Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Znikome zainteresowanie Windowsem 7?

39 postów w tym temacie

Dnia 14.07.2009 o 13:38, TobiAlex napisał:

I k... jaki kryzys??? Gdzie jest ten kryzys? Pokaż mi go?


Chociażby mój ojciec, który już 2mln pln stracił i musiał wstrzymać się z zakupem auta =(
Kurs euro i dolara, przez który jak kiedyś opłacało się kupować gry na STEAM, tak teraz musiałbym być chyba chory...
Kryzys jest, ale siedząc w domu, czy wychodząc do pubu na piwo go nie widać. Trzeba trochę bardziej "wejść" w system, aby kryzys dostrzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 14:41, Baluk25 napisał:

Hmm...Nie lepiej ściągnąć skórkę do XPeka, żeby wyglądał jak siódemka i cieszyć się dobrym
systemem? :P


Daj link do skórki, która obsługuje 6gb ram. >.<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 14:53, Yoruaaw napisał:

Daj link do skórki, która obsługuje 6gb ram. >.<


Po co Ci 6 GB RAM skoro nawet najnowszym grom spokojnie wystarczaja 2 GB?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście interesuję Windows 7. Vista było nie było to jednak porażka. A mam nadzieję, że ciekawe interfesy, które zastosowano w Viście w 7 będą wyglądać jeszcze lepiej i lepiej będą też działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam takie myślenie. Myślenie, że jakoś komputera zależy głównie od RAMu :).
Co z tego, że ma się 6gb ramu, skoro procesor ma się 1,3 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako osoba prywatna absolutnie nie jestem zainteresowany przesiadką na siódemkę. Mam XP Home i chodzi mi prawidłowo, więc wolę nie instalować czegoś, co może być bardzo niepewne. Zamianą XP na viste też nie jestem póki co zainteresowany. A zasada tego jest taka: nie zmieniaj bez potrzeby czegoś co prawidłowo działa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego. Nie kupuje się przecież każdego nowego windowsa. Firmą przecież nie jest potrzebny nowy paint lub nowe ułatwienia w poruszaniu się. Wystarczy email, exel i world. Ja nie mogę się doczekać aż siódemka wyjdzie. A tak poza tematem : słaba nazwa nowego windowsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego ze jest słabe zainteresowanie , kiedy okazuje się że nie każdy procesor obsłuży w Windows 7 tryb XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest Vista. Core 2.1 dokładniej. Instalowałem Win 7 RC i sprawuje się ładnie.


Wojman, kiedy limit postów od czapy Kiczki(wstawić numer) się wyczerpie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

każdy pewnie przejechał się na Viście więc po co znów robić z siebie idiotę ?:) chyba M$ powinno żałować że wypuściło tak dobry system jakim jest XP :) bo przebić go jest bardzo trudno :). A użytkownicy domowi jak zawsze są zainteresowani ale metodą kopiuj i wklej na płytke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 16:00, Baluk25 napisał:

Uwielbiam takie myślenie. Myślenie, że jakoś komputera zależy głównie od RAMu :).
Co z tego, że ma się 6gb ramu, skoro procesor ma się 1,3 ?



spoko mam c2d @ 4ghz . :)

wojman. a jak nie gram w pasjansa ? :f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 15:01, Wojman napisał:

> Daj link do skórki, która obsługuje 6gb ram. >.<

Po co Ci 6 GB RAM skoro nawet najnowszym grom spokojnie wystarczaja 2 GB?



I tak i nie. Przy uruchomionym WAR mam obciążenie pamięci rzędu 40-55% (przy 6GB). Ale to nie kwestia gier tylko oprogramowania specyficznego. Na przykład korzystam z programów do przeprowadzania symulacji rozchodzenia się fali elektromagnetycznej i określania pola w zasięgu anten. Tutaj 6GB to zdecydowanie za mało. A, niestety, na studiach obecnie mam więcej takich programów, które zżerają dużo pamięci, co przy "becie" Win XP 64 (bo inaczej tego nazwać nie idzie) raczej przemawia na korzyść Visty/Win7.

Co do zainteresowania, to ciężko oczekiwać, żeby firma instalowała RC - sprzęt w każdej firmie musi działać bezawaryjnie i nie można sobie pozwolić na instalowanie wersji beta i późniejsze odzyskiwanie danych, jakby się coś zawaliło. Inna sprawa, że firmy, które mają oprogramowanie dedykowane pod XP (księgowość, etc.) nie będą przesiadać się na Win7, bo będzie się to wiązać z dodatkowymi kosztami: albo wymiany sprzętu (starsze maszyny nie pociągną Win7, a jak pociągną, to mogą nie obsługiwać emulacji XP - obecnie tylko nowsze procki Intela mogą oraz kilka AMD) albo wymiany oprogramowania (co może być równie drogie, jak wymiana sprzętu).

Użytkownicy indywidualni się przesiądą. Zwłaszcza osoby, które korzystają z Visty.

Pozdrawiam
C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować