Zaloguj się, aby obserwować  
lampak

Homoseksualizm, aborcja, prawa kobiet, tolerancja, za czy przeciw? [M]

13004 postów w tym temacie

Dnia 25.03.2009 o 18:44, zpawelz napisał:

> > >/.../ > To ta gazeta co ją za darmo rozdają studentom w jakieśtam dni bo jest tyle warta? "Oficjalny
raport rządowej komisji" hihi...

Za darmo, to Metro rozdają. I nie studentom (dla studentów to za trudne) tylko kierowcom. Na skrzyżowaniach, jak na światłach stoją.
Codziennie.
A poza tym, wszystko się zgadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2009 o 18:47, KrzysztofMarek napisał:

> > > >/.../ > To ta gazeta co ją za darmo rozdają studentom w jakieśtam
dni bo jest tyle warta? "Oficjalny
> raport rządowej komisji" hihi...
Za darmo, to Metro rozdają. I nie studentom (dla studentów to za trudne) tylko kierowcom.
Na skrzyżowaniach, jak na światłach stoją.
Codziennie.
A poza tym, wszystko się zgadza.


Rzeczpospolitą też rozdają- chociaż fakt, częściej leży w którymś budynku i można sobie za friko brać. Jak akurat nie ma papieru toaletowego imienia Romana Giertycha w A1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I żeby było jeszcze śmieszniej: :D

"W Holandii liczba osób, które przekroczyły 100. rok życia, zwiększyła się w ciągu ostatnich 30 lat niemal pięciokrotnie - podał holenderski urząd statystyczny (CBS).

Dane CBS pokazują, że w 1979 roku w Holandii żyło 350 osób w wieku 100 lub więcej lat. Natomiast 1 stycznia br. liczba ludzi w tym wieku wyniosła około 1600.

Oznacza to, że na każde 10 tysięcy mieszkańców Holandii przypada jedna stuletnia lub ponadstuletnia osoba. Holandia ma 16,5 mln ludności.

Z rządowych statystyk wynika też, że w ostatnich dekadach wydłuża się wiek ludzi starszych, zwłaszcza kobiet.

Większość sędziwych osób to kobiety. Podczas gdy w 1979 roku mężczyźni stanowili jedną trzecią ludzi stuletnich, teraz jest ich tylko jedna ósma.

W Holandii żyją trzy osoby, które urodziły się jeszcze w XIX wieku. Najstarsza z nich ma 111 lat i mieszka w Rotterdamie."

Źródło: onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, nie można wierzyć raportom, itd itp. One mogą podać tylko skrajne przypadki bądź ściemniać w żywe oczy. Żeby dowiedzieć się jak tam naprawdę jest trzeba samemu się wybrać i tyle:P Oczywiście niektóre media podają prawdomówne informacje, ale to już kwestia wyboru w co chcesz wierzyć;o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to mawiał Chesterton, "Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań"... Swoją drogą, znowu grożą panu Cejrowskiemu sądem. Zastanawia mnie, jak szybko wyszedłbyś z Nowej Auli czerwony jak burak, kipiący gniewem i oburzony :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Zastanawia mnie, jak szybko wyszedłbyś z Nowej Auli czerwony jak burak, kipiący gniewem i oburzony

Nie do końca zrozumiałem co chcesz mi udowodnić tym zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Widzisz, a ja z kolei czytałem co pisał znajomy lekarz, że wyjechał z Holandii z powrotem do Polski jak nie mógł wytrzymać już- starsi ludzie błagali go, żeby ich nie zabijał. I co?

btw wyszydzasz źródła informacji KrzysztofMarka, a sam powołujesz się na onet xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie chciałem udowodnić, tylko po prostu zastanawiam się, jakbyś zareagował na żywo na prelekcję Cejrowskiego, gdy mówił o gejach :D. Damn it, z kim tu ja mam do czynienia ;/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 11:26, Skywalker560 napisał:

Ja nic nie chciałem udowodnić, tylko po prostu zastanawiam się, jakbyś zareagował na
żywo na prelekcję Cejrowskiego, gdy mówił o gejach :D. Damn it, z kim tu ja mam do czynienia
;/.

Bo to gość kontrowersyjny i o konrowersyjnych poglądach. W tej kwestii nie jest istotne czy ma rację czy nie (nawet kontrowersyjny pogląd może być słuszny, historia dowodzi,że mniejszość jednak może mieć rację) ale o podejście do jego poglądów. Jeśli bierze się je nazbyt poważnie traci się obiektywne podejście (dystans) do całej sprawy. A wszędzie tam gdzie do dyskusji wkraczają emocje zdycha rzeczowa dyskusja.
Dla przykładu: zapewne ja bym zaczął rżeć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 09:39, Budo napisał:

/.../

Widzisz, a ja z kolei czytałem co pisał znajomy lekarz, że wyjechał z Holandii z powrotem
do Polski jak nie mógł wytrzymać już- starsi ludzie błagali go, żeby ich nie zabijał.
I co?

btw wyszydzasz źródła informacji KrzysztofMarka, a sam powołujesz się na onet xD


Zacytuje, bo może nie zauważyłeś: "I żeby było jeszcze śmieszniej: :D"

Już sobie wyobrażam tę rozmowę lekarza z emerytem:

-Panie doktorze co mi dolega?

- Hmmm przykro mi ale to chyba jest nieuleczalne- polecam eutanazję. Zapłaci Pan po czy przed zabiegiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 09:39, Budo napisał:

/.../

Widzisz, a ja z kolei czytałem co pisał znajomy lekarz, że wyjechał z Holandii z powrotem
do Polski jak nie mógł wytrzymać już- starsi ludzie błagali go, żeby ich nie zabijał.
I co?

btw wyszydzasz źródła informacji KrzysztofMarka, a sam powołujesz się na onet xD


Taka eutanazja to łamanie praw człowiek itd. I TEGO nikt normalny nie może popierać. Czyli co w Holandii aż tak łatwo zabijać starszych ludzi i jakieś unie Europejskie czy inne instytucje nie grzmią?A co do danych statystycznych to jaki byłby procent starszych ludzi bez eutanazji hę? To może dowodzić że lekarstwa są lepsze itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HOOOORSE! Swoją drogą, przed samym wykładem było jasno i wyraźnie zaznaczone, że ma on charakter satyryczny i żartobliwy. Nie był on więc zupełnie na serio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

To nie jest łamanie praw człowieka, bo w teorii osoba chce tego sama. Tylko praktyka uczy, że czasami chęć rodziny wystarczy. Poza tym Unia sama nakręca takie zmiany, nowa demokracja (jak referendum ma zły wynik to powtarzamy referendum), nowa tolerancja (nie lubisz gejów idziesz do pierdla), nowe poszanowanie dla życia (przecież to niszczy moje życie jak muszę się opiekować starszym ojcem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 19:18, Budo napisał:

/.../

To nie jest łamanie praw człowieka, bo w teorii osoba chce tego sama. Tylko praktyka
uczy, że czasami chęć rodziny wystarczy. Poza tym Unia sama nakręca takie zmiany, nowa
demokracja (jak referendum ma zły wynik to powtarzamy referendum), nowa tolerancja (nie
lubisz gejów idziesz do pierdla), nowe poszanowanie dla życia (przecież to niszczy moje
życie jak muszę się opiekować starszym ojcem).


I tego ostatniego nie popieram całkowicie . Bo jak on się tobą opiekował to co? Nic nie ważne(chyba że był to pijak który bił twoją matkę ale takiej osoby nie powinniśmy nazywać ojcem.) a co do gejów to też łamanie praw itd. Jak sam KM pisał co innego to tolerancja a co innego lubienie .

P.S. Co do eutanazji w skrajnych przypadkach . Mój wujek chorował na raka kości. W ostatnim stadium nawet morfina nie łagodził pełni bólu bo nie można było dać więcej. To zostaje tylko popełnić samobójstwo ale często tacy ludzie chcą śmierci ale brak im pełnej odwagi. W takich sytuacjach jestem za ale tylko w takich. Oczywiście wujek zmarł w męczarniach. W hospicjum na dodatek.... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sry za opóźnienie, to nie dlatego, że twój post stanowi ostateczny argument logiczny, tylko dlatego, że nie miałam neta przez parę dni.

Dnia 23.03.2009 o 14:43, Budo napisał:

A w ogóle skoro mówiłaś, że płód staje się człowiekiem w momencie narodzin powołując
się na uzyskanie przez niego w tym momencie zdolności prawnej

Pisałam, że według mnie o człowieku można mówić dopiero wtedy, gdy jest mózg, bo to on jest "duszą". To gwoli moich odczuć moralnych. Pisałam też, że prawo rozpoznaje człowieka od chwili narodzin (jednak chyba wszystkie porządki prawne od pewnego momentu ciąży zakazują dokonania aborcji), a także o tym, że Żydzi uważają, że można mówić o człowieku, gdy widoczna będzie już poza ciałem kobiety większa część ciała. Rozumiesz tą subtelną różnicę?

Dnia 23.03.2009 o 14:43, Budo napisał:

- to by znaczyło też, że
jesteś za aborcją az do narodzin, tak? Wyczuwam po raz kolejny brak logiki.

A ja - umiejętności czytania ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2009 o 17:01, Neisha napisał:

Pisałam, że według mnie o człowieku można mówić dopiero wtedy, gdy jest mózg, bo to on
jest "duszą".


Mózg pojawia się juz w 1 miesiącu, w 3 jest już w większości ukształtowany... czyli jesteś za aborcją do 4,8,12 tygodni? I kiedy wg Ciebie płód dostaje duszę? I skąd? Mózg nie pojawia się z kapelusza, tylko rozwija powoli od kilku komórek, do całego skomplikowanego organu... a jego rozwój rozpoczyna się bardzo wcześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować