Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 18.04.2010 o 20:26, SongoX napisał:

Mam pewne pytanie. Pamiętam jak za łebka oglądałem pewną Mangę, czy Anime, ale nie pamiętam
nazwy jej. Pamiętam tylko jednego z bohaterów, którego charakterystyczną rzeczą były
dwie metalowe obręcze/opaski , które wystrzelał w swoich przeciwników. Wiem, że to mało,
ale może jednak ktoś będzie wiedział :P


Slayers, a tamten to był Nataku. Chyba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2010 o 20:29, Wintesun napisał:

Slayers, a tamten to był Nataku. Chyba :)


Nazwa bohatera dobrze :P A nazwa anime to Soul Hunter. Dzięki za pomoc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2010 o 20:10, Karharot napisał:

Też sądzę że zrobiła to z pełną premedytacją aby pognębić go nie tylko fizycznie ale
także psychicznie XD

A Yuuna zadała potem Finishing Blow "Hey you are that Nii-chan who got defeated by Eva-chan in one blow" XD Zaprawdę Yuuna, nie mogłabyś okazać ciut współczucia ego tego biednego faceta.

Dnia 18.04.2010 o 20:10, Karharot napisał:

Nie wiedzieć czemu wolałbym się przyłączyć w kąciku do Fate i Saber, I to nie tylko ponieważ
obie bardzo lubię ale także dlatego że myśl o Tohsace i Hayate knujących coś razem napełnia
mnie głębokim przerażeniem (tu już nie chodzi o takie drobiazgi jak cnota, jak te demony
się za człowieka zabiorą to blizny emocjonalne pozostaną na całe życie i dłużej)...

O tak Saber jeszcze w Throne of Heroes będzie się budziła z krzykiem przez następnych paręset lat. A wiesz co jest najbardziej przerażające ?? Że Hayate i Tohsaka MOGĄ SIĘ SPOTKAĆ. Niedługo (a może już) ma wyjść manga która będzie crossoverem Nanohy Vivid i mangi F/SN w której Illya jest Magical Girl... jeśli Tohsaka i Hayate się spotkają... niech nas Bogowie Chaosu chronią (nawet oni są lepsi od tego Duetu)
Ufff jesteśmy (chyba) uratowani
"The upcoming manga is an Intercontinuity Crossover with Fate Stay Night, in which Nanoha and Fate, circa the original series, are summoned as Rin Tohsaka''s Servants rather than Archer. It will be published in Comp Ace magazine. "
Ale to nic pewnego, kto wie czy ktoś Hayate-chan nie wezwie... miło by było gdyby Hayate i Wolkenritter zostali wezwani przez Sakurę :-3 Shinji i Zouken pięciu minut by nie pożyli.

Dnia 18.04.2010 o 20:10, Karharot napisał:

Nie zgadzam się!
Prawda ta została objawiona przez Chichigami w księdze 235, stronie 8, panelu 3 XD

Oj tam czepiasz się szczegółów, ja cytuje z Kompilacji Mądrości Objawionych.

Dnia 18.04.2010 o 20:10, Karharot napisał:

Pierwsza część zdania jest prawdą absolutną, druga jedynie wtedy gdy Saber nie ma Excalibura
pod ręką XD

Oj tak, Saber jak malo kto jest w stanie odstawić "BAKA!!" i Whoosh, Baki nie ma.

Dnia 18.04.2010 o 20:10, Karharot napisał:

Do tego Kohaku z Tsukihime i Yomi z Sekirei ... Inaczej niż Kugumiya Rie Ueda Kana nie
skupia się wyłącznie na typie tsundere tylko pokrywa wszystkie możliwe rodzaje odchyłów
i zboczeń XD

Nie zapominaj o Yumi-chan z Maria-sama ga Miteru. Niepozorna urocza dziewczynka... ale to pozory to Sex Fiend która zdołała podporządkować sobie sporą gromadkę dziewczyn i Na Bank molestuje je Off-Screen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2010 o 19:51, qrex napisał:

Spoiler

O HF nie wiem prawie nic poza tym że Archer dociąga prawie do końca.


Spoiler

Obawiam się że pomyliłeś tutaj Heaven''s Feel z UBW bo choć Archer ma HF bardzo istotną rolę to zbyt długo graczowi nie towarzyszy...

Dnia 18.04.2010 o 19:51, qrex napisał:

Spoiler

Czyli dłużej niż w Fate gdzie jego rola ogranicza się do bycia po prostu sługą.

Spoiler


Spoiler

Nie przesadzajmy - gdyby nie on to Shirou nie potrafiłby stworzyć Caliburna czy pochwy Excalibura, o tym że Berserker zrobiłby z nich wszystkich krwawą papkę w ogóle nie wspominając.

Dnia 18.04.2010 o 19:51, qrex napisał:

Spoiler

Rin na samym początku kiedy znalazła martwego Shiro powiedziała'''' dlaczego to musiałeś być ty''''(lub coś w ten deseń) a następnie go wskrzesiła.


Spoiler

To nie jest pytanie tylko stwierdzenie więc nie bardzo wiem o co chodzi... Jeśli zamierzałeś się zapytać jakie było znaczenie tej scenki to były trzy
a) Tohsaka użyła do odtworzenia serca Shirou swego najpotężniejszego klejnotu, po czym zostawiła pozbawiony swej moce naszyjnik przy uzdrowionym Shirou który z kolei po przebudzeniu zabrał go ze sobą. W ostatniej scenie z walki Archera z Berserkerem widzimy jak jego płaszcz się rozwiewa i jedynym co zostaje jest ten klejnot - to właśnie jest jedyny przedstawiony w anime dowód prawdziwej tożsamości Archera.
b) Scena ta uświadamiała widzowi charakter Tohsaki i to że nie jest taka bezduszna jak starała się potem utrzymywać.
c) W samym anime nie ma to specjalnego znaczenia ale tekst "Dlaczego to musiałeś być Ty" był przyznaniem przez Tohsakę że kochała się w Shirou.

Dnia 18.04.2010 o 19:51, qrex napisał:

Spoiler

Co miała oznaczać ta scenka pod koniec z Saber ''''miałam sen''


Spoiler

Ugh... To będzie trochę zamotane -> Heroic Spirit to dusza bohatera która w zamian za kontrakt który zawarł on z Ziemią za życia stała się na wieczność obrońcą porządku, zazwyczaj kontrakt ów zostaje zawarty w zamian za moc która pozwala normalnemu człowiekowi stać się bohaterem. Teraz o samej Saber - inaczej niż niemal wszystkie pozostałe HS osiągnęła ona statu Bohatera własną siłą i czynami nie zawierając żadnego kontraktu w związku z czym jej dusza po śmierci nie trafiłaby do Throne of Heroes aby służyć jako strażnik porządku, jednak w chwili kiedy Arthuria umierała po swojej ostatniej bitwie która przypieczętowała upadek jej królestwa zawarła ona z Ziemią kontrakt - w zamian za umożliwienie jej zdobycia Graala który pozwoli jej zmienić przeszłość i unieważnić wybór jej na króla (co w jej opinii uratowałoby jej królestwo) Saber zgodziła się oddać swoją duszę, rzecz w tym że kontrakt nie mógł stać się ważny dopóki Arthuria nie zdobyła Graala więc Ziemia sprawiła że Arthuria żyła niejako poza czasem pojawiając się wszędzie tam gdzie istniała szansa na zdobycie tego czego pragnęła zaś w chwili kiedy uzyskała by Graal wróciłaby ona na pola Camlann do momentu na chwilę przed swoją śmiercią. Ta ostatnia scena to właśnie moment kiedy Saber rezygnując z kontraktu wraca do swojego czasu aby umrzeć.

Dnia 18.04.2010 o 19:51, qrex napisał:

Spoiler

Wiadomo dlaczego konkretnie Kotomine chciał zniszczyć ludzkość?


Spoiler

Wiadomo. Kotomine nigdy w swoim życiu nie znalazł nic na czym by mu w jakimkolwiek stopniu zależało, podczas poprzedniej wojny o Świętego Graala Gilgamesh dla własnej zabawy doprowadził Kotomine do przekonania że dzięki odnalezieniu Graala będzie mógł wreszcie znaleźć coś co sprawi mu przyjemność. Tak to wygląda w dużym skrócie, pełne wyjaśnienie byłoby o wiele dłuższe i bardziej zawiłe ale można to podsumować tak że Kotomine który na skutek tego że nigdy niczego nie pragnął i nigdy nie odczuwał przyjemności miał zupełnie inną mentalność niż normalny człowiek na skutek manipulacji Gilgamesha zmienił się w totalnego psychopatę który był gotów zrobić wszystko aby wreszcie odnaleźć jakąś przyjemność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2010 o 15:09, Karharot napisał:

2 - szczerze mówiąc nie wiem gdzie można ten CG zdbyć, niby powinno to być podczas ostatniej
walki w Fate ale...

No to lipa :/ Wydaje się, że powinno tam być, ale właśnie to ale... bo tego tam nie ma :p

Dnia 18.04.2010 o 15:09, Karharot napisał:


Awww.... soooo cute!!
Lepiej mi powiedz jak to odblokować i skąd to jest! Czyżby randka z Saber?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2010 o 20:54, Karharot napisał:

Spoiler

Obawiam się że pomyliłeś tutaj Heaven''s Feel z UBW bo choć Archer ma HF bardzo istotną
rolę to zbyt długo graczowi nie towarzyszy...


Spoiler

Możliwe w każdym bądź razie oddaje ramię wcześniejszemu sobie.

Dnia 18.04.2010 o 20:54, Karharot napisał:

Spoiler

Nie przesadzajmy - gdyby nie on to Shirou nie potrafiłby stworzyć Caliburna czy pochwy
Excalibura, o tym że Berserker zrobiłby z nich wszystkich krwawą papkę w ogóle nie wspominając.


Spoiler

Co do pierwszego się zgadzam. Reszty nie jestem pewny. W końcu jednym ciosem zabrali Berserkerowi 7 żyć(choć w VN mogło być inaczej)

Dnia 18.04.2010 o 20:54, Karharot napisał:

>

Spoiler

Rin na samym początku kiedy znalazła martwego Shiro powiedziała'''' dlaczego
to musiałeś być ty''''(lub coś w ten deseń) a następnie go wskrzesiła.


Spoiler

To nie jest pytanie tylko stwierdzenie więc nie bardzo wiem o co chodzi... Jeśli zamierzałeś
się zapytać jakie było znaczenie tej scenki to były trzy

Chodziło mi o to że z tych słów mogło wynikać kilka rzeczy jak np. że znała Shiro wcześniej,miał on zrobić coś ważnego w przyszłości. Zwykłych ludzi nie ratuje się mówiąc dlaczego akurat ty.

Dnia 18.04.2010 o 20:54, Karharot napisał:

c) W samym anime nie ma to specjalnego znaczenia ale tekst "Dlaczego to musiałeś być
Ty" był przyznaniem przez Tohsakę że kochała się w Shirou.


To wiele tłumaczy chociaż liczyłem na coś bardziej zaskakującego.

Dnia 18.04.2010 o 20:54, Karharot napisał:

>

Spoiler

Co miała oznaczać ta scenka pod koniec z Saber ''''miałam sen''


Spoiler

Ugh... To będzie trochę zamotane -> Heroic Spirit to dusza bohatera która w zamian
za kontrakt który zawarł on z Ziemią za życia stała się na wieczność obrońcą porządku,
zazwyczaj kontrakt ów zostaje zawarty w zamian za moc która pozwala normalnemu człowiekowi
stać się bohaterem. (...) Ta ostatnia scena to właśnie
moment kiedy Saber rezygnując z kontraktu wraca do swojego czasu aby umrzeć.


Spoiler

W takim razie. Czy w VN pokazane jest w jakim momencie Shiro zamienia się w bohatera? Poza tym powstaje pewien paradoks z Zabójcą który powiedział że jest postacią wymyśloną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2010 o 20:37, Hubi_Koshi napisał:

A Yuuna zadała potem Finishing Blow "Hey you are that Nii-chan who got defeated by Eva-chan in one blow" XD Zaprawdę Yuuna, nie mogłabyś okazać ciut współczucia ego tego biednego faceta.

Not a chance XD Na całe szczęście dla niego One-shot nii-chan nie wydawał się zbytnio przybity (tak po prawdzie to miał powody do dumy skoro osobiście przywaliła mu Lili Queen of Darkness XD).

Dnia 18.04.2010 o 20:37, Hubi_Koshi napisał:

A wiesz co jest najbardziej przerażające ?? Że Hayate i Tohsaka MOGĄ SIĘ SPOTKAĆ. Niedługo (a może już) ma wyjść manga która będzie crossoverem Nanohy Vivid i mangi F/SN w której Illya jest Magical Girl...

Ech rozbudziłeś moje nadziej na crossover MGLN i F/SN a tu tylko chodzi o Fate/kaleid liner Prisma Illya :( Parę fajnych scenek może i tam było ale niestety widziałem doujiny o wyższym poziomie...

Dnia 18.04.2010 o 20:37, Hubi_Koshi napisał:

jeśli Tohsaka i Hayate się spotkają... niech nas Bogowie Chaosu chronią (nawet oni są lepsi od tego Duetu)

Bogowie Chaosu nie są głupi i nie będą wtykać palców (i cenniejszych części ciała) między drzwi więc na ich pomoc liczyć raczej nie możemy... Już lepiej byłoby znaleźć stadko jakiś (najlepiej nieśmiertelnych, to przedłuży okres ważności) masochistów których można by temu duetowi rzucić na pożarcie XD

Dnia 18.04.2010 o 20:37, Hubi_Koshi napisał:

"The upcoming manga is an Intercontinuity Crossover with Fate Stay Night, in which Nanoha and Fate, circa the original series, are summoned as Rin Tohsaka''s Servants rather than Archer. It will be published in Comp Ace magazine. "

Hmm. To w końcu to jest +over z F/SN czy Prisma Illya?

Dnia 18.04.2010 o 20:37, Hubi_Koshi napisał:

Ale to nic pewnego, kto wie czy ktoś Hayate-chan nie wezwie... miło by było gdyby Hayate i Wolkenritter zostali wezwani przez Sakurę :-3 Shinji i Zouken pięciu minut by nie pożyli.

...
Ty chyba jej nie lubisz (ja w sumie też nie ale nie aż tak...). Nie dość że b była torturowana przez Zoukena i gwałcona przez Shinji''ego to teraz ma być jeszcze molestowana przez Hayate? Co ona jest, sex-chewing toy?

Dnia 18.04.2010 o 20:37, Hubi_Koshi napisał:

Oj tak, Saber jak malo kto jest w stanie odstawić "BAKA!!" i Whoosh, Baki nie ma.

Nie tylko Baki, po takim "Whoosh" pół dzielnicy może zniknąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2010 o 21:04, Latniak napisał:

No to lipa :/ Wydaje się, że powinno tam być, ale właśnie to ale... bo tego tam nie ma :p

Spoiler

Przejdź najpierw do końca, nie pamiętam już tak szczegółowo HF ale możliwe że można to znaleźć gdzieś tam, tym bardziej że na tym CG Shirou wyciąga rękę nie do pochwy Excalibyra tylko do jakiejś kuli energii czy coś...

Dnia 18.04.2010 o 21:04, Latniak napisał:

Awww.... soooo cute!!

Prawda? :)

Dnia 18.04.2010 o 21:04, Latniak napisał:

Lepiej mi powiedz jak to odblokować i skąd to jest! Czyżby randka z Saber?

Nope. W Fate route musisz zagadać do Taigi jak przyniosła worek maskotek, wtedy zobaczysz uroczą scenkę z Saber :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2010 o 21:21, qrex napisał:

Spoiler

Możliwe w każdym bądź razie oddaje ramię wcześniejszemu sobie.


Spoiler

Yup, to HF. Rola Archera jest mała za to jego ramię przewija się naprawdę prawie przez cały arc XD

Dnia 18.04.2010 o 21:21, qrex napisał:

Spoiler

Co do pierwszego się zgadzam. Reszty nie jestem pewny. W końcu jednym ciosem zabrali Berserkerowi 7 żyć(choć w VN mogło być inaczej)


Spoiler

Gdyby nie Archer który zapewnił im czas to do tej walki Saber stanęłaby tak słaba że ledwie mogłaby ustać na nogach więc o kontrowaniu ataków Berserkera nie byłoby mowy, zaś Shirou jak mu to Archer powiedział nie nadawał się do walki i bez pomocy Saber nawet z Caliburnem w ręce nie dałby Berserkerowi radu.

Dnia 18.04.2010 o 21:21, qrex napisał:

To wiele tłumaczy chociaż liczyłem na coś bardziej zaskakującego.

Spoiler

Cóż, mogę się trochę postarać i dodać coś więcej - Shirou opiekował się (w pewnym sensie) Sakurą czyli siostrą Tohsaki, choć Rin nigdy się do tego nie przyznawała i żadko nawet rozmawiała z Sakurą to jednak zależało jej na tym aby Sakura zaznała trochę szczęścia.

Dnia 18.04.2010 o 21:21, qrex napisał:

Spoiler

W takim razie. Czy w VN pokazane jest w jakim momencie Shiro zamienia się w bohatera?


Spoiler

Nie. To następuje wiele lat później gdy w zamian za moc zawiera on kontrakt z Ziemią

Dnia 18.04.2010 o 21:21, qrex napisał:

Spoiler

Poza tym powstaje pewien paradoks z Zabójcą który powiedział że jest postacią wymyśloną.


Spoiler

Jest bohaterem bo w jego legendę (pomimo tego że była w dużym stopniu nieprawdziwa) wierzyło dużo ludzi. Szczegółów tego nie pamiętam, musiałbyś o to przycisnąć Tohno bo on zazwyczaj orientuje się w takich sprawach podejrzewam jednak że Servant Sasaki Kojirou zawierał w sobie jednak jakąś część duszy prawdziwego Kojirou (który istniał tylko że według słów Assassina nie był tym czym został zapamiętany w legencdzie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2010 o 20:54, Karharot napisał:

c) W samym anime nie ma to specjalnego znaczenia ale tekst "Dlaczego to musiałeś być
Ty" był przyznaniem przez Tohsakę że kochała się w Shirou

Właśnie chyba nie do końca. Gdy mówiła dlaczego to ty miała na myśli "Dlaczego musiała zginąć akurat osoba w której kochała się Sakura".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2010 o 21:53, Karharot napisał:

Spoiler

Yup, to HF. Rola Archera jest mała za to jego ramię przewija się naprawdę prawie przez
cały arc XD


I nikt nie może powiedzieć że nie zrobił czegoś namacalnego XD.

Dnia 18.04.2010 o 21:53, Karharot napisał:

Spoiler

Gdyby nie Archer który zapewnił im czas to do tej walki Saber stanęłaby tak słaba
że ledwie mogłaby ustać na nogach więc o kontrowaniu ataków Berserkera nie byłoby mowy,
zaś Shirou jak mu to Archer powiedział nie nadawał się do walki i bez pomocy Saber nawet
z Caliburnem w ręce nie dałby Berserkerowi radu.


Spoiler

Tak dał czas ale nie wiemy czy atak Ecxaliburem nie zabrał by od razu 12 zyć.

Dnia 18.04.2010 o 21:53, Karharot napisał:

Spoiler

Cóż, mogę się trochę postarać i dodać coś więcej - Shirou opiekował się (w pewnym
sensie) Sakurą czyli siostrą Tohsaki, choć Rin nigdy się do tego nie przyznawała i żadko
nawet rozmawiała z Sakurą to jednak zależało jej na tym aby Sakura zaznała trochę szczęścia.


Spoiler

Kurczę czemu nie wyłapałem tylu rzeczy. Tak jak przez przypadek dowiedziałem się że jeździec to meduza(ostatecznie powinienem się tego domyśleć po pegazie)

Dnia 18.04.2010 o 21:53, Karharot napisał:

Spoiler

Nie. To następuje wiele lat później gdy w zamian za moc zawiera on kontrakt z Ziemią


Spoiler

Tyle to się sam domyśliłem.Wiem tylko tyle że został bohaterem przed samą śmiercią. Zastanawia tylko czy obecny Shiro z np. z wątku Fate(gdzie powiedział że niczego nie żałuję)chciałby zostać bohaterem.

Dnia 18.04.2010 o 21:53, Karharot napisał:

Spoiler

Jest bohaterem bo w jego legendę (pomimo tego że była w dużym stopniu nieprawdziwa)
wierzyło dużo ludzi. Szczegółów tego nie pamiętam, musiałbyś o to przycisnąć Tohno bo
on zazwyczaj orientuje się w takich sprawach podejrzewam jednak że Servant Sasaki Kojirou
zawierał w sobie jednak jakąś część duszy prawdziwego Kojirou (który istniał tylko że
według słów Assassina nie był tym czym został zapamiętany w legencdzie).


Spoiler

Dziwne. Wniosek z tego że wystarczy być cieniasem z dobrą legendą a ziemia da ci propozycję zotania bohaterem(i przy okazji przychodzą prawdziwe moce)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2010 o 21:59, Tohno napisał:

Spoiler

Właśnie chyba nie do końca. Gdy mówiła dlaczego to ty miała na myśli "Dlaczego musiała zginąć akurat osoba w której kochała się Sakura".


Spoiler

Nie jestem to przekonany. Tohsaka interesowała się Shirou już od dłuższego czasu a choć zazwyczaj na niego narzekała to jednak bez wątpienia był co najmniej najbardziej lubianym przez nią chłopakiem i prawdopodobnie także jej miłością (choć tego nie przyznawała nawet przed sobą, wszyscy jednak wiemy jaki charakter ma Tohsaka ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

> Tohsaka interesowała się Shirou już od dłuższego czasu a

Dnia 18.04.2010 o 22:13, Karharot napisał:

choć zazwyczaj na niego narzekała to jednak bez wątpienia był co najmniej najbardziej
lubianym przez nią chłopakiem i prawdopodobnie także jej miłością (choć tego nie przyznawała
nawet przed sobą, wszyscy jednak wiemy jaki charakter ma Tohsaka ;)


Spoiler

Jest jeszcze Archer ale... to ta sama osoba XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2010 o 22:12, qrex napisał:

I nikt nie może powiedzieć że nie zrobił czegoś namacalnego XD.

Creepy... XD

Dnia 18.04.2010 o 22:12, qrex napisał:

Spoiler

Tak dał czas ale nie wiemy czy atak Ecxaliburem nie zabrał by od razu 12 zyć.


Spoiler

Gdyby Saber nie była w stanie walczyć to Shirou Berserkera nawet by nie drasnął. On tworzył, daleko mu wtedy było do Archera który miał również wprawę w walce.

Dnia 18.04.2010 o 22:12, qrex napisał:

Spoiler

Kurczę czemu nie wyłapałem tylu rzeczy. Tak jak przez przypadek dowiedziałem się że jeździec to meduza(ostatecznie powinienem się tego domyśleć po pegazie)


Spoiler

W anime wiele rzeczy było powiedzianych w sposób bardzo niejasny albo nie było powiedzianych wcale więc trudno się dziwić że wielu rzeczy nie wiesz...

Dnia 18.04.2010 o 22:12, qrex napisał:

Spoiler

Tyle to się sam domyśliłem.Wiem tylko tyle że został bohaterem przed samą śmiercią. Zastanawia tylko czy obecny Shiro z np. z wątku Fate(gdzie powiedział że niczego nie żałuję)chciałby zostać bohaterem.


Spoiler

Zależy o co się pytasz - Shirou nigdy nie zależało na sławie jednak zawsze pragnął ochraniać innych i zapobiegać tragedią. Przypomnij sobie jego zachowanie w anime a sam znajdziesz odpowiedź czy byłby gotów zawrzeć kontrakt aby ratować innych

Dnia 18.04.2010 o 22:12, qrex napisał:

Spoiler

Dziwne. Wniosek z tego że wystarczy być cieniasem z dobrą legendą a ziemia da ci propozycję zotania bohaterem(i przy okazji przychodzą prawdziwe moce)


Spoiler

Eeee... Sasaki Kojirou nie był cieniasem... To mistrz miecza będący najpoważniejszym rywalem Miyamoto Musashi''ego... Assassin nie twierdził że prawdziwy Kojirou był słaby a jedynie że pewne elementy w legendzie o nim pochodziły od innych osób (czyli w moim domyśle Servant Kojirou był jakby cieniem rzucanym przez historie więcej niż jednej osoby nie będąc jednak w pełni duchem żadnej z nich).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2010 o 22:18, qrex napisał:

Spoiler

Jest jeszcze Archer ale... to ta sama osoba XD


Spoiler

Dokładnie XD Poza tym w tamtym momencie Archer jako obiekt jej uczuć się nie liczył bo wciąż chowała do niego uraz o to że zrujnował jej salon (to w sumie była jej wina ale wielce nierozsądnym czynem byłoby wytykanie jej tego) XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2010 o 22:28, Karharot napisał:

Spoiler

Gdyby Saber nie była w stanie walczyć to Shirou Berserkera nawet by nie drasnął. On
tworzył, daleko mu wtedy było do Archera który miał również wprawę w walce.


Spoiler

To że dostali czas jest sprawą bezsporną.Chodzi tu o to czy cios Excaliburem zabrał by 12 żyć.Poza tym skoro wczesny Shiro stworzył Excalibura to czemu Archer nie próbował. Zmiótł by Berserkera.

Dnia 18.04.2010 o 22:28, Karharot napisał:

Spoiler

Zależy o co się pytasz - Shirou nigdy nie zależało na sławie jednak zawsze pragnął
ochraniać innych i zapobiegać tragedią. Przypomnij sobie jego zachowanie w anime a sam
znajdziesz odpowiedź czy byłby gotów zawrzeć kontrakt aby ratować innych


Spoiler

Tak tylko jasno wynika że Shiro pierwotnie został Archerem żeby samemu się zabić. W jakim niby celu Shiro teraz miałby nim zostać skoro ''''niczego nie żałuje''''.

Dnia 18.04.2010 o 22:28, Karharot napisał:

Spoiler

Eeee... Sasaki Kojirou nie był cieniasem... To mistrz miecza będący najpoważniejszym
rywalem Miyamoto Musashi''ego... Assassin nie twierdził że prawdziwy Kojirou był słaby
a jedynie że pewne elementy w legendzie o nim pochodziły od innych osób (czyli w moim
domyśle Servant Kojirou był jakby cieniem rzucanym przez historie więcej niż jednej osoby
nie będąc jednak w pełni duchem żadnej z nich).


Spoiler

Powstają zatem dwie teorie. Człowiek który nie był tak silny jak mówiono o nim w legendach albo składak z kilku duchów. Tylko jak niby kilka osób w jednej miało by spełnić swoje życzenie poprzez Grala... ale chwileczkę. On chciał tylko walczyć i tak przy tej teorii powstaje kolejny paradoks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2010 o 22:46, qrex napisał:

Spoiler

Poza tym skoro wczesny Shiro stworzył Excalibura to czemu Archer nie próbował. Zmiótł by Berserkera.


Spoiler

Hmm. Możliwe że nie byłby w stanie Berserkera trafić tym mieczem (nawet Saber walcząca Excaliburem w którego użyciu była przecież wprawiona miała poważne problemy ze zranieniem Berserkera który pomimo swoich rozmiarów był nieprawdopodobnie szybki i zwinny. Archer co prawda mógłby użyć Excalibura jako Broken Phantasm ale wtedy byłby to atak w 100% samobójczy i do tego zmiótłby także Illyę (czego mógł nie chcieć). No i nawet wtedy nie byłoby pełnej gwarancji że Berserker zginie...

Dnia 18.04.2010 o 22:46, qrex napisał:

Spoiler

Tak tylko jasno wynika że Shiro pierwotnie został Archerem żeby samemu się zabić. W jakim niby celu Shiro teraz miałby nim zostać skoro ''''niczego nie żałuje''''.


Spoiler

Pomyliłeś nieco pojęcia - Heroic Spirit i Servant (Archer) to nie to samo. Shirou zawarł kontrakt z ziemią w wyniku którego został HS aby ratować innych. Heroic Spirit Emiya Shirou został Archerem aby zabić Shirou i nie dopuścić do zawarcia przez niego kontraktu w wyniku którego ten zostałby HC.

Dnia 18.04.2010 o 22:46, qrex napisał:

Spoiler

Powstają zatem dwie teorie. Człowiek który nie był tak silny jak mówiono o nim w legendach albo składak z kilku duchów. Tylko jak niby kilka osób w jednej miało by spełnić swoje życzenie poprzez Grala... ale chwileczkę. On chciał tylko walczyć i tak przy tej teorii powstaje kolejny paradoks.


Spoiler

Normalnie aby Heroic Spirit został przyzwany jako Servant musi on mieć jakieś pragnienie w zamian za zrealizowanie którego zgodzi się on oddać na służbę człowieka, w przypadku Assassina jednak tak nie było bo on nie pragnął niczego, jego przywołanie nastąpiło prawdopodobnie całkowicie wbrew jego woli na skutek jakiegoś potężnego i łamiącego wszelkie reguły rytuału odprawionego przez Caster. Jak już pojawił się w tym świecie Assassin który gardził własnym istnieniem chciał jedynie spotkać godnego przeciwnika, powody do tego były dwa - po pierwsze walcząc z takim przeciwnikiem walczyłby jako on sam i nie miałoby tu znaczenia że nie ma on własnej przeszłości a po drugie pragnął on honorowej śmierci z rąk godnego przeciwnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2010 o 23:03, Karharot napisał:

Spoiler

Mógłby użyć Excalibura jako Broken Phantasm ale wtedy byłby to atak w 100%
samobójczy i do tego zmiótłby także Illyę (czego mógł nie chcieć). No i nawet wtedy nie
byłoby pełnej gwarancji że Berserker zginie...


Spoiler

Wchodzimy teraz w sferę czystego gdybania. Powinien wykorzystać wszystkie możliwe środki na pokonanie Berserkera. Skoro stracił pamięć nie musiał się niczym przejmować.

Dnia 18.04.2010 o 23:03, Karharot napisał:

Spoiler

Pomyliłeś nieco pojęcia - Heroic Spirit i Servant (Archer) to nie to samo. Shirou
zawarł kontrakt z ziemią w wyniku którego został HS aby ratować innych. Heroic Spirit
Emiya Shirou został Archerem aby zabić Shirou i nie dopuścić do zawarcia przez niego
kontraktu w wyniku którego ten zostałby HC.


Spoiler

Co do pierwszego się zgadzam. Co do drugiego, o tyle o ile zrozumiałem został on Archerem żeby zabić siebie samego ponieważ chciał zapobiec cierpieniu które wynika z dalszego życia(niemożliwość uratowania wszystkich)
Zakończyło by to tym samym jego egzystencje i doprowadziło by pewnie do jakiegoś czasowego BUM.

Dnia 18.04.2010 o 23:03, Karharot napisał:

Spoiler

Normalnie aby Heroic Spirit został przyzwany jako Servant musi on mieć jakieś pragnienie
w zamian za zrealizowanie którego zgodzi się on oddać na służbę człowieka, w przypadku
Assassina jednak tak nie było bo on nie pragnął niczego, jego przywołanie nastąpiło prawdopodobnie
całkowicie wbrew jego woli na skutek jakiegoś potężnego i łamiącego wszelkie reguły rytuału
odprawionego przez Caster. Jak już pojawił się w tym świecie Assassin który gardził własnym
istnieniem chciał jedynie spotkać godnego przeciwnika, powody do tego były dwa - po pierwsze
walcząc z takim przeciwnikiem walczyłby jako on sam i nie miałoby tu znaczenia że nie
ma on własnej przeszłości a po drugie pragnął on honorowej śmierci z rąk godnego przeciwnika


Spoiler

Innymi słowy czarodziejka najprawdopodobniej stworzyła całkiem nowego bohatera.Możliwe że musiała mu także stworzyć motywację do działania jak honorowa śmierć i trudna walka.


Spoiler

Przy okazji. Dlaczego miecz Saber przestał być niewidzialny. To było stałe przywołanie duchowego widma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2010 o 23:25, qrex napisał:

Spoiler

Wchodzimy teraz w sferę czystego gdybania. Powinien wykorzystać wszystkie możliwe środki na pokonanie Berserkera. Skoro stracił pamięć nie musiał się niczym przejmować.


Spoiler

To była tylko wymówka bonie miał najmniejszego zamiaru powiedzieć Tohsace kim jest ani dlaczego tak naprawdę odpowiedział na wezwanie. Archer od samego początku doskonale wiedział kim jest

.

Dnia 18.04.2010 o 23:25, qrex napisał:

Spoiler

Co do pierwszego się zgadzam. Co do drugiego, o tyle o ile zrozumiałem został on Archerem żeby zabić siebie samego ponieważ chciał zapobiec cierpieniu które wynika z dalszego życia(niemożliwość uratowania wszystkich)


Spoiler

Nie, on chciał zapobiec cierpieniu jakiego zaznał po zostaniu Heroic Spirit kiedy raz za razem był wzywany do kryzysów w których jego rolą była jedynie walka i zabijanie, ponieważ nie mógł w żaden sposób anulować kontraktu pragnął zabić Shirou zanim ten go zawarł.

Dnia 18.04.2010 o 23:25, qrex napisał:

Spoiler

Zakończyło by to tym samym jego egzystencje i doprowadziło by pewnie do jakiegoś czasowego BUM.


Spoiler

To i tak nic w porównaniu z tym co usiłowała odstawić Saber :)

Dnia 18.04.2010 o 23:25, qrex napisał:

Spoiler

Innymi słowy czarodziejka najprawdopodobniej stworzyła całkiem nowego bohatera.Możliwe że musiała mu także stworzyć motywację do działania jak honorowa śmierć i trudna walka.


Spoiler

Całkiem możliwe że sposób w jaki Caster go przywołała miał wpływ na naturę Kojirou, motywacji jednak nie chciała i nie musiała mu zapewniać - Caster Assassinem gardziła i kontrolowała go jedynie rozkazami, nie zniżyłaby się do zapewniania mu czegokolwiek bo nawet niezbyt ją obchodziło to że zniknie z braku many (czemu mogła bez problemu zapobiec).

Dnia 18.04.2010 o 23:25, qrex napisał:

Spoiler

Przy okazji. Dlaczego miecz Saber przestał być niewidzialny. To było stałe przywołanie duchowego widma?


Spoiler

Niewidzialność Excaliburowi zapewniał Boundary Field of the Wind King - najsłabszy z Noble Phantasmów Saber. Głównym powodem dla którego Saber maskowała swój miecz była potrzeba jego ukrycia gdyż jako najpotężniejszy ze Świętych Mieczy byłby bez problemu rozpoznany przez każdego Servanta co momentalnie zdradziło by kim ona jest, z komentarza Assassyna wynikało że to skompresowane powietrze stanowiło w pewnym sensie pochwę co obniżało skuteczność miecza (choć utrudniało przeciwnikowi obronę przed nim) zaś podtrzymywanie tej bariery prawdopodobnie wymagało od Saber używania many, z tych względów gdy już wszyscy przeciwnicy dowiedzieli się kim ona jest i ukrywanie natury miecza nie było już konieczne Saber przestała to robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2010 o 20:26, SongoX napisał:

Mam pewne pytanie. Pamiętam jak za łebka oglądałem pewną Mangę, czy Anime, ale nie pamiętam
nazwy jej. Pamiętam tylko jednego z bohaterów, którego charakterystyczną rzeczą były
dwie metalowe obręcze/opaski , które wystrzelał w swoich przeciwników. Wiem, że to mało,
ale może jednak ktoś będzie wiedział :P

Czyżby przypadkiem Solu Hunter?

EDIT- Nie zauważyłem odpowiedzi. Wybaczcie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować