Zaloguj się, aby obserwować  
Kamis16

Gothic 2

13657 postów w tym temacie

Dnia 17.05.2008 o 19:47, mobtel napisał:

Jaki jest skuteczny sposób na pokonanie Pandrodora? Mam długi miecz i zbroje rycerza

Weź do pomocy Roda i Ciphera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 19:52, mobtel napisał:

Mam się wrócic na farmę?A poza tym jestem palladynem i mnie nie przyjmia chetnie

Są niedaleko smoka, przy dróżce na bagna. Pomagaja każdemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 19:56, Asthariel napisał:

> Mam się wrócic na farmę?A poza tym jestem palladynem i mnie nie przyjmia chetnie

Oni sa przed bagnem, siedza na pulce kolo opuszczonej chaty (kiedys Cavalorna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 19:47, mobtel napisał:

Jaki jest skuteczny sposób na pokonanie Pandrodora? Mam długi miecz i zbroje rycerza

długi miecz? Zapomnij o tłuczeniu smoków własnoręcznie. O ile przy bagiennym pomoże ci Rod i Cipher o tyle reszta bedzie koszmarnie trudna do załatwienia, a już na pewno nie załatwisz ich mieczem poniżej 50. Przynajmniej dobry miecz połtoraręczny (akurat jest gdzieś w pobliżu:), jeśli nie coś mocniejszego. Ja używałem z powodzeniem miecza mistrzowskiego a i tak musiałem się posiłkować szkieletami. Generalnie na smoka nalepsza by była Smocza zguba(a dla paladyna magiczne ostrze) ale z braku laku...no wiesz.
Opcjonalnie możesz też załatwić sprawę jednym prostym zwojem. Jeśli uda ci się zdobyć po jednym zwoju przywołania demona na każdego smoka, walka z nimi nie potrwa dłużej niż minutę:)
No i jest jeszcze Biff...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>\...\
Warto również przed walką wspomóc się miksturami szybkości,po ich wypiciu bazi będzie szbciej wyprowadzał ciosy,a w razie potrzeby szybciej da się odbiec w celu wypicia kilku mikstur zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2008 o 16:32, zadymek napisał:

Opcjonalnie możesz też załatwić sprawę jednym prostym zwojem. Jeśli uda ci się zdobyć
po jednym zwoju przywołania demona na każdego smoka, walka z nimi nie potrwa dłużej niż
minutę:)

Tu sie z toba zgodze-nie ma jak przywolanie domona. Dziala prawie na wszystko.
I fajnie wyglada, jak ktos lubi potworki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh nie mam już sił na ten cały królewski szczaw. Gram po raz pierwszy w Gothica 2 i szukam tego zawszonego zielska po całej wyspie i nic. Nie mogę znaleźć ani jednej sztuki. Podobno królewski szczaw rośnie koło kamiennych kręgów w stylu Stonehange, ale żadnego okazu tam jeszcze nie znalazłem. Jakby ktoś mógł niech mi zaznaczy na załączonej mapie gdzie mogę to ziele znaleźć, albo niech podeśle screena. Będę wdzięczny, bo chcę wykonać to zadanko dla Constantino, a tylko ta bzdura z listy nie chce się znaleźć, a żaden kupiec jeszcze mi go nie zaoferował. ; /

20080523093707

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyjdź z miasta bramą obok targu (tam gdzie stoi mag ognia Daron). Rusz w prawo w kierunku farm Akila.
Na zakręcie (gdzie można zejść do dolinki) jest drogowskaz, obok niego skała przy której rośnie szczaw królewski.
Zaznaczyłem na mapie (czerwoną kropeczką).

20080523094112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK. Dzięki wam obydwu chłopaki za pomoc. :) Mimo wszystko wydrukuję sobie tą drugą mapkę, wydaje mi się bardziej przydatna. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mhm... mam problem z zadaniem "Sekstans". Zlecił mi go Ramirez jeden z gości w Gildii Złodziei. Najbardziej zdziwiłem się, że nie ma opisanego tego zadania w żadnym poradniku (albo źle szukałem...) w Necie, w tym załączonym na .pdf do gry też go nie ma, a dla Gildii Złodziei mogę wykonać ledwo dwa zadania (wg owych poradników, a te zadania już wykonałem czyli Pierścień Constatino i Krwawe Kielichy). Komuś się udało to rozwiązać? I gdzie mogę ten sekstans znaleźć? Skoro to urządzenie nawigacyjne domyślam się, że gdzieś w okolicy portu/statku paladynów, no ale jakoś się na niego jeszcze nie natknąłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, no jeszcze się do Górniczej Doliny nie zapuściłem, nadal siedzę w Jarkendarze i wykonuję zadania dodatku, ale już tak przyszłościowo zapytałem. Dzięki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 10:18, Karharot napisał:

Jeśli grasz z NK to sekstans można znaleźć też gdzieś w Jarkendarze (chyba w obozie piratów).


A sekstans nie leży w tej jaskini z zombi na plaży po lewej stronie od obozu piratów.(po lewej patrząc w stronę morza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 10:51, raven91 napisał:

A sekstans nie leży w tej jaskini z zombi na plaży po lewej stronie od obozu piratów.(po
lewej patrząc w stronę morza)

Mi się wydaje ,że leży w domku Grega. Jak obrabujemy jego dom to tam i go znajdziemy ;] może mi się źle wydaje ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobrze Ci sie wydaje. Sekstans znajdziemy albo w skarbie kamiennego smoka w fortecy, albo w chacie Grega na stole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../

Masz rację pomyliło mi się z tym skarbem zakopanym przez zastępce Grega który jest w tej jaskimi o której mówiłem.Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 13:05, raven91 napisał:

Masz rację pomyliło mi się z tym skarbem zakopanym przez zastępce Grega który jest w
tej jaskimi o której mówiłem.Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Francis zakopał tam swoją książeczkę rozrachunkową w której zapisywał przydzielanie łupów (zabierając dla siebie większą działkę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować