Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

Obiecałem ze napiszę o SPEED-LINK Medusa 5.1 Home Edition (SL 8796) po przetestowaniu. Są doskonałe - polecam każdemu. 4 głośniki w każdej słuchawce, 0 szumów. Słabsza wibracja basu od moich poprzednich media-tech 5.1 SCULPTOR. Nie trzeszczą - bass się wyrabia na full. Do grania mistrzostwo świata. Solidne wykonanie, są niezniszczalne. Szynszyle mi przegryzły kabel ale sam naprawiłem bez problemu (teraz kabel jest krótszy o 10 cm). Jeszcze 1 rzecz, jak ktoś się zdecyduje kupić to nich nie bierze wersji na usb, czytałem że jest gorsza od normalnej gdzie każdy jack jest osobno do każdego głośniczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiam się nad kupnem słuchawek Everglide S-500. Czytałem różne testy i muszę powiedzieć że wypadają w nich bardzo dobrze, do grania nadają się idealnie, do słuchania muzyki również lecz trochę gorzej. No ale w końcu są to słuchawki przeznaczone głównie do gier. Wszystko co pisze o nich producent jest zgodne z prawdą. Posiadają przewód o długości 3,10 m. W zestawie jest również mikrofon. Ich cena trochę odstrasza, ponieważ kosztują ok. 300zł.

20070319134936

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...
Do grania... a to są w ogóle słuchawki 5.1? Nigdzie nie znalazłem takiej wzmianki. Czy poprostu stereo z głośnikiem basowym, lub jeszcze lepiej bez niego O.o. Dla gracza zrecydowanie najlepsze teraz są te moje :) SPEED-LINK Medusa 5.1 Home Edition (SL 8796). 4 głośniki zamknięte w jednej słuchawce (centralny, basowy, przedni i tylni). 4 metrowy kabel z regulacją głośności dla każdego kanału z osobna. Mały wzmacniacz. Podczepiany mikrofon (wiem że w tych twoich też jest ale podczepianie jest na tych twoich źle rozwiązane...). Medusa 5.1 jest bardzo solidnie wykonana. Kolejna sprawa to cena - meduse znajdziesz już za 230zł..., a kupujesz produkt najwyższej jakości o parametrach podobnych bądź lepszych od tych Everglide S-500. Poszukaj w googlach, poczytaj opinie. To są moje drugie słuchawki 5.1, poza tym kupuje sprzęt z nastawieniem na granie (mysz G5 + medusa 5.1) wiem co dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze słuchawkami Logitech Sports. Lewa strona jest w porządku, natomiast prawa albo nie działa, albo trzeszczy, albo działa bez zarzutu (bardzo krótko). Najdziwniejsze jest to, że jeszcze rano nic im nie było, a teraz jest d**a. Miał ktoś z was podobny problem? Co mogę zrobić (podejrzewam, że usterka nie jest poważna)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 18:17, Adamzzz napisał:

Hmm, a może mi ktoś powiedzieć czemu po 5 minutach słuchania muzyki bolą mnie górne części
uszu?

Masz słuchawki nauszne? Jeżeli tak, to może są za małe i za bardzo ściskają głowę. Wydaje mi się, że problem leży po stronie odpowiedniego dopasowania słuchawek. Poluzuj je trochę i będzie po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 18:32, Krakers15 napisał:

> Hmm, a może mi ktoś powiedzieć czemu po 5 minutach słuchania muzyki bolą mnie górne części

> uszu?
Masz słuchawki nauszne? Jeżeli tak, to może są za małe i za bardzo ściskają głowę. Wydaje mi
się, że problem leży po stronie odpowiedniego dopasowania słuchawek. Poluzuj je trochę i będzie
po problemie.


Tak, mam słuchawki nauszne, są poluzowane na maxa, ale i tak uszy bolą jak ch**era.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić porządne słuchawki z mikrofonem, które sprawdzałyby się i w Skype i w grach online. Myślałem o:
Creative HS-400 Headset
Creative HS-600 Headset

Czy są to dobre zestawy, a może polecacie coś innego(w rozsądnej cenie)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakieś biedackie słuchawki Apolo za 19.90 razem z mikrofonem. Mają regulację głośności na kablu ale są tak ciche, że używam tylko mikrofonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupuje sprzęt z nastawieniem na granie (Creative Fatal1ty 1010, Everglide Titan Gamingmat). A teraz szukam dobrych słuchawek. Dziwi mnie tylko jedno- dlaczego tak wielu graczy wybiera właśnie dobrej klasy słuchawki z pojedynczymi głośnikami niż słuchawki w wersji 5.1? Może dlatego że mają lepsze pasmo przenoszenia, są nastawione na profesjonalny gaming? Nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie:

Chcę kupić porządne słuchawki z mikrofonem, które sprawdzałyby się i w Skype i w grach online. Myślałem o:
Creative HS-400 Headset
Creative HS-600 Headset

Czy są to dobre zestawy, a może polecacie coś innego(w rozsądnej cenie)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 14:16, Kasendrol napisał:

Ja też kupuje sprzęt z nastawieniem na granie (Creative Fatal1ty 1010, Everglide Titan Gamingmat).
A teraz szukam dobrych słuchawek. Dziwi mnie tylko jedno- dlaczego tak wielu graczy wybiera
właśnie dobrej klasy słuchawki z pojedynczymi głośnikami niż słuchawki w wersji 5.1? Może dlatego
że mają lepsze pasmo przenoszenia, są nastawione na profesjonalny gaming? Nie wiem.

Może mowa tu o pr0 graczach w przygodówki ;). Jeśli ktoś gra w strzelaniny to lepiej dla nie go słyszeć dokładnie skąd ktoś nadchodzi w bardzo dobrej jakości dźwięku niż mniejwięcej zlokalizować gościa (lewo - prawo O.o) w perfekcyjnej jakości dźwięku. Jak dla mnie to przydały by się dodatkowe głośniczki w słuchawce góra - dół (jak latam śmigłowcem :P). Stereo nie daje ŻADNEJ przewagi graczom, chyba że nad tymi co mają mono :D i słyszą strzał ale skąd to już nie lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mozecie mi polecic jakies sluchawki do mp3? Juz mialem wybrane Creative EP-630, ale podrozaly ~ a inne jakos nie umiem wybrac Sennheiser''y? Koss''y?, nie wiem moze jednak wziac te epki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany kupnem słuchawek z wyższej półki. Zauważyłem, że jest tam jakieś pasmo przenoszenia, po co one jest ?(nie biorąc pod uwagę ceny a z tego co wiem to droższe nie oznacza takie jakie są wydzimisie klienta) Nie obraziłbym się jak byście mi wytłumaczyli resztę opcji te neodymowe i jakieś tam impedencje.

*
I co byście polecili ?
to
http://sklep.benchmark.pl/pelny_24513.html

to
http://sklep.benchmark.pl/pelny_40580.html

a może to http://sklep.benchmark.pl/pelny_16077.html.
lub jeszcze to http://sklep.benchmark.pl/pelny_16169.html


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kupować dobre słuchawki do grania, to jest tylko jeden dobry wybór: IceMat Siberia . Mam takie od ponad roku i są po prostu świetne (ale tylko przed komputerem, do mp3 się nie nadają, bo są za duże).

Do mp3 należy kupić IceMat InEar Siberia ;) Świetne słuchawki dokanałowe. Wiem, może wydaję się, że jestem jakim IceMat-fanem, ale dużo rzeczy miałem na uszach i naprawdę Siberia, jest najlepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk to fale o różnej częstotliwości. Słuchawki które mają większy zakres odtworzą dokładniej każdy dźwięk. Dolna granica ma być mała a druga im większa tym lepsza. Jak puścisz w kompie dźwięk o częstotliwości 18hz na słuchawkach których skala zaczyna się od 20hz to dźwięk nie będzie doskonały. Lepsze odtwarzają lepiej wysokie i niskie tony.
Do czego mają służyć słuchawki? Słuchanie muzyki czy gry fpp? Jak gry fpp, symulatory to lepiej wziąc sobie słuchawki 5.1. Jak do muzyki to weź te kreatiwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że się trochu znasz to powiedz mi czy są jakieś specjalistyczne słuchawki, takie już powiedzmy dla zawodowców ?? Gdzie takie coś kupić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Apropo gier FTP to najbardziej co w nich mi zależy to to, że jak gościu tupta i się zbliża to żeby moje ucho mogło jednoznacznie stwierdzić, że koleś jest w adekwatnym położeniu co sygnał z głośnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować