Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 27.02.2006 o 00:08, Czedwik napisał:

Tak było oznaczone, ponieważ klasyfikacja wiekowa nie odnosi się do poziomu, a do innych rzeczy.
Brany pod uwagę jest rodzaj przemocy, czy są obecne wuglaryzmy itp. Stąd te dziwne oznaczenia
;)

No nie wiem. Od 7 lat nadaje się dla królewny śnieżki ;) Tutaj mieliśmy zabijanie ( i to na śmierć ), a nie zmartwychwstanie na końcu. Poza tym postać Rock''a jest kontrowersyjna: chciał wybić wszystkie roboty, ot po prostu ich nienawidził. Potem komuś przyjdzie do głowy, że lepiej zniszczyć niż zrozumieć. Film jest dość głęboki merytorycznie, w sumie nic dziwnego, scenariusz pisał gość od Akiry.
Zdecydowanie film nadaje się wiekowo od 12 - 15.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy ktoś z was posiada jakiś słowniczek dopisków do imion bohaterów. Chodzi mi o te wszystkie "-kun,-dono" i podobne w Japonskim istnieje pewien system dopisków, które wyznaczają stosunek mówiącego do drugiego człowieka stosunek czysto formalny z tego co pamiętam. Dlatego ciekaw jestem czy ktoś ma może rozpiske co każdy dopisek znaczy, jeśli tak to moglibyście albo zapodać linka, albo (jeśli niezbyt długie) wrzucić to na forum ??
Oglądam sobie akuratnie tłumaczoną z japońskiego wersje "Shaman Kinga" i ciekawi mnie bardzo sens tego jak odnoszą sie do siebie postacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-dono to o ile wiem do kobiety z szacunkiem
-kun to do kolegi
-san to do kogo starszego z szacunkiem
-chan to zdrobnienie
jak dasz jakies inne to moze mi sie przypomni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 21:37, Shin napisał:

-chan to zdrobnienie

Przypomniało mi się przy okazji tego pewnie "anime" co leci około północy na Jetix, Shin-chan, czy jakoś tak się zwie. Kreska bez wyższych lotów, choć ma swój urok, jak również same anime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 21:47, CH1CKEN napisał:

Przypomniało mi się przy okazji tego pewnie "anime" co leci około północy na Jetix, Shin-chan,
czy jakoś tak się zwie. Kreska bez wyższych lotów, choć ma swój urok, jak również same anime.

O taaak Shin-Chan jest odlotowy to najbardziej zakręcony dzieciak w histori :-]. Zaóważyliście że w przeciwieństwie do Hamerykańskich kreskówek w japońskich nawet w dość poważnych animcach występuje masa żartów i luźnych scenek ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 21:50, Hubi Koshi napisał:

O taaak Shin-Chan jest odlotowy to najbardziej zakręcony dzieciak w histori :-].


Oj tu bym polemizował. Kiedyś na Polonii leciało anime z chłopakiem o imieniu Gibi w roli głównej. Niezwykłość tego berbecia polegała na tym, że był najlepszy we wszystkich sportach. Dosłownie we wszystkich. No i do tego kochał się w dziewczynie kilka lat od niego starszej:P On to był dopiero zakręcony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 21:55, shinian napisał:

Oj tu bym polemizował. Kiedyś na Polonii leciało anime z chłopakiem o imieniu Gibi w roli głównej.
Niezwykłość tego berbecia polegała na tym, że był najlepszy we wszystkich sportach. Dosłownie
we wszystkich. No i do tego kochał się w dziewczynie kilka lat od niego starszej:P On to był
dopiero zakręcony.

Wyobraźnie sobie jaki by był schizolski Mortal Kombat jakby doszło do spotkania kilku takich wykręconych dzieciaków, normalnie medialna apokalipsa na skale masową, a ludzie musieli by wykupywać całe skrzynki środków uspokajających

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 21:57, Hubi Koshi napisał:

Wyobraźnie sobie jaki by był schizolski Mortal Kombat jakby doszło do spotkania kilku takich
wykręconych dzieciaków, (...)


Jest coś takiego na newgrounds.com Nazywa się to bodajże Final showdown. Tylko że zamiast bohaterów japońskich anime są herosi amerykańskich serialii i komiksów. Trochę mało to realistyczne- Chuck Norris przegrywa:P ale naprawdę zabawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 22:06, shinian napisał:

Jest coś takiego na newgrounds.com Nazywa się to bodajże Final showdown. Tylko że zamiast bohaterów
japońskich anime są herosi amerykańskich serialii i komiksów. Trochę mało to realistyczne-
Chuck Norris przegrywa:P ale naprawdę zabawne.

Oglądałem.... Kilka razy.... tak samo jak kilka razy opadła mi szczęka..... Normalnie totalne szaleństwo i orgia rysunków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 21:58, Shin napisał:

nie lubie shin-chana beznadziejnie wyglada jak mozna to lubic ;>


Tu się akurat zgadzam, widziałem parę razy i już więcej nie chcę.
A tak właściwie co myślicie na temat mangi / anime na podstawie świata fantasy, np zrobić Mangę Forgotten Realms albo Lord of the Ring, co o tym myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

japonczycy biora wszystko w swoje rece min byla manga tomb raider a co do twoich pomyslow to mysle ze lotra lepiej zostawi tak jak jest bo jeszcze cos sie rozwali a forgotten realms moze byc ciekawym swiatem na mange chociaz osobiscie basrdziej wole swiat warhammera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 23:10, Shin napisał:

japonczycy biora wszystko w swoje rece min byla manga tomb raider a co do twoich pomyslow to
mysle ze lotra lepiej zostawi tak jak jest bo jeszcze cos sie rozwali a forgotten realms moze
byc ciekawym swiatem na mange chociaz osobiscie basrdziej wole swiat warhammera


Wiesz tutaj właśnie nie chodziło mi Warhammera, ale typowy świat fantasy imho bardzo dobrze by to wyszło, chociaż jak ktoś woli WH... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.03.2006 o 23:24, Vaxinar napisał:

Wiesz tutaj właśnie nie chodziło mi Warhammera, ale typowy świat fantasy imho bardzo dobrze
by to wyszło, chociaż jak ktoś woli WH... ;)


kroniki wojny na lodoss ogladales?
typowyu swiat fantasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 23:51, Hubi Koshi napisał:

> jak dasz jakies inne to moze mi sie przypomni
a "-sama" ??

hmm spotakalem si z tym ale nei jestem pewien jak to wyasnic ;-) i czy dobrze rozumiem
na pewno do kogos z szacunkiem i roznica wieku nie jest duza tak jak w san ale glowy nie dam :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 23:51, Hubi Koshi napisał:

> jak dasz jakies inne to moze mi sie przypomni
a "-sama" ??

Sama, używane jest w odniesieniu do bóstwa, lub do kogoś kogo dażysz ogromnym szacunkiem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej tak więc, jestem teraz w stanie stwierdzić że "Shaman Kinga" można uznać za ideowego następcę Dragon Balla, jednak nie polecam oglądania na Jetixie bo część sensu została zwyczajnie wypaczona tak więc polecam obejrzeć na www.youtube.com wystarczy wpisać "Shaman Kings episode ##" epizody są z tego co wiem od 1-64 plus jeden dodatkowy. Acha jeszcze jedno, anime jest a z angielskimi napisami więc lepiej troszke znać ten język

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się