Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 16.05.2006 o 00:28, Bedwyr napisał:

W takim razie pomyślę nad kupnem, gdy wyjdzie. Hellsing mnie nawet wciągnął, a jak rozumiem
Vampire Hunter będzie lepszy :)


tak - vampire jest lepszy to znaczy hellsing to seria (13odc) a vamp D to jeden film - chociaz slyszalem ze robia film Hellsing =)

do shinian -> az mnie zaciekawiles musze Ci powiedziec =) jeszcze tylko powiedz jak jest z seria -> skonczona czy nadal wychodzi czy jak =) i po ile =P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz zależy czego oczekujesz od tych tyt. Jeśli chodzi ci o fantasy to oczywiście w standardzie ROLW :) TV jak i OAV. Ciut bardziej na myślenie Scraped Princess...Jak fantasty choć nie do końca to Hack wsio :) Może też być Avanger czy Berserk.. ech zależy czy lubisz "czyste fantasy" czy fantasy z elementami sf.. :P Witch Hunter Robin także przyjemny Mroczny klimat... :P Można też polecić coś Słodko śmieszno fantasy Chrno Crusade. Ech wiesz sporo tego by się znalazło. Musiałbym na spokojnie w domu listę przejrzeć.

Cóż najlepiej wejdź sobie na stronę informacyjną o anime tj: http://www.animenfo.com/
Możesz sobie tam wyszukać ciekawe tyt. Przy każdym znajdziesz opis o czym jest i tematyce tak więc jeśli lubisz Fantasty poszukaj sobie tam informacji :)

Co do Hellsing'a to pogłoski chodziły także o 2 serii :P już kilka lat temu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 08:32, mefjak napisał:

/.../chociaz
slyszalem ze robia film Hellsing =)


Trochę źle słyszałeś :p Niedługo wychodzi drugi odcinek Hellsing OVA (seira całkowicie oparta na mandze). Epizodów nowej serii ma być podobno 20.
Według mnie stara seria 13 odcinkowa, która powstała w wytwórni Gonzo jest o wiele gorsza od oryginalnej mangi (którą gorąco polecam). Jest ona oparta na wydarzeniach z magi jedynie częściowo (gdyż powstała gdy manga jeszcze nie była zbyt rozwinięta - 2 tomiki chyba tylko wtedy były.)
Natomiast nowa seria ma być zgodna z mangą, przy jej tworzeniu pomaga też autor mangi Kohta Hirano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo do swojego zdania, do czasu póki nie obrażą innych. Tak, więc Szanuję twoją wypowiedz i zwracam delikatnie uwagę byś nie oceniał wszystkiego po tym, co widziałeś czy słyszałeś na temat mangi i anime. Ech cóż, jeżeli tobie anime kojarzy się z tym, co widzisz w tv w stylu Pokemon czy Bedaman to jest anime dla dzieci. Jakbyś poczytał uważniej moje wypowiedzi zauważyłbyś, że Takich nie pochwalam.

Widzisz to kwestia upodobań i wychowania, znam osoby, które czytają komiksy Marwella, i co może oni też są nie poważni, bo to amerykański chłam? Ech ja dorastałem w kraju gdzie Manga była na porządku dziennym. Jak dla większej części polskiego społeczeństwa Reksio czy Kajko i Kokosz itp. Oni także są niepoważni?

Ale cóż brak tolerancji jest normalny, i łatwo nabijać się z tego, czego się nie zna.
W końcu są robione Anime treścią inspirującą nawet twórców filmowych. Choćby Matrix... czy sam sposób pokazywania walk w filmach amerykańskich z użyciem ustawień kamery wzorowanych właśnie w anime.

Oczywiście mógłbym w ten sam sposób powiedzieć, że osoba grająca w Baldurs Gate czy Icewind Dale to także dzieciak gdyż są to stare i bardzo nudne, RPG, nad którymi się zasypia gadając po 30min z chłopem na temat jego życia. (Oczywiście to jest tylko przykład, bo jestem fanem RPG) Aczkolwiek każdy człowiek ma prawo grać, oglądać czy robić to, co lubi niezależnie od wieku.

Wiesz kiedyś ludzie dorośli, mówili, że gry są tylko dla dzieci i nie wniosą nic nowego do świata, a osoba mająca już 15 lat powinna w ogóle sobie z nimi darować, bo to nie poważne. Hmm chyba nie muszę Ci odpowiadać jak ta sprawa wygląda po kilku latach? Gdzie gry w niektórych krajach stały się rozrywką rodzinną.

Tak, więc podsumowując to wszystko dziękuje Ci raz jeszcze za przedstawienie swojej opinii, mam nadzieję, że teraz będziesz starać się być bardziej tolerancyjnym dla zainteresowań innych.

(Sorry za wykład)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Latniak mozliwe mozliwe =) wiem ze cos tam hellsinga robia =)

Akashi a gdzie sie wychowywales?:>

a co do hellsinga to tak wampirzo troche to jeszcze jest Trinity Blood co mnie osobiscie sie podobalo i mam nadzieje ze bedzie kolejna seria bo sie tak konczylo jakby bylo cos dalej w zamierzeniach =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 14:17, Vaxinar napisał:

> Akashi a gdzie sie wychowywales?:>

Pewnie w Japoni... :D


dobra ale chcialem to uslyszec od niego... kurde jak ja bym chcial do Japonii - mam lekiego fisia na tym punkcie =P hehe i dobrze mi z tym =)moze na wakacjach wkoncu zaczne sie uczyc jezyka ale nie wiem cyz mi wyjdzie taka samodzielna nauka =P no i troche z animcow hehehehe =D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lekcja pierwsza i za razem odpowiedz na wasze pytanie: „Korewa himitsu desu”

Co do nauki japońskiego wiesz zawsze możesz kupić parę książek do nauki japońskiego był także zeszyt ćwiczeń, było też kilka programów na kompa do nauki języka z tego co pamiętam (niestety nie da się ich kupić w europie) jest jeszcze forum polskie poświęcone nauce japońskiego i są tam umieszczone lekcje ale nazwy niestety nie pamiętam.

Z nauką jest tak jak się chce to nauczysz się nawet ze słownika :P zależy od wytrwałości :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 14:31, Akashi napisał:

Lekcja pierwsza i za razem odpowiedz na wasze pytanie: „Korewa himitsu desu”

Co do nauki japońskiego wiesz zawsze możesz kupić parę książek do nauki japońskiego był także
zeszyt ćwiczeń, było też kilka programów na kompa do nauki języka z tego co pamiętam (niestety
nie da się ich kupić w europie) jest jeszcze forum polskie poświęcone nauce japońskiego i są
tam umieszczone lekcje ale nazwy niestety nie pamiętam.

Z nauką jest tak jak się chce to nauczysz się nawet ze słownika :P zależy od wytrwałości :P


no mam kilka knizek nawet wiec bende mial co robic - dostalem rozmowki japonsko-polskie =) pozaytm pewnie z dziewczyna bedizemy sie uczyc wiec moze nie bedzie tak zle =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 12:26, Akashi napisał:

Każdy ma prawo do swojego zdania, do czasu póki nie obrażą innych. Tak, więc Szanuję twoją
wypowiedz i zwracam delikatnie uwagę byś nie oceniał wszystkiego po tym, co widziałeś czy słyszałeś
na temat mangi i anime. Ech cóż, jeżeli tobie anime kojarzy się z tym, co widzisz w tv w stylu
Pokemon czy Bedaman to jest anime dla dzieci. Jakbyś poczytał uważniej moje wypowiedzi zauważyłbyś,
że Takich nie pochwalam.

Czyżby, nie jest to wszystko na jedną siekerę ?? :D :D.

Dnia 16.05.2006 o 12:26, Akashi napisał:

Jak dla większej części polskiego społeczeństwa Reksio czy Kajko
i Kokosz itp. Oni także są niepoważni?

Chyba nie powiesz, że filmy animowane, jak Reksio czy Bolek i Lolek jest bublem lub kiczem ?

Dnia 16.05.2006 o 12:26, Akashi napisał:

Ale cóż brak tolerancji jest normalny, i łatwo nabijać się z tego, czego się nie zna.
W końcu są robione Anime treścią inspirującą nawet twórców filmowych. Choćby Matrix... czy
sam sposób pokazywania walk w filmach amerykańskich z użyciem ustawień kamery wzorowanych właśnie
w anime.

Bo świństwa się nie chce bliżej poznać :D.

Dnia 16.05.2006 o 12:26, Akashi napisał:

Oczywiście mógłbym w ten sam sposób powiedzieć, że osoba grająca w Baldurs Gate czy Icewind
Dale to także dzieciak gdyż są to stare i bardzo nudne, RPG, nad którymi się zasypia gadając
po 30min z chłopem na temat jego życia. (Oczywiście to jest tylko przykład, bo jestem fanem
RPG) Aczkolwiek każdy człowiek ma prawo grać, oglądać czy robić to, co lubi niezależnie od
wieku.

Może być coś nudnego i starego ale nie koniecznie będzie to licz, który jest dla mnie przerażający.
To że coś jest stare to nie znaczy, że ma być głupie, bo chętnie co poniektórym "zabytkom"(z rodziny -gry komputerowe, czy filmy) dał bym wyższe noty niż tym nowszym także zaliczając do tego HITY.
Napewno znasz powiedzenie stare ale jare :D.

Dnia 16.05.2006 o 12:26, Akashi napisał:

Wiesz kiedyś ludzie dorośli, mówili, że gry są tylko dla dzieci i nie wniosą nic nowego do
świata, a osoba mająca już 15 lat powinna w ogóle sobie z nimi darować,

Gdyż nie miał im kto rozjaśnić, że gry nie są złe, tylko ludzie źli.

Dnia 16.05.2006 o 12:26, Akashi napisał:

Tak, więc podsumowując to wszystko dziękuje Ci raz jeszcze za przedstawienie swojej opinii,
mam nadzieję, że teraz będziesz starać się być bardziej tolerancyjnym dla zainteresowań innych.

Cóż sam Vaxinar mówił mi, że chce poznać opinie forumowiczów, więc poznał i moją ;].
Wobec tego nie będe kierował tekstów do ludzi, ale zawsze coś "różowego ze wściekłym kolorem" chętnie oczernię !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 19:59, Harmegidon napisał:

Czyżby, nie jest to wszystko na jedną siekerę ?? :D :D.


No właśnie oto chodzi, że nie. Problem z Tobą polega na tym, że bierzesz tą dyskusję "dla jaj", więc raczej będziesz się nabijał ze wszystkiego co powiemy. A manga jest robiona i fantastyczna i sensja i romanse - jak normalny film. Normalnym film też ma kicz i manga ma kicz. Ktoś kiedyś powiedział, że nie ocenia się czegoś czego się nie zna. Z kolei ktoś inny powiedział, że ludzie to głupie bezmózgie zwierzęta ponieważ nie boją się nowego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 19:59, Harmegidon napisał:

Czyżby, nie jest to wszystko na jedną siekerę ?? :D :D.


Zdecydowanie NIE. Tak samo jak, nie przymierzając, Torment i Mortal Kombat. To gra i to gra, nie?

Dnia 16.05.2006 o 19:59, Harmegidon napisał:

Chyba nie powiesz, że filmy animowane, jak Reksio czy Bolek i Lolek jest bublem lub kiczem
?


Przeczytaj wypowiedź Akashi''ego jeszcze raz. Tym razem ze zrozumieniem. Chyba, że nie chcesz zrozumieć bo wyrzucasz zdanie z kontekstu i dorabiasz do niego ripostę.

Dnia 16.05.2006 o 19:59, Harmegidon napisał:

Bo świństwa się nie chce bliżej poznać :D.


T.T - płakać się chce...

Dnia 16.05.2006 o 19:59, Harmegidon napisał:

Może być coś nudnego i starego ale nie koniecznie będzie to licz, który jest dla mnie przerażający.
To że coś jest stare to nie znaczy, że ma być głupie, bo chętnie co poniektórym "zabytkom"(z
rodziny -gry komputerowe, czy filmy) dał bym wyższe noty niż tym nowszym także zaliczając do
tego HITY.
Napewno znasz powiedzenie stare ale jare :D.


Znów ta sama uwaga: czytaj ze zrozumieniem. Gdzie Akashi napisał, coś odnośnie starych gier. Jego wypowiedź odnosiła się tylko do krzywdzącego generalizowania.

Dnia 16.05.2006 o 19:59, Harmegidon napisał:

Gdyż nie miał im kto rozjaśnić, że gry nie są złe, tylko ludzie źli.


Japońska animacja nie jest zła, tylko niektórzy są ignorantami.

Dnia 16.05.2006 o 19:59, Harmegidon napisał:

Cóż sam Vaxinar mówił mi, że chce poznać opinie forumowiczów, więc poznał i moją ;].
Wobec tego nie będe kierował tekstów do ludzi, ale zawsze coś "różowego ze wściekłym kolorem"
chętnie oczernię !


Proszę Cię, oczerniaj coś, o czym masz choćby blade pojęcie, w przeciwnym razie nie ma nawet o czym gadać.
Chyba lubisz nędzne prowokacje, co?
Jeszcze jedno - mógłbyś nie dodawać emotikonek ":D" ":P" ":-)" itp. po wypowiedziach sugerujących coś całkowicie odmiennego od radości, sympatii. Myślisz, że jak dasz na końcu zdania znaczek to ktoś nie zauważy obraźliwego (no to może troche za mocne słowo) charakteru wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 21:06, bruli napisał:

Jeszcze jedno - mógłbyś nie dodawać emotikonek ":D" ":P" ":-)" itp. po wypowiedziach sugerujących
coś całkowicie odmiennego od radości, sympatii. Myślisz, że jak dasz na końcu zdania znaczek
to ktoś nie zauważy obraźliwego (no to może troche za mocne słowo) charakteru wypowiedzi.


Dodam tylko, że te emotki chyba Ty źle rozumiesz. Gdyby było bez nich wypowiedź byłaby atakiem na M&A, ale dzięki nim jest to dodatkowo szydzenie i kpienie sobie z tego i z jej fanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 21:10, Vaxinar napisał:

Dodam tylko, że te emotki chyba Ty źle rozumiesz. Gdyby było bez nich wypowiedź byłaby atakiem
na M&A, ale dzięki nim jest to dodatkowo szydzenie i kpienie sobie z tego i z jej fanów.


Możliwe, w każdym razie atak czy szyderstwo jest "agresywne" i chodzi mi o to, że mógłby sobie "buźki" darować. Zauważyłem, że w rozmowach przez internet nadużywanie emotikonek jest nagminne. Wypowiedzi typu "Ludzie oglądający anime i czytający mangi to bezrozumne dzieciaki :D" do mnie nie trafiają, nawet jako kpina. Dobra, EOT =] (to znaczy - jestem pozytywnie nastawiony =D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mhm a ja sie spytam jednej rzeczy. Czy tylko mi się wydaje czy pan Harmegidon jak coś mu się nie podoba to od razu zaczyna to obrzucać błotem i zgrzytać zębami ?? No bo jak mu się jakaś tematyka nie podoba to zamiast olać temat na forum to on sie na niego pakuje, śmieje i pokazuje ile ta tematyka jest warta bez podania sensownej argumentacji <wzdycha cicho>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 23:42, Hubi Koshi napisał:

Mhm a ja sie spytam jednej rzeczy. Czy tylko mi się wydaje czy pan Harmegidon jak coś mu się
nie podoba to od razu zaczyna to obrzucać błotem i zgrzytać zębami ??


No niestety chyba masz rację. :/ Jak się spytałem dlaczego to robi to po prostu odpowiedział, że kicz należy niszczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 23:51, Vaxinar napisał:

No niestety chyba masz rację. :/ Jak się spytałem dlaczego to robi to po prostu odpowiedział,
że kicz należy niszczyć...


Przepraszam za drugi post, ale to ważne (jakby co to Pan z CDP mi wtsawi to do pierwszego a ten usunie), ale Harmegidon powiedział mi jeszcze, że się zawiódł - tu takie poważne dyskusje o Bogu i Chrześcijanach i że w ogóle tacy zgodni jesteśmy, a ja się takim kiczem jak anime zajmuje, myslał, że jestem bardzo dojrzały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 23:53, Vaxinar napisał:

ale Harmegidon powiedział mi jeszcze, że się zawiódł - tu takie poważne dyskusje
o Bogu i Chrześcijanach i że w ogóle tacy zgodni jesteśmy, a ja się takim kiczem jak anime
zajmuje, myslał, że jestem bardzo dojrzały...

Wiesz... na twoim miejscu to bym sie nim nie przejmował :-P Moje zdanie jest może mało warte, ale szanuje cie o wiele bardziej niże jego ponieważ
1. Bronisz swoich przekonań i masz siłę by w nie wierzyć
2. Tolerujesz przekonania innych
3. Jesteś moim bratem w Mandze i Anime :-] <Joke mhm a może nie :->>
Anyway ciebie jeszcze nie widziałem byś ciskał mięsem w temtyke lub ludzi którzy ci sie nie podobają i to sie chwali :-] Hmm pewnie mi mod załaduje ostrzeżenie albo degrada, ale cóż przeżyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 23:57, Hubi Koshi napisał:

1. Bronisz swoich przekonań i masz siłę by w nie wierzyć

Tu napewno masz rację. :)

Dnia 16.05.2006 o 23:57, Hubi Koshi napisał:

2. Tolerujesz przekonania innych

Tutaj już miej - nie jestem zbyt tolernacyjny religijnie, ale chyba tylko pod tym aspektem. :) Jednak nie jest maniakiem.

Dnia 16.05.2006 o 23:57, Hubi Koshi napisał:

3. Jesteś moim bratem w Mandze i Anime :-] <Joke mhm a może nie :->>

Hyhy..

Dnia 16.05.2006 o 23:57, Hubi Koshi napisał:

Anyway ciebie jeszcze nie widziałem byś ciskał mięsem w temtyke lub ludzi którzy ci sie nie
podobają i to sie chwali :-] Hmm pewnie mi mod załaduje ostrzeżenie albo degrada, ale cóż przeżyje

Co do przeklinania to zdarzy mi się, ale napewno nikogo nie wyzwę od **** i napewno nie na forum - zasady to zasady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vaxinar i Hubi Koshi oj do licha myślałem, że jesteście bardziej poważni. Zatem jak potrafisz bronić swoje argumnety panie Vaxinar(jak mówił Hubi Koshi) to obroń, że manga nie jest bublem ;].
bruli to ty za to nie rozumiesz postów, bo jak być zebrał go całości sens, to być zkapował, iż dałem pracownikowi CDP do zrozumienia, że to co jest...........aa z resztą nawet sobie jego nie mogę wyobrazić
przy telewizorze oglądającego DragonBalaZeta(dobrze napisałem ?) bo Vaxinarmówił mi o tym na gg.
Mój brat zbierał nawet karteczki z tym bublem i mówił, że "ale ten ma suuuupppeeerrr mmocc jacie jacie, ten pokonuje tego ten ubije tego, ten jest niezniszczalny itp itd, :D Czy nie uważacie, że tam jest przesycona
intensywność(do bólu) :D :P.

P.S.
A tak wogóle to widzę, że nie wiesz do czego emotikony służą, widzisz nawet Vaxinar przyznał mi rację.
Oj ojjj za dużo siedzisz przy mandze :P,
P.S.
Ten ma taką moc a ten ma taką, ten tego nie zabije a ten zabije, ten tego kocha a ten tego nie kocha :PPPPPPPPPP Hahahahahahh !!!!!!!!!!
Telenowele w japońskim wydaniu xD.
P.S.
W liceum miałem przedmiot (informatyczny) Wyszukiwanie Informacji. Każdy miał zrobić jakąś prezentację.
No i kumple zrobili na temat mangi japońskiej(o tym co mówimy w temacie). Mówie wam wszyscy z tego tak szydziliśmy, ja najbardziej drwiłem, nawet mój nauczyciel się z tego śmiał. AAgghrrrrrr!!! ale mnie to rajcowało !
Jest tu ktoś taki kto by się razem ze mną z tego pośmiał ? ? ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się