Zaloguj się, aby obserwować  
artur_666

PSP - Temat ogólny

7619 postów w tym temacie

To mam kilka pytań w związku z tą konsolą.

1. Czy i dlaczego opłaca/nie opłaca się kupić konsoli PSP (nie chodzi mnie czy 2000 czy 3000, tylko ogólnie PSP)?
2. Na ile starcza bateria?
3. Podobno PSP jest bardzo delikatne
4. Jakich typów gier jest najwięcej na PSP?
5. Czy w strzelankach, np CoD, jak to jest z celowaniem? Trudno?
6. O co chodzi z przerabianiem? I co się na tym traci zyskuje?
7. Czy mogę kupić grę za granicą i nie ma żadnej blokady?
8. Jak to jest z netem, jak jest przeglądarka, to jak tam się cokolwiek wpisuje czy klika na linki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2008 o 16:00, Xlol1 napisał:

To mam kilka pytań w związku z tą konsolą.

1. Czy i dlaczego opłaca/nie opłaca się kupić konsoli PSP (nie chodzi mnie czy 2000 czy
3000, tylko ogólnie PSP)?
2. Na ile starcza bateria?
3. Podobno PSP jest bardzo delikatne
4. Jakich typów gier jest najwięcej na PSP?
5. Czy w strzelankach, np CoD, jak to jest z celowaniem? Trudno?
6. O co chodzi z przerabianiem? I co się na tym traci zyskuje?
7. Czy mogę kupić grę za granicą i nie ma żadnej blokady?
8. Jak to jest z netem, jak jest przeglądarka, to jak tam się cokolwiek wpisuje czy klika
na linki?

1.Opłaca się bo to kombajn. Jest i net i mp3 player i video i aparat(po podlaczeniu kamery internetowej) i oczywiscie gry.
2.Na Fat''cie jakies 4 godziny. Na slim and lite jakies 5,6
3.Nie prawda. PSP jest bardzo wytrzymałe choć na takie nie wygląda. DS wygląda na bardziej wytrzymały a w praktyce byle upadek moze ją uszkodzić
4. Wszystkich typów. Głownie zręcznosciowych. Choc są i samochodowki i Strzelanki i inne wydziwunki
5.Wiec tak, Analogiem sie chodzi, a krzyzykiem, iksem itd. sie obraca kamerą. R się strzela. Kursorem w gore sie przeladowuje. Przynajmniej tak jest w MOH:Heroes
6. W zasadzie to nie wiem, ale chyba polega to na zmianie oprogramowania na nowsze. Chodzi tu o oprogramowanie nieoficjalne. Jest to legalne.
7. Pewnie, sam kupiłem PSP od kumpla ze stanow z kilkoma grami zza granicy
8.Wpisujesz co chcesz. Jest kilka przykładowych koncowek(np. .com) jednakże możesz sam wpisać co chcesz. Możesz też się podłączyć do PSN przez PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2008 o 16:00, Xlol1 napisał:

To mam kilka pytań w związku z tą konsolą.

1. Czy i dlaczego opłaca/nie opłaca się kupić konsoli PSP (nie chodzi mnie czy 2000 czy
3000, tylko ogólnie PSP)?

Opłaca się, bo są jakieś tam fajne gry. Aczkolwiek nie opłaca się, bo ostatnio gówno wychodzi...

Dnia 26.09.2008 o 16:00, Xlol1 napisał:

2. Na ile starcza bateria?

Długo.

Dnia 26.09.2008 o 16:00, Xlol1 napisał:

3. Podobno PSP jest bardzo delikatne

Nie, jest mocne.

Dnia 26.09.2008 o 16:00, Xlol1 napisał:

4. Jakich typów gier jest najwięcej na PSP?

http://tnij.org/grypsp - posprawdzaj kategorie? O_o

Dnia 26.09.2008 o 16:00, Xlol1 napisał:

5. Czy w strzelankach, np CoD, jak to jest z celowaniem? Trudno?

Przyzwyczaisz się, normalne -.-

Dnia 26.09.2008 o 16:00, Xlol1 napisał:

6. O co chodzi z przerabianiem? I co się na tym traci zyskuje?

Zmieniasz soft na nieoficjalny, zyskujesz odpalanie kopii gier i innych dupereli takich jak homebrew (google - jak nie wiesz wtf). Nic nie tracisz.

Dnia 26.09.2008 o 16:00, Xlol1 napisał:

7. Czy mogę kupić grę za granicą i nie ma żadnej blokady?

Masz systemy PAL, NTSC. Domyśl się...

Dnia 26.09.2008 o 16:00, Xlol1 napisał:

8. Jak to jest z netem, jak jest przeglądarka, to jak tam się cokolwiek wpisuje czy klika
na linki?

A jak myślisz? Lol -_-'' Analogiem sterujesz kursorem, na X wchodzisz na linki itp.

Cały czas te same pytania. Nie możesz po prostu poszukać? Tak ci trudno? Geez...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2008 o 16:09, bojanzaw napisał:

A jak myślisz? Lol -_-'' Analogiem sterujesz kursorem, na X wchodzisz na linki itp.


a jak wpisujesz adres strony?

a forum od tego jest żeby pytać, żeby sprawdzać to mogę wejść na zwykłą stronę, więc nie kumam o co się rzucasz ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2008 o 17:26, Xlol1 napisał:

> A jak myślisz? Lol -_-'' Analogiem sterujesz kursorem, na X wchodzisz na linki itp.


a jak wpisujesz adres strony?

Naciskasz trójkąt, wyskakuje ci pasek adresu na górze, przechodzisz do niego, klikasz X i wpisujesz. Prawie jak na komórce...

Dnia 26.09.2008 o 17:26, Xlol1 napisał:

a forum od tego jest żeby pytać, żeby sprawdzać to mogę wejść na zwykłą stronę, więc
nie kumam o co się rzucasz ;p

Po prostu chodzi mi o to, że to wszystko jest wałkowane przez kilkanaście razy i zaczyna być wkurzające to, że nikomu się nie chce przeczytać. Byle napisać posta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie:
2. Bateria starcza na 8h grania/filmów, standardowo, maks podświetlenie 1 kreska dźwięku.
2/3h grania i netu przez wi-fi.
8/9h muzyki z wyłączonym ekranem.

3.Psp wcale nie jest delikatne, tylko ludzie zrobili taki szum wokoło dużego wyświetlacza na którym lekko mówiąc zostaje dużo śladów palców i rys. Na szczęście jest dobre podświetlenie i kiedy go używamy tego nie widać.

4.najwięcej jest dobrych gier, tzn. innych niż te w które dotąd grałeś(Patapon, Loco Roco, Crisis Core: Final Fantasy VII).

6. Możesz wgrywać aplikacje, co za tym idzie różne pierdółki np. wideo z youtube. Oczywiście tracisz gwarancję , ale możesz odpalać gry które ściągniesz z internetu. TO już kwestia czy cię stać na 200zł na gre czy nie.

8. Przeglądarka jest czymś pomiędzy tą z PC a tą komórkową. Tzn. że nie jest tak okrojona jak w komórkach, ale daleko jej do pełni funkcjonalności. Nie ma Flash(no niby jest, ale tylko do 2mb pliki czyli na dziś dzień nic).

Aha dodam, że strony dopasowują się do ekranu i nie wygląda to aż tak źle jak na komórkach...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś pomóc w pisaniu FAQ o PSP ? Bo to co ja napisalem i Czysty Zysk to dalej za mało widzę , i ciagle pojawiają sie te same pytania ;/

Możemy sie zgadac na gg , emailu , skype .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze 2 pytania,

czy często psuje się PSP, bo jak stracisz gwarancję a coś bedzie nie tak to konsolka na złom...

i drugie, jakaś jest możliwość że naprawdę niedługo SONY wypuści nowe PSP (wiem o 3000), tzn. takie z którego gry nie beda działały na PSP (np. jak było Gameboy Color i Gameboy Advanced)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2008 o 18:14, Xlol1 napisał:

To jeszcze 2 pytania,

czy często psuje się PSP, bo jak stracisz gwarancję a coś bedzie nie tak to konsolka
na złom...


W sumie to zależy tylko od ciebie . Czy będziesz ją szanowal, trzymał w porządku , nie narażał na upadki itp. Jak kupisz konsole powinneś rownież poczytać jak wgyrwać softy , aby nie zrobić bricka

Dnia 26.09.2008 o 18:14, Xlol1 napisał:

i drugie, jakaś jest możliwość że naprawdę niedługo SONY wypuści nowe PSP (wiem o 3000),
tzn. takie z którego gry nie beda działały na PSP (np. jak było Gameboy Color i Gameboy
Advanced)


Nie wiem o co w tym pytaniu chodzi . PSP 3000 w Europie będzie w X.08

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2008 o 18:47, arti95 napisał:

Ps. To jest po wgraniu zdjęcia...


Sformatowałes kartę pamieci ? Dodałeś obrazek do folderu foto ? ( ;-) )
Zobacz tez jaki jest format tego obrazka , i sprawdź czy PSP go obsługuje ( w instrukcji powinno być lub na wikipedii)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2008 o 18:38, Ryan Kam napisał:

> i drugie, jakaś jest możliwość że naprawdę niedługo SONY wypuści nowe PSP (wiem
o 3000),
> tzn. takie z którego gry nie beda działały na PSP (np. jak było Gameboy Color i
Gameboy
> Advanced)

Nie wiem o co w tym pytaniu chodzi . PSP 3000 w Europie będzie w X.08


Chodzi o to czy jest taka możliwość że SONY w przeciągu rkou/dwóch wypuści np. PSP2, które będzie obsługwać zupełnie inne formaty gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2008 o 23:38, Xlol1 napisał:

Chodzi o to czy jest taka możliwość że SONY w przeciągu rkou/dwóch wypuści np. PSP2,
które będzie obsługwać zupełnie inne formaty gier.

Moim zdaniem Sony zrobi PSP 2, które będzie obsługiwało UMD itd, ale tak naprawdę... Skąd to mamy wiedzieć? Bez urazy, ale troszkę durne pytanie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... PSP 3000 ma Wi-Fi, czyli Wlan tak?
Ale ma odbiornik czy wejście na Wlan? Pytam, bo przymierzam się do jej zakupu, ale jeżeli nie będzie darmowego internetu (na którym mi najbardziej zależy) to raczej się nie skuszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować