Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 13.04.2009 o 12:50, Tomoya-kun napisał:

> To ja też dorzucę coś od siebie. ;]
>
> http://yowie1991.deviantart.com/art/First-skech-A3-117899243
> http://yowie1991.deviantart.com/art/Spring-in-the-air-115975379
> http://yowie1991.deviantart.com/art/White-forest-Reupload-109905704
Niezłe choć bardziej mi podobają siętwoje "tradycyjne" rysunki. Na twoim profilu jeszcze
ten mi się podobał http://yowie1991.deviantart.com/art/Small-art-by-Yowie-81316700 (przypadkiem
to nie Yakumo z SR? Bo strasznie mi ją przypomina.)


Tak, to ona. Gdy ją rysowałem to nie wiedziałem że jest z tego anime, bo znalazłem ją w albumie na google.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 18:51, MisticGohan_MODED napisał:

Hehe widać ,że od 13 epa Kurokami zabawa zaczyna się od nowa :]


Hmmm. A mógłbyś opowiedzieć co nieco o tym anime, czy w ogóle warto oglądać i o czym ogólnie jest? Chciałbym po prostu dostać jakiś komentarz, a nie to co znajduje w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 21:05, Piotrbov napisał:

> Hehe widać ,że od 13 epa Kurokami zabawa zaczyna się od nowa :]

Hmmm. A mógłbyś opowiedzieć co nieco o tym anime, czy w ogóle warto oglądać i o czym
ogólnie jest? Chciałbym po prostu dostać jakiś komentarz, a nie to co znajduje w necie.



Jest to anime na średnim poziomie. Niby ta akcja się dzieje, czasami są jakieś bójki i zwroty akcji, to po jakimś czasie anime zaczyna przynudzać. Ja jak skończyłem na 10 odcinku oglądać, tak mam jakieś wewnętrzne opór, aby kontynuować serię. Myślę, że muszę po prostu od niej trochę odpocząć, tak jak to robiłem kiedyś z Higurashi no Naku koro ni. Klimat nieco fantasy, można znaleźć podobieństwo do Fate/stay night.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 21:05, Piotrbov napisał:

> Hehe widać ,że od 13 epa Kurokami zabawa zaczyna się od nowa :]

Hmmm. A mógłbyś opowiedzieć co nieco o tym anime, czy w ogóle warto oglądać i o czym
ogólnie jest? Chciałbym po prostu dostać jakiś komentarz, a nie to co znajduje w necie.


Mnie to przypomina Evangeliona. Tam w około 20 epie już nie masz pojęcia o co w ogóle chodzi. Ta seria zmierza chyba w tym samym kierunku ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 21:27, SiDi napisał:

Mnie to przypomina Evangeliona. Tam w około 20 epie już nie masz pojęcia o co w ogóle
chodzi. Ta seria zmierza chyba w tym samym kierunku ;]


A to ciekawe, może spróbuje i się zobaczy. Gdy mi się spodoba, to będzie moje czwarte anime, które regularnie oglądam. Poprzednie to: K-On, Fullmetal 2 i Valkyrie Chronicles.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2009 o 21:32, Piotrbov napisał:


A to ciekawe, może spróbuje i się zobaczy. Gdy mi się spodoba, to będzie moje czwarte
anime, które regularnie oglądam. Poprzednie to: K-On, Fullmetal 2 i Valkyrie Chronicles.

Jestem zobowiązany polecić Tobie jeszcze bardzo fajne Asura Cryin'', które ukazuje się od 2 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2009 o 21:36, Mysterum napisał:

Jestem zobowiązany polecić Tobie jeszcze bardzo fajne Asura Cryin'', które ukazuje się
od 2 tygodni.


Hmmm. Sprawdzę ;) Prawdę mówiąc pierwsze co mi się kojarzy z tym tytułem to Guild Wars, ale chyba to się nie dzieje w tym świecie.

Edit. Jak na razie Kurokami wyglądanie nieźle. Te pierwsze minuty 1 odcinka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kawaii ^^ Wszystkie to twoja inwencja czy są z jakiegoś konkretnego anime?

Przez ciebie i Yowie Northona (ale do niego to mi jeszcze TROCHĘ brakuje :P) zrobiłem się zazdrosny i postanowiłem narysować coś 100% swojego a nie tylko kopię innej tapety. Nie jest do końca tak jak chciałem ale już dziś mi się nie chce poprawiać:

20090413235551

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie obejrzałem sobie Gundam SEED Stargazer :]
Spoko film :]
Końcówka jednak chamska zważywszy na okoliczności ;/ A szkoda ;/
Ech... według moich obliczeń to też w sumie niewiele brakowało ;/

Nareszcie poznałem imiona bohaterów oraz nazwy ich mechów które znałem z Super Robot Taisena K :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 04:27, MisticGohan_MODED napisał:

No nareszcie obejrzałem sobie Gundam SEED Stargazer :]
Spoko film :]
Końcówka jednak chamska zważywszy na okoliczności ;/ A szkoda ;/
Ech... według moich obliczeń to też w sumie niewiele brakowało ;/

Dlaczego chamska?

Spoiler

Nasza kochana parka przeżyła, a Sven dołączył do DSSD ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/cut
Zależy, najcześciej biore postaci z anime i kombinuje co tu z nimi zrobia(Ritsu spodobała mi się podczas endingu z K-ON! wiec postanowiłęm ją narysować w miare podobnie). Dawniej przerysowywałem ale teraz bardziej jak zobacze gdzieś jaką tapete czy postać to zapamietuje ją i rysuje z pamieci zmieniając to co mi pasuje. Bardzo lubie np. dziewczyny z Toradora i Clannadu(pierwszy szkic). Ale też jak mam jakiś dobry pomysł to rysuje własne(drugi szkic)

20090414094525

20090414094601

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dopiero skończyłem oglądać pierwszy sezon Fullmetal Alchemist (łącznie z filmem) i jestem pod ogromnym wrażeniem. Sam pomysł z drugą stronę wrót bardzo mi się spodobał i jeszcze ten soundtrack (cud, miód i orzeszki!). Szkoda tylko, że z tego co czytałem w nowej serii (czyli również mandze) nie ma

Spoiler

naszego świata

za wrotami :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy może być ale drugi (chodzi mi o ten q1)... świetny! Naprawdę cudownie ci wyszła :) A o tym moim co powiesz? Wal, nie boję się krytyki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem ostatnio maila do Marketing Manager AXN, AXN Sci-Fi, AXN Crime, wczoraj dostałem odpowiedź. Chciałem się dowiedzieć kiedy startuje kanał poświęcony tylko Anime - Animax. Ostatnie informacje o kanale jakie dotarły do moich uszu to domniemany start na początku roku 2008. Od tamtej pory cisza. Pewnie tutaj ktoś jak ja nie był na bieżąco - tak więc informuję:

Kanał wystartuje prawdopodobnie jeszcze w tym roku :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 10:52, KrisK91 napisał:

Kanał wystartuje prawdopodobnie jeszcze w tym roku :).

Jak na razie to ciut half-assowo to odstawiają bo na AXN-Sci puszczają anime w pierwszej połowie dzionka. Może to jakaś przymiarka do nowego kanału, a może po prostu tak zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 10:22, Kosmitus napisał:

Pierwszy może być ale drugi (chodzi mi o ten q1)... świetny! Naprawdę cudownie ci wyszła
:) A o tym moim co powiesz? Wal, nie boję się krytyki :D

Skoro chcesz to przyczepił bym się do: proporcje twarzy, musisz nad tym popracować, troche subtelniej zaznaczaj usta, oczy to już kwestia własnego stylu wiec potrzebne jesty tylko ich dopracowania.
Ja bym proponował ci znaleść własny styl rysowania, osobiście mój obecny oparłem na Toradora(nie jest on skomplikowany i nieźle wygląda). Tak samo dopracowywanie proporcji: niektóży rysują np. szkielet twarzy a potem wszystko nanosza, a ja za to najpeirw rysuje oczy i potem do tego dopasowuje twarz, dzięki temu łatwo mi utrzymać względne proporcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 09:38, Earthshaker napisał:

Dlaczego chamska?

Spoiler

Nasza kochana parka przeżyła, a Sven dołączył do DSSD ;)


Spoiler

No jak przeżyli ? Tlenu nawet przy odpowiednich ustawieniach wystarczyło im tylko na 27 dni :/
A Sol znalazł się w zasięgu ich nawigatora po 669 godzinach ,czyli prawie po 28 dniach (27,875 dokładniej) ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2009 o 14:39, MisticGohan_MODED napisał:

Spoiler

No jak przeżyli ? Tlenu nawet przy odpowiednich ustawieniach wystarczyło im tylko
na 27 dni :/
A Sol znalazł się w zasięgu ich nawigatora po 669 godzinach ,czyli prawie po 28 dniach
(27,875 dokładniej) ;/


Spoiler

W króciutkiej mandze jest napisane, że jednak przeżyli. Właściwie można było się sugerować tym, że obliczenia były tylko przypuszczeniem :P Sven pewnie oddychał płytko, więc przeżyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzana pierwsza seria Gundam 00, zwana też Daburołem.

Spoiler

Troszkę zabawnych momentów było, ale chyba nie mam poczucia humoru, bo jednak komedią bym tego nie nazwał. Może w drugiej serii jest absurdalniej...
Setsuna - początkowo autystyczne dziecko, później niewiele sie zmienia, choć przynajmniej zaczyna coś tam myśleć. a że są to myśli o Gundamie... Swoją droga, uwielbiam czytać stare posty na temat tej serii ,,Setsuna i jego mroczne popędy'''', ,,Bajka o chłopcu, który odczuwa niezdrowy pociąg do swojego wielkiego robota''''... Piękne!
Lockon - jak wiadomo, najrówniejszy i najnormalniejszy z Meisters. Śmierć miał epicką.
(H)Allelujah - Jak można było dać tak głupie imię bohaterowi? toż on nawet Lulusia pod tym względem bije! Samego gościa dało się lubić, zwłaszcza, gdy odgarniał grzywkę. Ale jego ostatnia walka, toczona wspólnie przez obie osobowości też była ładna.
Tieria - Ha, tego to wiedziałem ze polubię, zanim jeszcze zacząłem oglądać, z czystej przekory dla tych, co go nie trawią:-P Ale faktycznie, poczatkowo jest co najmniej wkurzający. Czekam, co pokaże w drugiej serii.
Saji - ach, niech go ktoś zastrzeli!
Ali - kurczę, postaci grane przez tego seiyuu nie zawsze lubię, ale zawszę z przyjemnością oglądam popisy tych postaci. choć ten i tak jest chyba gorszy od jego innej roli, Ladda Russo...



Muzyka świetna, openingi bardzo dobre, endingii świetne, wciąż słucham Wana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się