Zaloguj się, aby obserwować  
Gen_Radius

W jaką grę na podstawie książki chcielibyście zagrać?

45 postów w tym temacie

Takiego tematu chyba jeszcze nie było ;) Ja osobiście bardzo chciałbym ujrzeć grę RPG zrobioną w stylu Wiedźmina, a opowiadającą o przygodach Inkwizytora Mordimera Madderdina z cyklu opowiadań Jacka Piekary. Myślę, że za grę powinno odpowiadać CD-Projekt Red :P Czekam na wasze propozycje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że dość ciekawy post... :D
Może "Krzyżaków" w wersji wiedźminowkiej? Szarża stylem szybkim na Zakon Krzyżacki na konikach, a potem "czyszczonko" zamku w Malborku :)
A tak na serio to RPG w stylu Wiedźmina - wersja growa sagii o Drizzta Do''Urdena, R. A. Salvatore''a. Ewentualnie mojej własnej książki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reinmar z Bielawy w roli głównej, egranizacja Trylogii Husyckiej. Gra akcji w stylu Assassin''s Creed, gdzie bohater powoli uczyłby się walki, gdyż jak powszechnie wiadomo jest medykiem a nie wojownikiem x]

Przygody Ciri albo Geralta w wersji hmm, mniej RPG bardziej akcji. I bliżej związane z pięcioksiągiem.... aaaaach marzenia ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hobbit Tolkiena :P
Ale hardcorowo, nie jakaś platformówka dla 5 latków :P

Swoją drogą ciekawy temat, i faktycznie chyba naprawdę takiego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2009 o 13:06, Gen_Radius napisał:

Ja osobiście bardzo chciałbym ujrzeć grę RPG
zrobioną w stylu Wiedźmina, a opowiadającą o przygodach Inkwizytora Mordimera Madderdina
z cyklu opowiadań Jacka Piekary. Myślę, że za grę powinno odpowiadać CD-Projekt Red :P


Dobry Panie, uchowaj... Jeśli CDPR weźmie się za Inkwizytora, to znowu dostaniemy bohatera, dla którego dwudziestocentymetrowy płotek jest przeszkodą nie do pokonania... Poza tym Mordimer znany jest z dość nieszablonowych rozwiązań, które nie pasują do liniowej przygodówki (a dokładnie tym był Wiedźmak). Przypomnij sobie scenę z cmentarzem w Wyzimie - Geralt może tam wejść albo mając zgodę gostka ze straży, albo po uregulowaniu długów grabarza u pasera. Ale jakoś nikt nie wpadł na pomysł, żeby Geralt najzwyczajniej w świecie dał grabarzowi w łapę, albo przystawił mu nożyk do gardła, i zaproponował utopienie go w jego własnej krwi. A przecież w książce dokładnie tak robił. Pamiętasz "pieniądz otwiera każde drzwi"? W grze jakoś tego nie widać. I dlatego wolałbym, aby raczej się za to nie brali. To zbyt złożony świat i zbyt nietuzinkowa postać, żeby ograniczyć ją do prostego schematu "idź z A do B, potem do C, i wróć do A".

Co do "egranizacji" książek, to jest jeden tytuł, który chciałbym zobaczyć w PORZĄDNEJ wersji komputerowej - cykl Pieśń Ognia i Lodu George''a R.R. Martina. Przecież to świetny materiał zarówno na porządnego erpega, jak i na całkiem niezłą strategię.

Drugim cyklem, który by się sprawdził, jest "Korpus" W.E.B. Griffina. Połączenie Medal of Honor (szczególnie Allied Assault) z Thiefem (bo elementy "skradankowe" też by ładnie się wpasowały w grę), a w ramach dodatku - symulator F4F Wildcat.

Ech, to ludzka rzecz - pomarzyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2009 o 22:26, Ringno5 napisał:

a w ramach dodatku - symulator F4F Wildcat.


Przecież jest...
Nazywa się Pacific Fighters, albo w całym zestawie - Ił:2 1946. ;]

http://video.google.com/videoplay?docid=-8266306347983678543#

Sam z chęcią zagrałbym w dokładną komputerową adaptację Czarnej Kompanii Glenn''a Cook''a. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyślałem że może całkiem ciekawie wyglądać gra na podstawie książki Dywizjon 303.Nigdy jej nie czytałem ale ciekawie wygladała by gra o polskim oddziale zrobiona przez polaków i to jeszcze o samolotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2009 o 22:26, Ringno5 napisał:

Co do "egranizacji" książek, to jest jeden tytuł, który chciałbym zobaczyć w PORZĄDNEJ
wersji komputerowej - cykl Pieśń Ognia i Lodu George''a R.R. Martina. Przecież to świetny
materiał zarówno na porządnego erpega, jak i na całkiem niezłą strategię.


Dragon Age ma być inspirowany m.in. saga Martina. Na grę czekam wyglądając premiery ale dzieło Martina mnie nie poruszyło. Trzy pierwsze części udało mi się przeczytać i na tym zakończyła się moja przygoda z tym autorem. Brakuje mu świeżości w kolejnych tomach. Chyba strasznie chciał napisać tasiemca ale nie miał pomysłu o czym i przez to ta saga robi się mało zaskakująca. Podobnie nie wyszła Davidowi Edingowi Belgariada imo mająca świetne tomy początkowe później zaczyna się ciągnąć w nieskończoność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2009 o 22:26, Ringno5 napisał:

Co do "egranizacji" książek, to jest jeden tytuł, który chciałbym zobaczyć w PORZĄDNEJ
wersji komputerowej - cykl Pieśń Ognia i Lodu George''a R.R. Martina. Przecież to świetny
materiał zarówno na porządnego erpega, jak i na całkiem niezłą strategię.

W pełni popieram. Chyba najlepszym pomysłęm na to był by strategia bo jednak jak na rpg(chyba zę było by się jednym z "wron" od czasu wyprawy za mór) to że mało nadaje przez to że jest tu dużo bitew i polityki(w końcu jest środek wojny). Ale strategia była by akórat, np turowa walka o prowincje w stylu serii total war.
Ale dobry rpg mógłby wyjść na podstawie Achaji Ziemiańskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2009 o 22:26, Ringno5 napisał:

> Ja osobiście bardzo chciałbym ujrzeć grę RPG
> zrobioną w stylu Wiedźmina, a opowiadającą o przygodach Inkwizytora Mordimera Madderdina

> z cyklu opowiadań Jacka Piekary. Myślę, że za grę powinno odpowiadać CD-Projekt
Red :P

Dobry Panie, uchowaj... Jeśli CDPR weźmie się za Inkwizytora, to znowu dostaniemy bohatera,
dla którego dwudziestocentymetrowy płotek jest przeszkodą nie do pokonania... Poza tym
Mordimer znany jest z dość nieszablonowych rozwiązań, które nie pasują do liniowej przygodówki
(a dokładnie tym był Wiedźmak). Przypomnij sobie scenę z cmentarzem w Wyzimie - Geralt
może tam wejść albo mając zgodę gostka ze straży, albo po uregulowaniu długów grabarza
u pasera. Ale jakoś nikt nie wpadł na pomysł, żeby Geralt najzwyczajniej w świecie dał
grabarzowi w łapę, albo przystawił mu nożyk do gardła, i zaproponował utopienie go w
jego własnej krwi. A przecież w książce dokładnie tak robił. Pamiętasz "pieniądz otwiera
każde drzwi"? W grze jakoś tego nie widać. I dlatego wolałbym, aby raczej się za to
nie brali. To zbyt złożony świat i zbyt nietuzinkowa postać, żeby ograniczyć ją do prostego
schematu "idź z A do B, potem do C, i wróć do A".


Tak wiem, trudno by nie wryły się w pamięć jego metody działania (Swoją drogączasem bardziej, a czasem mniej subtelne:P), ale gdyby tylko nie zabrakło chęci to można to wszystko zgrabnie zazębić w mechanizmie gry. :) No i fakt te nieszczęsne płotki. Może się to udać tylko, że potrzeba do tego serca i ciężkiej pracy, a nie chęci zysku i jak najszybszego składania gry z gotowych elementów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm... Pomyślmy. Chciał bym zagrać w jakąś porządną grę na podstawie Eragona, Najstarszego i Brisingra. Wiem, że jedna taka gra istnieje, ale czytałem, iż prawie wcale nie jest związana z książkami. Chętnie także zagrał bym w "egranizację" Legendy Drizzta i Trylogii Klingi Łowcy R.A. Salvatorego. Czarnoskóry elf łowca, człowiek barbarzyńca i krasnolud wojownik to tylko nie które postacie którymi chciał bym pokierować podczas gry. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie "Malowany Człowiek" i "Achaja", choć równie chętnie zobaczył bym ekranizację na podstawie tych książek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować