Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

BlizzCon 09: StarCraft II i płatne mapy

47 postów w tym temacie

Dnia 22.08.2009 o 16:12, Revanchist napisał:

> @Revanchrist: zależy jeszcze, jak to w praktyce wyjdzie. Faktycznie, głupio by wyglądało,

> gdyby za nędzną mapkę zrobioną w pięć minut przez jakieś beztalencie, osobnik ten
żądał
> x dolarów.

Najgorsze jest to, że jedną kampanię, którą będę chciał wydać, będę musiał wydać za darmo,
bo inaczej to mnie LucasArts zabije :P.


A, gwiezdno-wojenna? To faktycznie, prawnicy firmy zrobią z twoich jelit podwiązki i łańcuchy choinkowe, jeśli zażądasz choćby złamanego centa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak z (bezskutecznego) włóczenia po sądach Aztech New Media (Insurrection), WizardWorks Software (Retribution) i innych jakieś wnioski wyciągnięto :P. Może by tak teraz spyware usunąć ;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, chyba lepsze to od abonamentu za Battle.net, którego nie wykluczałem z ewentualnych "nowinek" Blizza.
Motywacja z tego jest jedna...dla mnie. Zacznę robić mapy, sam dla siebie, żeby nie płacić ;p
Już widzę, jak dzieciaki publikują swój ledwo grywalny crap za kilka zielonych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej WarCraft z elementami gwiezdno-wojennymi, ale na jedno wychodzi :P. Chociaż to i tak zależy od tego, czy i jak szybko powstaną takowe modele jednostek i budynków, bo sam do tego nie mam talentu, no chyba, że da się w 3DMaxie jakoś konwertować różne formaty na inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy czy taki ruch wpłynie pozytywnie na powstawanie nowych i ciekawszych map czy kampanii i czy gracze będą jeszcze chcieli za nie płacić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 16:36, Revanchist napisał:

Zaraz... te dwa dodatki były autoryzowane przez Blizzarda, (...)


No, po tym, jak Blizzard przegrał w sądzie, nie miał innego wyjścia :).

Dnia 22.08.2009 o 16:36, Revanchist napisał:

to Micro Stara ciągali po
sądach za ich Stellar Forces do SC i Unearthed Arsenal do Diablo ;).


Tu akurat Blizzard był górą :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 16:30, Revanchist napisał:

Tak było zawsze, jak pojawiła się nowa łatka to przy wchodzeniu na BN była pobierana.


Mowilem o aktualizacji platnych map a nie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A masz jakieś informacje, linka do newsa gdzieś? Bo nigdy o tym nie czytałem. Retribution było wydane niezależnie od Blizza, ale potem autoryzowane, z tego co czytałem. W FAQ dotyczącym pierwszego SC ten dodatek i Insurrection zostały wymienione jako dodatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blizzard powinien panów od doty w W3 też wynagrodzić - osobiście znam tabuny ludzi którzy mają do czynienia z W3 tylko dzięki rewelacyjnej Docie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 16:36, Cybertrash napisał:

Już widzę, jak dzieciaki publikują swój ledwo grywalny crap za kilka zielonych...


Wczoraj czytałem transmisję tekstową na żywo z BlizzConna na World of Raids. Wynikało z niej raczej, że żeby mapę można było sprzedawać, musi być ona autoryzowana przez Blizza jako mapa premium. I te mapy premium mają sobą prezentować coś więcej, m. in. własną grafikę, dźwięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak to powinno wyglądać, bo w końcu co to za pomysł, że sprzedaje się coś, co zrobił Blizzard (chodzi mi o wykorzystywanie jedynie elementów autorstwa Blizzarda w mapach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No z tą własną grafiką to troszkę przesada - chyba że chodzi tutaj o własne modele i tekstury. Generalnie wynagradzane powinny być mapy naprawdę bardzo wyjątkowe - nie tylko mówię tutaj o własnym wkładzie muzyki itd ale o fabule. Z pewnością blizzard będzie chciał promować mapy przyciągające rzesze graczy, nie patrząc na środki wykorzystane w owych mapach. Jeśli ktoś się łudzi, że blizzard patrzy na gracza, a nie na pieniądze... to niech się łudzi dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 17:57, Michal256 napisał:

Wczoraj czytałem transmisję tekstową na żywo z BlizzConna na World of Raids. Wynikało
z niej raczej, że żeby mapę można było sprzedawać, musi być ona autoryzowana przez Blizza
jako mapa premium. I te mapy premium mają sobą prezentować coś więcej, m. in. własną
grafikę, dźwięki.


I to ma wreszcie sens. W ten sposób tylko ci najzdolniejsi mają szanse wykazać się i coś na tym zyskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 16:03, Revanchist napisał:

W każdym razie mam dosyć mieszane odczucia, jeśli chodzi o tę wiadomość; może teraz będzie
można pozarabiać sobie na swoich dziełkach, ale ja już wolałem tak, jak było kiedyś -
czyli wszystko darmowe, bo teraz pewnie dużo map będzie płatnych -.-.

Też mi się to nie podoba, ale nie znaczy to, że wszystko będzie płatne. To będzie zależało od twórców. Ciekawe też czy będzie też za to jakiś % zysku płynąć do Blizzarda. Może prawo do zarabiania na danej mapie/kampanii będzie trochę kosztować twórców. Płatne pewnie będą głównie rozbudowane duże mody stworzone w edytorze, nikt raczej nie będzie płacił za pojedyncze mapki, więc mało kto będzie zamieszczał coś takiego jeśli nikt nie kupi. Tak więc na pewno dużo też będzie darmowych. Jeśli nad ta usługą będą też czuwali jacyś moderatorzy od Blizzarda i akceptowali lub nie propozycje zamieszczenia płatnych map i kampanii nadsyłane przez użytkowników to nie powinno być tak źle. Niemniej zastanawia mnie czy jakiś % zysku z tego Blizzard zamierza czerpać od takich twórców, bo wątpię aby w działalność charytatywną zamierzali się bawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować