Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

Mam takie pytanie - chcę zmienić kabel słuchawkowy w dwóch parach słuchawek bo jedne mają całkowicie zdezelowany (urwany w kilku miejscach...) a drugie z trudem zdołałem naprawić.
Może mi ktoś pomóc w doborze kabelków i minijacków? Bo nie mam o tej dziedzinie najmniejszego pojęcia a wkurza mnie że w zasadzie sprawny sprzęt się marnuje. Nieszczególnie zależy mi na tym by poprawić jakość dźwięku, bardziej interesuje mnie możliwie niski koszt choć nie obraziłbym się gdyby kabel był gruby i wytrzymał np. bliskie spotkanie z krzesłem. Oddałbym je po prostu do serwisu ale tam życzą sobie za usługę 130 zł od sztuki (a same słuchawki są warte odpowiednio 80 i 150 zł...) to zapewne taniej wyjdzie mi zrobić to samemu.
Dodam że są to headseaty więc mają też co oznacza że potrzebuję 4 żyłowych kabli i dodatkowego jacka pod mikrofon.
Znajdzie się jakaś dobra dusza chętna mi pomóc? ;)

No i wolę jeszcze zapytać - trudno coś takiego zrobić? I czy jest to w ogóle możliwe w domowych warunkach?Bo jeśli się dobrze orientuję to muszę się dostać do wnętrza słuchawek, wlutować nowy kabel, na końcu jakoś wcisnąć minijacka i...tyle? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwykły, polski miedziak głośnikowy 2x0.5 sprzedawany na metry za 1zł netto i tyle w temacie. Zależy od słuchawek, niektóe mogą być praktycznie niemożliwe do otwarcia. Ale trzeba kombinować. Natomiast jacka się lutuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, są nawet mniejsze przekroje (bo 0.5 to jest grubas), wiec polecam 0.22.
http://www.kablesklep.pl/tlyp-przezroczysty/?page=1
Oczywiście czterożyłowość uzyskujemy tutaj tylko przez puszczenie dwóch takich razem, zawsze w celu likwidacji luzów między nimi można je jakąś folią termokurczliwą potraktować, niekoniecznie na całej długości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To pewnie idealny temat dla mojego pytania. Chciałbym kupić słuchawki z mikrofonem, do użytku wyłącznie przy komputerze w czasie, gdy korzystanie z głośników mogłoby uniemożliwić sen reszcie domowników (gry, filmy, muzyka). Do wydania mam w granicach 80-100 zł, jednak jeżeli macie jakieś dobre, bardziej ekonomiczne propozycje to również chętnie skorzystam. Jest mnóstwo słuchawek nawet za 20-20 zł, ale nie wiem co są warte, zdaje też sobie sprawę, że za te 80-100 zł też jakiegoś mega wypasu miał nie będę. Macie jakieś propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2011 o 21:32, hans_olo napisał:

A jakie było zapytanie miszczuniu?

Wiem, że było pytanie o słuchawki do gier, ale mówie przeciesz że do gier się nadają, tylko jakby koleś chciał muzyki posłuchać to ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję w miarę przyzwoitych słuchawek w przedziale 30-50zł. Bez mikrofonu!
Ktoś może coś polecić?
Czy warto zainteresować się Sennheiser HD201?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2011 o 21:25, kaczek93 napisał:

Poszukuję w miarę przyzwoitych słuchawek w przedziale 30-50zł. Bez mikrofonu!
Ktoś może coś polecić?
Czy warto zainteresować się Sennheiser HD201?

Już nieaktualne. Wziąłem te senki, na allegro była okazja za 70zł wysyłka gratis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o słuchawkach Sennheiser CX 400 II? Kosztują 167 zł na ceneo. Są jakieś lepsze w cenie do 200 zł? Tylko dokanałowe mnie interesują. Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2011 o 18:41, kamyk95 napisał:

Co sądzicie o słuchawkach Sennheiser CX 400 II? Kosztują 167 zł na ceneo. Są jakieś lepsze
w cenie do 200 zł? Tylko dokanałowe mnie interesują. Z góry dzięki za odpowiedź.

Nie są złe, ale podrzucę jeszcze jedną ofertę - SoundMAGIC PL50. Kwestia do czego dokładniej są tobie potrzebne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2011 o 19:41, Niewiernus napisał:

Nie są złe, ale podrzucę jeszcze jedną ofertę - SoundMAGIC PL50. Kwestia do czego dokładniej
są tobie potrzebne ;)

Też mnie interesowały, ale są mimo wszystko za drogie. A używane będą przede wszystkim do rocka i z iPhonem 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2011 o 20:47, Killinginno napisał:

Moglibyście polecić mi jakieś dobre słuchawki w granicach 100 zł głównie do MP4?

Dokanałowe/douszne czy coś bardziej ''tradycyjnego''?;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2011 o 20:47, Killinginno napisał:

Moglibyście polecić mi jakieś dobre słuchawki w granicach 100 zł głównie do MP4?

Brak możliwości edytowania, więc wrzucam nowy post:
- douszne AKG K315 http://www.techfanatyk.net/akg-k315-tanie-moze-byc-dobre/
- dokanałowe SoundMagic PL20 lub SoundMagic PL20 - czytając o nich widać same pochwały. Podałem dwa produkty, lecz różnią się tylko ''symetrią'' kabla oraz wagą(w poziomie 2g) ;)
- coś klasycznego to chyba nic, nie te wejścia oraz gabaryty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, hm, hm... Ja poszukuję jakichś fajnych słyszawek z bardzo dobrym mikrofonem. Jeżeli chodzi już o same słuchawki, nie muszą być wspaniałości wielkie, natomiast mikrofon musi być, on jest priorytetem, doskonały. Mój głos ma to do siebie, że operuje raczej na denerwujących częstotliwościach i odsłuchiwanie jakiegokolwiek nagrania z moim głosem jest po prostu katorgą dla uszu. Dlatego dobry mikrofon, który odpowiednio oczyści mój głos z szumów, brzęków, itp, itd.

Cena generalnie nie gra roli na chwilę obecną, po prostu chciałbym się zorientować, co jest warte uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, czy charakterystyką dokanałówek jest wąska scena? Od zawsze kupuję sobie albo pchełki, albo nauszniki, a z dokanałówek testowałem tylko jakieś-tam Sennheisery, które swego czasu bardzo popularne były (bardzo orientacyjnie - 50 złotych kosztowały). I te właśnie Sennheisery miały tragicznie wąską scenę, miałem wrażenie jakby muzyka dobywała się z jednego punktu w środku mojej głowy, co w przypadku nawet tanich pchełek nigdy nie miało miejsca.

Pytam, bo zastanawiam się właśnie nad poszukaniem jakiś dokanałówek do autobusu, na dojście do uczelni itp. Moje stare pchełki Vedia SRS-200 padły, nowych nigdzie nie mogę niestety dostać, podobnie jak zamienników, czyli Vedii SRS-300 ani Labergów L100, z kolei Koss KEB4 sobie kupiłem i jestem załamany jakością dźwięku :(

Więc jak to jest z tymi dokanałówkami...? Ewentualnie - nie ma ktoś z was na sprzedaż w/w pchełek...? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 100 zł na słuchawki. Chcę, aby były także z mikrofonem. I mam pytanie. Co lepiej wybrać, Creative Fatal1ty czy Sennheisery 201 albo Sennheisery 202? Chyba Senki obie nie mają micro, bym musiał dokupić takie dopinane, ale dla mnie to -, jednak micro koło twarzy daje lepszy przekaz dźwięku, nie?
Słuchawki będą używane do gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2011 o 18:46, Jaki_Gahn napisał:

Słuchawki będą używane do gier.


Moim zdaniem zdecydowanie Senki, nie pakowałbym się w żadne słuchawki ''dla graczy'' większość z nich to totalny chłam.

Z micro dopinanych możesz sprawdzić Zalman ZM-MIC1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2011 o 18:26, sinir napisał:

9,29 zł to bardzo mała cena. Czy to są jakieś podróby?


Właściwie odpowiedziałeś sobie sam. Całkiem prawdopodobne, ale za te 10 pln można zaryzykować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować