Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

A więc poszukuję sobie dobrych, możliwie niezniszczalnych słuchawek. I zdecydowanie nie od Creative''a bo po moich przejściach z tą firmą mam jej absolutnie dosyć. Budżet to ok. 250 zł. Wstępnie myślę nad SteelSeries Siberia V2 które w teście pclaba dostały bardzo wysoką ocenę ale nie wiem czy w międzyczasie nie wyszło może coś lepszego. Jeśli ma to znaczenie - chcę możliwie neutralnego pasma, które równie dobrze sprawdzi się tak w grach online jak i podczas słuchania muzyki klasycznej. Najlepiej też żeby był to model 6 bądź 8 kanałowy a nie zwykłe stereo. Nie obraziłbym się też na wbudowany mikrofon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz żadnego gamerskiego shitu. Niczego od Steel Series, Razera i innych badziew. Myszki, podkładki to im dobrze wychodzi, ale nie słuchawki. Rozglądnij się nad modelami AKG oraz Sennheiserów. Po dopłaceniu 50 zł masz na prawdę dobre AKG GHS-1. Ja osobiście posiadam AKG K512 tańsze o jakąś stówkę od SS, a biją je pod każdym względem plus można sobie posłuchać muzykę w dobrej jakości. Po za tym w SS'ach podobno kabłąk się szybko łamie, a kabel jest jakości biedronkowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doskonała wiadomość, mam nadzieję, że cena będzie równie przystępna, jak wersji OEM :). I jakość taka sama lub lepsza :). I że zrobili coś z wtyczką, coś musi być z jej konstrukcją nie tak, skoro nie mnie jedynemu kabel uszkodził się właśnie tuż przy samej wtyczce :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taak, z tą wtyczką musi coś być nie tak. 300 nigdy nie miałem, ale w 200 łamie się ona jak szalona... A serwis uznaje to za uszkodzenia mechaniczne i się wypina na człowieka ;p

Z ceną to już nie przesadzajmy ;p Za 20 złotych, jak OEM, to raczej bym się nie spodziewał, że boxa puszczą. Ale jak nie przekroczą 60... no góra 80 złotych, biorę w ciemno.
Tylko ciekawe jak z dostępnością. Ja bym najpierw szukał w Komputroniku oraz RTV EURO AGD, tam najłatwiej swego czasu było mi dostać SRS-200.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to mógłbym dać tak do 30-40 zł, moje słuchawki ostatnio nie mają łatwego życia, SRS-300 zamordowałem w znany Ci sposób (o jedno szarpnięcie kabla za dużo i już mam dźwięk tylko w jednej słuchawce, niby to kwestia dokupienia wtyczki i polutowania wszystkiego, ale to już nie to samo, co fabrycznie "zmontowany" komplet), Labergi L100 już powoli dorzynam (wiesz, jak się używa słuchawek w różnych warunkach atmosferycznych, to potem różne rzeczy się dzieją...), szkoda po prostu wydać więcej na coś, co może szybko ulec zniszczeniu. Żałuję tylko, że w swoim czasie nie pomyślałem i nie zaopatrzyłem się w więcej, niż jeden komplet 300 :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam specyficzne pytanie ale co tam. Mam (a w zasadzie miałem) słuchawki sennheiser 201. W wyniku pewnego wypadku urwało mi kabel, tak skutecznie że prawie przy samych muszlach. Czy istnieje szansa jakakolwiek (i sens) na ich naprawienie? Czy jest to wogole mozliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o radę:
Plantronics GameCom 367 vs Creative HS-800 Fatal1ty vs Sennheiser 201 (lub 202) + mikro.
Które z tych słuchawek byłby najlepsze? Zależy mi przede wszystkim na komforcie głowy i uszu :D jak najwyższa jakość dźwięku byłaby również mile widziana :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony poleciłbym Ci SS 201. Sam takie posiadałem (paatrz post wyżej :) ) i powiem szczerze, że są strasznie wygodne. Fajnie dopasowują się do głowy, jakość dźwięku moim zdaniem jest bardzo dobra. No i możesz je mieć już za 50 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przyjaciel opowiedział mi co nieco na temat słuchawek dokanalnych. Podobno wchodzą one głębiej do przewodu słuchowego, dzięki czemu potrzebują mniej energii do dostarczenia fali akustycznych do uszu, a przy tym zupełnie izolują od dźwięków otoczenia. Czy ktoś posiada takowe słuchawki i może mi o nich co nieco opowiedzieć? Czy są wygodne? Czy jakość dźwięku jest dobra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 09:44, Kardithron napisał:

Ostatnio przyjaciel opowiedział mi co nieco na temat słuchawek dokanalnych. Podobno

Dokanałowych

Dnia 14.07.2011 o 09:44, Kardithron napisał:

wchodzą one głębiej do przewodu słuchowego, dzięki czemu potrzebują mniej energii do
dostarczenia fali akustycznych do uszu, a przy tym zupełnie izolują od dźwięków otoczenia.
Czy ktoś posiada takowe słuchawki i może mi o nich co nieco opowiedzieć? Czy są wygodne?
Czy jakość dźwięku jest dobra?

Prosta sprawa. Kolega dobrze prawi, ale raczej mimo wszystko odradzam rozkręcanie ich zbyt mocno, bo nadal pozostaje ten czynnik niskiego rozproszenia fali i natężenie dźwięku potrafi być duże. Mimo tych niskich mocy, wyraźnie czuć natężenie tego dźwięku, w niektórych modelach nawet ma się wrażenie fizycznie odczuwalnego nacisku akustycznego od fal niskich częstotliwości, zatem co lepsze modele jakością odbieranej fali nie będą odbiegały od dobrych miseczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, rozumiem, a w jakiej cenie powinienem szukać stosunkowo dobrych słuchawek tego typu? Wokół jakiej kwoty to powinno oscylować? Chodzi o zakup internetowy np. na Allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2011 o 16:04, cubbek napisał:

Proszę o radę:
Plantronics GameCom 367 vs Creative HS-800 Fatal1ty vs Sennheiser 201 (lub 202) + mikro.
Które z tych słuchawek byłby najlepsze? Zależy mi przede wszystkim na komforcie głowy
i uszu :D jak najwyższa jakość dźwięku byłaby również mile widziana :D


Creativy miałem przez ok. 2 lata, ale w końcu padł mi kabel. Dzisiaj przyszyły do mnie Plantronicsy. Te ostatnie są po pierwsze O WIELE wygodniejsze. Po godzinie grania na Fatalitach bolały mnie uszy, do tego bardziej ocieplały one ucho. Jeśli chodzi o wygodę to Gamecomy wygrywają. Dźwięk jest dość podobny, z tym że w Plantronicsach nie ma tego charczącego basu. Jest on zauważalnie czystszy. Niestety te ostatnie również słabiej wyciszają otoczenie.

Według mnie z tych dwóch powinieneś zdecydować się na Gamecomy. SS z tego co wiem są stworzone głównie do muzyki i chyba nawet nie posiadają regulacji głośności (na pewno nie 201). No i brak mikrofonu.

W kwestii mikrofonu dodam tylko, że w Fatalitach zepsuł mi się po roku. Z tego co wyczytałem jest on bardzo słabej jakości. Z kolei w Plantronicsach wygląda świetnie, można go łatwo schować (na początku szukałem gdzie on w ogóle jest :P) i świetnie łapie głos. Kupuj Gamecomy.

EDIT: I kabel w tych słuchawkach się nie zepsuje, jest 2x grubszy i ma specjalne zabezpieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 20:39, Kardithron napisał:

Hm, rozumiem, a w jakiej cenie powinienem szukać stosunkowo dobrych słuchawek tego typu?
Wokół jakiej kwoty to powinno oscylować? Chodzi o zakup internetowy np. na Allegro.

A jakie masz możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy słuchawki Razer Chimaera 5.1 są oficjalnie sprzedawane w polsce? Gdzie można je kupić? Ja osobiście znalazłem jedną ofertę w sklepie pixmania ale cena jest wysoka i zastanawiam się czy nie znajdę tego w niższej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam już trochę dość ciągle wypadających z uszu "pchełek", a na ulicę na pewno nie wyjdę w czymś pokroju HD202. Wygląda na to, że pozostają tylko dokanałówki, może ktoś coś polecić? Tylko niedrogo, tak do 50 zł max (choć lepiej do połowy tej kwoty, moje słuchawki łatwego życia nie mają i są eksploatowane w różnych warunkach atmosferycznych :)), do tej pory używałem ś.p. Vedia SRS-300 i Laberg L100, coś o podobnej jakości dźwięku w zupełności mnie zadowoli :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2011 o 21:16, hans_olo napisał:

A jakie masz możliwości.

Powiedzmy, że jestem ciekawy czego mógłbym się spodziewać po słuchawkach tego typu za ok. 50 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2011 o 21:01, Kardithron napisał:

> A jakie masz możliwości.
Powiedzmy, że jestem ciekawy czego mógłbym się spodziewać po słuchawkach tego typu za
ok. 50 zł.

Ja tam żadnych cudów nie obiecuję, ale przynajmniej z uszu nie będą wypadać ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2011 o 21:01, Kardithron napisał:

Powiedzmy, że jestem ciekawy czego mógłbym się spodziewać po słuchawkach tego typu za ok. 50 zł.

Mi zupełnie wystarczają otwarte pchełki typu Sennheisser MX260 za głupie 40 zł. Są wystarczająco dobre aby rozpoznać wyraźnie różnicę między mp3 w bitrate 128 kbps od flac, mpc czy mp3 od 192 kbs (oczywiście na celowo wybranych, nietypowych utworach). A także można w nich odróżnić odtwarzacz ze zwykłej komórki od porządnej maszynki iRivera lub winampa 2.
Co do słuchawek, to są modele z nieco lepszym basem, ale nawet te najlepsze za ponad 250 zł mają bas tylko trochę lepszy za kupę kasy więcej. Ważne jest to aby przetworniki były neodymowe (u Senna wszystkie modele mają, podróbki mogą nie mieć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2011 o 19:14, Blackhand napisał:

Mam już trochę dość ciągle wypadających z uszu "pchełek", a na ulicę na pewno nie wyjdę
w czymś pokroju HD202. Wygląda na to, że pozostają tylko dokanałówki, może ktoś coś polecić?
Tylko niedrogo, tak do 50 zł max (choć lepiej do połowy tej kwoty

Dokanałówki poniżej 100 zł to zakup *bez sensu*. Żaden dobry model żadnej uznanej firmy nie ma tak niskiej ceny, a wręcz w niektórych jest to dolna cena dla takich słuchawek. Wszystko poniżej to tanie podróbki z nędznym dźwiękiem, ale cudownymi parametrami (wg producenta, zwykle chińskiego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować