Zaloguj się, aby obserwować  
MonkOfWar

Gry MMORPG :)

1501 postów w tym temacie

Istnieje coś w tym stylu, z tym że jeszcze nie jest to gra MMO (może druga część, planowana na 2010 rok nią będzie). Ta gra, to nic innego jak Guild Wars, które to właśnie polega głównie na zdobywaniu nowych umiejętności (kupując je za specjalne punkty oraz zdobyte złoto u trenerów, oraz zdobywając w nagrodę za questy lub uznanie) oraz tytułów za specjalne osiągnięcia w grze (która tak na dobrą sprawę niczego konkretnego graczowi nie dają), levelowanie i ekwipunek zaś zostały tam zepchane na dalszy plan. Mówiąc ściślej, rozwijanie postaci w GW wygląda tak: do zdobycia jest 20 lvli (przy czym właściwa gra zaczyna się od 20, levele zdobywa się bardzo szybciutko), a jedyny sprzęt jaki możesz ulepszać to: broń, tarcza/offhand i zbroja (składająca się z 5 części) - z tego wszystkiego generalnie rzadko cokolwiek wymienia się na lepsze. W praktyce wygląda to tak: 20 lvli to za mało (szybko dobija nuda) i jednak wolałbym mieć jakąś możliwość ciągłego ulepszania ekwipunku (nie tylko okazyjnie), który składał by się z o wiele większej ilości części (w WoWie ekwipunek postaci składa się z prawie 20 różnego typu części zbroji, bronii, a nawet koszuli).

Wniosek jak dla mnie prosty - takie MMO bardzo szybko zaczęłoby przynudzać. Moim zdaniem ciągłe ulepszanie postaci, długie levelowanie i masa przedmiotów to nieodłączne elementy gier MMO, inaczej gra zamienia się w nudną nawalankę czy grę pokroju GTA ;) Z drugiej strony, chętnie zobaczyłbym w przyszłości gry MMO w mniejszym stopniu skupione na hardcorowym graniu i zwykłym klepaniu stworków, a bardziej na odgrywaniu roli, zwiedzaniu i modyfikowaniu otaczającego nas świata. Sama gra niekoniecznie musi być realistyczna - mnie realistyczne MMO kręcą w równym stopniu co te z baśniowym klimatem (jak np WoW).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 08:43, mateuszbanach0 napisał:

> Jaka jest nalepsza gra waszym zdaniem MMORPG?? Piszcie swoje opinie.
world of warcraft. A myślałeś, że inna?
pozdro


A ja myślę, że jest jeszcze jedna lub dwie MMO lepsze od WoWa, tyle że mniej popularne ponieważ są trudniejsze. WoW jest dziecinnie prosty. Taką MMO może być EVE Online. No i jeszcze jeden tytuł, w klimatach science fiction ale mi wyleciał z głowy teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 14:25, Galadin napisał:

> > Jaka jest nalepsza gra waszym zdaniem MMORPG?? Piszcie swoje opinie.
> world of warcraft. A myślałeś, że inna?
> pozdro

A ja myślę, że jest jeszcze jedna lub dwie MMO lepsze od WoWa, tyle że mniej popularne ponieważ
są trudniejsze. WoW jest dziecinnie prosty. Taką MMO może być EVE Online. No i jeszcze jeden
tytuł, w klimatach science fiction ale mi wyleciał z głowy teraz...


jeżeli tak uważasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 14:49, Son Goku SSJ5 napisał:

Najlepszy jest GW nikt go nie pobije :D


Pograłeś chwilę i już chwalisz .. ,a nawet nie wiesz że Gw to nie mmorpg , a CORPG..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A macie może propozycję fajnego darmowego MMORPGa?
Dobrze by było, gdyby miał ciekawy wybór ciekawych broni i zbroi, trzymał się klimatów azjatyckich i nie był cukierkowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 14:55, Budep napisał:

> Najlepszy jest GW nikt go nie pobije :D

Pograłeś chwilę i już chwalisz .. ,a nawet nie wiesz że Gw to nie mmorpg , a CORPG..


Nie chwilkę bo dwa tygodnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Buahahaha... WoW dziecinnie prosty... żartujesz sobie mam rozumieć, tak?
Byłeś kiedyś w BT albo ubiłeś Archimonda? a może pochwalisz się swoimi osiągnięciami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy będzie można pograć w Mythos? Czy będzie trzeba kupić tą grę czy będzie można ją bezpłatnie ściągnąć, czy będzie abonament?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 15:05, dkampik93.08 napisał:

A macie może propozycję fajnego darmowego MMORPGa?
Dobrze by było, gdyby miał ciekawy wybór ciekawych broni i zbroi, trzymał się klimatów azjatyckich
i nie był cukierkowy.



Metin 2 , Silkroad online

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 08:35, muniok napisał:

Jaka jest nalepsza gra waszym zdaniem MMORPG?? Piszcie swoje opinie.

Za kasę

1. WoW (ale jeszcze nie gralem)
2. GW
3. EvE Online.

Za Free
1.Cabal Online
2.Silkroad
3.Archlord
4.Last Chaos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować