• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
GramForumAdmin

Gram.pl - oficjalny wątek techniczny (tutaj zgłaszamy problemy dot. strony)

Pytanie

Witam wszystkich serdecznie na forum gram.pl!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby serwis gram.pl był wygodny w użytkowaniu i nie nastręczał żadnych problemów naszym użytkownikom. Jednak jak wiadomo, błądzić jest rzeczą ludzką ;), więc jeżeli ktoś z Was napotka na jakiekolwiek bugi / błedy / babole przy korzystaniu z gram.pl (także forum!) to prosimy o umieszczenie ich w tym wątku. Jeśli to tylko możliwe, dołączajcie do każdego posta zrzut ekranu (screenshot) prezentujący dany błąd/błedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5274 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Witam. Nigdy się na forum CDP nie wypowiadałem, ale kiedyś musi być ten pierwszy raz (pewnie ostatni*)...

Co do strony www.gram.pl - jestem zawiedziony jakością portalu. www.cdprojekt.info było wiele razy bardziej staranniej wykonane (jak dla mnie) czytelniejsze. Myśląc już rok temu o tego typu projekcie moglibyście się bardziej postarać. Bo tam błędy błędami - literówki itd. Ale profesjonalnie wykonany serwis powinien zgadzać się z standartami - razi to, że na Operze wyświetla się trochę błędów (a Opera chyba jako jedyna jest zgodna z najnowszymi)...

Na stronie CDP system newsowy był bardzo dobry - lepszy od tego, tzn. opcja "rozwiń" newsa była bardzo wygodna - wszystko na jednej stronie byz niepotrzebnych przeładowań - szkoda, że z tego zrezygnowano. Szkoda, że przy newsie nie widać ilości dodanych komentaży, co stało się już raczej standartem podobnych stron. Jeszcze czepiając się newsów mogę napisać, że przydałyby się większa ilość ikonek - osobne do newsów tyczące się x-box, ps2, gcn i innych konsol. A rorzszerzenie zawartości newsów na gry nie tylko wydawane przez CDP na pewno podniosło by olądalność strony...

W dziale "Plan wydawniczy" można by przy danej grze podać dane nie tylko o dniach jakie pozostały do premiery - ale samą jej datę, edycje w jakiej zostanie wypuszczona gra (np. eXtra Klasyka) i jej cene. Byłoby to o wiele przyjemniejsze dla oka. Co do działu "Katalog" nie mam zastrzerzeń - jest taki jaki powinien być.

Na belce u góry strony, obok "forum", "pomoc", i "sklep" przydałoby się umieścić jeszcze przycisko "pliki". A dział pliki jakoś lepiej zorganizować (tzn. nie na zasadzie filtracji)...

Teraz forum. Czemu nie będe tu zaglądał? Ponieważ razi mnie forma. To rzecz gustu ,ale czym dla takiej firmy jak wasza jest wydać kwatę rzędu 300-400$ na licęcje forum IPB, które moim zdaniem lepiej zdałoby egzamin niż obecny sytem?

Przepraszam, że tylko narzekam, ale chyba o to właśnie w tym wątku chodzi ;) Odwaliliście kawał naprawdę dobrej roboty - nie ważny jest efekt - ważne są starania. Jak dla mnie jesteście nadal liderem na polskim rynku - i to przeważnie przez jakość waszych spolszczeń (vide mój ulubiony Planescape) i wydań kupuje wasze gry. Mam nadzieje, że przez czas jakość serwisu będzie cały czas rosła - w każdym bądź razie tego wam życze. Pozdrawiam, Michał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.10.2005 o 19:01, Wredniak2003 napisał:

- wadliwie dziala rejestrowanie gier - zarejestrowałem gre a tu nima jej nigdzie, wlanczam IE jest,
przelanczam na opere nie ma. Pomogło skasowanie histori opery ale nie bede kasowal za kazdym razem gdy rejestruje gre


To akurat wina twoich ustawień w samej Operze. Narzędzia -> Preferencje... -> Historia -> "Sprawdzaj dokumenty" -> Zmień na "Zawsze". Teraz powinno być wszystko w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.10.2005 o 19:01, Wredniak2003 napisał:

Serwis nawet nawet tylko trzeba troszkę go ulepszyć ale...
Twórcy chyba nie lubią opery bo w operze:
- nie można zapisać sie na newssellera


Nie wiem, czy już ktoś to pisał (nie będę czytał całego wątku bo jutro mam egzamin :P) ale w Firefoxie też mam ten problem - nie mogę zapisać się do newslettera (w ogóle nie mogę zmieniać ustawień dotyczących powiadamiania e-mailem)

A co do samego gram.pl... Pewnie już to wiele razy słyszeliście, ale: CDP jesteście po prostu wspaniali!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.10.2005 o 19:09, staszeek napisał:

> - wadliwie dziala rejestrowanie gier - zarejestrowałem gre a tu nima jej nigdzie, wlanczam IE jest,
> przelanczam
na opere nie ma. Pomogło skasowanie histori opery ale nie bede kasowal za kazdym razem gdy rejestruje gre

To akurat wina
twoich ustawień w samej Operze. Narzędzia -> Preferencje... -> Historia -> "Sprawdzaj dokumenty" -> Zmień na
"Zawsze". Teraz powinno być wszystko w porządku.


Dzięki za rade sprawdze w najblizszym czasie bo teraz nie mam z czym :)
Ale jest faktem ze pod operą nie wszystko jest tak jak powinno być w przypadku prywatnej strony dalo by sie zaakceptowac ale nie w przypadku powaznego serwisu powaznej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ponawiam informacje o moich klopotach z dostaniem sie do opcji "SPRZEDAj" w moim koncie. Za kazdym razem z IE 6.0 wyrzuca mi pierwsza strone sklepu a nie formularz opisujacy towar...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A co do konstrukcji forum to brakuje mi kilku rzeczy część byla już wymieniona wiec nie bede powtarzal a pozostale to:

-brak pm
-brak statystyk
-brak możliwosci wyslania do danego urzytkownika e-maila , wiadomosci gg itp.
-brak powiadamiania o nowych postach w temacie a nie tylko otpowiedzi na twojego posta
-brak opcji pokaz posty bez odpowiedzi (co ma sens tylko gdy doda sie w kategorie)
-brak opcji pokaz wszystkie posty od mojego ostatniego wylogowania (czy jakos tak)
-moderatorzy wogule sie nie wyrozniaja w tłumie innych userów

na razie tyle moze bedzie cos wiecej potem jak sobie przypomne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.10.2005 o 18:07, Daimon_Frey napisał:

po
23 września był chyba tylko Dungeon Siege 2 wydany, więc tylko do niego odnosi się dożywotnia gwarancja.


Po 23 września (a dokładnie 29 września) została wydana gra "Sąsiedzi z piekła rodem 1 + 2" i to ją miałem na myśli. Niestety nadal nie jest dostępna ta opcja. Może CDP ma zamiar wprowadzić ją trochę później? A czy ktoś ma już tę opcję aktywną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

gdy sie loguje na windowsie xp sp2 za kazdym razem wywala mnie na strone:
Response object error ''ASP 0158 : 80004005''
Missing URL
/login.asp, line 55
A URL is required.

niewazne czy to IE czy firefox? co zrobic? I problem z dojsciem do formularza "SPRZEDAJ" tez jest nadal aktualny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.10.2005 o 19:32, IMRO lion napisał:

No i jeszcze:
-brak opcji edytowania postów
-brak opcji usuwania swoich postów
-brak opcji dodawania avatarów na forum i
ogólna ubogość profili


To sie rozumie samo przez sie. Ale nie napisalem o tym bo to juz bylo i jescze przydaly by sie emotikonki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.10.2005 o 19:58, Indrid Cold napisał:

gdy sie loguje na windowsie xp sp2 (..)

Ja nie posiadam danego problemu mam Sp2 ale wszystko jest ok.

niewazne czy to IE czy firefox? co zrobic?
Może masz ustawione zbyt wysokie progi zabezpieczające w IE i to powoduje ten problem(dotyczy to również Moz)

Dnia 06.10.2005 o 19:58, Indrid Cold napisał:

I problem z dojsciem do formularza "SPRZEDAJ" tez jest nadal aktualny

To już dla mnie totalnie nie zrozumiałe, mam propozycje byś odinstalował Sp2 na chwile sprawdził czy coś to da jeśli nie to instal ponownie ale to tylko sugestia. SP2 powoduje czasem konflikty w zabezpieczeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Strona działa mi fatalnie (IE 5). Strona startowa wygląda irytująco (parę długości ekranu pustego miejsca i dopiero poniżej treść). Po kliknięciu na jakąś wiadomość w celu jej przeczytania mam puste miejsce i poniżej komentarze, ale treści wiadomości nie ma. Inne są drobniejsze, ale już mniej irytują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie wiem czy literowki podpadaja pod ''problemy techniczne'', ale co tam. Malutki blad vvv

Wlasnie zauwazylem, ze mozna umiescic kilka obrazkow jednym poscie (ograniczeniem jest tylko wielkosc tychze grafik) - interesujace :)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.10.2005 o 19:44, Dark Demon napisał:

> po
> 23 września był chyba tylko Dungeon Siege 2 wydany, więc tylko do niego odnosi się dożywotnia gwarancja.

Po
23 września (a dokładnie 29 września) została wydana gra "Sąsiedzi z piekła rodem 1 + 2" i to ją miałem na myśli. Niestety
nadal nie jest dostępna ta opcja. Może CDP ma zamiar wprowadzić ją trochę później? A czy ktoś ma już tę opcję aktywną?


Cóż ja mysle ze ta opcja nie bedzie dostępna bo to chodzi o premiere gry a ta byla jakis czas temu a nie o date reedycji. Troche szkoda no ale.. dobre i to ze bedzie wogule taka opcje.

P.S. Ja nie mam tej opcji aktywnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.10.2005 o 20:06, WoWmen napisał:

> gdy sie loguje na windowsie xp sp2 (..)
Ja nie posiadam danego problemu mam Sp2 ale wszystko jest ok.

niewazne czy
to IE czy firefox? co zrobic?
Może masz ustawione zbyt wysokie progi zabezpieczające w IE i to powoduje ten problem(dotyczy
to również Moz)
> I problem z dojsciem do formularza "SPRZEDAJ" tez jest nadal aktualny
To już dla mnie totalnie nie
zrozumiałe, mam propozycje byś odinstalował Sp2 na chwile sprawdził czy coś to da jeśli nie to instal ponownie ale to tylko
sugestia. SP2 powoduje czasem konflikty w zabezpieczeniach.

nie moge odinstalowac SP2 bo mam go jako calosc z plyty. Internet mam na sredni w zabezpieczeniach. Daje "Sprzedaj" i zamiast formularza mam glowna strone sklepu :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Aha masz razem :/ ja posiadam doinstalowane. Nie chce odrazu proponować formata bo to żadne roziązanie(choć zawsze działa ;) ). Pakiety językowe tu chyba nie grają żadnej roli. Sam używam firefoxa i kiedyś też miałem podobny problem lecz nie pamiętam jak go rozwiązałem :/. Wiem że ta rada może się wydać śmieszna ale daj reset i niech windows się przeskanuje i może wykryje jakieś uszklodźenia w składnikach systemu które mogą odpowiadać za przeglądarki. Wirusy tu raczej nie wchodźą w gre bo to nie ma z tym nic chyba wspólnego. Naprawde sorki ale nie moge Ci bardziej pomóc bo już sam nie wiem jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować