Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 09.12.2013 o 21:10, Tomoya-kun napisał:

Manga zaczyna coraz bardziej przypominać anime. W sumie już nawet zmieniono zakończenie
ponieważ orginalne nie spodobało by się jego ekhm fanom


Skąd wiadomo jakie miałoby być zakończenie, skoro mandze jeszcze daleko do końca? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2013 o 00:35, Outlander-pro napisał:

Skąd wiadomo jakie miałoby być zakończenie, skoro mandze jeszcze daleko do końca? :o

Chodzi o wywiad z autorem, który mówił w nim, że zmienił oryginalnie planowane zakończenie, na co wpłynęła popularność serii.

Rzekomo też coś takiego wyciekło od jednego z byłych asystentów autora. Taki niby miał być oryginalny ending:

Spoiler

The titans were created over a hundred years ago as a weapon against humanity by Dr. Kichirou Moto. His motivation was revenge for his murdered wife and son from religious zealots that did not like the fact that Dr. Kichirou Moto was conducting research that could be viewed as being sacrilegious. On the night of the murder, Dr. Kichirou Moto home was set on fire by a religious group in the hopes of killing Dr. Moto. Unfortunately for the zealots, Dr. Kichirou Moto was still at his laboratory conducting research throughout the night. Upon returning home, Dr. Kichirou Moto watched in horror as his house burnt to the ground with religious zealots surrounding it. He knew that if he approached them it would mean certain death and he could no longer obtain revenge for his murdered family. He went into exile and constructed a hidden laboratory so that he could continue his research. He was able to develop a mutant potion that could be introduced into the water supply so that it would turn humans into enormous, but mindless killers. His justification for his actions was that humanity was becoming too religious and needed to be exterminated. In place of humanity, the doctor created a new race with individuals who were not a part of any religious order and who did not believe in the existence of a god. To avoid being killed by the titans that he created, he gave his followers as well as himself a potion that would allow them to shift into titan form that was many times stronger than normal titans.

These shape shifting titans built a base so that normal titans could not pose a danger to the shape shifting titans. Their goal was to wait within the walls until humans were all eliminated by the titans. This plan would allow the shape shifting titans to avoid battle with humans and thus saving them from losing lives on their already low numbers. The problem was that their hidden location was discovered by a sizable human army which could have meant the total destruction of these shape shifting titans. To avoid this, it was agreed that the shape shifting titans should stay in human form and relocate to a new location.

At the time, these shape shifting titans could not destroy the humans completely because they had well equipped and highly skilled fighters within their army. As time passed, humans began to take their titan threat less seriously so that their defense force were smaller in number and were less skilled. Sensing this weakness, the shape shifting titans decided it was the right time to attack and make an entrance for the regular titans.

Dr. Grisha Yeager is a shape shifter himself who fell in love with a non-shape shifter. Although Dr. Yeager is a shape shifter, he did not share the hate that his fellow shape shifters had for humanity. This is evident when he cured a plague that was befalling humanity. After the attacks on wall rose which he was not notified beforehand, he injected his son with the shape shifting potion so that he would not die as easily as his wife did.

After the initial attacks, Dr. Kichirou Moto sent in spies into the human military to analyze human tactics, weapons, and military numbers. Feeling confident that humanity was still not prepared to engage the titans, a second and third attack were planned on walls maria and sina.

The attack on wall sina failed due to a change of heart from a handful of shape shifting spies who changed sides.

Eren Yeager discovered that his father, Dr. Grisha Yeager was murdered for aiding humanity and giving Eren along with others the shape shifting potion to defend against Dr. Kichirou Moto.

The recipe to a vaccine was found inside the basement of Eren''s old house to prevent further titan mutations during battle. Dr. Grisha Yeager was able to create the vaccine before losing his life to Dr. Kichirou Moto.

The ending involves Eren Yeager, Mikasa Ackerman, allied shape shifters, and the remaining human military destroying Dr. Kichirou Moto and his followers."


To akurat może być fake, ale nie jestem pewien. W każdym razie tak czy inaczej, seria jest już i tak mocno podobna do Claymore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Magi 207

Spoiler

Patrząc na to, jak Alibaba próbował wywalczyć lepszą przyszłość dla swojego kraju i co z tym zrobił Kouen, to się musi skończyć drugą rebelią... Z tym że nie wiem, czy Alibaba ma jakiekolwiek szanse z Imperium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2013 o 01:22, Arcling napisał:

Rzekomo też coś takiego wyciekło od jednego z byłych asystentów autora. Taki niby miał
być oryginalny ending


To akurat krąży po internetach od dłuższego czasu, zawsze myślałem, że to albo jakieś kiepskie fanfiction albo podsumowanie różnych teorii fanowskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Non Non Biyori 10

Nie ma drugiej takiej serii która tak wprowadzałaby ciepełko do mojego serduszka.

Spoiler

Flashback z początków przyjaźni Renge-Kaede jak dla mnie jednym z wygranych momentów wszystkich dotychczasowych odcinków. Ren-chon urocze dziecko (i mając roczek i mając siódemkę) i swoją drogą piękne otrzymujące Neko-Punch! na czoło. Wiadomo dlaczego Kaede nie potrafi odmawiać Renge, też bym nie umiał. Obie drzemki - dwa zawały serca, tyle moe.


Dlaczego jeszcze tylko dwa odcinki. Musi być drugi sezon, po prostu musi. Nie widzę chilloutu bez tej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z nie będących kolejnymi sezonami do gustu poza Kill la Kill przypadły mi w sezonie jesiennym Coppelion, Kyoukai no Kanata oraz Golden Time.

No i BlazBlue... ale to taka grzeszna przyjemność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2013 o 10:25, NeroNarmeril napisał:

To akurat krąży po internetach od dłuższego czasu, zawsze myślałem, że to albo jakieś
kiepskie fanfiction albo podsumowanie różnych teorii fanowskich.

Nie jestem w stanie potwierdzić autentyczności tego. Może być to prawdziwy "wyciek" albo po prostu troll, który się bardzo postarał. Nawet jeśli to fake, trudno zaprzeczyć prawdopodobieństwa takiej historii. Osobiście spodziewam się właśnie czegoś podobnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2013 o 16:39, Arcling napisał:

Nie jestem w stanie potwierdzić autentyczności tego. Może być to prawdziwy "wyciek" albo
po prostu troll, który się bardzo postarał. Nawet jeśli to fake, trudno zaprzeczyć prawdopodobieństwa
takiej historii. Osobiście spodziewam się właśnie czegoś podobnego.


Widziałem jeszcze teksty o

Spoiler

podróżach w czasie i tym podobnych wynalazkach, z reguły kończyło się na śmierci wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2013 o 12:29, Fallen-Death napisał:

Warto coś oglądać w tym sezonie prócz kill la kill?

Non Non Biyori, Golden Time, Log Horizon, Outbreak Company, Kyoukai no Kanata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ONE PIECE ch731

Tak jak Edward Newgate rozniecił na nowo Erę Piractwa słowami: ONE PIECE WA.....JITSUSAI SURU!!!,
tak ten chapter krzyczy:

Spoiler

Sabo lives!


Nie ma się zresztą czemu dziwić. Ciekawi mnie jego obecny wygląd, no a moe fangirlowość Bartolomeo jest jest zwykle niepokojąca ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy myślałem, że ostatni chapter był epicki, to ten był jeszcze bardziej :D
Zapowiada się najlepszy arc One Piece od ... zawsze :P A jeśli ten arc tak wygląda, to jestem już ciekaw jak będzie wyglądać ostatni :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2013 o 10:12, FratelloAgito napisał:

Kiedy myślałem, że ostatni chapter był epicki, to ten był jeszcze bardziej :D
Zapowiada się najlepszy arc One Piece od ... zawsze :P A jeśli ten arc tak wygląda, to
jestem już ciekaw jak będzie wyglądać ostatni :P

Dude

Spoiler

Sabo

aside, ta dziewczyna z którą rozmawiał to
Spoiler

ta mała niewolnica którą uratował Fisher Tiger

O_O Ten chapter ma epickość podkręconą na maksa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2013 o 02:12, Alamut napisał:

ONE PIECE ch731

Tak jak Edward Newgate rozniecił na nowo Erę Piractwa słowami: ONE PIECE WA.....JITSUSAI
SURU!!!
,
tak ten chapter krzyczy:

Spoiler

Sabo lives!


Nie ma się zresztą czemu dziwić. Ciekawi mnie jego obecny wygląd, no a moe fangirlowość
Bartolomeo jest jest zwykle niepokojąca ^^

Mnie tylko ciekawi czemu przedłużyli moment. I jeszcze nie pokazali twarzy mimo, że już w niedziele miałem podejrzenia co będzie w tym chapterze, to i tak ta ten chapter mnie zszokował.

Spoiler

Cały czas podejrzewam, że Rebbeca dostanie owoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2013 o 14:10, luzac napisał:

Z nie będących kolejnymi sezonami do gustu poza Kill la Kill przypadły mi w sezonie jesiennym
Coppelion, Kyoukai no Kanata oraz Golden Time.

No i BlazBlue... ale to taka grzeszna przyjemność.

Good good golden time odrazu lyknalem thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aoki Hagane no Arpeggio: Ars Nova 10

Spoiler

Dobry przykład jak 1 odcinek naprawdę może podnieść poziom serii. Bardzo lubię mangę na której jest to oparte i dlatego średnio miałem idee co myśleć o tym co się dzieje jak zaczęli iść własnym torem. Pomijając oprawę do której trzeba się przyzwyczaić to był po prostu porządny tytuł. A nowy odcinek udowodnił że jednak mają idee jak to zrobić i to całkiem niezłą. Praktycznie cały czas trzymał napięcie (te ekrany w tle pokazujące kolejne moduły Iony padające jeden po drugim) + http://www.youtube.com/watch?v=wVQQrIclajk insert song dobrana idealnie do sceny poświęcenia Takao. No i zrobili z 402 i 400 dużo lepszych złych niż Kongou kiedykolwiek była dodając do tego mindfuck z Mayą. Teraz tylko doczekać się kolejnego odcinka aby zobaczyć rewanż za to co się wydarzyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aoki Hagane no Arpeggio: Ars Nova 10

Spoiler

Odcinek sam z siebie zły nie był ale jako adaptacja to anime jest kompletną kpiną :( Oprócz przycinania i spłaszczania lub całkowitego zmieniania fabuły role i/lub osobowości wielu postaci zostały mocno powykręcane. Scenariusz tego anime bardziej przypomina fanfic luźno oparty na początku mangi niż cokolwiek innego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kill la kill ep11

Dotarliśmy do punktu zwrotnego w opowieści...

Spoiler

Wszyscy z Elite Four dostali w kość i pojawia się wreszcie Scissor Woman

Następny odcinek będzie apokaliptyczny! Co ważniejsze jednak - matka Satsuki to Rainbow Dash o_O

Plus:
1. Słowa Inumuty nt. laptopa to najprawdziwsza prawda!
2.
Spoiler

Mako dogaduje się ze wszystkimi z Elite Four


3. Cała Elite Four to banda choleryków xD
4. Scena
Spoiler

synchronizacji dźwiękowej pomiedzy Ryuuko i Senketsu

jest genialna!

20131212211743

20131212211827

20131212211921

20131212211936

20131212211947

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2013 o 17:42, Karharot napisał:

Aoki Hagane no Arpeggio: Ars Nova 10

Spoiler

Odcinek sam z siebie zły nie był ale jako adaptacja to anime jest kompletną kpiną
:( Oprócz przycinania i spłaszczania lub całkowitego zmieniania fabuły role i/lub osobowości
wielu postaci zostały mocno powykręcane. Scenariusz tego anime bardziej przypomina fanfic
luźno oparty na początku mangi niż cokolwiek innego :(


Spoiler

Jako adaptacja zgodzę się. Kompletnie nie pasuje do tego co było w mandze i co gorsza podchwycili jako jeden z głównych wątków ten z Haruną i Makie. Ale za to jako osobna adaptacja podobało mi się zrobienie z 400 i 403 zimnych drani(aby nie ująć inaczej) podczas gdy w mandze były strasznie bezpłciowe + cały motyw z Mayą która z madze była nijaka. Niestety zmarnowali potencjał Takao i za dużo nastawili na Ione której sam nie lubię. Ale ten odcinek który był dużo bardziej nastawiony na klimat jak mówiłem podbił moją ocenę o tym anime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się