Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Kore wa Zombie Desu ka? ep6

Spoiler

W sumie anime opowiadające o perypetiach chłopaka zamienionego w zombie powinno posiadać czarny humor... ale po tym odcinku stwierdzam, że z czarnego humoru przeszliśmy w czysty mrok. Skóra schodząca z rąk Kyoko, czy późniejsze ciągłe przecinanie jej na pół... przez te sceny moje oczy przez cały czas trwania odcinka wyglądały o tak: O_O



Level E ep6

Spoiler

Naprawdę, wszystkie internetowe trolle powinny się uczyć od księcia Baki sztuki trollowania. Wciąż byłoby to wkurzające, ale przynajmniej byłoby robione z pewnym stylem. Nie mogę się doczekać momentu, gdy dzieciaki w końcu odpalą swojego "Zorda".



Infinite Stratos ep6

Spoiler

Woohoo, boobies! Niestety twórcy nie byli w stanie ukryć faktu, że Charles jest dziewczyną, więc nagłe odkrycie przyjąłem tak samo jak Ichika... co to będzie, gdy reszta dziewczyn odkryje prawdę, zwłaszcza że w endingu Charles pomyka już w krótkiej spódniczce. Mam jednak nadzieję, że w końcu wrócimy do dobry tor i będzie less boobs, more fighting. Zwłaszcza, że na horyzoncie mamy Laurę. Wymiana zdań z Charles była bezcenna. :D



Beelzebub ep6

Spoiler

Meh, liczyłem na pojawienie się kolejnego członka wielkiej czwórki, a tu jakieś zapychacze. Meh, przynajmniej zrezygnowali z ciągłego płaczu Beela, bo powoli robiło się to nudne. No dobra, jeszcze sceny z pokoju lekarskiego były mistrzostwem. Goodnight!



Gosick ep6

Spoiler

Z odcinka na odcinek robi się coraz bardziej interesująco. Ciekawe czy sytuacja Victoriqui poprawi się, gdy oczyści imię swojej matki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2011 o 20:07, Karharot napisał:

Spoiler

Może uważają że tragiczne zakończenie bardziej zapada w pamięć (jeśli tak to trzeba
im przyznać że mają rację :(. Tak czy siak zgadzam się że są sadystami (nie dla nas,
dla tych biednych postaci tragicznie umierających na ekranie :( :/


Spoiler

Ale ja nie chcę tragedii i umierających postaci... co najwyżej w backstory, a jeśli postać jest tragiczna na początku to chcę żeby pod koniec była szczęśliwa, jak Akitsu (kiwa z powagą głową) to zwyczajnie... nie jest w porządku nie dość że zostawić postać w takiej sytuacji, ale na dodatek kopnąć ją parę razy...

Dnia 15.02.2011 o 20:07, Karharot napisał:

Spoiler

Nie sądzę żeby to była kwestia tłumaczenia. Wielu fanów (w tym pewnie i goście z Mirror-Moon)
zadawało już to pytanie i nikt jakoś nie udzielił tej odpowiedzi pomimo tego że sporo
osób niewątpliwie grało w tą grę po japońsku.
<wzrusza ramionami>
Jedyne co mi przychodzi do głowy to możliwość że Gilgamesh gdy jeszcze żył jakoś kwalifikował
się jako "Good", w F/SN parę razy wspominał że w obecnym przeludnionym świecie ludzie
są pozbawieni wartości bo jest ich zbyt dużo i nie znają swojego miejsca (znaczy się
nie traktują go jako absolutnego władcę całego świata). Może w przeszłości gdy ludzi
było mniej (i trudniej ich było zastąpić) traktował ich lepiej a że czasy były niespokojne
mogło mu się nawet udać ich ochronić przed jakimś smokiem, pół-bogiem czy inną spragnioną
krwi jego poddanych istotą...
To jednak tylko przypuszczenia i nie zmieniają faktu że oceniając jego obecne zachowania
(tak w F/SN jak i F/z Gilgamesh jest bez żadnych wątpliwości Chaotic Evil.


Spoiler

[Kiwa głową] Tak to miało by sens, ostatecznie nawet współcześnie istnieją sytuacje gdy dochodzi do nieporozumień w kwestii co przystoi a co nie w kontaktach międzykulturowych. Wiedziałeś że np. w bardzo złym świetle jest widziane wkładanie karty biznesowej do kieszeni na tyłku gdy jesteś w Japonii ?? Albo w ogóle pokazywanie im tej części ciała. Słyszałem historię o facecie z Amerykańskiej firmy który zdołał zdobyć jakąś umowę u Japończyków bo był naturalnie nieśmiały i cały czas na swoje buty patrzył i w ogóle, Amerykanie uważali go za nudnego i w ogóle do niczego (oni wolą być przebojowi) a Japończycy byli nim zwyczajnie zachwyceni. ANYWAY Back to Gilgamesh. Masz rację że różnice kulturowe na dodatek na przestrzeni tysiącleci mogą sprawić że coś co my uznamy za potworne dla nich to standardzik. Np. w Pantheocide (netowa książka o wojnie ludzkości z Niebem i Piekłem) gdy ludzcy żołnierze spotkali ludzi w niebie uznali że mają okropne warunki (haty z jakiejś gliny czy czegoś) ale dla nich to były warunki wręcz luksusowe. Istnieje jeszcze jedna możliwość, twórczy zwyczajnie drą z nas łacha XD Biografia Gilgamesha wspominała że dopiero po spotkaniu Enkidu stawał się znośny a przed tym był wredny draniem którego znamy i kochamy, może zwyczajnie autorzy wzięli tego wrednego drania i rzucili nim w Shirou ??

Dnia 15.02.2011 o 20:07, Karharot napisał:

Spoiler

...Tak właściwie to mogłem usunąć znaczek ">" z powyższej linii i zostawić ją jako
moje pytanie...
Ciekawe kiedy zobaczymy fanarty z Shirou który po przyzwaniu Gilgamesha (albo Archera)
musiał ich magicznie "doładować".
<przypomina sobie o całkiem sporej grupie wielbiących obu Archerów yaoistek>
WRRRÓĆ! Nic nie napisałem!


Spoiler

Cóz wyszperałem w necie fic pod tytułem Kotomine Shirou ale nie miałem za bardzo okazji go jeszcze przeczytać, nie jestem nawet pewien czy arty zainspirowały fanfic czy na odwrót czy w ogóle to jakaś jeszcze bardziej pokręcona sytuacja. Tak czy owak wygląda na to że zamiast Kiritsugu tutaj to Kotomine adoptował Shirou... boję się myśleć co planuje dla biednego chłopaka, a jak przy artach jesteśmy
http://img2.gelbooru.com//images/378/e926b9b4942290de7b91fe28f982e8fc8c771f7c.jpg
http://img2.gelbooru.com//images/3/b579b71dfda96675ac58e38f05d920d4a84e3830.jpg?2812
http://img4.gelbooru.com//images/52/f4562d87bf34a7a79ce8dc7e633976182b091065.jpg?51347
[stara się z całych sił ignorować kawałek o Yaoi] Całe szczęście że tylko Saber był w sytuacji która powodowała potrzebę takiego działania...

Dnia 15.02.2011 o 20:07, Karharot napisał:

Spoiler

Nie jest. Widoki choć ograniczone byłyby całkiem ciekawe XD


Spoiler

[uśmiecha się z rozkoszą] I te krzyki przerażonych frajerów którzy mięli nieszczęście znaleźć się po niewłaściwej stronie Arcueid ^^

Dnia 15.02.2011 o 20:07, Karharot napisał:

Spoiler

Hmm... zawsze mogła by poprosić Taigę o pomoc :-3 W ten sposób zdołały by dokonać dwa razy większego zamieszania i zniszczenia ^^ "Maybe you need to pee" Mhm... Arc jest idealna do tej roboty, nawet frazy ma już obcykane XD Chwała Root że Shirou nie spotkał Arc w THoS bo inaczej do spółki z Irukuku by go wykończyły XD

Dnia 15.02.2011 o 20:07, Karharot napisał:

Spoiler

Właśnie zacząłem przerabiać ;) Póki co dobrnąłem do tego jak Takami wysnuła wniosek
że jej syn ma naprawdę szemraną przeszłość (rozpusta z wieloma dziewczynami, doświadczenie
osoby której nie raz mieczem grożono) i prawdopodobnie jest zamieszany w jakieś morderstwo
czy coś XD Trochę żałuję że Shirou nie zgodził się aby spróbowała "legalnie" załatwić
sprawę, chciałbym zobaczyć minę "pomocy prawnej" Karasuby gdyby po wtargnięciu do Closkwor
Tower zorientowała się że zastraszenie tej akademii może się okazać ciut kłopotliwe...
XD


Spoiler

Haha wierz mi ubaw się dopiero zaczyna, poczekaj aż Yukari się pokaże to dopiero będzie BLAST, powiedzenie że Yukari się cieszy z mienia brata to jak powiedzieć że na powierzchni Słońca jest ciut ciepło. ALE mimo całego bólu głowy jaki Yukari mu sprawia jego pierwszą myślą gdy powiedziała mu przez telefon że ma w pokoju chłopaka było zamordowanie owego w możliwie krwawy i brutalny sposób jeśli tylko tknie Yukari... Wiesz fakt że tym razem to nie Minato a Shirou jest bratem Yukari sprawia że PRAWIE współczuje Hidze... Prawie :-3
[namyśla się chwilę po czym jego twarz rozjaśnia uśmiech który mogła by pokazać tylko Siesta w trakcie jednej ze swych Radosnych Chwil z Lekturami] Jak myślisz jest jakaś szansa że nawzajem by się pozabijali, tym samym zmniejszając ilość kłopotów na głowie Shirou ??

Dnia 15.02.2011 o 20:07, Karharot napisał:

Spoiler

Przerobimy, zobaczymy ;)


Spoiler

Miłego przerabiania :-3 ja aktualnie przelookuje co ciekawsze fragmenty z obu ficów... i przez nie zacząłem znowu w F/SN grać, jestem po walce z Berserkerem na początku UBW i powiem ci... powiem ci że jak teraz po tych ficach uważniej się Shirou przyjrzałem to stwierdzam że ten facet jest zwyczajnie za dobry dla tego świata. Jakiś anioł, pod postacią Blue najlepiej, powinien go SMACKNĄĆ po głowie czymś ciężkim i za nogę zaciągnąć do nieba, a nie żeby się męczył i cierpiał T_T Ach jeszcze apropos UBW, dorwałem jeden Dead End (specjalnie, nie wpadaj w irytację z powodu mojej głupoty XD) gdy uciekłem od tej walki a potem ktoś zabił Shirou (obstawiam Lancera) i Taiga pytała Illyę o jej możliwości magiczne a potem stwierdziła że jest diabłem... pierwszy raz słyszałem Illyę używającą "dorosłego" głosu... ona jest SCAWWY T_T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2011 o 20:59, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Ale ja nie chcę tragedii i umierających postaci... co najwyżej w backstory, a jeśli postać jest tragiczna na początku to chcę żeby pod koniec była szczęśliwa, jak Akitsu (kiwa z powagą głową) to zwyczajnie... nie jest w porządku nie dość że zostawić postać w takiej sytuacji, ale na dodatek kopnąć ją parę razy...


Spoiler

Sam musisz jednak przyznać że w THoS determinacja Shirou aby połączyć się ze swoją ukochaną była wzruszająca. Tym bardziej kiedy już się wiedziało którego zakończenia była to kontynuacja :(

Dnia 15.02.2011 o 20:59, Hubi_Koshi napisał:

Wiedziałeś że np. w bardzo złym świetle jest widziane wkładanie karty biznesowej do kieszeni na tyłku gdy jesteś w Japonii ??

Really? Dziwny kraj.

Dnia 15.02.2011 o 20:59, Hubi_Koshi napisał:

Albo w ogóle pokazywanie im tej części ciała.

To znaczy się co, kiedy się człowiek od kogoś oddala to musi iść tyłem czy jak?

Dnia 15.02.2011 o 20:59, Hubi_Koshi napisał:

Słyszałem historię o facecie z Amerykańskiej firmy który zdołał zdobyć jakąś umowę u Japończyków bo był naturalnie nieśmiały i cały czas na swoje buty patrzył i w ogóle, Amerykanie uważali go za nudnego i w ogóle do niczego (oni wolą być przebojowi) a Japończycy byli nim zwyczajnie zachwyceni.

Tu akurat się Japończykom nie dziwię, mnie też zbyt przebojowi i nachalni ludzie szybciej wkurzają niż zachęcają XD

Dnia 15.02.2011 o 20:59, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

ANYWAY Back to Gilgamesh. Masz rację że różnice kulturowe na dodatek na przestrzeni tysiącleci mogą sprawić że coś co my uznamy za potworne dla nich to standardzik.


Spoiler

Dla jednych ludobójstwo dla innych norma? W sumie to prawda, w końcu w średniowieczu publiczne egzekucje były rozrywką dla tłumu :/

Dnia 15.02.2011 o 20:59, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Biografia Gilgamesha wspominała że dopiero po spotkaniu Enkidu stawał się znośny a przed tym był wredny draniem którego znamy i kochamy, może zwyczajnie autorzy wzięli tego wrednego drania i rzucili nim w Shirou ??


Spoiler

Lepiej się zbyt głęboko nie zastanawiać skąd autorzy czerpali swoje informacje o nim. W końcu jeśli dla nich Uruk i Babilonia to jedno i to samo to raczej nie powinniśmy oczekiwać zbyt wiernego odzwierciedlenia historii jednego z królów tego państwa (nie żebym był specjalnie złośliwy, po prostu stwierdzam fakt. W końcu sami autorzy z Type-Moon rozbrajająco szczerze przyznali że ich znajomości europejskiej historii starożytnej i mitologii trochę brakowało ;)

Dnia 15.02.2011 o 20:59, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Cóz wyszperałem w necie fic pod tytułem


Spoiler

Przez sekundę naprawdę się bałem że w jakimś odwecie sypniesz mi linkami do threesome''ów Shirou-Archer-Gilgamesh i z niespotykaną ulgą przywitałem nazwisko zdradzieckiego kapłana XD

Dnia 15.02.2011 o 20:59, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Tak czy owak wygląda na to że zamiast Kiritsugu tutaj to Kotomine adoptował Shirou... boję się myśleć co planuje dla biednego chłopaka,


Spoiler

Katoliccy księża i młodzi chłopcy huh? Z drugiej strony Kirei nie najgorzej wychował Rin (lub raczej dzięki niemu nie najgorzej sama się wychowała) więc może Shirou też wyszedłby na ludzi?

Dnia 15.02.2011 o 20:59, Hubi_Koshi napisał:

Te arty nadawały by się do Fletching (fanfic w którym przyszły Shirou wędruje po postapokaliptycznej Ziemi) ->
http://www.fanfiction.net/s/6630929/1/Fletching
Od razu mówię że historia jest przyzwoita jak na fanfic co oznacza że ani się umywa do THoS.

Dnia 15.02.2011 o 20:59, Hubi_Koshi napisał:

[stara się z całych sił ignorować kawałek o Yaoi] Całe szczęście że tylko Saber był w sytuacji która powodowała potrzebę takiego działania...


Saber była w takiej sytuacji bo została przyzwana przez niekompetentnego Shirou, gdyby zamiast niej przyzwał faceta...

Dnia 15.02.2011 o 20:59, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Chwała Root że Shirou nie spotkał Arc w THoS bo inaczej do spółki z Irukuku by go wykończyły XD


Spoiler

Przynajmniej w nocy miałby lepsze zmartwienia niż dream cycle Loiuse XD ->
http://img64.imageshack.us/img64/7169/lunarlegendtsukihimev03.png
http://img511.imageshack.us/img511/396/lunarlegendtsukihimev03h.png
Tak zupełnie na boku - w grze Fate/extra (która nic wspólnego z kanonem nie ma, ot kolejna gierka luźno osadzona w realiach Nasuverse aby przyciągnąć tytułem i postaciami) Arcueid została przyzwana jako Servant i do tego BERSERKER. Jak łatwo się można domyśleć odgrywa rolę finałowego superbossa XD

Dnia 15.02.2011 o 20:59, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

ALE mimo całego bólu głowy jaki Yukari mu sprawia jego pierwszą myślą gdy powiedziała mu przez telefon że ma w pokoju chłopaka było zamordowanie owego w możliwie krwawy i brutalny sposób jeśli tylko tknie Yukari... Wiesz fakt że tym razem to nie Minato a Shirou jest bratem Yukari sprawia że PRAWIE współczuje Hidze... Prawie :-3


Spoiler

Tyle że tym chłopakiem w pokoju Yukari był raczej Shiina (Higa tio dopiero później się wmiesza) i bardziej bałbym się o to że Yukari zrobi coś niemoralnego i nieodwracalnego JEMU a nie na odwrót XD

Dnia 15.02.2011 o 20:59, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Jak myślisz jest jakaś szansa że nawzajem by się pozabijali, tym samym zmniejszając ilość kłopotów na głowie Shirou ??


Spoiler

Nikła, Yukari nie przyjęliby do piekła zaś jeśli idzie o Higę to podejrzewam że w pewnym momencie Shirou się ulituje i go uratuje (nawet Archer nie był tak pozbawiony serca żeby zignorować TAKIE cierpienia XD)

Dnia 15.02.2011 o 20:59, Hubi_Koshi napisał:

Miłego przerabiania :-3 ja aktualnie przelookuje co ciekawsze fragmenty z obu ficów... i przez nie zacząłem znowu w F/SN grać,

Mądra decyzja (F/SN jest dobre na każdą okazję):) Tylko pamiętaj o magisterce ;)

Dnia 15.02.2011 o 20:59, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

jestem po walce z Berserkerem na początku UBW i powiem ci... powiem ci że jak teraz po tych ficach uważniej się Shirou przyjrzałem to stwierdzam że ten facet jest zwyczajnie za dobry dla tego świata.


Spoiler

Cóż... He IS broken. Ci którzy go poznali mówili mu to (nawet Saber która pod tym względem nie była lepsza). Choć akurat walka z Berserkerem w UBW nie była zła, zwłaszcza nie w porównaniu z niektórymi innymi jego wyczynami...

Dnia 15.02.2011 o 20:59, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Jakiś anioł, pod postacią Blue najlepiej, powinien go SMACKNĄĆ po głowie czymś ciężkim i za nogę zaciągnąć do nieba,


Spoiler

Sam widziałeś że ostatecznie tam skończył więc jakoś to się ułożyło :)

Dnia 15.02.2011 o 20:59, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Ach jeszcze apropos UBW, dorwałem jeden Dead End (specjalnie, nie wpadaj w irytację z powodu mojej głupoty XD)


Spoiler

Sam specjalnie wszystkie zaliczam (jest za to nawet nagroda) więc ani by mi to w głowie postało ;)

Dnia 15.02.2011 o 20:59, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

gdy uciekłem od tej walki a potem ktoś zabił Shirou (obstawiam Lancera) i Taiga pytała Illyę o jej możliwości magiczne a potem stwierdziła że jest diabłem... pierwszy raz słyszałem Illyę używającą "dorosłego" głosu... ona jest SCAWWY T_T


Spoiler

Cóż, pomimo swego wyglądu Illya jest starsza od Shirou więc... Po za tym - Ciebie przeraził jej głos? Wróć do Fate arc i powiedz Kotomine żeby usunął Twój Command Spell a dopiero wtedy będziesz miał powód do strachu ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2011 o 14:37, Karharot napisał:

Warto :) Z tym że jeśli obejrzysz anime to historia urwie się gdzieś tak w 2/3, z kolei
manga na początku ma dość słabą kreskę (na szczęście z czasem się poprawia zaś fabularnie
trzyma poziom cały czas). Jeśli masz dużo czasu przerób jedno i drugie, jeśli trochę
mniej to obejrzyj sobie anime a potem doczytaj resztę z mangi, samo anime też od biedy
może być choć sporo stracisz.


Akurat mam jeszcze 2 tygodnie ferii także skoro tak polecacie tak chyba zrobię ; ) Zachowanie Nyu bardzo mi przypomina zachowanie tej robotki z Chobits ; D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Beelzebub #6
Te piekielne zabawki są niezłe :]
Przerażający ep swoją drogą xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że w końcu ukazał się 2 tom One Piece po polsku. Fajnie, ale czekanie po 2 miesiące na każdy kolejny tom to nie dla mnie. Ten jeszcze zakupię w ojczystym języku i przerzucam się na wersję ang z Amazona :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2011 o 19:37, drblase napisał:

Wygląda na to, że w końcu ukazał się 2 tom One Piece po polsku. Fajnie, ale czekanie
po 2 miesiące na każdy kolejny tom to nie dla mnie. Ten jeszcze zakupię w ojczystym języku
i przerzucam się na wersję ang z Amazona :P.


Według zapowiedzi One Piece będzie sie pojawiał co miesiąc. A co do kupowania, to ja polecam stronę http://www.bookdepository.co.uk/ Ceny trochę lepsze niż na amazonie, a po drugie przysyłka do Polski zawsze za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2011 o 19:57, Piotrbov napisał:

Według zapowiedzi One Piece będzie sie pojawiał co miesiąc. A co do kupowania, to ja
polecam stronę http://www.bookdepository.co.uk/ Ceny trochę lepsze niż na amazonie, a
po drugie przysyłka do Polski zawsze za darmo.


Wiadomo jak to czasami bywa z zapowiedziami ;). Pewnie jak skończą z FMA i może jeszcze jedną z serii, które wydają to rzeczywiście będzie co miesiąc.

Dzięki za linka na pewno skorzystam ^_^. Przy okazji wezmę sobie novelkę Haruhi ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JPF zarzeka się, że od teraz można się spodziewać nowego tomu One Piece co miesiąc (w pierwszej połowie miesiące o ile mnie pamięć nie myli). Ile w tym prawdy, przekonamy się prawdopodobnie niebawem. Ja nowy tom i tak zakupię najwcześniej w sobotę/niedziele (o ile będzie w EMPIKu).

Aha, już można zamawiać pre order na 3 tom, o ile Cie to interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jezeli ktos jest zainteresowany anime z mechami, komedia i miloscia, to polecam eureka seven :) warto obejzec, moze na poczatku kogos znudzic, ale dalej akcja jest wspaniala :)

teraz gl. ogladam anime, wiec malo siedze na gramie, jak chcecie sie dowiedziec co ogladam, to przegladajcie liste + historie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2011 o 08:33, Anayami napisał:

jezeli ktos jest zainteresowany anime z mechami, komedia i miloscia, to polecam eureka
seven :) warto obejzec, moze na poczatku kogos znudzic, ale dalej akcja jest wspaniala
:)

Właśnie, nie dawno zacząłem oglądać ;3 Zobaczymy co z tego będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2011 o 20:41, PAPISHON napisał:

JPF zarzeka się, że od teraz można się spodziewać nowego tomu One Piece co miesiąc


Po tym jak zarzekali się, że Bleach będzie co miesiąc, przerwa między tomem 6 a 7 wynosiła 3 miesiące. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko ode mnie - są jakieś serie podobne do Toradory/Angel Beats/Clannada których jeszcze nie widziałem? Czy też te anime to po prostu absolutne unikaty do których żadnym innym nie udało się jeszcze zbliżyć?

http://myanimelist.net/profile/ziptofaf - moja lista na malu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2011 o 10:33, ziptofaf napisał:

Pytanko ode mnie - są jakieś serie podobne do Toradory/Angel Beats/Clannada których jeszcze nie widziałem?

Przede wszystkim powinieneś do kompletu obejrzeć Clannad: After Story oraz Clannad: Another World, Tomoyo Chapter i Clannad: Another World, Kyou Chapter. Poza tym możesz też sprawdzić H2O: Footprints in the Sand, Myself ; Yourself, Air i być może jeszcze Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora. Warte uwagi są też niedawno zakończone serie Amagami SS i Yosuga no Sora. Przyjrzyj się ich opisom na MAL''u a może coś Cię zainteresuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

masz pozdrowienia od klasy :)

tak nawiasem, czy sf jest w suzumiya haruhi no yuutsu, t/ n bo na razie sie nic nie zapowiada,

powoli zaczynam autospoilerowanie, co mi sie roche nie podoba :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2011 o 10:54, Anayami napisał:

tak nawiasem, czy sf jest w suzumiya haruhi no yuutsu, t/ n bo na razie sie nic nie zapowiada,

Science fiction? Mnóstwo i jeszcze trochę - są esperzy, podróżnicy w czasie, kosmici i wiele innych zjawisk nadprzyrodzonych. Z tym że ta seria bardzo niechętnie odkrywa te smaczki co wiąże się np. z zaburzoną chronologią odcinków - oglądając je normalnie to na najdziwniejsze wydarzenia i wyjaśnienie skąd się biorą natrafisz pod sam koniec pierwszej serii dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do anime, to polecam chobits (ova chibits chobits special), pandora hearts mozesz sprobowac, true tears

ps dropnalem suzumiye :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
Oprócz tytułów podanych przez Karharota możesz też zerknąć na oba ef-y i True Tears. Przy czym TT ma dosyć kontrowersyjne zakończenie, które albo się pokocha albo znienawidzi (większość osób skłania się do tej opcji ;)). A jakbyś wolał więcej komedii niż dramatu w serii, zbadaj kapitalne Kimi ni Todoke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2011 o 11:11, Anayami napisał:

ps dropnalem suzumiye :)


Nie jestem pewny czy rozsądnym jest przyznawanie się do tego na tym forum. Zwłaszcza że średnia ocen jaka dominuje dla filmu The Disappearance of Haruhi Suzumiya oscyluje tutaj tak w okolicach 10.5/10 a jakakolwiek krytyka może powodować wezwanie brygady inkwizycyjnej ^^ Fakt że pierwsze odcinki wydają się dziwne i niepowiązane ze sobą ale potem zaczyna się prawdziwa jazda. No ale twoja decyzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować