Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

Dnia 30.07.2011 o 20:06, Pile napisał:

Szukam wersji 5.1 a to jest stereo.


Efekt 5.1 w przypadku słuchawek praktycznie nie istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2011 o 17:59, rob006 napisał:

> Szukam wersji 5.1 a to jest stereo.

Efekt 5.1 w przypadku słuchawek praktycznie nie istnieje.



Wiem że nie jest to 5.1 takie jak z porządnym kinem domowym ale na pewno jest to coś więcej niż stereo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 02:00, Pile napisał:

Wiem że nie jest to 5.1 takie jak z porządnym kinem domowym ale na pewno jest to coś
więcej niż stereo.


Pytanie tylko czy warto płacić prawie 2 razy więcej za efekt, którego prawie nie ma... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić słuchawki dokanałowe Philips SHE3570BK. Wcześniej miałem dwie pary Sennheiserów CX 200, pierwsza wytrzymała prawie rok, druga tylko pół. Z tego powodu myślałem nad czymś tańszym, powiedzielibyście coś o tych Philipsach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 07:11, rob006 napisał:

> Wiem że nie jest to 5.1 takie jak z porządnym kinem domowym ale na pewno jest to
coś
> więcej niż stereo.

Pytanie tylko czy warto płacić prawie 2 razy więcej za efekt, którego prawie nie ma...
:P


W postach używasz "prawie nie ma" i "praktycznie nie istnieje ". Używałeś tych słuchawek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 13:41, Pile napisał:

W postach używasz "prawie nie ma" i "praktycznie nie istnieje ". Używałeś tych słuchawek?


Poszukaj jakichkolwiek artykułów na temat słuchawek 5.1 / 7.1, tylko nie tych na stronie producenta zapewniających, że podobne rozwiązanie jest jak prom kosmiczny wśród słuchawek a do konstrukcji użyto materiałów z Neptuna.

http://www.sennheiser.com/sennheiser/home_en.nsf/root/private_headphones_hifi_audiophile-headphones_504633

Te słuchawki zjadają na śniadanie każde ''gejmingowe'', po co pchać się w sprzęt audio który tworzony jest przez producenta kiepskich myszek i klawiatur?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 13:41, Pile napisał:

W postach używasz "prawie nie ma" i "praktycznie nie istnieje ". Używałeś tych słuchawek?


Raz miałem na uszach słuchawki z 5.1 i nie zauważyłem żadnej różnicy, nawet przy specjalnie przygotowanym do tego materiale. Artykuły na temat takich słuchawek i czysta logika tylko utwierdzają mnie w przekonaniu że 5.1 w słuchawkach to tylko pic na wodę. Ale jak chcesz koniecznie takie, to nie będę ci bronił ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się te słuchawki Chimaera głównie dlatego że mają:
1. Dobry dźwięk i nawet jeżeli to 5.1 nie jest takie super to z tego co wiem to i tak świetnie grają.
2. Są bezprzewodowe
3. Mają wbudowanego headseta.

Obecnie gram na słuchawkach Sony mdr-xb 50 i grają naprawdę nieźle i są bardzo wygodne. Jednak do gry na xbox live potrzebuję headseta a ten pod słuchawkami nie jest zbyt wygodny. Poza tym to słuchawki brata więc nie zawsze mam je dla siebie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 17:28, Pile napisał:

Podobają mi się te słuchawki Chimaera głównie dlatego że mają:
1. Dobry dźwięk i nawet jeżeli to 5.1 nie jest takie super to z tego co wiem to i tak
świetnie grają.


Rzecz względna, generalnie przy takim funduszu można mieć naprawdę profesjonalne audiofilskie słuchawki tyle, że...

Dnia 01.08.2011 o 17:28, Pile napisał:

2. Są bezprzewodowe


...są na kablu. Przewagi przewodu nad system bezprzewodowym przedstawiać nie trzeba.

Dnia 01.08.2011 o 17:28, Pile napisał:

3. Mają wbudowanego headseta.


http://www.sennheiser.com/sennheiser/home_en.nsf/root/private_headsets

Wszystko zależy od tego czego od sprzętu wymagasz, za tą kwotę kupno słuchawek od firmy oferującej głównie peryferia dla graczy moim zdaniem mija się z celem. Generalnie jest to zazwyczaj sprzęt średniej jakości sprzedawany jaki high-end bo dobrze wygląda ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie rzecz biorąc bardzo niewiele słuchawek z wbudowanym headsetem współpracuje z xboxem. Jeżeli nie jest to jasno zaznaczone przy opisie to niestety szans na działanie z xboxem w zasadzie nie ma.

http://www.gram.pl/news_8QTkG,m3_Test_zestawu_sluchawkowego_Mad_Catz_Tritton_AX_Pro.html

Te też wydają się niezłe. No i są na kablu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja używam słuchawek creative sound blaster 3D tactic alpha
http://www.ceneo.pl/9604447
Może nie jestem audiofilem i nie wypowiem się profesjonalnie, ale jak dla mnie te słuchawki są bardzo dobre, szczególnie jeśli nie masz dobrej karty dźwiękowej, dołączona do nich jest dobra karta dźwiękowa na USB.
poszukaj recenzji jeśli chcesz poczytać opinie bardziej profesjonalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2011 o 18:15, Pile napisał:

Te też wydają się niezłe. No i są na kablu.


Widzę celujesz w sprzęt ''dla graczy'' skoro nastawiłeś się na taki produkt, wszystko co wybierzesz spełni Twoje oczekiwania, zresztą o przystępne recenzje nie trudno.

Mad Catz podobnie jak Razer nie specjalizuje się w tego typu sprzęcie, ale jeśli trafia w Twoje gusta, dlaczego nie. Zakładając, że dźwięk schodzi na dalszy plan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2011 o 00:09, Shinigami napisał:

> Te też wydają się niezłe. No i są na kablu.

Widzę celujesz w sprzęt ''dla graczy'' skoro nastawiłeś się na taki produkt, wszystko
co wybierzesz spełni Twoje oczekiwania, zresztą o przystępne recenzje nie trudno.

Mad Catz podobnie jak Razer nie specjalizuje się w tego typu sprzęcie, ale jeśli trafia
w Twoje gusta, dlaczego nie. Zakładając, że dźwięk schodzi na dalszy plan.



Dźwięk jest ważny ale niestety sprawa z mikrofonem wiąże mi ręce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować