Zaloguj się, aby obserwować  
Tomoya-kun

Visual Novel - temat ogólny

1301 postów w tym temacie

Bezposrednio linka dac nie moge, ale moge odeslac do google. :)
http://www.google.pl/search?q=umineko+visual+novel
To czego potrzebujesz jest juz na pierwszej stronie.
Co do translacji znalazlem te strone - http://witch-hunt.com/stage.html
Wyglada porzadnie, ale moze ktos pozniej da linka do jakiejs innej mozliwe, ze lepszej grupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ochotę "ponudzić się" przed jakąś grą typu Visual Novel. Są jakieś tytuły warte"zagrania", czy wszystko jest strasznie nudne i długie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 00:26, cypers napisał:

Mam ochotę "ponudzić się" przed jakąś grą typu Visual Novel. Są jakieś tytuły warte"zagrania",
czy wszystko jest strasznie nudne i długie?

Fate/Stay Night oraz Tsukihime powinny Cię zadowolić, jeśli szukasz hybrydy akcji, romansu i dramatu.

BTW:
Mam problem z Da Capo.
Teoretycznie zaliczyłem wszystkie ścieżki, ale brakuje mi jednego CGka Moe. Zamieszczam screen.
Ktoś może mnie naprowadzić jak go zdobyć ?

20090822003406

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 00:26, cypers napisał:

Mam ochotę "ponudzić się" przed jakąś grą typu Visual Novel. Są jakieś tytuły warte"zagrania",
czy wszystko jest strasznie nudne i długie?

To w ogóle są jakieś strasznie nudne i długie? Dziwne nie spotkałem takich mimo, że mam naprawdę ogromne doświadczenie w tej ''branży''.
Ja od siebie polecę Yume Miru Kusuri (a jak!), Edelweiss, Crescendo czy Kira Kira. Nie chce mi się więcej wymyślać bo jestem świeżo co po 3 dniach bez spania na konwencie. W razie jakby żadne się nie spodobało (czego bym nie wybaczył xd) to powiedz to polecę jakieś inne.
No i tak jak polecił kolega wyżej polecam Tsukihime czy Fate/stay night.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2009 o 13:52, Fouton napisał:

> Mam ochotę "ponudzić się" przed jakąś grą typu Visual Novel. Są jakieś tytuły warte"zagrania",

> czy wszystko jest strasznie nudne i długie?
To w ogóle są jakieś strasznie nudne i długie? Dziwne nie spotkałem takich mimo, że mam
naprawdę ogromne doświadczenie w tej ''branży''.
Ja od siebie polecę Yume Miru Kusuri (a jak!), Edelweiss, Crescendo czy Kira Kira. Nie
chce mi się więcej wymyślać bo jestem świeżo co po 3 dniach bez spania na konwencie.
W razie jakby żadne się nie spodobało (czego bym nie wybaczył xd) to powiedz to polecę
jakieś inne.
No i tak jak polecił kolega wyżej polecam Tsukihime czy Fate/stay night.


Aktualnie posiadam Fate/stay night oraz jakieś Shuffle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2009 o 14:21, cypers napisał:

Aktualnie posiadam Fate/stay night oraz jakieś Shuffle...

Tak się spytam - masz wersję F?SN z głosami czy bez?
No i przyłączam się do przedmówców w polecaniu Tsukihime - jest trochę słabsza od F/SN ale i tak bardzo przyjemnie się gra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2009 o 17:28, Karharot napisał:

No i przyłączam się do przedmówców w polecaniu Tsukihime - jest trochę słabsza od F/SN
ale i tak bardzo przyjemnie się gra :)

Chyba odwrotnie, Tsukihime ustępuje F/S Night jedynie graficznie i troche muzycznie( czy. ma dużo mniej tracków w OST) ale historia czyli najważniejsze w VN jest lepsza niż w Fate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2009 o 17:41, Tomoya-kun napisał:

Chyba odwrotnie, Tsukihime ustępuje F/S Night jedynie graficznie i troche muzycznie(
czy. ma dużo mniej tracków w OST) ale historia czyli najważniejsze w VN jest lepsza niż
w Fate.

Tsukihime ustępuje pod czterema względami:
1. Bardzo uproszczone menu które oferuje jedynie minimum opcji (to mało istotna rzecz ale w porównaniu z tym z F/SN prezentuje się naprawdę ubogo)
1. Słaba grafika (Zarówno arty jak i postacie oraz tła), to też nie jest aż takie istotne ale trochę dziwi czemu TM nie postarał się o coś lepszego.
3. Brak głosów postaci - to niestety mocno się odbija na klimacie.
4. Muzyka która nawet po podmienieniu na alternatywną wersję jest porażką (10 utworów z Tsukihime przy 38 z Fate wygląda naprawdę słabo, przy czym soundtrack z F/SN może się równać z większością soundtracków z anime podczas gdy utwory z Tsukihime są raczej nijakie i nie potrafią budować nastroju, choć to akurat może być kwestia mojego gustu).
Co do historii to faktycznie jest doskonała (aż zadziwiające jest że udało im się stworzyć coś tak rewelacyjnego jako swoją pierwszą VN) ale niestety w czasie gry co najmniej kilkakrotnie miałem półgodzinne lub dłuższe okresy gdy czytałem tekst absolutnie bez żadnych emocji, podejrzewam że jest to głównie wina braku głosów i porządnej muzyki - o ile sceny które już z założenia miały być interesujące bronią się same o tyle to co jest pomiędzy nimi (wyjaśnienia, retrospekcje, przemyślenia, obserwacje) często są po prostu nudne. Z tego powodu oceniam Tsukihime niżej niż Fate-Stay Night, również z tego powodu nie mogę się doczekać nowego wydania które najprawdopodobniej naprawi wszystkie te niedociągnięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2009 o 17:28, Karharot napisał:

> Aktualnie posiadam Fate/stay night oraz jakieś Shuffle...
Tak się spytam - masz wersję F?SN z głosami czy bez?


Pobrałem wersje bez głosów, ale było też Night Realta Nue(stąd podobno głosy instalator angielskiej wersji ściąga).

PS. No i kumpel mi jutro donosi 3x Green Green i pakiecik gier od Illusion ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Ten Fate/stay night to niezły "mix" wszystkiego. Można się ponudzić, można się też trochę pośmiać. W każdym razie, ten tytuł jest nawet fajny ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 00:25, cypers napisał:

Dobra. Ten Fate/stay night to niezły "mix" wszystkiego. Można się ponudzić, można się
też trochę pośmiać. W każdym razie, ten tytuł jest nawet fajny ;).

To najlepsza VNka w którą grałem. Nie było ich zbyt wiele (7 ?), ale czuję, że ta prezentuje poziom znacznie wyższy od innych. Mały tips:
gdy grasz, staraj się zbierać "Tiger Stampy". Otrzymujesz je przy bad/dead endach. Nie powiem co dają, bo to spoiler, ale warto zebrać wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2009 o 20:36, cypers napisał:

PS. No i kumpel mi jutro donosi 3x Green Green

Tylko co ci po grach które nie były nigdy tłumaczone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2009 o 18:22, Karharot napisał:

Tsukihime ustępuje pod czterema względami:
1. Bardzo uproszczone menu które oferuje jedynie minimum opcji (to mało istotna rzecz
ale w porównaniu z tym z F/SN prezentuje się naprawdę ubogo)

Mi to absolutnie nie przeszkadza bo nie wiem co miało by być w tym menu więcej niż jest.

Dnia 23.08.2009 o 18:22, Karharot napisał:

1. Słaba grafika (Zarówno arty jak i postacie oraz tła), to też nie jest aż takie istotne
ale trochę dziwi czemu TM nie postarał się o coś lepszego.

Nie wiem czy znasz historię powstania Type-Moona (i Tsukihime). Type-Moon zrobił grę w 2000 roku jako projekt doujinowy i całkowicie nie komercyjny. Skoro doujinówka to oczywiste że nie mieli pieniędzy na grafike bo nie zamierzali jej sprzedawać.

Dnia 23.08.2009 o 18:22, Karharot napisał:

3. Brak głosów postaci - to niestety mocno się odbija na klimacie.

Tak ale to przede wszystkim wina tego że gra została wydana na PCty. Wciąż nie wiadomo czy TM w końcu zmieni politykę i zacznie wydawać swoje najnowsze projekty z seyiuu. Hollow Ataraxia już nie ma seyiuu niestety.

Dnia 23.08.2009 o 18:22, Karharot napisał:

4. Muzyka która nawet po podmienieniu na alternatywną wersję jest porażką (10 utworów
z Tsukihime przy 38 z Fate wygląda naprawdę słabo, przy czym soundtrack z F/SN może się
równać z większością soundtracków z anime podczas gdy utwory z Tsukihime są raczej nijakie
i nie potrafią budować nastroju, choć to akurat może być kwestia mojego gustu).

Jak dla mnie muzyka z Tsukihime ma tyle samo klimatu co muzyka do F/sn nawet pomimo małej ilości tracków.

Dnia 23.08.2009 o 18:22, Karharot napisał:

Co do historii to faktycznie jest doskonała (aż zadziwiające jest że udało im się stworzyć
coś tak rewelacyjnego jako swoją pierwszą VN) ale niestety w czasie gry co najmniej kilkakrotnie
miałem półgodzinne lub dłuższe okresy gdy czytałem tekst absolutnie bez żadnych emocji,

To znaczy że podczas F/sn takich nie miałeś? To fajnie bo ja wynudziłem się przy niej. 3/4 Heaven''s Feela grałem bez emocji i musiałem sobie robić duuże przerwy między graniem.

Dnia 23.08.2009 o 18:22, Karharot napisał:

podejrzewam że jest to głównie wina braku głosów i porządnej muzyki - o ile sceny które
już z założenia miały być interesujące bronią się same o tyle to co jest pomiędzy nimi
(wyjaśnienia, retrospekcje, przemyślenia, obserwacje) często są po prostu nudne.

Retrospekcje mówisz? Jak dla mnie to wszystkie Intermission z F/sn były tak nudne, że chciałem je skipować. Te w Tsuihime nie przeszkadzały mi tak bardzo.

Dnia 23.08.2009 o 18:22, Karharot napisał:

Z tego
powodu oceniam Tsukihime niżej niż Fate-Stay Night, również z tego powodu nie mogę się
doczekać nowego wydania które najprawdopodobniej naprawi wszystkie te niedociągnięcia.

A ja się boje, bo mimo że ufam Type-Moonowi to wiem, że to posunięcie jest jednak lekkim skokiem na kasę. Na Tsukihime nie zarobili wiele bo przez długo była do ściągnięcia za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 11:03, Fouton napisał:

Mi to absolutnie nie przeszkadza bo nie wiem co miało by być w tym menu więcej niż jest.

W menu opcji gry nie ma nawet regulacji dźwięku o takim luksusie jak ustawienie szybkości wyświetlania tekstu nie wspominając. Niby mogliby też dać listę utworów muzycznych do odsłuchania (chociaż nie wiem czy komukolwiek chciałoby się je odsłuchiwać). Również arty mogłyby być uporządkowane w więcej kategorii bo teraz lądują one wedle przynależności do arcu (a czasami bez jakiejkolwiek przynależności, np. Aoko która ląduje u Ciel) a nie postaci której imie określa daną grupę.

Dnia 24.08.2009 o 11:03, Fouton napisał:

Nie wiem czy znasz historię powstania Type-Moona (i Tsukihime). Type-Moon zrobił grę
w 2000 roku jako projekt doujinowy i całkowicie nie komercyjny. Skoro doujinówka to oczywiste
że nie mieli pieniędzy na grafike bo nie zamierzali jej sprzedawać.

Historię TM z grubsza znam, o tym fakcie dotyczącym Tsukihime jednak nie wiedziałem. W takim wypadku rzeczywiście jest zrozumiałe że nie wynajeli porządnego artysty. Niestety fakt że grafika jest słaba pozostaje... W nowym wydaniu będzie to poprawione ale póki co obniża ocenę (którą wydaję przyrównując grę do produktów komercyjnych, oceniać Tsukihime w inny sposób nie potrafię bo nawet przyrównywana do normalnych VN miażdży większość konkurencji:)

Dnia 24.08.2009 o 11:03, Fouton napisał:

Tak ale to przede wszystkim wina tego że gra została wydana na PCty. Wciąż nie wiadomo
czy TM w końcu zmieni politykę i zacznie wydawać swoje najnowsze projekty z seyiuu. Hollow
Ataraxia już nie ma seyiuu niestety.

Oby zmienili tą politykę bo głosy postaci naprawdę robią różnicę, nawet mało ciekawa treść może wypaść interesująco gdy jest odczytana.

Dnia 24.08.2009 o 11:03, Fouton napisał:

Jak dla mnie muzyka z Tsukihime ma tyle samo klimatu co muzyka do F/sn nawet pomimo małej
ilości tracków.

Hmm. Może to faktycznie kwestia gustu choć IMO utwory z Tsukihime nie mają szans gdy się je porównuje np. do This Illusion, New Dawn, Emiya czy też połowy innych utworów z Fate.

Dnia 24.08.2009 o 11:03, Fouton napisał:

To znaczy że podczas F/sn takich nie miałeś? To fajnie bo ja wynudziłem się przy niej.
3/4 Heaven''s Feela grałem bez emocji i musiałem sobie robić duuże przerwy między graniem.

Heaven''s Feel faktycznie przynudza i wyraźnie odstaje od reszty gry, na szczęście Fate i UBW prezentują zupełnie inny poziom i naprawdę wgniatają w fotel.

Dnia 24.08.2009 o 11:03, Fouton napisał:

Retrospekcje mówisz? Jak dla mnie to wszystkie Intermission z F/sn były tak nudne, że
chciałem je skipować. Te w Tsuihime nie przeszkadzały mi tak bardzo.

Tu masz rację częstotliwość z jaką pojawiały się wspomnienia dnia w którym Kiritsugu uratował Shirou była prawdziwą porażką.

Dnia 24.08.2009 o 11:03, Fouton napisał:

A ja się boje, bo mimo że ufam Type-Moonowi to wiem, że to posunięcie jest jednak lekkim
skokiem na kasę. Na Tsukihime nie zarobili wiele bo przez długo była do ściągnięcia za
darmo.

A niech sobie jest skokiem na kasę. Zasłużyli na zapłatę za swoją pracę a jeśli my dzięki temu dostaniemy ulepszoną grę to wszyscy na tym zyskują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właściwie trzeba by tu zareportować, że dość niedawno powstała podstronka od strony Type-moon''a o nazwie ''The next worlds of Type-Moon'' która będzie prawdopodobnie o ich 3 nowych projektach. Na razie nie wiele na niej jest ale dla zainteresowanych są już zremakowane projekty postaci Ciel, Arc i Akihy (w końcu mundurek Ciel wygląda jakoś normalnie a Akiha nie ma żyrafiej szyi) w sekcji od Tsukihime.
http://www.typemoon.com/product/next/index.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 15:59, Fouton napisał:

zremakowane projekty postaci Ciel, Arc i Akihy (w końcu mundurek Ciel wygląda jakoś normalnie a Akiha nie ma żyrafiej szyi

Jakiejś szczególnej poprawy nie zauważyłem, może jestem wybredny.
Tak czy siak, wystarczy mi rozdzielczość 800x600, seiyuu, większy, bardziej klimatyczny soundtrack oraz sfera bonusowa porównywalna do tej z Fate''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że gdzieś już te nowe projekty postaci widziałem (jako skany bodajże), i nie wiem czy to nie Ty dałeś je parę miesięcy temu w temacie M&A. Szkoda że nie wrzucili żadnych nowych materiałów, no nic pozostaje mieć nadzieję że w końcu wstawią tam coś więcej :).
BTW - ciekawe czy do remake''u zostanie zrobione jakieś filmowe intro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować