Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 17.05.2006 o 07:43, Harmegidon napisał:

Vaxinar i Hubi Koshi oj do licha myślałem, że jesteście bardziej poważni. Zatem jak potrafisz
bronić swoje argumnety panie Vaxinar(jak mówił Hubi Koshi) to obroń, że manga nie jest bublem
;].
bruli to ty za to nie rozumiesz postów, bo jak być zebrał go całości sens, to być zkapował,
iż dałem pracownikowi CDP do zrozumienia, że to co jest...........aa z resztą nawet sobie jego
nie mogę wyobrazić
przy telewizorze oglądającego DragonBalaZeta(dobrze napisałem ?) bo Vaxinarmówił mi
o tym na gg.
Mój brat zbierał nawet karteczki z tym bublem i mówił, że "ale ten ma suuuupppeeerrr mmocc
jacie jacie, ten pokonuje tego ten ubije tego, ten jest niezniszczalny itp itd, :D Czy nie
uważacie, że tam jest przesycona
intensywność(do bólu) :D :P.

P.S.
A tak wogóle to widzę, że nie wiesz do czego emotikony służą, widzisz nawet Vaxinar przyznał
mi rację.
Oj ojjj za dużo siedzisz przy mandze :P,
P.S.
Ten ma taką moc a ten ma taką, ten tego nie zabije a ten zabije, ten tego kocha a ten tego
nie kocha :PPPPPPPPPP Hahahahahahh !!!!!!!!!!
Telenowele w japońskim wydaniu xD.


Oczywiscie lepiej jest ogladac kreskowki w ktorych nie ma okazywania uczuc, w ktorym postacie wogole nie maja jakiejkolwiek psychiki...
Za trudne?

Dnia 17.05.2006 o 07:43, Harmegidon napisał:

P.S.
W liceum miałem przedmiot (informatyczny) Wyszukiwanie Informacji. Każdy miał zrobić
jakąś prezentację.
No i kumple zrobili na temat mangi japońskiej(o tym co mówimy w temacie). Mówie wam wszyscy
z tego tak szydziliśmy, ja najbardziej drwiłem, nawet mój nauczyciel się z tego śmiał. AAgghrrrrrr!!!
ale mnie to rajcowało !
Jest tu ktoś taki kto by się razem ze mną z tego pośmiał ? ? ? :D


Chyba nikte. Jestesmy tylko ludzmi, a ludzie popelniaja bledy. Tobie gratuluje chwili satysfakcji i zycze ci by i Tobie przytrafilo sie cos podobnego), nauczycielowi gratuluje metod wychowawczych. Kazdy ma jakies zainteresowania, a wysmiewanie kogokolwiek z ich powodu, dowodzi tylko jaki dziecinny jestes. Zyja i pozwol zyc innym, a jezeli tego nie potrafisz, idz zapisz sie Mlodziezy Wszechpolskiej, tam znajdziesz swoich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie potraficie obronić swojego, to krew was zalewa i atakujecie, człowieka i przy tym paplacie.
Wolałbym abyście się odcknęli i przestali to czytać, czy oglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2006 o 08:07, Harmegidon napisał:

Jak nie potraficie obronić swojego, to krew was zalewa i atakujecie, człowieka i przy tym paplacie.
Wolałbym abyście się odcknęli i przestali to czytać, czy oglądać.



Chcialbym zaznaczyc, ze nie bronie swojego, ale bronie ich (chociaz moze nie powinienem) zainteresowan, bo kazdy ma jakies, dla przykladu ty, znalazles wrecz perwersyjna przyjemnosc w osmieszaniu fanow mangi i anime, luz. Moglbym przyznac ci racje,ze manga i anime to tylko kolejna porcja koktajlu kiczu i komercji, ale tego nie zrobilem.
Z prostej przyczyny: nie podales zadnych *racjonalnych* argumentow ktore przemawialyby za tym, ze sa.
Przytocz tu swoje argument, przejze je, a byc moze sie z toba zgodze.

Wracajac jednak do zainteresowan, przytoczylem tutaj przyklad z osmieszaniem. Rajcuje cie to? Swietnie, jezeli w ten sposob mozesz poczuc sie dowartosciowany... zbyt wielu sukcesow w zyciu chyba nie odniosles, wiec trzeba dac ci ta chwile satysfakcji. Lubisz mieszac ludzi z blotem? Twoje metody nie sa zbyt wyrafinowane, z tego co widze, wroc, gdy osiagniesz jakis poziom w tej dziedzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale ja tu wogole nie rozumiem o co Ci chodzi no okej - uwazasz ze to bubel i co? że chcesz przekonać wszystkich tutaj o tym? mnie tam na przyklad Twoje zdanie interesueje nie interesuje - bo jestem ciekaw zdania kazdego ale z drugiej strony nie lubie jak ktos na sile wciska swoje zdanie - co do tego zbierania karteczek z dbz - no i co z tego ze tak robi? ma chlopak chwile radosci i nie traci jej na obrszucaniem miechem w innych. a przy okazji emotek cos takiefo ---> xD ktore uzyles wzielo sie wlasnie od mangi... =) no a wracajac do tematu chcialem was zapyta ile miesiecznie wydajecie na mangi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj panowie, po prostu przestańcie karmić trolla i będzie spokój. Jego ignorancja jest jedyną jego siłą.
BTW, na dniach trzecie DVD z tym "kiczowatym" i "dziecinnym" Ghost in the Shell: Stand Alone Complex.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam zamiaru ośmieszać ludzi, tylko to co używają jak już coś :D ;PP.
A moim argumnetem jest to iż jest to kiczowate, co ?? pewnie powiesz że nie jest :P ? ?

mefjak

Dnia 17.05.2006 o 08:30, BlackTemplar napisał:

xD ktore uzyles wzielo sie wlasnie od mangi... =

Na to wygląda, że atakuję was waszym "sosem". :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2006 o 09:07, Harmegidon napisał:

A moim argumnetem jest to iż jest to kiczowate, co ?? pewnie powiesz że nie jest :P ? ?

Argument nie poparty dowodem na to, że każda manga/anime jest kiczem to żaden argument, tylko widzimisie.
Tak, powiem że nie jest. Bo są dziesiątki mang, które od kiczu są bardzo odległe. I nawet nie musisz ich szukać za granicą, wystarczy się przejść do najbliższej księgarni i przejrzeć np. "Samotnego wilka i szczenię", "Akirę", "Eden" albo "Vagabonda". Kompletne, dojrzałe historie (często opatrzone ograniczeniem wiekowym), których autorzy nie mają się czego wstydzić. I pchanie ich do szufladki z etykietką "kicz" jest po prostu krzywdzące, zwłaszcza jeśli robi to taki ignorant jak ty.

Ech, miałem nie karmić trolla... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, ale proponuje zejść z tego tematu, zanim ta dyskusja pójdzie w złym kierunku, A kłótni tu chyba nie chcemy?

Ponieważ cała ta rozmowa wydaje mi się dziecinna i nie wnosi nic nowego do tematu, a z każdym postem niestety zaczyna przybierać wyglądem bardziej kłótnie.

Tak, więc apeluje Harmegidon, jeżeli zamierzasz się tu wypowiadać wnoś coś nowego do wypowiedzi po przez kilka postów piszesz kicz i na tym się kończy. To już wiemy, że dla Ciebie to jest "kiczem" i nie musisz, co chwila tego pisać, zresztą poza tym słowem nie widzę nic kreatywnego w twoich wypowiedziach. Więc proszę byś nie zachowywał się jak nastolatek skoro mówisz o "dorosłości" i używał argumentów.
Jeżeli zamierzasz tyko w twoim "rozumieniu" uświadomić czy raczej wyperswadować niektórym forumowiczą ich Hobby. To zachowujesz się jak niektórzy polscy politycy, którzy odkryli "jedyną i słuszną drogę w życiu, a poglądy innych ludzi to tylko pogański bełkot"

Ale jak już wspominałem nie chciałbym tutaj niepotrzebnej kłótni tak więc Panowie jak i Panie proponuję powrócić do wcześniejszego tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oki teraz już z innej beczki, powoli zbliżają się wakacje (niektórym szczęśliwcom) a jak wiecie równa to się z konwentami, na jakie konwenty się wybieracie bądź organizujecie?

Albo inaczej wasze ulubione konwenty i jaką lubicie na nich tematykę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ja chcialem isc na polkon i falkon i na zamojscki dni z fantastyka a tematyka oj naprawde przerozna wiec sie nei wypowiem - plan jest ciezko ulozyc na czyms takim bo naprawde czasem fajne rzeczy sie ze soba pokrywaja =/ a na konwentach anime and manga jeszcze nei bylem =P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2006 o 10:22, Akashi napisał:

(...) na jakie konwenty się wybieracie bądź organizujecie?


Tym razem popłynę pod prąd- na żadne się nie wybieram:P Mangą i Anime interesuje się od (Pi razy oko:P) 7 lat. W tym czasie byłem tylko na jednym konwencie- nie pamiętam nazwy, organizowany był w Warszawie, impreza na 200 osób (ogłoszenie znalazłem w Kawaii) Było przewidzianych parę atrakcji na których jak zwykle prym wiodły Coseplay''e, konkursy rysownicze i pokazy anime. W sumie to średnio mi się cała impreza podbała- ''przebieranka'' była dość przeciętna, nie wiem, może nie czuję tego klimatu:P, talentu rysowniczego nie mam więc konkurs też odpadł. Za to seans z Hack/Sign był całkiem fajny;) Ogólnie na całej imprezie przyciągneła mnie tylko 1 rzecz- wystawy modeli. Były tam ślicznie sklejone mechy (Eva 01, 02 z Neon Genesis Evangelion; i kilka Gundam''ów oraz Mobil Suit''sów z Gundam Wing). Czy ktoś z was wie, czy istnieje jakiś polski sklep internetowy oferujący takie modele? Zbliżają się wakacje, przypływ czasu i gotówki więc w sumie mógłbym czymś takim się zająć- przyjemna odmiana od samolotów z WWII. Gundam Zero napewno pięknie by się prezentował na biurku:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej, szukam sobie po niecie konwentów (ew. zwykłych spotkań mangowych) w Katowicach (i okolice) i nic nie umiem znaleźć ... Ktoś coś wie kiedy i co jest? Najbardziej by mnie jednak interesowały zwykłe spotkania mangowe, gdzie mógłbym sobie poczytać jakieś nowe mangi, ew. pooglądać anime (neo 256 z 7 gigowym limitem suxx). Słyszałem że są gdzieś w pobliżu empika, ale nie wiem dokładnie gdzie, ani kiedy, any help?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twój problem polega na tym, że każdemu umiesz wytykać, że jest gówniarzem a siebie uważasz za dorosłego, Twoja postawa tutaj i ogólna od jakiegoś czasu przeczy temu na całej linii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jak widać imć Harmegidon wprost uwielbia żałosne prowokacje. Napisze - "manga to bubel" i myśli, że jest to sensowny argument. Pozazdrościć "inteligencyji". Napisał:
"Jak nie potraficie obronić swojego, to krew was zalewa i atakujecie, człowieka i przy tym paplacie."
To dobre! Polska też zaatakowała III Rzeszę? Po co bronić coś przed tak nieudolnymi atakami jak jego? "Paple" tu chyba tylko jedna osoba, która bez przerwy zarzuca tymi samymi frazesami.
Nie żebym przejmował się jego wyśmiewaniem mangi bo jest mizerne i każdy normalnie myślący człowiek weźmie poprawkę na jego słowa. Nie mogę za to zdzierżyć naigrywania się z ludzi. Na pewno nie jest to w dobrym guście i nie przystoi osobie "dojrzałej". O dojrzałości Harmegidona świadczy także styl jego wypowiedzi... Dziękuję za uwagę. Nie zamierzam odpowiadać na dalsze prowokacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w jakim mieście żyjesz Towarzyszu Sand Wraith?
Bo jeśli chodzi o Wawe to mogę powiedzieć, że najszybciej dowiesz się na mangowych w week w Saskim bo ta nowa ekipa która spotyka się w Trafiku to ech szkoda gadać, aż żal mi że załatwiałem im miejsce na zimę :)

A powracając domojej myśli przewodniej to, jeżeli nie uda Ci się nic ustalić postaram się podać wam listę konwentów w Polsce, ale to dopiero za jakiś tydzień wcześniej za bardzo nie będę miał czasu pogrzebać...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2006 o 16:54, Akashi napisał:

A w jakim mieście żyjesz Towarzyszu Sand Wraith?


Napisał - Katowice i okolice. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt sorry padam już za dużo maili wysyłacie :) i mi się już wszystko kręci co i gdzie pisze
Więc w katowicach zawsze jest Asukon z tego co pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2006 o 21:06, shinian napisał:

Video Girl Ai


wiesz ostatnio wszedłem do empika i chciałęm zobaczyć tą mangę i jakoś no nie wiem - rysunkowo tak sobie ale wiem że nie to się liczy - spojrzałem na tom bodajże 4 i 17 i na stronach które na ślepo otworzyłem główny bohater (bo mniemam że to był on) siedział nad telefonem =P tak mnie troche to rozbawiło =) powiedzmy tak - musiałbym przeczytać pierwszy tom żeby zobaczyć co i jak - ale niestety raczej bym nie ryzykował kupowania no chyba że by mi się spodobało wtedy oczywiście =)

a chciałem was zapytać - co byście chcieli aby się ukazało na polskim rynku? ja osobiście nie znam wiele tytułów ale chętnie bym zobaczył:
-Death Note
-Hunter X Hunter
-FMA (zapozno bo jest =P)
-Demon & Demon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2006 o 21:27, mefjak napisał:

-Death Note
-Hunter X Hunter
-FMA (zapozno bo jest =P)
-Demon & Demon

Czuje sie taaaaki niedoinformowany, z tych tytułów czytałem jedynie o Hunter x Hunter i szczerze mówiąc naprawde mi się spodobało szczególnie intrygująca była postać tego psychopaty "Hisoka/Hudoka" argh nie pamiętam jak mu było. Ogólnie to jestem za Hunterem :-] A mógłbyś coś więcej napisać o pozostałych tytułach ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 11:39, Latniak napisał:

> /.../chociaz
> slyszalem ze robia film Hellsing =)

Trochę źle słyszałeś :p Niedługo wychodzi drugi odcinek Hellsing OVA (seira całkowicie oparta
na mandze). Epizodów nowej serii ma być podobno 20.
Według mnie stara seria 13 odcinkowa, która powstała w wytwórni Gonzo jest o wiele gorsza od
oryginalnej mangi (którą gorąco polecam). Jest ona oparta na wydarzeniach z magi jedynie częściowo
(gdyż powstała gdy manga jeszcze nie była zbyt rozwinięta - 2 tomiki chyba tylko wtedy były.)
Natomiast nowa seria ma być zgodna z mangą, przy jej tworzeniu pomaga też autor mangi Kohta
Hirano.

Ma być, chociaż juz w 1 OVA widać nieco odstępstw od mangi, a niektóre momenty są pokazane zbyt skrótowo. A epizodów ma być około 10 (jeden odcinek ma odpowiadać jednemu tomowi mangi, przynajmniej teoretycznie). Jak na razie tomów mamy tylko 7, więc na wszystkie odcinki OVA pewnie jeszcze sporo sobie poczekamy :P Zwłaszcza, że jest to (w założeniu) projekt trzyletni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się