Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Techland: "Dead Island ma się dobrze i jest w produkcji"

23 postów w tym temacie

To może być ciekawy tytuł. Właściwie nigdy na to nie czekałem, bo zombiaki jakoś mnie nie kręcą, ale... Chorme4, jak pokazał Call of Juarez, potrafi generować bardzo przyjemna grafikę, ale niestety dla gry na dzikim zachodzie trochę kuleje dynamika (chociaż z 6-strzałowcami ciężko spodziewać się cudów), no i za bardzo nastawiona jest na na opowiadanie historii. Trochę więcej wolności dla gracza w DI i bardziej dynamiczne starcia (walka wręcz i maszynowa broń) mogą Dead Island tylko wyjść na dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Techland powoli wzbija się na wyżyny. Call of Juarez 2 jak na razie wymiata w temacie gier westernowych i zbiera całkiem wysokie noty w stosunku do poprzedniej części, tak więc pewnie Dead Island pokaże na co stać polaków. Ale największe nadzieje wiążę z Chromem 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno dawno temu oglądając gameplay miałem opad szczęki, zaawansowana fizyka świeciła z monitora. Wszystko jest na dobrej drodze? Tylko się cieszyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że wyjdzie z tegoż dobra gra. Odstawianie produkcji na jakiś czas zwykle produktom nie wychodzi na dobre. Latka lecą, kolejne gry wychodzą, wymagania co do grafiki etc. rosną a potem (nie)wychodzi taki Duke Nukem (if)Ever...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Techland zapowiadał 3 shootery jeszcze 2 lata temu. Były to Warhound, Dead Island oraz Chrome 2. Przez te dwa lata nie wyszedł żaden z tych tytułów, wydano za to drugą część Call of Juarez, której wcześniej nie zapowiadano. Mam nadzieję, że pozostałe trzy gry są w produkcji, ponieważ zapowiadają się na naprawdę kapitalne produkcje. Każde z nich może wnieść coś nowego do lekko skostniałego gatunku gier akcji. Biorąc pod uwagę jak pochlebne opinie zbiera najnowsza produkcja Techlnadu, to możemy liczyć na to, że pozostałe gry będą trzymać naprawdę wysoki poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka dni temu napisałem maila do Techlandu z pytaniem o te tytuły i dostałem odpowiedź że wszystkie są w produkcji.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2009 o 13:43, vBoguSv napisał:

To może być ciekawy tytuł. Właściwie nigdy na to nie czekałem, bo zombiaki jakoś mnie
nie kręcą, ale... Chorme4, jak pokazał Call of Juarez, potrafi generować bardzo przyjemna
grafikę, ale niestety dla gry na dzikim zachodzie trochę kuleje dynamika (chociaż z 6-strzałowcami
ciężko spodziewać się cudów), no i za bardzo nastawiona jest na na opowiadanie historii.
Trochę więcej wolności dla gracza w DI i bardziej dynamiczne starcia (walka wręcz i maszynowa
broń) mogą Dead Island tylko wyjść na dobre.

No niestety tu musze cie rozczarować bo o ile twórcy nie zmienili koncepcji to broni palnej ma być tu nie tak dużo, a więcej kombinowania. Tu zamiast zmarnować magazynek na kilku przeciwników lepiej będzie ich zwabić w pułapke i przygnieść ich czymś/ podpalić/,.... itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dead Island może osiągnąc sukces na miarę światowych hitów. Mam nadzieję że tak się stanie. Jeśli się nie mylę to na tą grę chyba najbardziej czekają australijczycy gdzie zombiaki są cool :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już przestało mi zależeć na DI i Chroma, jak dla mnie troszkę za dużo tego czekania. Ale może czymś mnie zaskoczą i zmienią moje zdanie na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2009 o 14:49, Tomoya-kun napisał:

No niestety tu musze cie rozczarować bo o ile twórcy nie zmienili koncepcji to broni
palnej ma być tu nie tak dużo, a więcej kombinowania. Tu zamiast zmarnować magazynek
na kilku przeciwników lepiej będzie ich zwabić w pułapke i przygnieść ich czymś/ podpalić/,....
itp.


Dlaczego rozczarować, wcale mi to nie przeszkadza. Pamiętam, że amunicji ma być mało i generalnie bardzo trzeba będzie ją oszczędzać zostawiając na twardszych przeciwników, ale mi chodzi o sam typ broni. Cokolwiek by to było i jak mało miałoby amunicji będzie klasę wyżej od rewolwerów z CoJ. I ze względu na szybkostrzelność i pewnie moc obalająca. A i walka wręcz ma być obecna, a w CoJ brakuje uderzenia kolbą. W grze przecież dochodzi, choćby w okopach pierwszej misji, czasami do walki w zwarciu a nie ma możliwości walki wręcz. A nic nie irytuje bardziej, niż to kiedy trzeba przeładowywać broń, bo oba rewolwery są wystrzelane, zamiast zdzielić żelastwem po łbie przeciwnika stojącego tuż przed bohaterem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co fakt to fakt. Czytałem trochę na temat tej gry swego czasu w CD-Action. Zapowiadała się na prawdę znakomicie, szczególnie dzięki nowatorskiemu systemowi obrażeń. Nic, tylko czekać na dalsze konkrety. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy i ostatni raz widziałem Dead Island dwa lata temu na GC w Lipsku, gdzie za zamkniętymi drzwiami prezentowano bardzo wczesną wersję, która, przyznam szczerze, nie zrobiła na mnie dużego wrażenia. Rozwalało się tych zombiaków na plaży za pomocą tego co akurat było pod ręką - jakaś łopata, bodaj krzesło o ile mnie pamięć nie myli. Wszystko fajne, tylko wtedy to dla mnie miało klimat taki jak dziś RE5 - czyli żaden. Z tych króciutkich wycinków tech dema pokazano ładną rzeź, ale horroru to tam nie było żadnego. Rok później już chłopaki z Techlandu nie puścili pary z ust, więc czort wie co tam kombinują. Chciałbym, żeby gra dała radę, bo lubię zombie klimaty i czekam na więcej konkretniejszych materiałów niż koszulka z logiem gry (którą noszę do dziś zresztą ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też czekam na grę bardzo długo. Zostawcie te Chromy i Worhoundy i skupcie się na Dead Island. Ile jest na rynku horrorów i to pierwszoosobowych? Dlatego DI powinno mieć pierwszeństwo. No i dlatego, że uwielbiam te klimaty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować