Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Ponieważ minęła +/- połowa odcinków tego, co oglądam w tym sezonie pokuszę się o opinię:

Hamatora the Animation - przyjemna grafa, przyjemni bohaterowie, tylko ostatni odcinek trochę popsuł wrażenie,

Spoiler

te wstawki gejowskie...

ale mimo wszystko na chwilę obecną 7/10

Mahou Sensou - nastawiałem się na nawalanki magów, dostałem podrzędną haremówę z durnymi zachowaniami bohaterów. Raczej nie mam w zwyczaju dropić serii, zobaczę jak to dalej będzie wyglądało. Na razie 5/10

Noragami - jak dla mnie anime sezonu. Hiroshi Kamiya, Jun Fukuyama i Yuki Kaji w obsadzie. Walą mnie odstępstwa od mangi i potencjalny ''anime only arc/ending/whatever''. 9/10

Wizard Barristers - przyjemna seria, w której jedynym problemem jest fabuła odcinków, która jest dosyć durnie skonstruowana. Ale co tam. 7/10

Jest jeszcze Log Horizon, ale to się chyba zalicza do poprzedniego sezonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2014 o 21:56, luzac napisał:

RATATATA!

I te niektóre obrazki we wstępie openingu, ah, Kobeni...(Be My Wife jak śpiewał David Bowie)
Pierwszy odcinek jakoś do mnie nie przemówił ale wkręciłem się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2014 o 21:52, NeroNarmeril napisał:

Mahou Sensou - nastawiałem się na nawalanki magów, dostałem podrzędną haremówę
z durnymi zachowaniami bohaterów. Raczej nie mam w zwyczaju dropić serii, zobaczę jak
to dalej będzie wyglądało. Na razie 5/10

No niestety... Pomijając idiotyczne zachowania bohaterów (wszystkich!), to dostaliśmy sytuację typu bezużyteczny MC dostaje WTF-OP-LEGENDARY-WEPONZ leżący na schowku na mopy, podczas gdy reszta używa losowych drobnych przedmiotów. Nie ma to jak zabicie klimatu już w drugim (czy tam 3) odcinku...

Dnia 09.02.2014 o 21:52, NeroNarmeril napisał:

Noragami - jak dla mnie anime sezonu. Hiroshi Kamiya, Jun Fukuyama i Yuki Kaji
w obsadzie. Walą mnie odstępstwa od mangi i potencjalny ''anime only arc/ending/whatever''.
9/10

Zgadzam się z tym, że mogliby się bardziej trzymać mangi, chociaż pominięcie pierwszego chaptera było bardzo dobrym pomysłem. A i ten dodatkowy (rozbudowany) odcinek z historią Kofuku (

Spoiler

gość spadający z budynku

) był całkiem niezły.

A jeżeli chodzi o zakończenie anime, to o ile nie będą robić wspomnianego własnego arca/zakończenia, to wydaje mi się, że zakończy się na
Spoiler

rytuale oczyszczenia Yuukine

. Moim zdaniem byłoby to najsensowniejsze rozwiązanie, gdyż dalej wygląda na to, że zaczyna się (a raczej rozwija)
Spoiler

Vaisravana arc

.

Swoją drogą, jak to jest, że taka świetna manga jest tak daleko w tyłu z tłumaczeniem?! Niedawno został przetłumaczony 15 chapter, podczas gdy raw dobije zaraz do 40tki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2014 o 16:52, Mordant napisał:

No niestety... Pomijając idiotyczne zachowania bohaterów (wszystkich!), to dostaliśmy
sytuację typu bezużyteczny MC dostaje WTF-OP-LEGENDARY-WEPONZ leżący na schowku na mopy,
podczas gdy reszta używa losowych drobnych przedmiotów. Nie ma to jak zabicie klimatu
już w drugim (czy tam 3) odcinku...


Tiaa, do tego tragiczny romans, w którym - cytując Katsuragiego - ''I can see the ending''...

Dnia 10.02.2014 o 16:52, Mordant napisał:


A jeżeli chodzi o zakończenie anime, to o ile nie będą robić wspomnianego własnego arca/zakończenia,
to wydaje mi się, że zakończy się na

Spoiler

rytuale oczyszczenia Yuukine

. Moim zdaniem
byłoby to najsensowniejsze rozwiązanie, gdyż dalej wygląda na to, że zaczyna się (a raczej
rozwija)
Spoiler

Vaisravana arc

.


Potwierdzono, że mangaka narysował ''anime only character'', który ma być związany z historią Yato, więc nie mam pojęcia, czy to się skończy na

Spoiler

purification ritual

czy na czymś innym. Na MALu narzekają, że cała druga połowa anime to ma być wesoła twórczość studia...

Dnia 10.02.2014 o 16:52, Mordant napisał:


Swoją drogą, jak to jest, że taka świetna manga jest tak daleko w tyłu z tłumaczeniem?!
Niedawno został przetłumaczony 15 chapter, podczas gdy raw dobije zaraz do 40tki.


Jedna grupka się wnerwiła i wydaje własne tłumaczenie - średnio co dwa tygodnie powinni wypuszczać rozdział. Poprzednia grupa bierze się jeszcze za Pandora Hearts i chyba z 10 innych mang, więc resztę sobie dopowiedz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kill la Kill ep17

Dnia 09.02.2014 o 17:24, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Co do zdrady, już od paru odcinków twórcy rzucali drobne sugestie. Wszystko się tak na
dobrą sprawę chyba zaczęło w 11 kiedy pojawienie się Nui mocno wstrząsnęło Satsuki i
powiedziała że "It''s in your hands now, Matoi Ryuuko". To bardziej tekst który kieruje
się w stronę zaufanego sojusznika niż wroga.


Spoiler

Tutaj chodziło raczej o to ,aby Ryuko sprzątneła za Satsuki Harime, której bardzo nie lubiła czt. irytowała


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2014 o 17:35, MisticGohan_MODED napisał:

Kill la Kill ep17

Spoiler

Tutaj chodziło raczej o to ,aby Ryuko sprzątneła za Satsuki Harime, której bardzo
nie lubiła czt. irytowała


Spoiler

Ja tego tak nie odebrałem. Pojawienie się Nui było dla Satsuki wyraźnym znakiem że jej matka zaczyna coś podejrzewać i wysłała Nui by się rozejrzała. Satsuki nie mogła się temu sprzeciwić bo wyglądało by to podejrzanie. Jedynym wyjściem jakie miała to zostawić to w rękach Ryuuko i mieć nadzieję że Ryuuko albo wykończy Nui, albo da Satsuki powód żeby wykopać Nui ze szkoły bez ściągania na siebie podejrzeń matki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z okazji zbliżających się walentynek pragnę złożyć wszystkim nieistniejącym dziewczyną z mang/anime wszystkiego najlepszego.
Rezerwuje Saeko i C.C. Jak jest mało chętnych, to wezmę też Chidori. XD
Sry nie mogłem się powstrzymać. Tak na serio, to życzę wszystkim spotkania realnych odpowiedników.

20140212171515

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2014 o 17:15, qwerty5712 napisał:

Sry nie mogłem się powstrzymać. Tak na serio, to życzę wszystkim spotkania realnych odpowiedników.

Za niektóre "realne odpowiedniki" zbyt długo nie pozostałoby się na wolności xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2014 o 19:09, Arcling napisał:

> Sry nie mogłem się powstrzymać. Tak na serio, to życzę wszystkim spotkania realnych
odpowiedników.
Za niektóre "realne odpowiedniki" zbyt długo nie pozostałoby się na wolności xD

O shit xD. Nie pomyślałem, że nie którzy myślą o takich xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2014 o 19:03, NeroNarmeril napisał:


Po ogłoszeniu drugiego sezonu Mushishi nie sądzilem, że tak szybko kolejną równie znakomitą informację przyjdzie mi przeczytać. Nie mam pojęcia jak bardzo wierną ekranizacją był LoGH, stąd też trudno mi ocenić na ile podobna nowa seria będzie do poprzedniej (skoro nie ma być remake''iem a nową adaptacją książek). Jedną z głównych wad serii były momentami bardzo naiwne sceny bitew kosmicznych (dziwne strategie i wygrywanie na podstawie strasznej głupoty przeciwnika). Strona graficzna też się mocno zestarzała.

Oby tego nie popsuli, bo jest okazja na poprawienie serii, która w mojej ocenie jest jedną z najlepszych jakie powstały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2014 o 19:03, NeroNarmeril napisał:

Po 80 epach wciąż nie wiem skąd ten hype na tą serię... i wątpię aby te ostatnie 30 pomogły mi znaleźć odpowiedź na to pytanie :P

@Hubi_Koshi
Wypadałoby dać też link do oryginalnego twórcy jak w tym przypadku.
http://thedurrrrian.deviantart.com/art/Ryuko-Matoi-433385771

Na szczęście w przypadku tych 3 artów autor jest ten sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2014 o 22:47, MisticGohan_MODED napisał:

@Hubi_Koshi
Wypadałoby dać też link do oryginalnego twórcy jak w tym przypadku.
http://thedurrrrian.deviantart.com/art/Ryuko-Matoi-433385771

Na szczęście w przypadku tych 3 artów autor jest ten sam.

Akurat nie miałem dostępu bo arty dorwałem z imageboarda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się