Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Świat Fantasy- Czyli świat wykreowany oczami wyobraźni i rasy które uwielbiamy

130 postów w tym temacie

Dnia 12.10.2007 o 23:09, Azreix napisał:

Ja powiem tak: Mentalnie, to się czuję krasnoludem :D

Ja tam trollem :) i dobrze mi z tym. Mówią, że smród za mną chodzi i mam nieprzyjemny wyraz twarzy :D
Oczywiście żartuję. Ja sympatią darzę elfy. Nie zwracam uwagi na różnice rasowe. Niziołek, krasnolud, człek czy elf cztery bratanki! I do miodu i do walki.

Dnia 12.10.2007 o 23:09, Azreix napisał:

pewien miodolubny modek:)

Pewno zaraz Walgierz wpadnie, lekko odurzony miodem pitnym i z uśmiechem na twarzy dołączy do Waszej kompani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 23:16, miodus napisał:

Śródziemie na 100% :) a rasa to krasnoludy a najbardziej z nich wszystkich to podobał mi sie
gimil( chyba tak sie pisze) jest rewelacyjny:D

Gimli. Najkomiczniejszy ze wszystkich postaci w filmowej adaptacji dzieła Tolkiena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 23:18, El Cascador napisał:

Gimli. Najkomiczniejszy ze wszystkich postaci w filmowej adaptacji dzieła Tolkiena.

To po prostu ''nasz'' krasnoludzki pan Zagłoba ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 23:18, El Cascador napisał:

> Śródziemie na 100% :) a rasa to krasnoludy a najbardziej z nich wszystkich to podobał
mi sie
> gimil( chyba tak sie pisze) jest rewelacyjny:D
Gimli. Najkomiczniejszy ze wszystkich postaci w filmowej adaptacji dzieła Tolkiena.


Dzieki :) i najwaleczniejszy :) i ta jego jazda na koniu;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2007 o 23:17, El Cascador napisał:

Pewno zaraz Walgierz wpadnie, lekko odurzony miodem pitnym i z uśmiechem na twarzy dołączy
do Waszej kompani.

I na smoka! Po złoto! Dla chwały! Kocham takie klimaty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elfy często przypadają komuś do gustu, bo są po poprostu ''udoskonalonym człowiekiem''. Mają wszystko to, co człowiek chciałby mieć - że się tak wyrażę :P
Mój wybór to też elfy - nie mówię, że za nimi szaleję, czasami potrafię spojrzeć na inną rasę i nią także się zadowolić ^^. Co do światów; każdy świat ma coś nietypowego, coś własnego (no przynajmniej ta większa i bardziej znana część), więc za pewne co komu wygodniej się czyta, to tej osobie bardziej odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 00:08, Wasizi napisał:

Elfy często przypadają komuś do gustu, bo są po poprostu ''udoskonalonym człowiekiem''. Mają
wszystko to, co człowiek chciałby mieć - że się tak wyrażę :P


Ja powiem tak: elfy lubię, ale jedynie tolkienowskie. Inni autorzy przedstawiaja je lekko ... zbyt snobistycznie jak na mój gust (u Pratchetta to już wogóle są maskaryczne: krwiożercze drapieżniki udoskonalone posiadaniem kciuka). I dlatego w każdej (a przynajmniej ich większości) grze, książce, filmie popieram stronę tępiace elfy. Wyjatek stanowią jedynie drowy ze światów Greyhawk i Faerun: nie mogę powiedzieć abym się z nimi identyfikował, ale są ciekawe.

Osobiscie moim ulubionym fantastycznym gatunkiem są Wielkie Jaszczury. Smoki jak na mój gust są najwspanialszymi istotami jakie stworzyła ludzka wyobraźnia - przynajkniej typ Europejsko-Skandynawski: inteligetny, przebiegły, prastary, może trochę zbyt łasy na komplementy, ale jednym słowem wspaniały, a te ich 24 karatowe logowiska ^^. Bo smoki azjatyckie są jak na mój gust za bardzo przegiete: nie maja skrzydeł, a latają, a poza tym troche za bardzo anorektyczne... Smoki Pratchetta są znowu zbyt żałosne... Takie istoty jak Glaurung, Smaug, Adalong Czarny (wiem to wszystko tolkienowskie smoki ,ale akurat nie mogę sobie rpzypomnieć żadnego z tych nordyckich sag...) po prostu mnie fascynują. Ale jeśli chodzi o rasę jaka wybieram w RPGach to generalnie jest to drow.

Światy? Mam 3 ulubione:

1. Śróziemie
2. Świat Dysku
3. Faerun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 12:50, Alamut napisał:

istoty jak Glaurung, Smaug, Adalong Czarny (wiem to wszystko tolkienowskie smoki ,ale
akurat nie mogę sobie rpzypomnieć żadnego z tych nordyckich sag...) po prostu mnie fascynują.


Ankalagon Czarny (w swobodnym tłumaczeniu z języka elfów - Paszczak ;p). A ogólnie najlepsze smoki są w świecie Warcrafta, w tym 5 Aspektów - Alekstrasza Ta Która Jest Życiem, Nozdormu Pan Czasu (Wieczny), Malygos Dłoń Magii, Ysera Ta Która Jest Śnieniem i Skrzydła Śmierci (Blackwing), wcześniej jako Neltharion Strażnik Ziemi.
Ja też lubię smoki najbardziej ze wszystkich ras fantasy. A mój ulubiony świat to oczywiście Warcraft (historia świata dorównuje Ardzie (w tym Śródziemiu oczywiście) Tolkiena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować