Zaloguj się, aby obserwować  
Kamis16

Gothic 2

13657 postów w tym temacie

Dnia 10.05.2008 o 20:19, Forgotten napisał:

Kowal Jan z zamku w górniczej dolinie jest skłonny zrobić mi zbroję ze smoczych łusek.
Potrzebuje aż dwudziestu:P niestety nie wiem skąd je wziąć... żadnej do tej pory nie
znalazłem. Może brak mi odpowiedniej umiejętności? jeśli tak to kto mnie jej nauczy?


Łuski zdobywasz ze smoków:) Umiejętności pozyskiwania tych łusek (a także smoczej krwi) możesz się nauczyć od Gestatha i Godara. Na dołączonej mapce są zaznaczeni jako numery 10 i 9.

Dnia 10.05.2008 o 20:19, Forgotten napisał:

Warto przeszukać górniczą dolinę czy skupić się głównie na smokach?


Wycięcie w pień wszystkich orków, jaszczuroludzi oraz reszty lokalnej fauny da Ci sporo dodatkowego expa więc warto trochę pozwiedzać.

Dnia 10.05.2008 o 20:19, Forgotten napisał:

Wprawdzie pytałem się wcześniej o błędne ogniki, ale wciąż nie wiem jak je zabić:/ mieczem
nie mogłem, łukiem również, czary nie działają.


Można to zrobić mieczem ale dostaniesz drania tylko w chwili gdy odpowiednio się ustawi, jeśli Ci to nie wychodzi to olej go bo dostaje się za niego naprawdę żałosną ilość expa.

20080510203038

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 20:30, Karharot napisał:

Łuski zdobywasz ze smoków:) Umiejętności pozyskiwania tych łusek (a także smoczej krwi)

Jedynie smoków, a nie ze smoczych zębaczy? Zabiłem już lodowego więc przepadła mi spora porcja łusek i krwi;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 20:30, Karharot napisał:

możesz się nauczyć od Gestatha i Godara. Na dołączonej mapce są zaznaczeni jako numery 10 i 9.

Niestety Godara nie chce mnie uczyć:P chyba niepotrzebnie wdałem się z nim wcześniej w bójkę. Gestatha natomiast nie mogę znaleźć. Byłem w okolicy numerka dziewiątego i są tam jedynie jaszczury oraz orkowie - żadnego zabójcy smoków. Mam też problem ze znalezieniem nauczyciela siły(najemnik z farmy nie może mnie już uczyć) współczynnik ten nabiłem na 90.

Mam zadanko ze smoczymi jajami... warto poświecić mu trochę więcej czasu? W rozmowie z Lee dowiedziałem się, że można wykuć z nich pancerz, ale tutejszego kowala interesują same jajka, a nie zrobienie z nich dla mnie zbroi:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 14:48, Forgotten napisał:

Gestatha natomiast nie mogę znaleźć. Byłem w okolicy numerka dziewiątego i są
tam jedynie jaszczury oraz orkowie - żadnego zabójcy smoków.


Gestath to myśliwy, nosi na sobie zbroję z pancerzy pełzaczy. Siedzi on na półce skalnej pod drogą prowadzącą do górskiej fortecy w której walczy się z kamiennym smokiem, w tym samym obozowisku siedzi też Gorn.

Dnia 11.05.2008 o 14:48, Forgotten napisał:

Mam też problem ze znalezieniem nauczyciela siły (najemnik z
farmy nie może mnie już uczyć) współczynnik ten nabiłem na 90.


Siły do 100 punktów mogą Cię nauczyć Torlof i Bennet, jednak dopiero w 6 Rozdziale, jak na razie osiągnąłeś górny limit tego co możesz się nauczyć.

Dnia 11.05.2008 o 14:48, Forgotten napisał:

Mam zadanko ze smoczymi jajami... warto poświecić mu trochę więcej czasu? W rozmowie
z Lee dowiedziałem się, że można wykuć z nich pancerz, ale tutejszego kowala interesują
same jajka, a nie zrobienie z nich dla mnie zbroi:P


Przeczytaj almanach a będziesz mógł kupić ten pancerz u Benneta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 14:58, Karharot napisał:

Przeczytaj almanach a będziesz mógł kupić ten pancerz u Benneta.

Co proszę? Nie mam żadnego almanacha i nie wiem gdzie można go zdobyć;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 15:13, Forgotten napisał:

> Przeczytaj almanach a będziesz mógł kupić ten pancerz u Benneta.
Co proszę? Nie mam żadnego almanacha i nie wiem gdzie można go zdobyć;P

No widzisz, nie grasz to nie "masz" almanachu. Tą notkę o ulepszeniu zbroi znajdziesz dopiero w podziemiach pewnego klasztoru i nie możesz go mieć, a tylko przeczytać o ulepszaniu zbroi i ew. kuciu wypaśnego oręża z użyciem smoczych komponentów. A pokoik o którym mowa wygląda tak

20080511152703

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w ostatnim rozdziale Rozmawialem w Petrem zamiast go wysluchac gdzie znajduje sie tajne przejscie zabilem go I w solucji czytalem ze musze poruszyc pochodniami wystajacymi ze scian w sali tronowej gdzie znajduje sie sala tronowa pisalo takze ze nad trolem tam gdzie byl porucznik ale tam niema zadnych pochodni prosze o pomoc ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 17:21, kuzi91 napisał:

Mam problem w ostatnim rozdziale Rozmawialem w Petrem zamiast go wysluchac gdzie znajduje
sie tajne przejscie zabilem go I w solucji czytalem ze musze poruszyc pochodniami wystajacymi
ze scian w sali tronowej gdzie znajduje sie sala tronowa pisalo takze ze nad trolem tam
gdzie byl porucznik ale tam niema zadnych pochodni prosze o pomoc ;]

Są. Musisz się przyjrzeć. Jedna jest po prawej stronie na ścianie a druga po lewej stronie. Też na ścianie ;] podejdź do nich i naciśnij przycisk akcji czyli ctrl. Tylko nie pamiętam najpierw lewa a potem prawa ;) chyba jak nie to znaczy ,ze na odwrót ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yyy gdzie znajduje sie ostatni smok:P? Zabiłem lodowego, ognistego i tego na bagnach. Według poradnika powinien być w górskiej fortecy... ale nie mogę go tam znaleźć. Problem mam też ze zlokalizowaniem Grona i jego kompana. Help:P!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 17:56, Forgotten napisał:

Yyy gdzie znajduje sie ostatni smok:P? Zabiłem lodowego, ognistego i tego na bagnach.
Według poradnika powinien być w górskiej fortecy... ale nie mogę go tam znaleźć. Problem
mam też ze zlokalizowaniem Grona i jego kompana. Help:P!

Smok jest w Górskiej Fortecy. Ale jak znajdziesz Gorna to on Cię tam zaprowadzi. A więc tak. Idzisz wzdłuż orkowej palisady i na końcu idziesz pod górkę. Trzymaj się prawej krawędzi tego zbocza a na pewno natrafisz na Gorna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 18:06, mlynar911 napisał:

Smok jest w Górskiej Fortecy.

Ok, ale pisałem przecież, że w niej byłem i smoka żadnego nie widziałem.

Dnia 11.05.2008 o 18:06, mlynar911 napisał:

krawędzi tego zbocza a na pewno natrafisz na Gorna ;)

Nie ma go tam. Jedyną rzeczą jako znalazłem to jaszczuroludzie, kamienny golem i jeden trup zabójcy smoków - nic więcej. Nie ma Gorna, nie ma smoka:P Ponadto w rozmowie z przywódca paladynów w górniczej dolinie mam możliwość poinformowania go, że zabiłem wszystkie smoki. Czyżby ostatni z tęsknoty za mną umarł;d???

Daje screeny... może ktoś skojarzy czy jestem w odpowiednim miejscu. Ale na pewno jestem.

20080511185414

20080511185425

20080511185436

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 18:59, Forgotten napisał:

Ok, ale pisałem przecież, że w niej byłem i smoka żadnego nie widziałem.


Jego legowisko jest na dachu tej fortecy.

Dnia 11.05.2008 o 18:59, Forgotten napisał:

Nie ma go tam. Jedyną rzeczą jako znalazłem to jaszczuroludzie, kamienny golem i jeden
trup zabójcy smoków - nic więcej. Nie ma Gorna, nie ma smoka:P


Nie musisz spotkać Gorna aby dotrzeć do smoka (Gorn zaprowadzi Cię jedynie do mostu). Co do screena to posłużę się jednym z Twoich - w miejscu gdzie wskazuje strzałka jest półka skalna (pod drogą na której jesteś na tym screenie), musisz się cofnąć i znaleźć przejście na tą półkę.

20080511193117

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie oto pytanie - czy Noc Kruka zwiększa wymagane pd na kolejny poziom? Bo z tego co mi wszyscy mówią to jak wszedłem do Doliny na 7lvlu i walki nie unikałem to coś ponad 10 powinienem mieć, a ja mam dopiero 9 i przez to obawiam się, że mogę gry nie skończyć, albo umęczyć się jak cholera [miałem tak z Wiedźminem].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 19:56, JayL napisał:

Mam takie oto pytanie - czy Noc Kruka zwiększa wymagane pd na kolejny poziom? Bo z tego
co mi wszyscy mówią to jak wszedłem do Doliny na 7lvlu i walki nie unikałem to coś ponad
10 powinienem mieć, a ja mam dopiero 9 i przez to obawiam się, że mogę gry nie skończyć,
albo umęczyć się jak cholera [miałem tak z Wiedźminem].


Noc Kruka nie zwiększa ilości PD wymaganej na wyższy lvl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymagania są te same. Poza tym przed pójściem do Doliny w NK jeszcze jest druga wyspa, którą się zalicza przed wejściem do Górniczej Doliny, co oczywiście daje dużo możliwości w rozwoju bohatera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 20:00, Rafcio Master napisał:

Wymagania są te same. Poza tym przed pójściem do Doliny w NK jeszcze jest druga wyspa,
którą się zalicza przed wejściem do Górniczej Doliny, co oczywiście daje dużo możliwości
w rozwoju bohatera.

Nie druga wyspa tylko nieodkryta część wyspy Khorinis. :)

PD wymagane do nast. lvlu są takie same, ale przeciwnicy i ogólny rozwój postaci jest trudniejszy, niż w podstawce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja dodatku nie przechodzę. :P Zainstalowałem tylko dlatego, że kolega powiedział mi, iż dodatek zmniejsza ilość bugów. W takim razie nie mam pojęcia czemu ja tak wolno awansuję... Bo i tak sporo walczę, walk nie unikam jak tylko wiem, że mam szanse. Ubiłem tam setki krwiopijców, dziesiątki wilków, parenaście ścierwojadów i topielców, parę pełzaczy i zębaczy, wykonałem sporo zadań... Kurde, nie chcę przechodzić gry na kodach. :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 18:59, Forgotten napisał:

Ok, ale pisałem przecież, że w niej byłem i smoka żadnego nie widziałem.

Smok jest wysoko wysoko w fortecy. Na pierwszym screenie wejdź na 1 piętro i jak masz ten wielki pulpit po lewej stronie od Bezia to wejdź po nim jeszcze wyżej. Smok jest w wielkiej jaskini.

Dnia 11.05.2008 o 18:59, Forgotten napisał:

Nie ma Gorna, nie ma smoka:P

Gorn znajduje się w dole na 2 screenie. podejdź do krawędzie i spójrz w dół. Na pewno go zobaczysz ;]

Dnia 11.05.2008 o 18:59, Forgotten napisał:

Czyżby ostatni z tęsknoty za mną umarł;d???

A może to na buga natrafiłeś. Mi też tak kilka razy się stało. Zabiłem 3 smoki a u Garonda miałem opcje dialogową o zakończeniu misji. To wtedy nic nie poradzisz ... Tylko ,że u mnie to Lodowy Smok mi szalał. Bo mogłem z nim rozmawiać ale nie walczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować