Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

C&C 4 tylko dla graczy z siecią!

45 postów w tym temacie

Dnia 14.07.2009 o 23:01, Marco_Polo napisał:

"chodzi o stałą rejestrację postępu danego gracza."
Co tak właściwie niby chcą rejestrować i po co?


Pewnie wszystko co tylko sie da legalnie (i pol legalnie) wyciagnac z kompa uzytkownika.
Poczawszy od posiadanej konfiguracji, poprzez zainstalowane oprogramowanie firm trzecich skonczywszy na trywialnej rzeczy jaka jest czas spedzony przy grze.

W tym konkretnym przypadku to mnie akurat malo interesuje, bo C&C 4 lezy kompletnie poza kregiem moich zainteresowan, ale sam trend wytyczany wlasnie przez ta produkcje bardzo mnie martwi.
Jak dla mnie to kolejna forma kretynskiego modyfikowania systemow DRM, ktora jak zwykle kompletnie nie wplynie na poziom nieautoryzowanego kopiowania, za to zdecydowanie uprzykrzy zycie legalnym uzytkownikom.
No i w zwiazku z tym gier tak "zabezpieczonych" i "uatrakcyjnionych" gier kupowac nie zamierzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdaniem Arreata:
Już widzę masy wkurzonych graczy, i pseudo-bojkoty na Amazonie czwartego C&C.
Wcale zresztą się dziwię takiej postawie, bo co z tego skoro nadal kupują taki szmelc od EA - EA ma kasę, to i tak będzie olewać żądania graczy, ale nie, gracze na całym świecie kupują C&C i dopiero narzekają. Nie ma to jak zrozumienie działania k****-koncernu który traktuje graczy jak kuwetę, i do tego na tym zarabia. Niestety, EA jakk zwykle po upływie prawie roku, tuż przed wydaniem C&C 5 zlituje się, i wypuści patcha który poprawi ten *BŁĄD*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 23:12, ArreatPL napisał:

Zdaniem Arreata:
Już widzę masy wkurzonych graczy, i pseudo-bojkoty na Amazonie czwartego C&C.
Wcale zresztą się dziwię takiej postawie, bo co z tego skoro nadal kupują taki szmelc
od EA - EA ma kasę, to i tak będzie olewać żądania graczy, ale nie, gracze na całym
świecie kupują C&C i dopiero narzekają. Nie ma to jak zrozumienie działania k****-koncernu
który traktuje graczy jak kuwetę, i do tego na tym zarabia. Niestety, EA jakk zwykle
po upływie prawie roku, tuż przed wydaniem C&C 5 zlituje się, i wypuści patcha który
poprawi ten *BŁĄD*

Nic nie bój Blizzard zrobi to samo. Już teraz jest informacja, że wszystkie przyszłe produkcje będą musiały być rejestrowane na Blizz Acc, więc pewnie i do grania w singla będzie potrzeba się zalogować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kryzys mógłby zrobić coś pożytecznego i doprowadzić do bankructwa EA.. Mam dość niszczenia starych, dobrych serii typu Red Alert i setki poronionych pomysłów typu DRM czy tego tutaj właśnie =/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...Świat się powoli stacza...Musisz mieć połączenie z netem do gry w singla, bo korporacyjne kundle muszą wiedzieć, jak grasz, czym, po co i dlaczego. Mam nadzieję, że crackerzy szybko się z tym uporają. To będzie żenada - wgrywać cracka do oryginału, ale w tym wypadku zrobię to bez wahania... Zakładając, że w ogóle kupię ;]

W Sims 3 to chociaż pytali o "anonimowe wysyłanie informacji do EA" (Yeah, fuckin'' riiight), tutaj już nie będzie wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wg mnie to dobrze ze bedą wymagali od graczy dostepu do internetu :D ja tu widze same plusy ;D a wiec... :

+ wiecej osob zacznie miec dostep do neta ;) -> firmy rozprowadzajace internet beda mialy wiecej klientow

++ tworcy gier beda mieli jeszcze szersze pojecie o statystykach/ulepszeniach/grywalnosci graczy oraz ich pomyslow na przyszlosc poprzez wlasnie obserwowanie toku gry

+++ kolejne czesci nie bedą gorsze a lepsze i nie trzeba sie zatrzymywac w rozwoju odnawiajac stare serie tzw. oldschoolowe ale trzeba isc naprzod i aplikowac nowe pomysly do nowych produkcji :D

jedynym minusem bedzie tutaj cena jak w przypadku wszystkich gier EA ktore co w pobnych cenach i czego bysmy nie zrobili zawsze postawią na swoim (np Fifa co roku ta sama za tyle samo pieniedzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozwiazanie bardzo glupie moim zdaniem. Jesli mam ochote na statystyki to gram w multi. Po za tym to nie jest zaden problem, aby gra zapisywala postepy i je wyslala na serwer podczas gdy komputer bedzie polaczony z netem. A jak internet siadzie to nie bede mogl sobie pograc. Coz przynajmniej nie zmarnuje pieniedzy i wiem juz dzis - C&C 4 nie kupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 23:51, Bukcio napisał:

wg mnie to dobrze ze bedą wymagali od graczy dostepu do internetu :D ja tu widze same
plusy ;D a wiec... :


No to zupelnie przeciwnie do mnie. A wiec ...

Dnia 14.07.2009 o 23:51, Bukcio napisał:

+ wiecej osob zacznie miec dostep do neta ;) -> firmy rozprowadzajace internet beda
mialy wiecej klientow


Jak na moj gust, w dzisiejszych czasach, osoby ktore nie maja obecnie neta, nie maja go poniewaz:
- nie stac ich na to
- nie ma technicznych mozliwosci realizacji uslugi (w krajach zachodnich moze to juz niezbyt mozliwe, ale u nas wciaz dosc popularny powod, szczegolnie w rejonach oddalonych od duzych miast).
Skutkiem tego te osoby nie rzuca sie nagle hurtem do dostawcow po internet. Inna sprawa, ze w perspektywie dluzszego czasu koszta calego przedsiewziecia przewyzsza kilku-kilkunastokrotnie wartosc samej gry. Z ekonomicznego punktu widzenia (klienta oczywiscie) bezsens totalny.

Dnia 14.07.2009 o 23:51, Bukcio napisał:

++ tworcy gier beda mieli jeszcze szersze pojecie o statystykach/ulepszeniach/grywalnosci
graczy oraz ich pomyslow na przyszlosc poprzez wlasnie obserwowanie toku gry


Tak sie sklada, ze ja bardzo nie lubie, gdy molochy koroporacyjne maja szersze pojecie o tym, co ja jako uzytkownik czegos robie. Z reguly wykorzystuja to do obmyslenia jakiegos wrednego sposobu na wywolanie we mnie poczucia potrzeby na cos, co w normalnym zyciu jest mi kompletnie zbedne i do niczego nie potrzebne.

Dnia 14.07.2009 o 23:51, Bukcio napisał:

+++ kolejne czesci nie bedą gorsze a lepsze i nie trzeba sie zatrzymywac w rozwoju odnawiajac
stare serie tzw. oldschoolowe ale trzeba isc naprzod i aplikowac nowe pomysly do nowych
produkcji :D


Tak, bo oczywiscie historia (w tym historia gier) uczy nas, ze wszyscy producenci nigdy nie mysla o odcinaniu kuponow, tylko o tym zeby za kazdym razem wydajac nastepna czesc w serii zrobic cos jeszcze lepszego. Nie zartuj prosze. Jesli juz czemus takie zbierane dane maja posluzyc, to moge Cie zapewnic, ze innowacyjnosc jest na samym koncu listy mozliwego wykorzystania tych danych.
Zreszta - co ma kretynskie szpiegowanie uzytkownika do innowacyjnosci w nastepnych czesciach serii? Olsnienia jakiegos dostana tworcy, w jaki spsobo zmodyfikowac interface uzytkownika albo sama rozgrywke? Sam w to chyba nie wierzysz?

Dnia 14.07.2009 o 23:51, Bukcio napisał:

jedynym minusem bedzie tutaj cena jak w przypadku wszystkich gier EA ktore co w pobnych
cenach i czego bysmy nie zrobili zawsze postawią na swoim (np Fifa co roku ta sama za
tyle samo pieniedzy ;)


Ja tu widze wiecej minusow. Problemy z pograniem w gre w sytuacji braku sieci (np. awaria po stronie providera, czy wakacyjna podroz z laptopem). Odsprzedanie gry na rynku wtornym.
To juz wystarczy, zeby zniechecic sie do tego rozwiazania.
Nie mowiac o tym, ze akurat cena produktu nijak sie ma do zagadnienia polaczenia z siecia do gry w singla i wynika raczej z polityki cenowej danego wydawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 23:51, Bukcio napisał:

wg mnie to dobrze ze bedą wymagali od graczy dostepu do internetu :D ja tu widze same
plusy ;D a wiec... :

+ wiecej osob zacznie miec dostep do neta ;) -> firmy rozprowadzajace internet beda
mialy wiecej klientow

++ tworcy gier beda mieli jeszcze szersze pojecie o statystykach/ulepszeniach/grywalnosci
graczy oraz ich pomyslow na przyszlosc poprzez wlasnie obserwowanie toku gry

+++ kolejne czesci nie bedą gorsze a lepsze i nie trzeba sie zatrzymywac w rozwoju odnawiajac
stare serie tzw. oldschoolowe ale trzeba isc naprzod i aplikowac nowe pomysly do nowych
produkcji :D

jedynym minusem bedzie tutaj cena jak w przypadku wszystkich gier EA ktore co w pobnych
cenach i czego bysmy nie zrobili zawsze postawią na swoim (np Fifa co roku ta sama za
tyle samo pieniedzy ;)


1szy plus ? - Więcej dzieci neostrady? Niee, proszę.

3ci plus ? - Obcy w najnowszym dodatku do Pseudo Fallouta ? Taak, bo przecież nowości i innowacje przyjmują się, idźmy do przodu. ! Z Tomb Raidera zróbmy Silent Hill !! Tak tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

super, czyli jak będę sobie grać, a tu np adminowi spali się router czy coś, to mi w grze wyskoczy okienko typu "No internet - no play" :D
Przypomina się Supreme Commander, którego kupiłem, po zainstalowaniu gry nie dało się po prostu grać, wyskakiwał błąd od zabezpieczeń (na oryginalnej grze...). Dopiero po ściągnięciu kilkudziesięciu patchy gra się uruchomiła (pomijając fakt, że to było mordercze, masa małych patchy, ich instalacja trwa niemiłosiernie długo a po instalacji każdego trzeba było ręcznie włączać ponownie autoupdetera...). yey, nie ma to jak oryginalne gry..

Mogliby prosto z mostu napisać, że chodzi im o ograniczenie piractwa, a nie maskować to rejestracją postępów gracza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta tendencja zaczyna mnie niepokoić... Wszystkie gry na steamie wymagają sieci do instalacji i niestety do odpalenia (nawet te bez multiplayera). Niektóre wymagają neta przy instalacji inne do rozpoczęcia gry.
A co kiedy ktoś nie ma Internetu? Tak... może w Ameryce to nie problem, ale wiele ludzi w Polsce niestety nie ma stałego łącza.
Pamiętam jak kupiłem FarCry2 i ku mojemu zaskoczeniu nie mogłem zainstalować gry, a na pudełku nie pisało nic o tym, że do instalacji potrzebny jest net... akurat wtedy zmieniałem ISP. Więc grę odłożyłem na półkę i leżała przez miesiąc.
Brak słów, po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo inny przykład. Jutro wyjeżdżam, chciałbym ze sobą wziąć Portala i SPORE na lapka, żeby w przypadku niespodziewanej nudy pogłówkować trochę, pobawić się, ale niestety nic z tego... Portal na steamie, a SPORE na EA account.
Chciałbym, żeby wróciły dawne czasy i dawna mentalność wydawców/producentów. Kiedy królowały pudełka, a nie elektroniczny handel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marcu_Polu <lawl>
Co masz własciwie do tej "Platfromy" a i działa ze wszystkimi grami tzn. jeżeli właczysz ten tryb to wszystko będzie normalnie chodzić...

<Uprzedzając pytanie poprostu wyczułem ironie w słwoie "platforma" a że teraz jest modne nazywanie steam gównem bo nie można sobie pograć w cs non steam to nie moja wina...>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie pomysł bardzo mi się nie podoba grać w coś co zawsze było grą strategiczna która chulała bez netu a teraz zrobia z niego mmorpga bo coś tam coś tam... Sądze ze takimi gestami w strone graczy napewno EA nie zyska tym razem na popularności a jeszcze na dodatek straci : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2009 o 00:48, Paaavlo napisał:

Albo inny przykład. Jutro wyjeżdżam, chciałbym ze sobą wziąć Portala i SPORE na lapka,
żeby w przypadku niespodziewanej nudy pogłówkować trochę, pobawić się, ale niestety nic
z tego... Portal na steamie, a SPORE na EA account.
Chciałbym, żeby wróciły dawne czasy i dawna mentalność wydawców/producentów. Kiedy królowały
pudełka, a nie elektroniczny handel.


Jesli masz sciagnienta gra na Steamie to nie musisz miec internetu aby pograc :)

Mnie to sie nie podoba, bo po cholere im to? I tak nie wplyna na to ze nikt nie bedzie piracic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować