Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 14.02.2014 o 21:12, okon napisał:

Na chwilę obecną mogę Ci polecić thriller Monster. 74 odcinki, więc trochę czasu przy
bajce spędzisz.


Już o tym słyszałem. Ok, sprawdzę. Dzięki. Jakbyś miał coś jeszcze do polecenia to dawaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ah te piątkowe wieczory. Od Kill la Kill do Sakura Trick.

Kill la Kill 18

Spoiler

Jedno wielkie :OOO scena z wyjęciem serca Matoi wytarła mną podłogę. Brak uśmieszku na twarzy Nui bardzo na plus. Shit just got serious. Jednakże myślałem że Ragyou nie przeżyje a tu heca, jeszcze spuściła manto córce.



Sakura Trick 6
HNNNnnGG...
Spoiler

yuri ponad wszystko. Miło było zobaczyć scenę Kotone x Shizuku, trochę inny poziom relacji niżeli Haruka x Yuu.Mam nadzieję na więcej ich wspólnych scen. I oczywiście ten chwytliwy op

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2014 o 23:03, Wipu napisał:

Ah te piątkowe wieczory. Od Kill la Kill do Sakura Trick.

Kill la Kill 18

Spoiler

Jedno wielkie :OOO scena z wyjęciem serca Matoi wytarła mną podłogę. Brak uśmieszku
na twarzy Nui bardzo na plus. Shit just got serious. Jednakże myślałem że Ragyou nie
przeżyje a tu heca, jeszcze spuściła manto córce.


Spoiler

Nie wiem czy zauważyłeś ale serce Ryuuko jest nadal podłączone żyłami i tętnicami do jej ciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2014 o 13:57, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Jest tylko jeden problem. Satsuki nie ma szans, w przeciwieństwie do Ryuuko jest tylko
względnie normalnym człowiekiem.


Spoiler

Potęga przyjaźni/miłości :3 Ewentualnie Satstuki będzie męczennikiem i porzuci człowieczeństwo w ostatecznej walce dla dobra ludzkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej czystych horrorów za bardzo nie znajdziesz. Z czegoś bardziej thrillerowatego to bym polecił Another (chociaż pod koniec przerobili na slashera) oraz Shiki (to się dość wolno zaczyna, ale później trzyma w napięciu do końca).

O Higurashi no Naku Koro ni zapewne słyszałeś/oglądałeś. Chociaż po pierwszych dwóch arcach już mało w tym dreszczowca (bo wiemy, że na rzeźni skończy :P).

Przeglądając na szybko moją listę obejrzanych anime to więcej nic mi w oko nie wpadło.

EDIT: O, jakby cię interesowała manga, to przyszło mi na myśl Ibitsu. Było wcześniej przez kogoś polecane (co prawda też woli się zmienia z creepy na gruesome).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem krótki opis Another i to brzmi bardzo ciekawie. O Higurashi no Naku Koro ni faktycznie słyszałem, ale nie wydawało mi się to zbyt ciekawe. Z resztą, anime z gore aż tak mnie nie interesuje. Elfen Lied mi wystarczyło.

Ibitsu może sprawdzę, choć na czytanie mam znacznie mniej czasu niż oglądanie. Ale dzięki za polecenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fairy Tail 371

Spoiler

1. Fairy tail przetrwało. Sposób w jaki się jednak uratowali jest bardzo ciekawy. Nie ma co, Cana tym pomysłem zabłysnęła.
2. Czyżbyśmy dostali hinta na to, że Silver działa na dwa fronty?
3. Fairy Tail w kontrataku - członkowie gildii atakują siedzibę Tartarosa, Mira uwalnia się z pojemnika(i jest to logiczne), Lisanna oraz Natsu uciekają z więzienia i łapią Kyouka. Erza też się wyswobadza z macek Yakdoriga i planuje zabawić się ze swoją oprawczynią.

Zapowiadają się chapy pełne walk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2014 o 23:22, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Nie wiem czy zauważyłeś ale serce Ryuuko jest nadal podłączone żyłami i tętnicami
do jej ciała.


Zauważyłem. Nieprecyzyjnie się wyraziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmęczyłem te ostatnie 30 epów Legend of the Galactic Heroes do końca :P
Nie znalazłem odpowiedzi skąd taki hype na tę serię... nie mówię że to gniot, ale bez przesady xp

Potwierdziłem że Oberstein to taki cichy znienawidzony przez wszystkich prawdziwy bohater tej serii.

Spoiler

Rzecz jasna najbardziej szkoda mi Reinharda, ale przeczuwałem że nie pożyje długo skoro twórcy tak szybko uśmiercili Kircheisa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nisekoi 6.

Pada w tym odcinku polskie słowo. Gdyby nie napisy, w życiu bym nie pojął co to znaczyło xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2014 o 20:16, SiDi napisał:

Nisekoi 6.

Pada w tym odcinku polskie słowo. Gdyby nie napisy, w życiu bym nie pojął co to znaczyło
xD

Już chyba w pierwszym odcinku coś było. Możesz przybliżyć, bo i tak mnie nie ciągnie do tej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2012 o 12:54, Lex napisał:

> Mouryou no Yurikago (28 przetłumaczonych chapterów, 6 tomów w całości, zakończona)

Z kolei za tą serię zabiorę się jak tłumacze dokończą całość.

Jeśli jeszcze jesteś tym zainteresowany to właśnie wyszły 2 ostatnie chaptery (o dziwo pamiętałem o obietnicy ^^).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem sobie czytać One Piece, jestem na 95 chapterze (zbliżanie sie do wyspy, gdzie

Spoiler

narodził się i zginął Roger

) i mam pytanie: warto przerzucić się na anime? Czy może jest to tak, w jak w przypadku Naruto?

PS. Jezeli warto oglądać anime, to prosiłbym o odcinek, który by mniej więcej odpowiadał fabularnie temu, gdzie jestem w mandze ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2014 o 02:50, Buhahahahaha napisał:

Zacząłem sobie czytać One Piece, jestem na 95 chapterze (zbliżanie sie do wyspy, gdzie

Spoiler

narodził się i zginął Roger

) i mam pytanie: warto przerzucić się na anime? Czy
może jest to tak, w jak w przypadku Naruto?

Można obejrzeć, aczkolwiek od arcu z Enies Lobby twórcy zrezygnowali z tworzenia dłuższych fillerowych arców i zamiast tego możliwie rozciągają wydarzenia z kanonu o fillerowe wstawki, więc akcja z czasem stanowczo zwalnia. Poleciłbym spróbować na razie zacząć od początku, bo już tam jest trochę małych różnic, aczkolwiek akcja nie jest jeszcze tak powolna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż anime One Piece ma mieszane opinie :P Na 600 odcinków, które wyszły może było około 50 odcinków filerów. Ale od jednego arcu robią jeden chapter = jeden odcinek, przez co czasami wrogowie na siebie się tylko gapią przez parę minut, ale nie jest źle :P A co do chaptera na którym jesteś, to myśle że odcinek 48 byłby dobry, bo

Spoiler

wtedy przybywają do Lounge Town czy jak to się nazywało



Ja tam anime mogę polecić, chociaż od paru arców się pogorszyło rysowanie postaci, przynajmniej moim zdaniem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Redline

Tak w krótkich słowach - spoko film, całkiem fajny, ale jednak szału nie ma, jednak fabularnie dość banalny, a jednak groteskowość/absurdalność na sporo niższym poziomie niż się spodziewałem, dlatego zawód. Myślałem, że będzie coś lepszego, a tu po prostu dość solidny film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2014 o 18:23, Outlander-pro napisał:

Redline

Tak w krótkich słowach - spoko film, całkiem fajny, ale jednak szału nie ma, jednak fabularnie
dość banalny, a jednak groteskowość/absurdalność na sporo niższym poziomie niż się spodziewałem,
dlatego zawód. Myślałem, że będzie coś lepszego, a tu po prostu dość solidny film.

7 HAND DRAWN YEARS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Redline

Dnia 18.02.2014 o 21:06, Pablo_Querte napisał:

7 HAND DRAWN YEARS


A tak, animacje i kreska oryginalne i całkiem miłe dla oka, zapomniałem wspomnieć. No ale to raczej drobiazg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2014 o 21:11, Outlander-pro napisał:

Redline
A tak, animacje i kreska oryginalne i całkiem miłe dla oka, zapomniałem wspomnieć. No
ale to raczej drobiazg.


Drobiazg? Dla ciebie jest to drobiazgiem? Film, który był robiony przez 7 lat rysując ręcznie, nie korzystając z żadnych animacji komputerowych.
A ty piszesz że to drobiazg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się