Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie



>Swoją drogą wiesz że jedną z inspiracji dla Matrixa był Ghost in the Shell?

Obilo mi sie to o uszy, aczkolwiek samego Ghost in the Shell nie obejrzalem (co jest troche dziwne biorac pod uwage ze juz taki "swierzy" w temacie anime nie jestem a Ghost to anime ze tak powiem "klasyczne")

Dnia 08.07.2011 o 21:15, Hubi_Koshi napisał:

A co do Kleszcza

> http://www.youtube.com/watch?v=cUW0lj5CfuQ

Widze ze sie lekko pomylilem :P

>Ja w sumie zacząłem jeszcze wcześniej Yattaman, Sailor Moon, takie sprawy kiedy Dragon Balla zaczęli ?>puszczać byłem już gdzieś w okolicach gimnazjum

Z sailor moonem tez mialem stycznosc ale ze ogladalem to powiedziec niemoge bo to tylo co widzialem jak siostra ogladala.
No ale to ogolnie nie moje czasy, dragon balla to ja ogladalem jak bylem maly (teraz mam 17 lat... wiec chyba podstawowka i moze jeszcze zerowka o ile sie nie myle).
Fascynowalo mnie to ze Dragon ball byl taki "powazny". Na okolo tylko bezsensownych kreskowek a tu cos takiego. Jak sie teraz zastanowie to dodajac do tego to ze ogladalem duzo filmow jak bylem maly (wspomniany matrix np. Pierwsza czesc obejrzalem z 7 razy jak bylem maly :P) i gralem w duzo gier (RPG glownie) to zawsze mi ludzie naokolo mowili ze szybciej dorastam od rowiesnikow. Nawet chcieli mnie przeniesc do klasy wyzej bo niemialem wlasciwie o czym rozmawiac z ludzmi w klasie... jak oni rajcowali sie Power Rangersami ja siedzialem w domu sluchajac linkin parka... no ale co ja bede gadac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mayo Chiki!
Typowe szkolne romansidło plus komedia.

Spoiler

Mamy głównego bohatera fajtułapę, który ma alergię na dziewczyny, odkrywa on iż szkolny idol nastolatek który ma robić u miejscowej bogaczki(która ma jakieś zapędy S/M albo coś w tym stylu) za lokaja to w rzeczywistości ona.Bogata pannica zgadza się pomuc w uleczeniu jego alergi, pod warunkiem że nie wyjawi on sekretu jej przyszłego lokaja. Zeby mieć oko na całą sytuację każe ona głównej heroinie wprowadzić sie do herosa i mieć na niego oko.

Raczej oczywiste jest jak zakończy się to anime, ale jak nie fabuła nie będzie zbyt denna to pewnie da się to nawet oglądnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2011 o 21:08, Meketh napisał:

Zakońcyłem właśnie oglądać Blood:Last Vampire, szczerze mówiąc dla mnie to nic specjalnego.

Spoiler

Wampirzyca zabijająca potwory dla amerykańców

jak dla mnie nie ma nic ciekawego
w tej pełnometrażówce. Kilka niespecjalnie porywających walk, fabuła też nie jest zachęcająca.
Według mnie nadaje się tylko jako zapchajdziura, jeśli nic specjalnego nie ma akurat
do oglądnięcia, ale patrzałem na ten film przez pryzmat Blood +, gdybym wcześniej nie
widział Blood+, uznałbym Blood:Last Vampire za co najwyżej średnio udane anime.


Hmmm dzięki za te kilka zdań. Wywnioskować można, że szału zbytnio nie ma ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2011 o 22:37, Meketh napisał:

Mayo Chiki!
Typowe szkolne romansidło plus komedia.

Spoiler

Zeby mieć oko na całą sytuację każe ona głównej heroinie
wprowadzić sie do herosa i mieć na niego oko.



Spoiler

I cały czas będzie wokół niego "krążył lokaj" ( tak widzi prawie cała szkoła ), i po każdym jego dotyku Kinjirou będzie miał wylew z nosa, więc to doprowadzi do utrzymania plotki, że główny bohater jest homo. Wygląda to dziwnie, ale może nie być złe xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2011 o 19:30, necron1501 napisał:

Ekhem, a co tam, mam zamiar wprowadzić znajomą w anime. Tylko za cholerę nie mam pojęcia jak się za to zabrać ;/ Myślałem nad jakimś romansidłem osadzonym w jakimś poważniejszy świecie, nie Toradora czy coś w tym stylu. Ktoś rozumie o co mi chodzi? :D

Najbezpieczniejszym wyborem będą pewnie gatunki shoujo i josei, z tych pierwszych od siebie mogę zaproponować Ghost Hunt i Vampire Knight z tych drugich właśnie rozpoczęty Usagi Drop ma szansę okazać się czymś bardzo interesującym (pod warunkiem że w grę wchodzi możliwość oglądania serii na bieżąco), możesz także przygotować kilka bardziej uniwersalnych pozycji takich jak Melancholy of Haruhi Suzumiya, Spice and Wolf czy Angel Beats!. Najlepiej zresztą sprawdź na MAL-u opisy tych anime i miej je wszystkie pod ręką gdy zapytasz się jej jaki gatunek miałaby ochotę obejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2011 o 19:32, Braveheart napisał:

Hmmmm odnalazłem coś co jest akurat w moich klimatach.
Mianowicie "Blood: The Last Vampire" <--- warte to o to poświęcenia czasu ?? ;>, bo szczerze powiedziawszy, to wolałbym w to miejsce co innego obejrzeć np film.

Tak jak Meketh napisał Blood: The Last Vampire jest raczej nijakim filmem, jeśli masz ochotę na coś w tych klimatach i nie masz nic przeciwko długiej serii to Blood+ będzie znacznie lepsze, jeśli natomiast szukasz jedynie pojedynczego filmu z dobrą akcją to obejrzyj sobie Sword of the Stranger, chociaż klimaty są inne to jakość powinna przypaść Ci do gustu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2011 o 03:33, Karharot napisał:

Tak jak Meketh napisał Blood: The Last Vampire jest raczej nijakim filmem, jeśli masz
ochotę na coś w tych klimatach i nie masz nic przeciwko długiej serii to Blood+
będzie znacznie lepsze, jeśli natomiast szukasz jedynie pojedynczego filmu z dobrą akcją
to obejrzyj sobie Sword of the Stranger, chociaż klimaty są inne to jakość powinna
przypaść Ci do gustu ;)

Witaj Karharot.. XD
Nie ma to jak odpowiedzieć w nocy na posta w anime o 3:33 :D aleś żeś czas trafił Co bezsenność ? ;>. Hmmm widzę że i Ty też mówisz, że nie warto więc szkoda na to czasu :) Dzięki. Jak coś to wiem gdzie się zgłaszać
Pozdrawiam. [Już świta]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

In Flight c27

Dnia 08.07.2011 o 16:34, Hubi_Koshi napisał:

Good News i Karasuba się pojawia
http://www.fanfiction.net/s/6556187/27/

Spoiler

"Neither did Miya" mnie rozłożyło XD Coś mi się wydaje że opowiadanko o Archerze mogło podsunąć Gabrielowi nowy pomysł jak poznęcać się nad Shirou... I być może jednak dodać Karasubę do jego stadka - pod postacią sekireiki jego "kochanka" XD
Pomimo kilku zabawnych sytuacji ten chapter mnie zawiódł, za dużo bezużytecznych komentarzy i odnośników do jedzenia i gotowania (choć może tylko mnie ten element drażni), za mało czegoś naprawdę interesującego. Nawet wizyta Karasuby pod koniec nie była tym czego oczekiwałem i było tam zdecydowanie wiele niewykorzystanego potencjału (tak jakby autor chciał jedynie dostarczyć Shirou kilka informacji a samą rozmowę jak najszybciej zakończyć). Odniosłem trochę wrażenie jakby ten chapter był rezultatem pisania bez żadnej weny i do tego z wymuszonymi przerwami :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2011 o 06:04, Karharot napisał:

In Flight c27
> Good News i Karasuba się pojawia
> http://www.fanfiction.net/s/6556187/27/

Spoiler

"Neither did Miya" mnie rozłożyło XD Coś mi się wydaje że opowiadanko o Archerze mogło
podsunąć Gabrielowi nowy pomysł jak poznęcać się nad Shirou... I być może jednak dodać
Karasubę do jego stadka - pod postacią sekireiki jego "kochanka" XD
Pomimo kilku zabawnych sytuacji ten chapter mnie zawiódł, za dużo bezużytecznych komentarzy
i odnośników do jedzenia i gotowania (choć może tylko mnie ten element drażni), za mało
czegoś naprawdę interesującego. Nawet wizyta Karasuby pod koniec nie była tym czego oczekiwałem
i było tam zdecydowanie wiele niewykorzystanego potencjału (tak jakby autor chciał jedynie
dostarczyć Shirou kilka informacji a samą rozmowę jak najszybciej zakończyć). Odniosłem
trochę wrażenie jakby ten chapter był rezultatem pisania bez żadnej weny i do tego z
wymuszonymi przerwami :(


Spoiler

Więc dobrze wyczułeś bo Gabriela ganiają po tej Japonii jak jakiegoś zająca przez cały czas i nie za bardzo może się na swoim pisaniu skoncentrować ^^; Ogólnie chapter jest klasyfikowany jako Breathing Chapter więc to dość normalne że nie ma żadnych Wiekopomnych wydarzeń... a ja go sam jeszcze nie przeczytałem XD Trochę za bardzo to i tamto mnie gania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

In Flight c27

Dnia 09.07.2011 o 10:07, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Więc dobrze wyczułeś bo Gabriela ganiają po tej Japonii jak jakiegoś zająca przez cały czas i nie za bardzo może się na swoim pisaniu skoncentrować ^^; Ogólnie chapter jest klasyfikowany jako Breathing Chapter więc to dość normalne że nie ma żadnych Wiekopomnych wydarzeń...


Spoiler

Czytałem słowo wstępne ale inne podobne chaptery z THoS lub z samego IF były IMO ciekawsze i po prostu lepsze.

Dnia 09.07.2011 o 10:07, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

a ja go sam jeszcze nie przeczytałem XD

Spoiler

Jeśli jeszcze go nie przeczytałeś to "Neither did Miya" jest cytatem.. z samej Miyi XD

Dnia 09.07.2011 o 10:07, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Trochę za bardzo to i tamto mnie gania.


To i tamto oznacza że zbliża się bardzo nerwowy dla Ciebie termin? Życzę Ci powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.07.2011 o 23:39, Piotrbov napisał:

Spoiler

I cały czas będzie wokół niego "krążył lokaj" ( tak widzi prawie cała szkoła ), i
po każdym jego dotyku Kinjirou będzie miał wylew z nosa, więc to doprowadzi do utrzymania
plotki, że główny bohater jest homo. Wygląda to dziwnie, ale może nie być złe xD



Jak to ruskie mawiają pozyjom uwidim ^^ w każdym razie po pierwszym odconku nie odrzuciło mnie tak bardzo, jeśli tylko anime to nie będzie się staczać na dno to może nawet do konca obejrzę, ale rewelacji napewno nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Baka to Test to Shoukanjuu Ni!

Debiut 2 serii w starym dobry stylu poprzedniej serii, znowu można się zdrowo uśmiać, czekam z niecierpliwością na kolejne odcinki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To się rozpisałeś. To że jest to shonen, zdążyłem już dawno się dowiedzieć. Mnie raczej chodzi o opinię osób które miały styczność z tą serią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Seria jak dla mnie warta polecenia, niemniej jednak nie potrafię wskazać dobrych aspektów tego anime, wszystko wydaje mi się tu przeciętne (poza humorem). Walki sprowadzają się zawsze do tego samego, główny bohater im bardziej wściekły i ranny tym silniejszy, nie występuje tu też żaden rozlew krwi. Co do fabuły to do najwyższych lotów także nie należy, chociaż nie które misje są naprawdę ciekawe. Kreska mi się osobiście spodobała, kwestia gustu... Postacie, są ciekawe, szkoda tylko, że bardziej mnie zainteresowały te drugoplanowe, no ale... Czytałem też ,że anime jest podobne do onepiece, ale tego nie wiem bo nie oglądałem. Zbierając wszystko do kupy, jeśli szukasz czegoś wybitnego i oryginalnego daruj sobie, a jeśli wymagasz mniej, i rozglądasz się za tasiemcem, który raczej nie odmieni gatunku shonen, możesz brać w ciemno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Itsuka Tenma no Kuro Usagi Ep 01

Jak sądzę, zapowiada się "haremówka z ambicjami", bliźniaczo wręcz podobna do Kore wa Zombie Desu ka. No i, po pierwszym odcinku, wygląda na to że będzie całkiem niezła (muzyka jest naprawdę fajna, grafika też w porządku, fabularnie...cóż, na cuda się nie nastawiam ale widziałem znacznie gorsze ^^).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się