego czeladnikiem czy nie, innymi słowy jedyną zaletą bycia czeladnikiem u niego jest możliwość sprzedawania mu grzybów z których sporą część i tak zjemy sami.

20080311184917

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 18:52, Karharot napisał:

innymi słowy jedyną zaletą bycia czeladnikiem u niego jest
możliwość sprzedawania mu grzybów z których sporą część i tak zjemy sami.

Jedynie opłaca mu się sprzedawać "mięso kopacza" nie wiem dostajemy 15 albo 30 sztuk złota za jednego grzyba ;] Ale i tak ja raz tylko byłem u niego czeladnikiem i nie byłem zadowolony ;) najlepszy jest Harad :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 14:30, michał 012 napisał:

jak namówić Pyrokara żeby poszedł do słonecznego kręgu wraz z Xsardasem i Vatrasem .
proszę o dokładne szczegóły . z góry dziękuje .

Trzeba dać mu księgę z farmy Sekoba, znajduje się tam w kufrze. Klucz do niego daje nam Xardas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 15:04, michał 012 napisał:

a jeszcze coś , jak zdobyć pancerz paladyna ?


W trzecim akcie dostajesz go od Hagena awansując z strażnika na Paladyna. Po prostu przechodź grę a sam wpadnie ci w łapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 15:08, Pawciu45 napisał:

> a jeszcze coś , jak zdobyć pancerz paladyna ?

W trzecim akcie dostajesz go od Hagena awansując z strażnika na Paladyna. Po prostu przechodź
grę a sam wpadnie ci w łapy.

ale mi chodzi o ten pancerz co ma Hagen .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 15:09, michał 012 napisał:

> > a jeszcze coś , jak zdobyć pancerz paladyna ?
>
> W trzecim akcie dostajesz go od Hagena awansując z strażnika na Paladyna. Po prostu
przechodź
> grę a sam wpadnie ci w łapy.
ale mi chodzi o ten pancerz co ma Hagen .

w V roździale leży w Bilbliotece pod klasztorem mozesz sie tam dostac za pomocą runy teleportacyjnej tkóry w V roździale tworzysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 15:09, michał 012 napisał:

ale mi chodzi o ten pancerz co ma Hagen .


No to dopiero w piątym rozdziale pod sam jego koniec. ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować