Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Kara no Kyoukai Epilogue

Dnia 05.02.2011 o 04:28, Karharot napisał:

Tchórz! Nie ma to jak obejrzeć tego typu film usiłując zachować resztki świadomości przed
zapadnięciem w sen ;P

A tam od razu tchórz. Po prostu stwierdziłem, że nie ma sensu oglądać po nocy jak można obejrzeć na spokojnie rano. I w sumie dobrze zrobiłem, bo bym się jeszcze zdenerwował i nie mógł zasnąć.

Spoiler

O ile filmy 1-7 przyjemnie mi się oglądało, o tyle epilog to 30 minut filozoficznego bełkotu. Jak słusznie napisałeś sam z siebie nic nie reprezentuje. Trochę się zawiodłem, bo liczyłem na pokazanie jakichś dalszych losów/planów Kokutou i Shiki, a tu niestety paplanina. Pozostaje czekać na filmy w wersji BD żeby zatarły niesmak jaki pozostał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To Aru Majutsu No Index II Ep 17

Spoiler

"The time for revolution has come"...WTF?! Tyle dobrego że na razie wygląda to na reakcję indywidualną a nie wszystkich klonów Misaki naraz. No i w razie czego w pobliżu jest Accelerator, on akurat na eksterminacji zna się jak mało kto.

No i mamy nowy opening, co prawda moim zdaniem poprzedni był lepszy ale nie narzekam.A sam odcinek ogólnie fajny, reakcja Acceleratora na pojawienie się Komoe (co to za kreatura? :D) naprawdę mnie rozbroiła.

No i zaczął się ostatni arc, jeśli pokryje ten materiał z noweli co myślę, to będzie naprawdę rzeźnicki ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2011 o 15:18, heyboy napisał:

Spoiler

O ile filmy 1-7 przyjemnie mi się oglądało, o tyle epilog to 30 minut filozoficznego bełkotu. Jak słusznie napisałeś sam z siebie nic nie reprezentuje. Trochę się zawiodłem, bo liczyłem na pokazanie jakichś dalszych losów/planów Kokutou i Shiki, a tu niestety paplanina. Pozostaje czekać na filmy w wersji BD żeby zatarły niesmak jaki pozostał.


Spoiler

Dla mnie to nie był aż taki zawód bo już od dawna wiedziałem że całą zawartością epilogu ma być rozmowa pomiędzy Kokuto a Shiki, zaś zważywszy na naturę KnK to to że jej treścią były niemal tylko i wyłącznie górnolotne egzystencjonalne przemyślenia nie powinno zaskakiwać. Choć fakt faktem że o ile taki rozdział na zakończeniu książki zbytnio nie dziwi to zaadaptowanie go do oddzielnego filmu było dość śmiałym posunięciem (z pewnością nie zarobią na tym tyle co na innych produkcjach i raczej zdawali sobie z tego sprawę - w obecnych czasach choćby za samą tą postawę należy im się pochwała).


Cóż, tak jak napisałeś teraz pozostaje nam czekać na wersję BD a potem na Fate/zero :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2011 o 15:56, Karharot napisał:

Spoiler

Dla mnie to nie był aż taki zawód bo już od dawna wiedziałem że całą zawartością epilogu
ma być rozmowa pomiędzy Kokuto a Shiki, zaś zważywszy na naturę KnK to to że jej treścią
były niemal tylko i wyłącznie górnolotne egzystencjonalne przemyślenia nie powinno zaskakiwać.


Spoiler

Ja jestem z tych co nie bardzo interesują się zawartością zanim się dana rzecz pojawi (przynajmniej jeśli o anime chodzi). Po co psuć sobie niespodziankę? :)

Dnia 05.02.2011 o 15:56, Karharot napisał:

Spoiler

Choć fakt faktem że o ile taki rozdział na zakończeniu książki zbytnio nie dziwi to zaadaptowanie
go do oddzielnego filmu było dość śmiałym posunięciem (z pewnością nie zarobią na tym
tyle co na innych produkcjach i raczej zdawali sobie z tego sprawę - w obecnych czasach
choćby za samą tą postawę należy im się pochwała).


Spoiler

Toteż wpakowali to w wydanie zbiorcze, w dodatku robiąc je na "odpiernicz się", skoro nawet im się nie chciało porządnego FullHD zrobić z filmów, które nie wyszły aż tak dawno temu. Trochę szkoda, ale lepsze to i tak od wersji DVD.

Dnia 05.02.2011 o 15:56, Karharot napisał:

Cóż, tak jak napisałeś teraz pozostaje nam czekać na wersję BD a potem na Fate/zero :)

O tak, Fate/Zero to będzie must watch. Rozumiem, że planowana jest jako seria TV?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2011 o 17:05, heyboy napisał:

O tak, Fate/Zero to będzie must watch. Rozumiem, że planowana jest jako seria TV?

Na razie tak jest opisywana i nie widzę za bardzo innego sposobu jej zrealizowania (no chyba że zamierzaliby ją podzielić na kilka filmów tak jak z KnK ale IMO nie byłoby to zbyt praktyczne) w końcu inaczej niż w przypadku UBW nie ma możliwości pójścia na skróty (i bardzo dobrze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2011 o 21:24, necron1501 napisał:

Cóż, zobaczę jak się będzie prezentować etap z Nirvaną i genialny

Spoiler

power up Natsu dzięki
: "golden fire".


No to ten moment jest "na dniach",tylko wypatrywać nowego epka;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2011 o 21:46, nightfaler napisał:

> Cóż, zobaczę jak się będzie prezentować etap z Nirvaną i genialny

Spoiler

power up Natsu
dzięki
> : "golden fire".


No to ten moment jest "na dniach",tylko wypatrywać nowego epka;p


Wypatruję i mam nadzieję że będzie trzymać poziom :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozpoczęły się nominacje do International Saimoe League (ISML), jeśli macie jakieś ulubione postacie które chcielibyście zgłosić do pojedynków na popularność możecie to zrobić tutaj ->
http://www.internationalsaimoe.com/voting/

Z innych spraw - wyszedł kolejny chapter To LOVE-Ru Darkness,

Spoiler

prowokacje Momo, facerape w wykonaniu Haruny, wbijanie Dyrektora w asfalt... W sumie to co zwykle ale miło się to czyta ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, moje typy już zgłosiłem (i tak żadna nie wygra). W dobie niedawnego "rilejsu kinowej" Haruhi, stawiam że może wygrać Nagato, choć znając gusta ludzi którzy tam votują wszystko jest możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nagato zakończyła zeszłoroczne pojedynki na 7 miejscu (wyprzedzając Haruhi) więc z gustami tam głosujących nie jest aż tak źle ;) Jedyne co daje się tam naprawdę wyraźnie odczuć to przytłaczająca przewaga jaką uzyskują postacie ze świeżo emitowanych serii nad innymi gdyż praktycznie wszystkie bohaterki przechodzą przez wcześniejsze eliminacje niezależnie od tego jak wypadają w zestawieniu ze swoimi mniej znanymi oponentkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2011 o 19:24, MisticGohan_MODED napisał:

Zrobione :]


Tia. Ja tez zrobiłem, tylko, że te 12 miejsc jest za mało. Nic się nie stanie, gdy się jeszcze od nowa wyśle? Czy jakoś IP sprawdzają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2011 o 19:42, Mysterum napisał:

(...)Natomiast moim ulubionym amv z Clannad jest to:
http://www.youtube.com/watch?v=boxLZRABOVY&feature=related


Rzeczywiście, świetne. Już chyba wiem, czym zachęcić znajomych do obejrzenia Clannada (mimo paru małych spoilerów). Wydaje mi się, że to amv oddaje w pełni to czym jest Clannad.

Jak już jesteśmy przy amv, ma ktoś do podrzucenia jakiś dobry amv z Kanona? Najlepiej żeby główną bohaterką tego amv była Kawasumi Mai.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się