Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

jeżeli ktos oglada sporo nowych serii to polecam www.animecalendar.net ;) strona czysto informacyjna z wszystkimi datami nowych serii ;d mi sie przydało to może komus tez ;d

Pozdro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 23:33, Paniol napisał:

jeżeli ktos oglada sporo nowych serii to polecam www.animecalendar.net ;) strona czysto
informacyjna z wszystkimi datami nowych serii ;d mi sie przydało to może komus tez ;d

Przydatna rzecz. Przy oglądaniu 20 serii na raz już się gubię. Dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 23:50, JaMES` napisał:

Offtop:
Hubi Koszi czytasz moze kokoart? :P

Który koment złapał twoje oko ?? Coś o Luffim czy najnowszy o tym że Kociak w tych podziemiach jest najniebezpieczniejsza ??
Taaak czytam, gdzieś tak od 5 lat z hakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 23:54, Hubi Koshi napisał:

Który koment złapał twoje oko ?? Coś o Luffim czy najnowszy o tym że Kociak w tych podziemiach
jest najniebezpieczniejsza ??
Taaak czytam, gdzieś tak od 5 lat z hakiem.


a nie pamietam o czym, ale pod paskiem o tym, że sylwii chyba źle xD
Ja czytam koko zaledwie od 3 lat :P swietny humor

BTW nowe chaptery jakies takie bez polotu, w GANTZu nadhcodzi zagłada, w TRC wychodzi szydło z worka, W Naruto jeden Pein leży, ale pewnie zaraz wstanie, w Bleach - zmuuuła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie właśnie Slayers Revolution i muszę powiedzieć że jestem mocno zniesmaczony. Największą zaletą czwartej serii jest to że ma zaledwie 13 epków dzięki czemu udało mi się (choć z bólem) obejrzeć całość...
Odnoszę wrażenie że najnowsza odsłona została stworzona z myślą o młodszych widzach niż poprzednie serie bo chociaż Slayersi nigdy nie byli poważnym anime to jednak mimo wszystko trzymali wyższy poziom niż "to coś". Tak swoją drogą, czy to tylko mi się tak wydaje czy też twórcom nie chciało się nawet inwestować w nową ścieżkę dźwiękową tylko odkurzyli te już istniejące?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a Co powiecie na Mangi z serii D.N. Angel ? Mi się to całkiem podoba, nie jest moze jakaś super dynamiczna akcja ale manga jest całkiem ciekawa :) polecam, tak samo Dragon Ball Z :))
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czapter 519 wyjaśnił z jakąś połowę tajemnic One Piece xD
Czyta ktoś z tutaj zgromadzonych mangę HSD Kenichi? Normalnie jak zobaczyłem ile w tym tygodniu skanlacji spod rąk "Nerieru" wyszło to sobie pomyślałem "ci kolesie chcą chyba cały rok w miesiąc nadrobić", nic tylko się cieszyć i czytać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILERY ONE PIECE

Dnia 24.10.2008 o 18:04, Ledoke napisał:

Czapter 519 wyjaśnił z jakąś połowę tajemnic One Piece xD

Serio niby których konkretnie :-P Ja osobiście zaczynam się zastanawiać czy przypadkiem Hebihime i Luffy nie są spokrewnieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 18:10, Hubi Koshi napisał:

SPOILERY ONE PIECE
Serio niby których konkretnie :-P

No chociażby "Love Punch" Garpa czy to dlaczego Sentoumaru skopał tyłek Luffiemu ;d

Dnia 24.10.2008 o 18:10, Hubi Koshi napisał:

Ja osobiście zaczynam się zastanawiać czy przypadkiem Hebihime i Luffy nie są spokrewnieni.

Why, dlatego że mają ten sam rodzaj "Haki"? A co do "Hebihime" to w anime Get Backers(anime całkiem niezłe pomimo dziwnej nazwy;) był bardziej pasujący do niej tytuł "Hebiyarou" co po angielsku znaczy "snake bastard" xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 18:31, Ledoke napisał:

> SPOILERY ONE PIECE

Dnia 24.10.2008 o 18:31, Ledoke napisał:

No chociażby "Love Punch" Garpa czy to dlaczego Sentoumaru skopał tyłek Luffiemu ;d

Nienienienie Love Punch i Nami Chop to zupełnie inny gatunek ataków. To ataki wypełnione Emocją. To zupełnie inny rodzaj niż Haki. Chociaż interesuje mnie to całe Haki, wygląda na to że jest to jakiś rodzaj ducha walki w fizycznej formie

Dnia 24.10.2008 o 18:31, Ledoke napisał:

Why, dlatego że mają ten sam rodzaj "Haki"? A co do "Hebihime" to w anime Get Backers(anime
całkiem niezłe pomimo dziwnej nazwy;) był bardziej pasujący do niej tytuł "Hebiyarou"
co po angielsku znaczy "snake bastard" xD

Cóż, poza Haki jest również motyw związany z tym co ona ma na plecach, a co Luffy już kiedyś widział. Nic nie wiemy o matce Luffiego, więc kto wie czy w jakimś momencie w przeszłości nie zabujała się w Dragonie i nie mięli dzieci, Luffiego i Hebihime XD Wiem wiem dzikie przypuszczenie, ale zauważ że Oda już nie raz nas nie gorzej zaskakiwał. Choćby tylko tym KIM jest dziadek Luffiego, albo jak zmienili się Koby i Helmeppo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 18:43, Hubi Koshi napisał:

> > SPOILERY ONE PIECE
Nienienienie Love Punch i Nami Chop to zupełnie inny gatunek ataków. To ataki wypełnione
Emocją. To zupełnie inny rodzaj niż Haki.

Ja tam wiem swoje ;d "Nami Chop" na pewno z haki nie ma nic wspólnego bo to tylko comedic relief jest tak samo jak ślady po pobiciu na czaszce Brook''a, a "Love Punch" wydaje mi się pozostałością po tym sławnym treningu Luffiego z czasów kiedy się jeszcze nim Garp "opiekował" ;)

Dnia 24.10.2008 o 18:43, Hubi Koshi napisał:

Chociaż interesuje mnie to całe Haki, wygląda na to że jest to jakiś rodzaj ducha walki w fizycznej formie

W tym poście jest ładnie napisane czym to "Haki" właściwie jest http://tinyurl.com/6m76oc , oficjalne to to chyba nie jest, ale przynajmniej ma sens ;)

Dnia 24.10.2008 o 18:43, Hubi Koshi napisał:

Cóż, poza Haki jest również motyw związany z tym co ona ma na plecach, a co Luffy już
kiedyś widział. Nic nie wiemy o matce Luffiego, więc kto wie czy w jakimś momencie w
przeszłości nie zabujała się w Dragonie i nie mięli dzieci, Luffiego i Hebihime XD Wiem
wiem dzikie przypuszczenie, ale zauważ że Oda już nie raz nas nie gorzej zaskakiwał.
Choćby tylko tym KIM jest dziadek Luffiego, albo jak zmienili się Koby i Helmeppo.

No właśnie, zaskakiwał IMO to że ona okaże się jego matką jest zbyt hmm..oczywiste, wydaje mi się że Oda zrobi tutaj coś podobnego do tej akcji z Duvalem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILERY ONE PIECE

Dnia 24.10.2008 o 19:16, Ledoke napisał:

Ja tam wiem swoje ;d "Nami Chop" na pewno z haki nie ma nic wspólnego bo to tylko comedic
relief jest tak samo jak ślady po pobiciu na czaszce Brook''a, a "Love Punch" wydaje
mi się pozostałością po tym sławnym treningu Luffiego z czasów kiedy się jeszcze nim
Garp "opiekował" ;)

Wiesz, Garp jest tak stuknięcie silny że on pewnie Sea Kingi powala jednym plaskaczem, on tam się w Haki bawić nie musi. To co mnie zainteresowało jednak to to że te dwie wężowe siostrzyczki wydają się chyba posiadać Mantrę bo były w stanie przewidywać ataki Luffiego.

Dnia 24.10.2008 o 19:16, Ledoke napisał:

W tym poście jest ładnie napisane czym to "Haki" właściwie jest http://tinyurl.com/6m76oc
, oficjalne to to chyba nie jest, ale przynajmniej ma sens ;)

Będę ci musiał uwierzyć na słowo bo mi nie chce wchodzić :-(

Dnia 24.10.2008 o 19:16, Ledoke napisał:

No właśnie, zaskakiwał IMO to że ona okaże się jego matką jest zbyt hmm..oczywiste,
wydaje mi się że Oda zrobi tutaj coś podobnego do tej akcji z Duvalem ;)

Sam nie wiem... to by nie było w stylu Ody odstawiać ten sam numer dwa razy. Chociaż kto wie, wszystko jest możliwe. Poza tym przecież mówiłem że nie matka tylko siostra :-P To by było dość komiczne "Little Brother ??" "Onee-sama ??" Ciekawe któremu pierwszemu by się zebrało na wymioty XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILERY ONE PIECE

Dnia 24.10.2008 o 19:27, Hubi Koshi napisał:

Wiesz, Garp jest tak stuknięcie silny że on pewnie Sea Kingi powala jednym plaskaczem,
on tam się w Haki bawić nie musi.

No i właśnie w tamtym poście jest napisane m.in. to że w Haki się nie bawi, ono się robi tak jakby samo z siebie, zresztą przeczytasz będziesz wiedział o co chodzi ;)

Dnia 24.10.2008 o 19:27, Hubi Koshi napisał:

To co mnie zainteresowało jednak to to że te dwie wężowe siostrzyczki wydają się chyba posiadać Mantrę bo > były w stanie przewidywać ataki Luffiego.

Pamiętasz jak Gan Fall wyjaśniał jak działa Mantra? IMO Mantra i to czego się Zoro musiał nauczyć żeby móc przeciąć metal to jedne z form Haki.

Dnia 24.10.2008 o 19:27, Hubi Koshi napisał:

Będę ci musiał uwierzyć na słowo bo mi nie chce wchodzić :-(

Mangahelpers ma jakieś problemy z serwerem, ale chyba już to naprawili ;d

Dnia 24.10.2008 o 19:27, Hubi Koshi napisał:

Poza tym przecież mówiłem że nie matka tylko siostra :-P

A to Cię źle zrozumiałem :/

Dnia 24.10.2008 o 19:27, Hubi Koshi napisał:

To by było dość komiczne "Little Brother ??" "Onee-sama ??" Ciekawe któremu pierwszemu by się zebrało na wymioty XD

Pamiętasz jaką minę Luffy odstrzelił kiedy się dowiedział że Korokoro jest syreną? Pewnie w tym wypadku by zrobił to samo "You, my sister? Gross!" xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoilery Clannad After Story
Własnie obejrzałem 4 odcinek który kończy Sunohara Sibling`s arc. Trzeba przynać że ten odcinek pokazał klase i to jaki jest 2 sezon Clannadu, a to dopiero początek. Swietnie rozegrano początek walki z klubem piłkarskim i późniejszą walke w deszczu. Teraz czas na Misae Sagara arc, a potem Yukine Miyazawa arc i nadejdzie ostatni akt tej opowieści czyli właściwe wydarzenia After Story dotyczące Tomoya i Nagisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że w tym miesiącu wyszło kilka nowych anime. Nie miałem jednak okazji jeszcze przeczytać recenzji. Wolę tego uniknąć i zaufać Waszej opinii. Prosiłbym o kilka tytułów jakichś interesująco zapowiadających się anime z gatunku supernatural, shounenm, superpower lub pokrewnych. Byłbym niezmiernie wdzięczny :)

A tak BTW ostatnio powtórzyłem sobie pierwszy sezon Vampire Knight i zabrałem się za nowe epizody z serii Gulity. Podobny klimat i ten ending - mniam, mniam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gundam 00 2nd Season ep 4
Kolejny bardzo ciekawy odcinek, choć kreska i animacja były jakieś... dziwne? Mniejsza o to :P
Feddsi opracowali dość ciekawego MA z GN Drive. dodatkowo jednostka posiadała niezłe pociski przełamujące GN Shield. Niestety spodziewałem się czegoś naprawdę interesującego, a zakończyło się na szybkim pokonaniu jednostki.
Teraz najważniejsze - Graham is here!! W zajebistym MS''ie. Jak spojrzałem na nową zabaweczkę Grahama to aż szczęka mi opadła. Jego kask też niezły przez różki ;)
Soma również posiada niezłe cacuszko i pokonała Alle (jak zwykle zresztą :P)
Najciekawszy w tym odcinku był pocałunek Lyle''a i Feldt oczywiście zakończony plaskaczem i tu szczególnie zdziwiłem się animacją, która strasznie przypominała mi Macross F.
Poza tym Billy okazał się kawałem mendy i dołączył do A-Lawsów... Asshole! Chce walczyć z tą piękną laską w bardzo ciasnym kostiumie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

greg_f
> Słyszałem, że w tym miesiącu wyszło kilka nowych anime.
Kilka to mało powiedziane. Obecnie trwa tak zwany "Sezon Jesienny", który jest znany z zapełnienia czasu każdego z nas przez dziesiątki różnych anime.
> Nie miałem jednak okazji jeszcze
> przeczytać recenzji. Wolę tego uniknąć i zaufać Waszej opinii. Prosiłbym o kilka tytułów
> jakichś interesująco zapowiadających się anime z gatunku supernatural, shounenm, superpower
> lub pokrewnych. Byłbym niezmiernie wdzięczny :)
W sezonie jesiennym wyszło chyba 9 produkcji z pod tych gatunków. Vampire Knight Guilty(1) znasz tak samo chyba jak z (2)Gundamem 00 s2. Prócz tego mamy sequel dobrego anime czyli (3)Jigoku Shoujo Mitsuganae
(nie powiem ci nic, bo nie oglądam).(4) Kuroshitsuji - anime o kamerdynerze w dawnym Londynie. Czytałem mangę ale z powodu, iż czasem zajeżdża yaoi nie mam ochoty rzucać się na anime, mimo że podobno zapowiada się dobrze. Następnie mamy (5)Yozakura Quartet, które mimo, że mi się podoba jest "nie-shounenem i nie-supernaturalem". Wiem, że nie masz pojęcia o co mi chodzi, ale po prostu trudno podpisać tą serie pod któryś z tych gatunków. Najlepiej zrobisz jak zobaczysz choć pierwszy odcinek. Dalej mamy (6)Shikabane Hime: Aka czyli sławetna wśród koneserów mangi Corpse Princess. Anime może będzie dorastać do mangi ale niestety studio postawiło na nowych seyiuu, którzy powiedzmy sobie szczerze brzmią marnie. Następnie jest mój prywatny faworyt roku 2008 czyli (7)Chaos;HEAd. Anime trudno opisać ale jest to jedno z tych psychodelicznych produkcji, w których widz długo nie wie o co chodzi. Serie tę nazywa się nowym Higurashi choć nie radze w to wierzyć bo dla mnie Higurashi No Naku Koro Ni odpada w przedbiegach. No ale to moja własna opinia. No i teraz muszę powiedzieć o najbardziej kontrowersyjnym anime od dawna czyli (8)Ga-Rei Zero. Dlaczego kontrowersyjne przekonasz się po 1 lub 2 odcinku, jednak dla mnie jest to profanacja mangi dziejącej się w tym samym uniwersum. Cóż, jeśli jednak oceniać anime jako normalną produkcję wypada raczej dobrze. Na koniec typowy shounen czyli (9)To Aru Majutsu no Index. Też polecam ale podkreślam iż anime nie wciąga tak jak manga. Potrafi czasem przynudzać. To chyba będzie wszystko wartego (lub nie) polecenia. Jeśli przypomne sobie jakieś jeszcze anime napisze następnego posta bo pewnie tu nikt nie zauważy.
Ps. Ten post musi być strasznie chaotyczny i trudny do przeczytania xD
Pss. Wprowadziłem numerki bo chyba łatwo się było pogubić w tym.

edit. Nie zaskoczyła odpowiedź mam nadzieje że zaglądasz do tego tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się