Zaloguj się, aby obserwować  
Neo02

Far Cry 3

743 postów w tym temacie

Witam.
Gram w Far Cry 3 od tygodnia wszystko pięknie śmigało do czasu gdy nie przeleciałem na drugą część wyspy. Po lądowaniu ze spadochronem nie mogę używać żadnej broni nie widzę jej i nie mogę włączyć pachowałem reinstalowałem resetowałem i nic. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem grę ( w trybie dla pojedynczego gracz ) no i muszę stwierdzić, że nic innowacyjnego w tej grze nie odnalazłem, no z wyjątkiem kilku mniejszych i większych niedoróbek. Mocno przereklamowana jest grafika, która to prezentuje się mocno średnio nawet w trybie dx11, a do tego właśnie w tym trybie gra jest dość wymagająca, a framerate jest gorszy niż w BF3 ( grafa w multi BF3 biję na głowę tą z singla FC3 ).
Sama rozgrywka dość monotonna, choć na pewno nie aż tak jak w FC2, to jednak misje poboczne są koszmarnie nudne, a do genialnego pod tym względem Skyrima tej grze bardzo daleko.
Wątek główny jest niezły, choć zanim na dobre się rozkręcił zdążył się skończyć, a samej gry z tego wątku starczyło by może na raptem 6-7 godzin.
Sama rozgrywka, czyli co by tu kryć, strzelanie do ludzi jest całkiem nieźle zrealizowane , ale w tym słoiku miodu jest jeszcze spora chochla dziegciu, pod postacią słabo zrealizowanego sterowania. Porównując tą grę z takim choćby crysisem 2, wypada ona pod tym względem ( sterowania ) dość słabo, bo tam gdzie chcemy przeprowadzić dynamiczną akcję stoi nam właśnie ono na przeszkodzie. Zmiany giwer są koszmarnie długie i często zacinają się podczas biegu lub odnotowujemy całkowity brak reakcji na te polecenie.
Podobnie jest ze skakaniem, gdyż nasza postać zachowuje się jak całkowity paralityk, który to ma problemy z przeskoczeniem murku wysokości 50 cm ( twórcy starali się w tym aspekcie wzorować na BF3, ale im trochę nie wyszło ).
Dziwna sytuacja miała natomiast miejsce kiedy to uzbroiłem się w granatnik ręczny, kiedy w większej zadymie wyszło na mnie 3 opancerzonych przeciwników ( nie sposób ich uszkodzić standardową giwerą ) zacząłem do nich strzelać niestety co drugi, co trzeci, granat nie wybuchał trafiając nie wiadomo gdzie ( może do czarnej dziury ).
Takich błędów można jeszcze wyliczać sporo, choćby sytuacja z bunkrów wojskowych, kiedy słysząc straszny jęk i skowyt myślałem że to jakieś zombi, a po czasie okazało się że to niepozorny wąż, zresztą problemów z kiepską ścieżką dźwiękowa jest więcej.
Gra, widać miejscami, zrobiona na kolanie byle jak, ot tak aby zadowolić małoletnią młodzież ( gołe cycki, narkotyczne wizje i duża ilość przemocy z pokręconym wrogiem na czele ).
Jest to mocny średniak, na pewno nie gra roku, prędzej widział bym w tej roli Dishonored lub Max Payne3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam duży problem FC3 otóż gra lubi się zawieszać. Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu. Z tego co zauważyłem nie jest to wina sprzętu bo gra potrafi zawiesić się zanim wczyta menu lub po np 1,5h grania- brak reguły. Format nic nie pomógł. Granie jest dość irytujące bo np dziś na misje gdzie zostajemy wrzuceni do wody i trzeba dostać się do śmigłowca poświęciłem prawi 2 godz co chwile korzystając z pomocy CTRL+ALT+DEL. A przejście do śmigłowca powinno zająć z 10 min. Próbowałem kombinować z graniem na trybie online i offline w uplay ale to nic nie dało. Podczas zawiechy wywala komunikat o błędzie sterownika grafiki że przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność. Moja wersja FC3 jest zakupiona na steam jeśli ma to jakieś znaczenie.
Jak rozwiązać ten problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niedawno ukończyłem Far Cry 3. Muszę powiedzieć, że czuję pewien niedosyt, a chodzi o zakończenie.

Spoiler

Według mnie, po wybraniu Citry albo przyjaciół, powinna być jeszcze opcja czy chcemy zostać na wyspie, czy wracamy z naszą dziewczyną i przyjaciółmi. Co prawda, można było wybrać czy chce się grać dalej, czy też nie ale to nie to samo.

Tego mi właśnie brakuje w tej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Beznadziejnie zoptymalizowana gra chyba, strasznie mało fps wyciągam nawet na średnich...a na niskich detalach nie będę grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe umiejętności odblokowują się po wykonywaniu zadań pobocznych czy głównych? Te które nie wymagają do zrobienia czegoś, np. zabiciem granatem iluś tam. Wykonałem już chyba ze 3 główne misje i nie dostałem ani jednej nowej, nie mam już na co pkt umiejętności wydać-,-''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2013 o 12:31, Ecko09 napisał:

Dodatkowe umiejętności odblokowują się po wykonywaniu zadań pobocznych czy głównych?
Te które nie wymagają do zrobienia czegoś, np. zabiciem granatem iluś tam. Wykonałem
już chyba ze 3 główne misje i nie dostałem ani jednej nowej, nie mam już na co pkt umiejętności
wydać-,-''

Dostęp do nowych umiejętności dostaniesz zaliczając konkretne przełomowe misje główne, z tego co pamiętam są takie 3 punkty unlocku w historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2013 o 22:58, Czterdziesty napisał:

Witam. Niedawno ukończyłem Far Cry 3. Muszę powiedzieć, że czuję pewien niedosyt, a chodzi
o zakończenie.

Spoiler

Według mnie, po wybraniu Citry albo przyjaciół, powinna być jeszcze
opcja czy chcemy zostać na wyspie, czy wracamy z naszą dziewczyną i przyjaciółmi. Co
prawda, można było wybrać czy chce się grać dalej, czy też nie ale to nie to samo.


Tego mi właśnie brakuje w tej grze.

Spoiler

Fabularnie twoja postać opuszcza wyspę a jeśli wybierzesz Citre to giniesz

ale nadal po zakończeniu możesz kontynuować rozgrywkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie na logikę. Po co w FC3 w trybie wieloosobowym są poziomy broni dodatkowej? Rozumiem broń podstawowa. Tu zdobywam kolejne poziomy i odblokowuję akcesoria do broni. Ale poziomy broni dodatkowej są chyba stworzone ku podniecie graczy. Od chwili zakupu rozwijam postać z w jednym kierunku. Mam poziom 20 broni dodatkowej (granatnika) i nic z tego nie wynika. Chyba, że się mylę. Jeśli znacie odpowiedź napytanie:

CO DAJĄ POZIOMY BRONI DODATKOWEJ W FARCRY 3

to proszę o podzielenie się tą wiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Golden Tiger i inne zwierzęta specjalne są dostępne tylko i wyłącznie poprzez zadania "Path of the Hunter" na tablicach ogłoszeń w zdobytych posterunkach, razem z "Wanted Dead".

Ich skór nie można sprzedać, muszą być wykorzystane do craftingu ostatnich przedmiotów z każdego rodzaju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2013 o 18:26, harr1er napisał:

Golden Tiger i inne zwierzęta specjalne są dostępne tylko i wyłącznie poprzez zadania
"Path of the Hunter" na tablicach ogłoszeń w zdobytych posterunkach, razem z "Wanted
Dead".

Ich skór nie można sprzedać, muszą być wykorzystane do craftingu ostatnich przedmiotów
z każdego rodzaju.


Tyle to wiem, ale napisałem, że odblokowałem posterunki wszystkie i nie ma zadania z nim nigdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2013 o 20:32, maciekrr napisał:

Witam pójdzie mi far cry 3?
AMD phenom 8650 triple core procesor 2.31 ghz
2 gb ram
NVIDIA geforce 9600 GT
win xp sp3

Zdecydowanie za mało pamięci RAM, lecz zakładając że zdobędziesz dodatkowe 2 GB nie liczyłbym na płynną grę przy minimalnych ustawieniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy win xp nie ma przypadkiem ograniczenia na 3gb, czy to już dawno zmienili? Ja mam e6750 2,66ghz 2gb ramu gt220 i na minimalnych dało się grać. Wiadomo 60 fpsów nie było, ale tragedii też nie było(myślę, że tak z 30-40fpsów było), żadko gra traciła fpsy ale trwało to zazwyczaj z 2-3s, co jakąś godzinkę grania i wszystko wracało do normy. W sumie widać, że kompa ma leciwego (jak mój wszystko było kupowane oprócz karty w okresie wyjścia Wiesia 1) więc myślę, że na 60 fpsów i ultra haj detale się nie nastawia pan maciekrr, przynajmniej ja tak mam, że się w ogóle cieszę jak mi jakieś nowości w ogóle odpalą :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować