Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

Dnia 24.01.2010 o 13:21, TetraGramaton napisał:

Karty creativa są od zawsze bardzo dobre, problem tylko głównie polegał na stabilności
ich wadliwych często sterowników które na każdym systemie szfankowały w nieokreślonym
momencie.

To de facto oznacza, ze caly produkt (na ktory sklada sie hardware i software) jest o kant d..y potluc. Nie kupuje sie sprzetu po to, zeby sie bujac z niestabilnym sterownikiem i przez to niestabilnym systemem, tylko zeby ich uzywac do _bezproblemowego_ sluchania muzyki i/lub grania w gry.

Dnia 24.01.2010 o 13:21, TetraGramaton napisał:

Mam słuchawki Creative Aurvana Live i są one może ze stajni fostera ale ten ich produkt
jest jednym z najlepszych na świecie i najbardziej rozchwytywany w tym przedziale cenowym.

Owszem. Ale nie dlatego, ze sa zaprojektowane przez Creative, a przez to ze zaprojektowala je jedna z najlepszych na swiecie firm po czym wziela kase za to, zeby Creative mogl na tym wrzucac swoje logo.
Znajdz jakiekolwiek inne sluchawki od Creative, ktore zostaly przez nich zaprojektowane od poczatku do konca - i ktore jednoczesnie maja takie opinie. Nie ma? Ups, ciekawe dlaczego .....

Dnia 24.01.2010 o 13:21, TetraGramaton napisał:

Za ich cenę nie sądzę abyś kupił czegoś lepszego. Nawet produkty Senhaissera nie są tak
świetne jak one.

Sennheiser to tylko jedna z wielu firm ktore konkuruja m.in. sluchawkami. Nie jest to firma "wyznacznik" jakosci. A w przypadku nizszych pulapow cenowych powiedzialbym wrecz, ze jest firma po prostu przereklamowana. Podobnie zreszta jak Creative.

Dnia 24.01.2010 o 13:21, TetraGramaton napisał:

Nie miałem na uszach Fatality ale z tego co wiem to są to słuchawki przeznaczone dla
graczy a nie do delektowania się muzyką.

A to gracze juz nie moga tez sobie posluchac muzyki? Zreszta - Fatality mialem mozliwosc odsluchac u kumpla. I prawde powiedziawszy zamiast nich wolalbym dowolny model otwartych sluchawek Sennheisera w tym przedziale cenowym. A do takiego Koss Porta Pro to w ogole nie maja startu!

Dnia 24.01.2010 o 13:21, TetraGramaton napisał:

albo jesteś graczem albo słuchaczem muzyki,

Jak juz pytalem wczesniej - nie mozna robic jednego i drugiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 23:24, Llordus napisał:

/..../
> Nie miałem na uszach Fatality ale z tego co wiem to są to słuchawki przeznaczone
dla
> graczy a nie do delektowania się muzyką.
A to gracze juz nie moga tez sobie posluchac muzyki?

Zaraz, wtrące się, jako że nikt nie razy odpowiedzieć na moje pytania. Akurat tutaj TetraGramatonowi chodzi o to, że te słuchawki są raczej przeznaczone do grania, a nie słuchania muzyki, co nie znaczy z kolei, że gracze nie mogą muzyki słuchać. Reszta, może i dobrze prawisz, ja się nie wypowiem, nie znam się.

A teraz, teraz może ktoś odpowie na moje wcześniej zadawane pytania? ; D
Zamierzam kupić słuchawki do odtwarzacza Creative Zen. Audiofilem nie jestem, więc wygórowanych oczekiwań nie mam. Cena? Okej by było, gdyby kosztowały te 50zł, 20 mogę zawsze dołożyć. Mogłyby być i takie z zaczepami na uszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc creative creativovi nie równy. A jeśli nie lubisz brzmienia senków z serii HD to ja nie wiem co ci się podoba.
Z resztą... to też sprawa gustu i naszych uszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2010 o 15:53, TetraGramaton napisał:

A więc creative creativovi nie równy. A jeśli nie lubisz brzmienia senków z serii HD
to ja nie wiem co ci się podoba.
Z resztą... to też sprawa gustu i naszych uszu.

lubię brzmienie Grado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To mnie zdziwiłeś :P - jeśli ci się nie podoba odgłos z Senków to aż się prosi abyś podał mi model tych grado. Chętnie je sobie przetestuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 23:24, Llordus napisał:

Jak juz pytalem wczesniej - nie mozna robic jednego i drugiego?


Akurat tym słuchawkom co mam udało się wejść w to i to ale z teorii wiem że słuchawki głównie HFI do gier, szczególnie strzelanek sieciowych się nie nadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2010 o 16:09, TetraGramaton napisał:

To mnie zdziwiłeś :P - jeśli ci się nie podoba odgłos z Senków to aż się prosi abyś podał
mi model tych grado. Chętnie je sobie przetestuję.

konkretnie mam sr80 ale prawdziwa jazda zaczyna się z sr325 - z dobrym wzmacniaczem hybrydowym te słuchawki robią coś niesamowitego, tam słychać wszystko, mogę sobie tylko wyobrażać co robią GS1000 lub PS1000...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że to S800 ma najdroższy model na świecie ale myliłem się.
Grado te za 4400 zł - nie wyobrażam sobie jak grają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2010 o 23:11, TetraGramaton napisał:

Myślałem, że to S800 ma najdroższy model na świecie ale myliłem się.
Grado te za 4400 zł - nie wyobrażam sobie jak grają.

Srutututu. Najdroższe słuchawki Sennheiser Orpheus (statyczne) osiągały swego czasu cenę 50000 zł. W sumie nie płaci się tutaj za same słuchawki, ale za cały system ze wzmacniaczem lampowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2010 o 11:45, TetraGramaton napisał:

I nie ma przez to sensu podpinać je do dodatkowego źródła wzmacniającego sygnał ?

No jak masz w zestawie wzmacniacz, to byłoby to chyba logiczne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2010 o 13:18, hans_olo napisał:

> I nie ma przez to sensu podpinać je do dodatkowego źródła wzmacniającego sygnał
?
No jak masz w zestawie wzmacniacz, to byłoby to chyba logiczne :P

To dlaczego niektórzy pierniczą że taki słuchawki jak Senhaisser HD600 muszą mieć wzmacniacz aby z nich coś jeszcze wyciągnąć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2010 o 15:34, TetraGramaton napisał:

To dlaczego niektórzy pierniczą że taki słuchawki jak Senhaisser HD600 muszą mieć wzmacniacz
aby z nich coś jeszcze wyciągnąć ?

A od kiedy HD600 ma wzmacniacz w zestawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2010 o 15:39, hans_olo napisał:

> To dlaczego niektórzy pierniczą że taki słuchawki jak Senhaisser HD600 muszą mieć
wzmacniacz
> aby z nich coś jeszcze wyciągnąć ?
A od kiedy HD600 ma wzmacniacz w zestawie?

A to chodziło o zestaw ? Sądziłem, że S800 i ten grado za 4k to same w sobie mają jakiś wzmacniacz.
Eeeeeeeeeeeeeeeee to w takim razie kupa. Co to za słuchawki ze wzmacniaczem ? Po kija, wolę już bez bo np. będę miał mocniejszego DENONA i na kija mi jakieś dodatki, mogli by w takim razie obniżyć cenę i sprzedawać bez wzmacniacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2010 o 15:51, TetraGramaton napisał:

> Hahahahaha - LOL, bez komentarza.
Dlaczego ?

Ze słabszych słuchawek z nawet dość tanim wzmakiem można zrobić zestaw przewyższający droższe słuchawki bez wzmaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebowałbym jakiś nie najgorszych słuchawek, nie za drogich, które miałyby zastąpić głośniki. Często w nocy chcę sobie obejrzeć jakiś filmik na YT, albo posłuchać muzyki, ale nie mogę tego zrobić, bo większość domowników już śpi. Z tego powodu potrzeba mi słuchawek. Mogli byście mi coś doradzić, ponieważ w tym temacie jestem całkowicie zielony ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczuwam, że dobrych słuchawek nie za drogich nie znajdziesz, jednak do spania dobre słuchawki są zwykle duże przez co są nie wygodne, owszem są takie małe właśnie do spania ale drogie niestety. W twoim przypadku poszedł bym i kupił te takie za 15 zł jakie stosowało się dawniej przy walkmenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować