Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 28.01.2012 o 19:21, Piotrbov napisał:

> Towa no Quon #5
> Nice... decydujące starcie dopiero przed nami :]

Ja tam spokojnie sobie czekam na suby od Monokage? Z których korzystasz?

Też korzystałem z subów Monokage ,ale obecnie to Hadena i FFFpeeps

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powraca mnie jakoś chęć pisania na forum. PS3 już może tak przestaje powoli wsysać ostro. : P
Nisemonogatari #4
Fuck this, zmieniam skalę ocen na MAL. Brakuje 11/10, do dziś trzymałem się skali gdy zaczynałem przygodę z Japonią. 10/10 zostaje tylko dla Zetsubou-senseia za filozofie życiową, Legend of the Galactic Heroes za całokształt(to się powinno nazywać "Star Wars" tak naprawdę, TO SĄ PRAWDZIWE WOJNY WŚRÓD GWIAZD) plus naprawdę kilka innych wybitnych tytułów. Wcześniej miałem problem taki, że kilkadziesiąt tytułów miało dychę, co było w sumie bardzo niesprawiedliwe dla tych niewielu.

Spoiler

Kisshot powraca, uwielbiałem dialogi z Kizumono, ale to co tutaj się dzieje... Po prostu w końcu mogę umrzeć, a czekanie do następnej soboty/niedzieli będzie ciężkie...



Z mang mniej znanych, a naprawdę dobrych, bardzo:
Zetman
Manga o sprawiedliwości. Czytam to już od naprawdę dłuższego czasu(Tiger&Bunny jakoś wzięło mnie do tej tematyki), na wiosnę będzie anime - tu już mówię, że jest bardzo duża szansa na niewypał, ponieważ reżyser oraz studio nie za bardzo mają dobre doświadczenia z poważną tematyką.
Nie bez przyczyny można tę mangę przyrównać do Berserka, gdyż jest to naprawdę poważna, dojrzała historia z duża ilością brutalności(yep, w tym potworów i gwałtów plus sporo tortur) opowiadana właściwie od samego początku, podobnie trochę jak wyżej wymieniony, z taką różnicą, że akcja dzieje się w czasach współczesnych i mamy tu do czynienia z ciężkim science fiction. Nie zamierzam spojlerować naprawdę świetnej historii, ale przedstawię zarys. Wszystko skupia się wokół dwóch głównych bohaterów - Jin Kanzaki oraz Kouga Amagi, z których pierwszy jest zbiegłym wynikiem eksperymentu stworzenia superbohatera, tytułowego Zetmana, a drugi bogatym dzieciakiem chcącym zostać herosem Alfasz. Obydwaj przechodzą przez trudne życie(ten rozpieszczony przeżywa ciężkie zderzenie z rzeczywistością) tworząc swoje WŁASNE definicje bycia sprawiedliwym oraz czym dla nich tak naprawdę jest dobro i zło, rozwiązywanie dylematów moralnych po której stronie stanąć.
Dochodzi jeszcze spora ilość postaci, każda z własną historią, co tworzy całkiem ciężką atmosferę. Kreska jest poważna i opiera się na realizmie, ukazując różne ohydztwa w jak najbardziej przerażający sposób, całkiem zmyślnie zrobionych zresztą.
Ze swojej strony bardzo polecam, w szczególności dla fanów Berserka(mangę tłumaczy ta sama grupa, heh).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mirai Nikki e16

Spoiler

Eh, taki fajny ep mógłby z tego być a jeden palant ponad połowę zrujnował. Poczucie humoru rodem z przedszkola, moralność z rynsztoka... Po co taki człowiek żyje? Yuno, do dzieła!

20120130123619

20120130123631

20120130123644

20120130123654

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukając czegoś nowego i przeglądając różne anime na MALu stwierdziłem, że obejrzę może coś lekkiego mało wymagającego. Natrafiłem na opis Angel Beats! i spodobał mi się tkwiący tam absurd. Czyściec gdzie chcą walczyć z Bogiem? Pistoletami i karabinami? Hell yeah! Cóż, zostałem jawnie wprowadzony w błąd bo dostałem coś całkowicie innego ... i bardzo dobrze! Jeszcze pierwsze 2-3 odcinki sprawiają takie wrażenie czegoś lekkiego, ale szybko przeradza się to w cholernie ciekawą, poruszającą i dotykającą ważnych tematów serię. A na zakończeniu to się praktycznie popłakałem :-) Ciekawe postaci, soundtrack rewelacyjny. W zasadzie mogłaby to być seria na 26 odcinków, fajnie byłoby rozwinąć trochę zaplecze fabularne i historie innych drugoplanowych bohaterów (pewnie wiele osób nie może ścierpieć tego, że TK nie odegrał praktycznie żadnej roli w całej opowieści :D), ale tak czy siak seria świetna i mimo pewnych zgrzytów, to wywarła na mnie bardzo dobre wrażenie, dlatego 9/10 ode mnie. Bardzo miła niespodzianka.

I tak odnośnie zakończenia:

Spoiler

Czy ktoś do końca zajarzył co się tam stało? Kanade była w Czyścu bo chciała podziękować Otonashiemu za jego serce. Tylko, że gdy on tam trafia, to ona jest tam od dawna. Można brać tam pod uwagę jakieś zaburzenia w czasie itp, ale ciężko znaleźć jakieś dobre wytłumaczenie. Widziałem teorie, że Otonashi tak naprawdę był tą osobą, która kogoś kochała ale straciła i napisała cały program "Angel Player" a potem zmieniła się w NPC by czekać na Kanade ... tylko w8, musiałby ją spotkać wcześniej ... ogólnie sporo niejasności jest. A tak poza tym, to lolwut, czemu Kanade taka dziwna była przez cały czas, ciekawe skąd wzięła program i instrukcje i po co sobie zrobiła super magiczną broń, zamiast wytłumaczyć reszczie, że też jest "graczką" - fail :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2012 o 18:28, Outlander-pro napisał:

W zasadzie mogłaby to być seria na 26 odcinków, fajnie byłoby rozwinąć trochę zaplecze fabularne i historie innych drugoplanowych bohaterów

Po to powstał prequel w postaci krótkiej nowelki Track Zero, a zaraz potem mangi Heaven''s Door na jej podstawie. Przy czym wersja rysowana jest ciągle publikowana (kreska jest dosyć słaba w porównaniu do tej z anime, jakość skanlacji też nie powala), więc polecam zapoznać się z TZ.

Dnia 30.01.2012 o 18:28, Outlander-pro napisał:

(pewnie wiele osób nie może ścierpieć tego, że TK nie odegrał praktycznie żadnej roli w całej opowieści :D),

Wystarczy, że na czas emisji serialu podbił większą część 4chana. ;) A i tutaj znalazł paru fanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2012 o 00:49, Fallen-Death napisał:

http://myanimelist.net/animelist/matER
Da rade coś polecić czego nie oglodałem :D?

Da rade ;) Przynajmniej parę pozycji z poniższej listy powinno Cię zainteresować:
Black Lagoon: Roberta''s Blood Trail - skoro podobały Ci się dwie pierwsze serie to ich kontynuacja też powinna przypaść Ci do gustu ;)
Mahou Shoujo Madoka Magica (w przypadku tego anime dobrze by było gdybyś najpierw obejrzał jakąś klasyczną serię (np. Nanohę) mahou shoujo żebyś w pełni zrozumiał i docenił klimat dekonstrukcji)
Ghost in the Shell - tak oba filmy jak i nieco lżejsze serie Ghost in the Shell: Stand Alone Complex
Baccano!
Higurashi no Naku Koro ni
Cowboy Bebop: Knockin'' on Heaven''s Door - pełnometrażówka CB nie jest streszczeniem serii tylko przedstawia niezależny epizod osadzony gdzieś w środku anime więc warto ją obejrzeć jeśli lubiło się oryginalną serię
Full Metal Panic!
Mirai Nikki - obecnie emitowana seria
Canaan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aki-Sora v6 c30 END
Ostatni chapter (podobnie jak w większości 6 tom) jest zupełnie odmienny klimatycznie od reszty serii i przedstawione w nim zakończenie z pewnością nie jest tym czego można by się po AS spodziewać w pierwszych tomach, krótka historia z brutalnego świata 3D zamieszczona na koniec całkowicie jednak wyjaśnia nagłą zmianę klimatu

Spoiler

z lekkiej komedii ecchi na slice of life drama

. Wyjaśnia to też również dlaczego Uwakoi tak bardzo się różni od poprzedniej serii tego samego autora (i naprawdę zaczynam się obawiać że może się ona skończyć jak w School Days)...
Miło jednak ze strony autora (autorki?) że zdecydował/a się wyjaśnić swoje motywy czytelnikom, mam nadzieję że z czasem wróci do tworzenia lekkich historii bo dobrze się przy AS bawiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Another ep.4

Spoiler

Kolejna śmierć, niestety nie tak spektakularna, jak poprzednia. Kolejna osoba, która sie interesowała Misaki. To są jakieś zbiegi okoliczności, czy jednak to jest naprawdę coś jest nie tak z tym wszystkim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Another ep.4

Dnia 31.01.2012 o 10:20, Piotrbov napisał:

Spoiler

Kolejna śmierć, niestety nie tak spektakularna, jak poprzednia. Kolejna osoba, która sie interesowała Misaki. To są jakieś zbiegi okoliczności, czy jednak to jest naprawdę coś jest nie tak z tym wszystkim?


Spoiler

Coś "nie tak" to tam na pewno coś jest, jeśli nie z jakąś klątwą to przynajmniej z większością uczniów z tej klasy :/ Szkoda tej pielęgniarki, była chyba najnormalniejszą postacią o jakimkolwiek znaczeniu wśród bohaterów ale też w momencie jak wspomniała że jej młodszy brat chodzi do tej klasy chwilę po tym jak było powiedziane że członkowie rodziny uczniów też mogą zginąć... Kinda saw that coming.
Co do innego motywu z tego epka - Omenu dzieciaki nie oglądały czy jak? Od szyb ustawionych z tyłu samochodu trza się trzymać z daleka zawsze nie tylko wtedy gdy jest się przekonanym że coś złego może się człowiekowi przydarzyć ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Another ep4

Spoiler

Scena z szybą była epicka. Takie miłe odniesienie do klasyka gatunku. Za to utwierdziłem się w przekonaniu że członkowie klasy 9-3 powinni wyginąć. Jakby nie zauważyli, już są w głębokim szambie i ukrywanie prawdy wyjdzie im po prostu bokiem. Swoją drogą, skoro zginęła pielęgniarka, to pierwszą rzeczą jaką powinien sprawdzić Koichi to oczywiście stan jej brata... nie zdziwiłbym się, gdyby nagle spadł mu na głowę kosz czy coś w tym guście.



P.S. Nie, nie mogę z tej sceny, nie mogę!

20120131133847

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Another ep4

Dnia 31.01.2012 o 19:57, MisticGohan_MODED napisał:

Spoiler

Szkoda kurcze pielęgniarki ;/ Zginęła najmilsza osoba z całej serii ;/


Spoiler

I jedyna która nie miała w jakiś sposób nierówno pod sufitem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2012 o 03:25, Karharot napisał:

Spoiler

I jedyna która nie miała w jakiś sposób nierówno pod sufitem :(



Spoiler

Ta, ciekawe kiedy ta ciotka Sakakiego ujawni swoje unlimited madness, bo coś czuje, że do tego zmierza ta postać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2012 o 04:21, Buhahahahaha napisał:

Spoiler

Ta, ciekawe kiedy ta ciotka Sakakiego ujawni swoje unlimited madness, bo coś czuje, że do tego zmierza ta postać.


Spoiler

Zmierza? Mi się wydawało że ona jedną nogą już tam jest XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiwaguro no Brynhildr c01
Kolejna radosna historia spod pióra autora Elfen Lied, kolejni bohaterowie z normalnym i szczęśliwym dzieciństwem, kolejne postacie którym nic pod sufitem nie brakuje...
Ciekawe jak się ta historia rozwinie ;P

20120201085105

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2012 o 07:49, Pablo_Querte napisał:

Osz w mordę, jest nadzieja, normalnie wiara powraca w to anime. Bałem się jakiejś pseudo-adaptacji na jeden sezon ze zmienioną fabułę, jeszcze z tą śmieszną kreską co była na obrazkach, a na tym PV pokazano wystarczająco dużo scen z całej historii, że można wywnioskować iż będziemy mieli wszystko od początku, w dodatku jak na razie wygląda świetnie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się