Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Ależ oszywiście bracie mangowcu =D (ps. Hisoka =) )

Demon & Demon - opowiada o dwoch odwiecznych rywalach - aniele i demonie którzy walczą od bardzo dawna - jednak podczas jednego starcia spadają na ziemię a moc ich starcza tylko i wyłącznie na opanowanie mocy... rzecz w tym że wcielają się w dwie bliskie sobie osoby przez co wychodzi niezwykle fajna fabuła plus troche humoru i oczywiście wiele przygód do ''domu'' =) nie zdradze więcej chyba że na rzyczenie =)

Death Note - takze bardzo dobre, opowiada o tym jak pewnego razu pewien starszy uczeń chyba student znajduje notes... jednak notes należy do Boga Śmierci, a dokładniej jednego z nich. Jeżeli ktoś wpisze czyjeś imie i nazwisko w ten notes - osoba ta umże (ta wpisana a nie ten co wpisywał :P) oczywiście obowiązują pewne reguły dotyczące używania notesu... oczywiście pojawia się też wróg oraz zwrot akzji który naprawde mnie zaskoczył =) i tu coś dla kinomanów - powstaje film na motywach tej mangi =D YAY ^^

Huntera znasz jak mówisz a FMA czyli Fullmetal Alchemist to jest na naszym rynku =) chyba że mam coś powiedzieć o tym tytule =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2006 o 21:38, mefjak napisał:

Ależ oszywiście bracie mangowcu =D (ps. Hisoka =) )

Dziemks

Dnia 18.05.2006 o 21:38, mefjak napisał:

Demon & Demon

Bosh to jest troszke jak starcia braci czy brata i siostr o intensyfikacji x1000 nie ma co wesoło musi być :-D

Dnia 18.05.2006 o 21:38, mefjak napisał:

Death Note

Prosze prosze okazuje sie że jednak słyszałem o tym. Pamiętam że z biegiem czasu tenże uczeń zaczyna się czuć "Jedynym Sprawiedliwym" Cóż jak mawia pewno przysłowie "Władza Korumpuje", a "Władza Absolutna Korumpuje Absolutnie"

Dnia 18.05.2006 o 21:38, mefjak napisał:

FMA czyli Fullmetal Alchemist

Hehe z początku nie skojarzyłem skrótu dzięki za przypomnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i nie ma za co=)

co do death note to tak czuje się jedynym sprawiedliwym ale właśnie do pewnego momentu zwrotu akcji o którym mówiłem =)

i jeszcze Chonshu się fajnie zapowiada co wchodzi na rynek od Mandragory =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2006 o 21:32, Czedwik napisał:

Ma być, chociaż juz w 1 OVA widać nieco odstępstw od mangi, a niektóre momenty są pokazane
zbyt skrótowo. A epizodów ma być około 10 (jeden odcinek ma odpowiadać jednemu tomowi mangi,
przynajmniej teoretycznie).


To i tak lepiej niż wersja z Gonzo, gdzie na podstawie mangi było tylko pare odcinków. Odstępstwa w tym nowym anime są niewielkie, i pasują do mangi. Możliwe że niektóre fragmenty pokazane są narazie skrótowo (to dopiero pierwszy odcinek) aby później można było je rozwinąć...

Dnia 18.05.2006 o 21:32, Czedwik napisał:

Jak na razie tomów mamy tylko 7, więc na wszystkie odcinki OVA
pewnie jeszcze sporo sobie poczekamy :P Zwłaszcza, że jest to (w założeniu) projekt trzyletni.


Już parę razy tutaj pisałem, że tomików wydanych jest owszem 7, Ale w YoungKing Ours ukazują się cały czas kolejne rozdziały mangi. Tych nie opublikowanych w żadnym tomie jest już 15 (nie licząc prequela - The Dawn - który ma już 5 epizodów). Nareszcie zostało również ogłoszone rychłe wydanie 8 tomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2006 o 11:34, Akashi napisał:

Dla wszystkich ciekawych co było pierwsze (anime) zapraszam na strone :P
http://www.otokichi.com/main/newotokichien/janimehistory1963.htm choć brakuje niektórych wcześniejszych,
ale heh od tego się zaczeło


hehehhe niezle niezle =) fajne to to - kiedys nawet na cos podobnego natrafilem na ksiazke w empiku =) duze to to bylo i o mangach calkowicie a kosztowalo cos kolo 45-50 zlotych =) na moj gust to nie wiele bylo a ksiazka naprawde spora =)

Akashi - moze lekcja japonskiego przez forum hyhyhy =P ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2006 o 11:38, mefjak napisał:

Akashi - moze lekcja japonskiego przez forum hyhyhy =P ;)


Niestety za to mógłbym zostać tutaj wychlostany przez współpracowników heh za dużo się ostatnio wypowiadam :P heheh

Zresztą dajcie mi też troszkę pożyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2006 o 11:51, Akashi napisał:

> Akashi - moze lekcja japonskiego przez forum hyhyhy =P ;)

Niestety za to mógłbym zostać tutaj wychlostany przez współpracowników heh za dużo się ostatnio
wypowiadam :P heheh

Zresztą dajcie mi też troszkę pożyć :)


nie daj sie nie daj sie =) damy jaos rade =) a pozatym wypowiedzi nigdy za duzo =D
no damy ci pozyc ale co to za zycie jak nie zyjesz z innymi =P i nie uczysz nikogo niczego - to dopiero jest cos =D


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tu jesteś w błędzie uczę :P ale czegoś innego :)
Heh 18 rok mija zabaw z kataną i innymi akcesoriami… heh ale to wychodzi poza temat tego topica więc wracamy do anime :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2006 o 12:06, Akashi napisał:

I tu jesteś w błędzie uczę :P ale czegoś innego :)
Heh 18 rok mija zabaw z kataną i innymi akcesoriami… heh ale to wychodzi poza temat tego
topica więc wracamy do anime :P

hahaha nie zmieniaj tematu tylko zmienimy po prostu temat na Anime & Manga & Japonia =)

co do nauk - mozna wiedziec w jakim miescie? =)

a co do anime zawsze mnie zastanawialo jak to jest dokladnie prawnie z fan-subami - legalne czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy anime jest licencjonowane czy nie, powiedzieć mogę tyle:
Pewne japońskie firmy same pomagają w tworzeniu fansubów, by rozreklamować swoje tyt na świecie i jak zobaczą ze się przyjęły na rynek wchodzą już licencjonowane tytuły. Jeśli producent wyraża zgode to tak..
Czasami zdarza się, że Anime od początku jest licencjonowane bądz istnieje wzmianka dotycząca fansubów.

To jest dość obszerny temat poruszany wielokrotnie przy każdym anime :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2006 o 12:32, Akashi napisał:

Zależy czy anime jest licencjonowane czy nie, powiedzieć mogę tyle:
Pewne japońskie firmy same pomagają w tworzeniu fansubów, by rozreklamować swoje tyt na świecie
i jak zobaczą ze się przyjęły na rynek wchodzą już licencjonowane tytuły. Jeśli producent wyraża
zgode to tak..
Czasami zdarza się, że Anime od początku jest licencjonowane bądz istnieje wzmianka dotycząca
fansubów.

To jest dość obszerny temat poruszany wielokrotnie przy każdym anime :)


aham - bo chodzi mi o to że wchodze czasem na strone jakiejs grupy i widze ze przrywaja suby bo nagle jest licencjonowana.. ale widze ze inna grupa wypuszcza dalej ostro suby - wiec sie dlatego pytam jak jest =) ale dzieki za odpowiedz =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2006 o 11:28, Latniak napisał:

Już parę razy tutaj pisałem, że tomików wydanych jest owszem 7, Ale w YoungKing Ours ukazują
się cały czas kolejne rozdziały mangi. Tych nie opublikowanych w żadnym tomie jest już 15 (nie
licząc prequela - The Dawn - który ma już 5 epizodów). Nareszcie zostało również ogłoszone
rychłe wydanie 8 tomu.

Tak, prawdopodobnie w lipcu ma być 8 tom. A wracając do OVA, to można mieć też nadzieję, że zostaną tam również w którymś z odcinków ujęte wydarzenia z The Dawn (kilka obrazków na to wskazuje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2006 o 19:16, Czedwik napisał:

Tak, prawdopodobnie w lipcu ma być 8 tom. A wracając do OVA, to można mieć też nadzieję, że
zostaną tam również w którymś z odcinków ujęte wydarzenia z The Dawn (kilka obrazków na to
wskazuje).


Zgdzadza się. Szczególnie element klaskania Majora w trailerze, jak również przedstawienie sytuacji kiedy pałaszuje sobie kolacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co tak panowie zamilkliscie? czyzbyscie czytali jakies mangi albo hen.. znaczy animce? =P no to ja zapytam =)

czy ogladaliscie juz Ghost In The Shell: Stand Alone Complex? ja po kilku przygodach mam juz dwie plytki a wiem ze jest trzecia bo widzialem nawet w empiku dzisiaj =P i musze powiedziec ze no niestety nie ta sama kreska... major inna troszke i wszyscy bardziej usmiechnieci =P dla mnie to lekki minusik odnszac do filmu a plus jako anime-TV =) natomiast OST jest GENIALNE a zwlaszcza opening =) co wy na to?

i tu pytanie do Akashi - czy mozesz mi powiedziec jak japonczycy mowia na GITS? bo przysluchalem sie i nie uzywaja tej nazwy z angielskiego bo nie doslyszalem w wywiadach a widzialem w napisach =P z gory dzienkuje =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2006 o 21:32, mefjak napisał:

czy ogladaliscie juz Ghost In The Shell: Stand Alone Complex? ja po kilku przygodach mam juz
dwie plytki a wiem ze jest trzecia bo widzialem nawet w empiku dzisiaj =P i musze powiedziec
ze no niestety nie ta sama kreska... major inna troszke i wszyscy bardziej usmiechnieci =P
dla mnie to lekki minusik odnszac do filmu a plus jako anime-TV =) natomiast OST jest GENIALNE
a zwlaszcza opening =) co wy na to?

Oglądałem oglądałem szykuje się w najbliższym czasie do dorwania trzeciej płytki. Podobało mi się bardzo, chociaż musze przyznać że w to anime trzeba się wgryźć, niektóre intrygi skapowywałem dopiero po drugim obejrzeniu (małointeligentny jestem czy jak :-/) Za to absolutnie rozwalały mnie wszelkiego rodzaju akcje Sekcji 9. Sprzęt, działanie i wogóle wszystko co robili perfekcyjnie jest to ukazane :-D. Jeśli chodzi o różnice między Filmem, a Serialem to owszem na początek serial wydaje się o wiele lżejszy, klimat kinowego GITSa był naprawde ciężki, przytłaczający. Jednak dam sobie głowe ogolić że w trakcie rozwoju akcji, zacznie się robić poważniej, praktycznie zawsze tak jest. Zaczyna się ogólną śmiechawą, a kończy na niespecjalnie wesołych minach. Jeśli chodzi o Intro i tą piosnke "Inner Universe" to faktycznie wymiata, swoją drogą wiesz może w jakim to dokładnie jest języku, bo mi sie coś wydaje że w Rosyjskim, ale nie jestem do końca pewien.
A poza tym. Tachikomy są Taaakie Kawaii :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.05.2006 o 21:32, mefjak napisał:

i tu pytanie do Akashi - czy mozesz mi powiedziec jak japonczycy mowia na GITS? bo przysluchalem
sie i nie uzywaja tej nazwy z angielskiego bo nie doslyszalem w wywiadach a widzialem w napisach
=P z gory dzienkuje =)


A po japońsku to będzie : Kôkaku kidôtai

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak wiem - to zeczywiscie moze byc rosyjski choc nie jestem 100% pewien - w wywiadzie ktory jest na 2 plycie pani od musyki mowi ze spiewa ja inna panie rosjanka ktora ni w zab japonskiego =)

Tachikomy sa swietne - zwlaszcza te krociotkie filmiki o nich na koncu =)

a co do sprzetu.. cos mi tu nie pasuje - termooptyczne kamuflaze... czy mi sie zdaje czy cos jest nie tak... byl plaszcz i byl a''la Pani major ten przylegajacy do ciala... teraz wszyscy po prostu znikaja... jak ja sie pytam? pozatym jak dla mnie pani major jest zle ubrana... nie podoba mi sie to =P

a co japonskiego tytulu to serdecznie dziekuje =D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2006 o 08:24, mefjak napisał:

a co do sprzetu.. cos mi tu nie pasuje - termooptyczne kamuflaze... czy mi sie zdaje czy cos
jest nie tak... byl plaszcz i byl a''la Pani major ten przylegajacy do ciala... teraz wszyscy
po prostu znikaja... jak ja sie pytam? pozatym jak dla mnie pani major jest zle ubrana... nie
podoba mi sie to =P

Też mnie to zastanowiło i doszedłem do wniosku że te pancerze które noszą na akcjach są wyposażone kafmularz termo-opto. No bo popatrz w pierwszym odcinku gdy szturmowali ten Dom Rozkoszy :-P Nawet Togusa ( a on ma tylko drobne modyfikacje mózgu) uruchomił kamuflarz termo-opto, co oznacza że są one wbudowane w pancerze. Poza tym w filmowym GITSie głowy sobie ogolić nie dam, ale wydaje mi się że Major miała ten kamuflarz wszczepiony bezpośrednio w skórę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no wiesz - szczerzew tez tak pomyslalme ze po prostu zrobili takie ubranka - ale jest jedno ale ktoro mnie zastanawialo mimo tego ze mieli te ubranka... do cholery a glowa? nikt nie mial przeciesz na glowie niczego a znikala... pani w filmie nie miala wszczepionego w skore - miala na sobie taka folie na calym ciele - pierwsza scena w gits jak ona to ma zalolzone - a plaszczowy mial kaptur - i tu tez troche blad bo facet mial w reku karabin ktory powinno bylo widac jak wyjmowal spod plaszcza =P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się